free web hit counter Skocz do zawartości
galed12

Co dorzucić do finasterydu? wcierka z fina, duta czy RU?

Rekomendowane odpowiedzi

Za 10 dni minie 4 miesiąc na finasterydzie 1mg/dzień. Główny problem u mnie to zakola i słaba gęstość za językiem choć prześwitów nie ma za bardzo (sam język mam gęsty).
Zależy mi na odroście i pytanie co robić? czekać nadal na finasterydzie i obserwować co się dzieje czy jednak dorzucić coś konkretnego w formie wcierki na same zakola, póki jakaś część włosów ma szanse odrosnąć?
Po prostu boje się czekać a na duta raczej mocno za wcześnie. Nie ma co się też oszukiwać ale zakola na finie niespecjalnie odrastają.
Minoxidil odpada bo trochę poczytałem i opinie typu „wszystkie włosy które wyrosły dzięki minoxidilowi są zależne tylko od niego i polepszone krążenia” powtarzają się bardzo często a wiadomo, że używać go do końca życia nikt nie chce. Wcześniej myślałem, że jednak chociaż część włosów jest w stanie się zachować po odstawieniu minoxa ale teraz już myślę, że nie warto się w niego pakować.


Opcje nad jakimi myślę to zrobić wcierkę z finasterydu i rozpuścić go w jakimś etanolu i glikolu propylenowym (musze jeszcze doczytać ale na HLT widziałem tego typu pojazdy np dla RU). Ale czy ma sens łączenie fina wewnętrznego z zewnętrznym? Bo ciężko mi znaleźć żeby ktoś tak robił.
Lub zamówić RU z Chin i wymieszać go właśnie z  jakimś alkoholem i dawać na same zakola. Opcja ze sklepem np. kane’a i KB solution odpada bo budżet obecnie mam za mały a sporo innych wydatków.
W przypadku Chin wychodzi około około 180 zł za 5g choć ciekawe jak z jakością…
Chyba że kupić dutasteryd i użyć w formie wcierki? Ale o tej opcji też niewiele słyszałem.
Co tutaj będzie najrozsądniejszą opcją?  z góry napiszę, że RU w kb sol, CB 03 01 czy wewnętrzny dutasteryd odpadają na ten moment.
Dodaje zdjęcie żeby polepszyć obraz sytuacji.

1b1b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne wcierki z fina czy z duta to nie są blokery receptorów androgenowych w skórze, tylko inhibitory alfa5 reduktazy, która konwertuje testosteron do DHT. Wcierka zupełnie bez sensu, fin i dut działają systemowo na poziom DHT. To co możesz dodać i ma bardzo duży sens to dodanie wcierki 5% z RU, bo to jest cząsteczka, która wiąże się z receptorem androgenowym w głowie, blokując tym samym dostęp dla dht teso i innych pochodnych metabolitów. Pamietać należy że sam fin/dut zmniejsza poziom dht systemowo, poprzez co w konsekwecji w skalpie, natomiast do tych receptorów wolnych w wyniku tego od dht przyłaczy się testosteron i pochodne metabolity, które też mają zły wpływ na włos i na jego dalsza miniaturyzację, jednakże znacznie mniej silny niż DHT. Zastosowanie zatem RU, który blokuje receptory jest najsensowniejszym rozwiązanie, gdyż atakujesz temat z 2ch róznych stron. Jeżeli chcesz liczyć na odrosty na zakolach to bez minoxa 5% prawie na pewno nie da rady. Minox jest czynnikiem wzrostu, a zakola to najgorszy region, który najsłabiej reaguje. Moja rada do fina, kup minoxa, RU i dermaroller. Do minoxa 5% dosypujesz RU, żeby mieć 5% RU w minoxie i raz dzienne wieczorem przed snem na zakola. Do tego raz w tygodniu dermaroller i beda efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na samym minoxie lecę na zakola od kilku miesięcy i to co zarosło dobrze się trzyma i na razie nie myślę nawet o finasterydzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwinny, to co Ci uroslo na minoxie to kwestia czasu jak zacznie wypadac od miniaturyzacji spowodowanej przez DHT. Minox spowodował, że Twoje zdrowe włosy mają dłuższą fazę aktywną (utrzymywania się na głowie), więc efektywnie zagęsciło się, nie oznacza to, że DHT nie spuszcza im wpierdolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, alabala napisał:

