free web hit counter Skocz do zawartości
emptybox

Norwood 3, nie mogę juz brać fina, cóż począć dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Krem można zostawić dłużej na skórze i czerpać z jego właściwości antyandrogennych (Ketokonazol doustnie jest dość silnym antyandrogennem) podczas gdy szampon działa głównie antygrzybiczne i przeciwłupieżowo. 

Tutaj przykład mikrobadania, ewidentnie mieli odrost po samym ketokonazolu: 

https://www.semanticscholar.org/paper/Reversal-of-androgenetic-alopecia-by-topical-of-Inui-Itami/3d76a2b5a09e802c3592e460a395206a7b23c218

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2023 o 14:36, emptybox napisał:

Skutków ubocznych finasterydu nie zauważyłem. 

Ja właśnie jestem kilka dni po USG klatki pod kątem podejrzenia gyno (po finie, ~4 m-ce stosowania, 1mg oral), byłem pewien że dostanę diagnozę odstawić ale jednak nie, wszystko to tkanka tłuszczowa.

Co nie zmienia faktu że po HT przechodzę na topical fin, to jest zbytnia ingerencja w organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2023 o 12:40, astronix napisał:

@emptybox na jak długo zostawiasz nizoral na skórze? Mam też problemy z ŁZS, więc w sumie może nie byłoby złym dodatkiem

Zdarza mi się zostawić na całą noc i umyć rano włosy. Nie zauważyłem by powodowało to jakieś problemy poza lekkim wysuszeniem włosów ale to można zniwelować stosując maski do włosów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, roosvelt1984 napisał:

Ja właśnie jestem kilka dni po USG klatki pod kątem podejrzenia gyno (po finie, ~4 m-ce stosowania, 1mg oral), byłem pewien że dostanę diagnozę odstawić ale jednak nie, wszystko to tkanka tłuszczowa.

Co nie zmienia faktu że po HT przechodzę na topical fin, to jest zbytnia ingerencja w organizm.

Też myślałem w 2020tym że mam gino od fina ale to było chyba nocebo, bo teraz biorę od ponad 2 lat bez problemów. 

Topical też często wnika do krwi (w ilości zależnej od: dawki, użytego pojazdu, indywidualnych właściwości skóry itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2023 o 22:38, emptybox napisał:

Topical też często wnika do krwi (w ilości zależnej od: dawki, użytego pojazdu, indywidualnych właściwości skóry itp.).

Wiem, i właśnie myślę intensywnie jak odstawić fina w ogóle i pogodzić to z HT który miałem 4 dni temu 🤕 Myślę że raczej topical na początek, obserwacja uboków i kontynuacja tylko jeśli spadną do minimum (mam w rodzinie farmaceutkę więc robienie samemu powinno być ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emptybox kiedyś stosowałeś minoxa w tabletkach, czemu przerzuciłeś się na topical? Gdzie zdobywałeś te tabletki z minoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do topical minoxa ponieważ biorę lek na inną przypadłość który mógłby powodować razem z minoxem doustnym problemy z sercem. Nie mogę zrezygnować z tamtego leku gdyż bardzo mi pomaga na problem jeszcze ważniejszy niż włosy. 

M.in. Dr. Rakowska przepisuje minoxa doustnie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, emptybox napisał:

Obecny stan.

Teraz sam finasteryd i minoxidil.

Sytuacja chyba dość stabilna.

20240412_220732.jpg

a jaka jest teraz Twoja kuracja?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kuracja jest minimalna- dzielony Finaster prawie codziennie i minox raz dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcia sprzed jakiejkolwiek kuracji i to był dramat, bardzo agresywnie łysiałem jak na tamten wiek.

2017 i 2019 (21 i 23 lata). Miałem krótkie włosy ale jednak coś się poprawiło.

 

20240417_085251.jpg

20240417_085524.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać dlaczego nie myślisz o HT aby choć trochę zrobić zakola, skoro stan jest ustabilizowany od kilku lat, bierzesz jednak fina, i masz już na liczniku 28 lat ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję HT jak pozwolą mi na to fundusze. Tak by zrobić linię na Norwood 2 i odbudować skronie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...