free web hit counter Skocz do zawartości
galed12

Łojotok - jakie środki doustne? czy jest coś skutecznego?

Rekomendowane odpowiedzi

5 lat temu zaczął mi się łojotok i problemy z suchą skórą.

W skrócie: Przetłuszczone głównie włosy, czoło i uszy zewnątrz i wewnątrz. Sucha skóra głównie po kąpieli.

Skóra głównie mi się przetłuszcza podczas spania. W dzień prawie w ogóle tego nie czuć a wystarczy 1,5h spania żebym poczuł się nieświeżo.

Do tego od łojotoku 3 razy w ciągu kilku lat miałem zapalenie ucha. Musze codziennie rano wyczyścić uszy np chusteczką lub patyczkiem. Może sam przytkałem czyszcząc albo zrobiło się samo z siebie przez łojotok.

 

Czy leki doustne mogą mi pomóc? bo nie bardzo mam czas i chęci na kremy, maści itp.

Czytałem ten spis leków: viewtopic.php?f=25&t=77

Ale ciężko się zdecydować na coś i nie wiem jak ze skutkami ubocznymi bo takie leki pewnie są trochę mocne.

Aktualnie biorę fina 1mg i zoxin med 1 w tygodniu. Zoxin med nie pomaga zbytnio, nawet jak używałem 2x w tyg. Jak mi się skończy to myślę spróbować dermena plus.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy jest wgl coś w stanie realnie pomóc z tej mniejszej artylerii...

 

Zawsze mogę brać mniejszą dawkę, tylko żeby to nie zaczęło szkodzić włosom.

Mam w planach iść do dermatologa ale chce iść z jakąkolwiek wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o dawkę czego Ci chodzi ? To co aktualnie bierzesz raczej nijak się ma do walki z łojotokiem i z tym ciężko się uporać , znam ten ból bo sam jak wstanę to pierwsze co to musze umyć głowę , a jakieś drzemki czy coś również wpływają na poczucie nieświeżości i też raczej musze po tym umyć głowę jeśli chce się czuć komfortowo...Pewnie tutaj by pomógł andocur , ale wiadomo , że prawie nikt się na to nie zdecyduje , a jeszcze jest kuracja izotekiem i tutaj jest raczej najbardziej skuteczna , ale jej skutkiem ubocznym jest wypadanie włosów , a tego najbardziej się boje... poza tym często po takiej kuracji 6-12 miesięcznej po jakimś czasie wszystko wraca do tego co był przed rozpoczęciem kuracji więc to też jest troche odpychające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale o dawkę czego Ci chodzi ? To co aktualnie bierzesz raczej nijak się ma do walki z łojotokiem i z tym ciężko się uporać , znam ten ból bo sam jak wstanę to pierwsze co to musze umyć głowę , a jakieś drzemki czy coś również wpływają na poczucie nieświeżości i też raczej musze po tym umyć głowę jeśli chce się czuć komfortowo...Pewnie tutaj by pomógł andocur , ale wiadomo , że prawie nikt się na to nie zdecyduje , a jeszcze jest kuracja izotekiem i tutaj jest raczej najbardziej skuteczna , ale jej skutkiem ubocznym jest wypadanie włosów , a tego najbardziej się boje... poza tym często po takiej kuracji 6-12 miesięcznej po jakimś czasie wszystko wraca do tego co był przed rozpoczęciem kuracji więc to też jest troche odpychające...

 

Co z tymi lekami wymienionymi w temacie który podałem? Itraconazole, Fluconazole, Ketoconazole, Izotretinoina.

Może niech ktoś inny się wypowie, kto wie trochę więcej? nie wiem jaki jest sens w ogóle wspominać o androcurze, przecież to coś związanego z kastracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj duza dawke wit D ale duza co najmniej 10-12 tys dziennie. Odradzam izotek - ten lek jest wycofany w ue i nie bez powodu. Leczy objawy łojotoku a nie przyczyny przy ubokach, ktore nie sa tego warte - jednym z nich lysienie.  Szampon z keto to podstawa plus pamiętaj tez ze prawie zawsze nasilony łojotok związany jest z duza ilością DHT w skórze głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...