Żadne wcierki z fina czy z duta to nie są blokery receptorów androgenowych w skórze, tylko inhibitory alfa5 reduktazy, która konwertuje testosteron do DHT. Wcierka zupełnie bez sensu, fin i dut działają systemowo na poziom DHT. To co możesz dodać i ma bardzo duży sens to dodanie wcierki 5% z RU, bo to jest cząsteczka, która wiąże się z receptorem androgenowym w głowie, blokując tym samym dostęp dla dht teso i innych pochodnych metabolitów. Pamietać należy że sam fin/dut zmniejsza poziom dht systemowo, poprzez co w konsekwecji w skalpie, natomiast do tych receptorów wolnych w wyniku tego od dht przyłaczy się testosteron i pochodne metabolity, które też mają zły wpływ na włos i na jego dalsza miniaturyzację, jednakże znacznie mniej silny niż DHT. Zastosowanie zatem RU, który blokuje receptory jest najsensowniejszym rozwiązanie, gdyż atakujesz temat z 2ch róznych stron. Jeżeli chcesz liczyć na odrosty na zakolach to bez minoxa 5% prawie na pewno nie da rady. Minox jest czynnikiem wzrostu, a zakola to najgorszy region, który najsłabiej reaguje. Moja rada do fina, kup minoxa, RU i dermaroller. Do minoxa 5% dosypujesz RU, żeby mieć 5% RU w minoxie i raz dzienne wieczorem przed snem na zakola. Do tego raz w tygodniu dermaroller i beda efekty.

Ale jednak ludzie po dutasterydzie mają bardzo dobre efekty, więc czemu by nie zrobić z niego wcierki?

Finasteryd blokuje około 70% dht a duta aż 90% i oba typy. Więc czemu złym pomysłem jest dorzucenie wcierki z duta na najbardziej wrażliwe miejsca?

Co do RU to potrzebuje opinii odnośnie takiego z aliexpress i wymieszania go z jakimś łatwo dostępnym alkoholem bo na RU od Kane'a i kb sol nie mam aktualnie kasy. 

Do tego przecież ludzie na RU mają niezłe odrosty więc o czym ty piszesz? chociażby Fighter z forum lub gość z kanału moreplatesmoredates.

Również czytałem, że mieszanie RU z minoxem ma słabe efekty bo alkohol w minoxie jest za słaby.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisalem, ze RU nie dziala ? Napisalem odwrotnie, przeczytaj uwaznie. 

Wcierka inhibitora alfa5reduktazy nie ma sensu. To działa systemowo na poziom hormonu w organizmie, we krwii, co daje przelozenie na jego stezenie w tkankach gdzie sie laczy z receptorami.

Równie dobrze mozesz wcierac w przedramie. Tyle ile przejdzie do krwii to przejdzie ale to nie dziala lokalnie.

Co do zrodla zakupu RU to ja bym sie obawial brac jakis crap z aliexpress serio. Tutaj na forum jest sklep Zioma, sprawdzony, ludzie juz lata ciagna towar i sa zadowoleni. Teraz sklep z racji na zmiane silnika/server forum chwilowo jest padniety, sam czekam az wstanie bo chce domowic.

Co do rozpuszczalnosci RU w minoxie to w mojej ocenie sprawdza sie bez zarzutu i wyraznie widze efekty jak RU dorzucilem. Zreszta to jest tak silny antyandrogen, ze lokalnie i tak zrobi robote (a o to nam chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, alabala napisał:

Gdzie napisalem, ze RU nie dziala ? Napisalem odwrotnie, przeczytaj uwaznie. 

Wcierka inhibitora alfa5reduktazy nie ma sensu. To działa systemowo na poziom hormonu w organizmie, we krwii, co daje przelozenie na jego stezenie w tkankach gdzie sie laczy z receptorami.

