free web hit counter Skocz do zawartości
bizon2020

szybkie lysienie androgenowe 17 lat

Rekomendowane odpowiedzi

borykam sie niestety z lysieniem angrodenowym juz w wieku 17 lat. mam spore zakola, bardzo szybka miniaturyzacja mieszkow wlosowych z dnia na dzien zauwazam pogorszenie sytuacji oraz coraz wiecej malych zminiaturyzowanych wlosow na zakolach i linii wlosow.

 

dodatkowo oczywiscie lojotokowe zapalenie skory i potworny swiad ktory ciezko wytrzymac i lupiez. bylem u 2 dermatologow dostalem szampon stieprox ale nic nie pomogl. uzywalem jeszcze wczesniej nizoral, zoxin med i probowalem lagodnych szamponow zeby zmniejszyc lojotok niestety nic to nie dalo. 2 dermatolog potwierdzil lysienie androgenowe i zapalenie lojotokowe. wspomnial o finasterydzie ze bede mogl zaczac uzywac po skonczeniu 18 lat. co mam w takiej sytuacji zrobic? zostalo mi pol roku do 18 z takim tempem lysienia i lojotokiem moze juz niewiele zostac na mojej glowie. bardzo odbija sie to na mojej psychice bo jestem dopiero w 2 liceum. chcialbym wyeliminowac chociaz mocne swedzenie zeby jakos przetrwac.

 

i pytanie czy stosowanie finasterydu juz od 18 roku zycia jest bezpieczne?

 

i drugie pytanie dostalem na ten lojotok (przy okazji lojotok na twarzy) propozycje malych dawek izoteku 20mg co 2-3 dni czy izotretynoina moze poprawic sytuacje czy tylko pogorszy sprawe i przyspieszy lysienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że człowiek "rośnie" do 21 roku życia więc 18 lat to nadal mało jak na finasteryd. Myślę, że 20 lat to już ok wiek.

Na twoim miejscu od razu sięgnąłbym po wcierki. Albo finasteryd we wcierce albo jest jeszcze skuteczniejsze ale droższe i nieoficjalne RU58841. Wcierki powinny mieć znacznie mniejszy wpływ na poziom hormonów w organizmie niż finasteryd.

Miałem znajomego, który w równe 3 lata stracił całutki przód i od 20 roku życia chodzi łysy. Nieciekawa sprawa.

Wrzuć może jakieś zdjęcia włosów w dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99 % chłopaków przestaje rosnąć w wieku do 17-18 lat. Trzeba być bardzo późno dojrzewającym żeby rosnąć po 17-18 roku życia. Albo mieć problemy endokrynologiczne.

 

Jednakże to, że się już "nie rośnie" nie oznacza, że w młodym organizmie nie mają miejsca jeszcze procesy rozwojowe.

 

Mimo wszystko finasteryd może nie być super bezpiecznym środkiem w tym wieku. Nikt nie może tutaj podjąć decyzji za Ciebie (co oczywiste).

 

Podstawa to ogarnięcie skóry głowy : na łojotok dobre są wysokiej jakości preparaty siarkowe np mydło, suplementacje 500 mg witaminy B5 dziennie.

 

Dodatkowo jak nie chcesz brać fina to możesz poczytać o wyciągu z korzenia pokrzywy, astaksantynie, beta sitosterol, wyciągu z pestek dyni, cynku.

 

Szampony : dobre są firmy Ducray ( jest szeroki wybór i do łupieżu tłustego i do suchego, łusek itp i do codziennego stosowania) albo La roche posay Kerium.

 

Jak ktoś nie chce brać fina to warto też rozważyć wcierkę Revivogen, która dodatkowo redukuje stany zapalne na skórze głowy.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mydło siarkowe jak i witamina B5 500mg dziennie przynajmniej mi nie pomoga na łojotok.

Swoją drogą vystelior co Ty tak reklamujesz ten Revivogen? Jesteś jakimś dystrybutorem na Polskę? Czy komuś kiedyś to pomogło na tym forum? Nikt o tym nie pisze tylko Ty. Na zagranicznych forach piszą że to scum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...