Równie dobrze mozesz wcierac w przedramie. Tyle ile przejdzie do krwii to przejdzie ale to nie dziala lokalnie.

Co do zrodla zakupu RU to ja bym sie obawial brac jakis crap z aliexpress serio. Tutaj na forum jest sklep Zioma, sprawdzony, ludzie juz lata ciagna towar i sa zadowoleni. Teraz sklep z racji na zmiane silnika/server forum chwilowo jest padniety, sam czekam az wstanie bo chce domowic.

Co do rozpuszczalnosci RU w minoxie to w mojej ocenie sprawdza sie bez zarzutu i wyraznie widze efekty jak RU dorzucilem. Zreszta to jest tak silny antyandrogen, ze lokalnie i tak zrobi robote (a o to nam chodzi).

Czyli według Ciebie topical finasteryd nie działa? bo ja słyszałem opinie, że znacznie więcej dht obniża w skórze głowy niż reszcie organizmu a według tego co Ty piszesz to topical finasteryd obniża równomiernie dht w całym ciele co go całkowicie dyskwalifikuje.

Co do RU to napisałem, że obecniej nie mam kasy na taki sprawdzony który jest ponad 2 razy droższy niż z Aliexpress. Nie zdziwiłbym się gdyby te sklepy same stamtąd kupowały.

Poczekam jeszcze na kilka opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na topicalu mialem lepsze efektu niz na tabsach - o finie mowa. Kiedy rozmawialem z lekarzami o finie to kilku z nich wspominalo wlasnie, ze sterzenie dht w mieszkach a ogolne we krwi to dwie rozne (w mieszkach jest wieksze) rzeczy stad wg nich wiekszy ma sens branie topicala. Ja wowczas akurat zdecydowalem sie na tabsy :) ale po jakims czasie wskoczylem na topicala ale to z przyczyn zlej tolerancji tabsow. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caraos, miales jakis odrost po topical ducie? Po jakim czasie? Jakis czas stemu wskoczylem na topical duta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, galed12 napisał:

Czyli według Ciebie topical finasteryd nie działa? bo ja słyszałem opinie, że znacznie więcej dht obniża w skórze głowy niż reszcie organizmu a według tego co Ty piszesz to topical finasteryd obniża równomiernie dht w całym ciele co go całkowicie dyskwalifikuje.

Co do RU to napisałem, że obecniej nie mam kasy na taki sprawdzony który jest ponad 2 razy droższy niż z Aliexpress. Nie zdziwiłbym się gdyby te sklepy same stamtąd kupowały.

Poczekam jeszcze na kilka opinii. 

Ja bym bardzo chcial zeby to byla prawda ale nie ma co sie kierowac opiniami na zasadzie "a szwagier mowi ze dziala" tylko nalezy sie kierowac faktami, wiedza i logika. Najpierw trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czym jest fin/dut i jak dziala. To nie sa blokery receptorow androgenowych w skorze, a inhibitory enzymu, ktory konwertuje testosteron do dht i poprzez osiagniecie nizszego systemowego poziomu tego hormonu we krwii, efektywnie powoduja obnizenie ilosci dht przylaczonego do receptorow androgenowych w skorze glowy. W jaki sposob mialoby to dzialac miejscowo ? Trzymajmy sie faktow. 

 

Co do RU to zrodlo tego na forum to byl jakis polski lab. Certyfikaty czystosci i inne bajery.

 

Caraos, nie chce psuc humoru ani wychodzic na jakiegos przemadrzealego dupka ale u Ciebie lepsze efekty nie wyniakaja ze stosowania fin/dut jako topical, a wynikaja z uplywu czasu stosowania srodka, ktory dostawal sie do systemu mimo wszystko transdermalnie i mieszki wlosowe po ilus miesiacach "lepszego" srodowiska do zycia mogly sie zregenerowac. 

 

Edytowane przez alabala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2020 o 08:48, alabala napisał:

Żadne wcierki z fina czy z duta to nie są blokery receptorów androgenowych w skórze, tylko inhibitory alfa5 reduktazy, która konwertuje testosteron do DHT. Wcierka zupełnie bez sensu, fin i dut działają systemowo na poziom DHT. To co możesz dodać i ma bardzo duży sens to dodanie wcierki 5% z RU, bo to jest cząsteczka, która wiąże się z receptorem androgenowym w głowie, blokując tym samym dostęp dla dht teso i innych pochodnych metabolitów. Pamietać należy że sam fin/dut zmniejsza poziom dht systemowo, poprzez co w konsekwecji w skalpie, natomiast do tych receptorów wolnych w wyniku tego od dht przyłaczy się testosteron i pochodne metabolity, które też mają zły wpływ na włos i na jego dalsza miniaturyzację, jednakże znacznie mniej silny niż DHT. Zastosowanie zatem RU, który blokuje receptory jest najsensowniejszym rozwiązanie, gdyż atakujesz temat z 2ch róznych stron. Jeżeli chcesz liczyć na odrosty na zakolach to bez minoxa 5% prawie na pewno nie da rady. Minox jest czynnikiem wzrostu, a zakola to najgorszy region, który najsłabiej reaguje. Moja rada do fina, kup minoxa, RU i dermaroller. Do minoxa 5% dosypujesz RU, żeby mieć 5% RU w minoxie i raz dzienne wieczorem przed snem na zakola. Do tego raz w tygodniu dermaroller i beda efekty.

zamawiam RU od goscia ktory sprowadza z Czech i bede stosowac raz dziennie do tego wrzucam minox 2 razy dziennie

rzucilem fina bo mialem takie uboki ze glowa mala

teraz pytanie o dermaroller.. jaki dokladnie? 1,5mm ale 192 igileil czy 540? mam dlugie wlosy.. do ucha takze moga sie platac.. co polecisz?

glownie chodzi mi o gniazdo bo zakola jakos tam sobie radzą ale nie moge przebolec czubka glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie.

Czy uważacie, że po 4 miesiącach na finie dobrym pomysłem jest dorzucenie RU? 

Trochę obawiam się czy od razu lecieć aż tak grubo? z jednej strony chce zagęszczenia i odrostu na przodzie a z drugiej boje się, że włosy się zbyt przyzwyczają do fina i RU i w momencie gdybym odstawił RU to już sam fin nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem nadzieje , że sam fin wystarczy , ale po 6/7 miesiącach zauważyłem dalszą miniaturyzację i linia się cofa więc nic z tego , też mam w planach dorzucić RU i dalej walczyć o włosy , ja to bym chciał po kuracji zatrzymać łysienie , a o odrosty to już inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 17:26, alabala napisał:

a bym bardzo chcial zeby to byla prawda ale nie ma co sie kierowac opiniami na zasadzie "a szwagier mowi ze dziala" tylko nalezy sie kierowac faktami, wiedza i logika. Najpierw trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czym jest fin/dut i jak dziala. To nie sa blokery receptorow androgenowych w skorze, a inhibitory enzymu, ktory konwertuje testosteron do dht i poprzez osiagniecie nizszego systemowego poziomu tego hormonu we krwii, efektywnie powoduja obnizenie ilosci dht przylaczonego do receptorow androgenowych w skorze glowy. W jaki sposob mialoby to dzialac miejscowo ? Trzymajmy sie faktow. 

 

Co do RU to zrodlo tego na forum to byl jakis polski lab. Certyfikaty czystosci i inne bajery.

 

Caraos, nie chce psuc humoru ani wychodzic na jakiegos przemadrzealego dupka ale u Ciebie lepsze efekty nie wyniakaja ze stosowania fin/dut jako topical, a wynikaja z uplywu czasu stosowania srodka, ktory dostawal sie do systemu mimo wszystko transdermalnie i mieszki wlosowe po ilus miesiacach "lepszego" srodowiska do zycia mogly sie zregenerowac. 

humoru to absolutnie nie psuje :D ja stosuje topical po po tabsach mialem uboki a przy topicalu poki co nie widze.  Ja to co wiem - wiem z rozmowy z lekarzem (dermatolofgem i trychologiem) nie bzuje na wiedzy jakichs forumowiczow itd. co nie znaczy ze podwazam Twoja opinie - absolutnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...