free web hit counter Skocz do zawartości
tomasz772

32 lata _ co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim,

mam 32 lata. Z wypadajacymi wlosami juz troche walcze,  linia wlosow powoli przesuwala sie przez kilka lat, natomiast wlosy zdecydowanie zaczely leciec tuz po 30stce.

W ubieglym roku mialem 3serie osoczem bogatoplytkowym i powiem  mega to pomoglo wlosy przestaly calkowicie wypdac no ale tylko przez jakies pol roku, niestety pozniej powtorka z rozrywki. Za rada dermatologa wlaczylem minoxidil 5%- tez dobrze dzialal az do teraz , po roku stosowania , ponownie na jesien wlosy  sa mega slabe. Wypada ich ciagle tyle samo jakies 50 dziennie ale zakola zdecydowanie sie przerzedzily i wlosy stracily na gestosci, sa sianowate, wszystko na przestrzeni ostatnich  3msc.. :(

Biore wit D, cynk, magnez, biotyne, badania hormonow wszystkie w normie
pytanie co dalej? zarzekalem sie ze przed finem no ale jak to dalej poszlo to jednak sie zdecyduje bo innej opcji nie ma. Przynajmniej trzeba sprobowac

co polecacie dodatkowo ? dalej minoxidil i dermaroller - cos dodac?

dzieki i pozdrawiam

 

fryz 1.jpg

fryz 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry masz stan jak na te lata, możesz dorzucić finasteryd.

Ale w przyszłości nawet jakby się co posypało, zostanie przeszczep włosów, włosy widać masz jakościowo dobrę, to masz z górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, stan masz dobry jak na ten wiek.

Co do osocza bogatopłytkowego to nie jest ono zbyt popularne bo jest mało efektywne i drogie. Czytałem parę opinii ludzi którzy go używali i raczej zadowoleni nie byli. 

Minoxidil nie jest też najlepszym wyborem bo nie hamuje łysienia a jedynie polepsza przepływ krwi i ten lek po prostu z czasem traci na sile.

Myślę, że jakbyś zaczął stosować finasteryd to miałbyś spokój na długi czas. Koszt to 10-30 zł na miesiąc, bierzesz tabletkę i koniec. Tylko pytanie czy będziesz miał po nim skutki uboczne czy nie bo to jednak lek hormonalny. Jeśli coś takiego odpada to może od biedy warto by rozpuścić finasteryd w minoxie. Wtedy znacznie mniej finasterydu przedostanie się do organizmu a i tak sporo zostanie w skórze głowy.

Najważniejsze co musisz wiedzieć to, że znacznie łatwiej hamować łysienie niż walczyć o odrosty. Najlepiej wychodzą Ci, którzy zareagowali od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za pomoc!  powiem Wam ze Gestosc to sie teraz tak posypala, dermatolog ktory mowil nie ma potrzeby finu bo sa mega mocne wlosy byl mega zaskocZony Jak mnie ostatnio zobaczyl 😂 

tak czy siak mam juz fin, Polaris z finem w drodze;) czy przy DSH 550 brac rekomendowane 1mg Czy jednak 0.5mg. 
niby % tyle same obniza a nie trzeba by tabletki ciachac ;) 

Edytowane przez tomasz772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz brać polaris na taki stan jaki posiadasz ? ja to bym się kilkukrotnie zastanowił bo to drogą w jedną stronę , a u Ciebie stan włosów i tak jest super , szczególnie jak na ten wiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz Jak popatrze na Zdjecia Jak bylo w sierpniu a jak jest teraz to wiesz trzeba dzialac , a co z tym polarisem nie tak? 
Jak cos to minox bardzo dobrzee znosze, moze  raz na Dzien lub co drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomasz772 napisał:

Hmm wiesz Jak popatrze na Zdjecia Jak bylo w sierpniu a jak jest teraz to wiesz trzeba dzialac , a co z tym polarisem nie tak? 
Jak cos to minox bardzo dobrzee znosze, moze  raz na Dzien lub co drugi?

Jeśli chodzi o minox to jest bardzo dyskusyjne czy warto go używać. Głównie dlatego, że wiele osób narzeka że odrosty są fajne, ale gdy go odstawiają to włosy które odrosły po prostu wypadają. Ciężko powiedzieć czy tak jest zawsze i czy wszystkie włosy wypadają czy tylko część. Do tego po dłuższym czasie dochodzi uciążliwość w używaniu go więc jeśli rzeczywiście wszystkie włosy które dzieki niemu odrosły mają wypaść gdy się go odstawi to czy warto w ogóle się w niego pakować. Trzeba by trochę poczytać opinii osób które go używały, mieli odrost i go odstawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej jak już w niego wchodzić to musisz wiedzieć , że prawie 99% osób twierdzi , że po odstawieniu odrost uzyskany poleci bardzo szybko , szczególnie jak chcesz wchodzić w polarisa to tym bardziej bym się zastanowił , dla większości jest to ostateczność odnośnie odrostu i raczej ludzie z nw3/4 korzystają z polarisa , aby coś udało się odzyskać. U ciebie skoro masz jeszcze normalną linie włosów to bym bardziej myślał nad finem+RU , wtedy włosy nie będą aż tak niszczone przez DHT i może uda się zachować je w lepszej jakości , grubości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale tak wszyscy narzekaja ale ja sie pytam CZEMU schodza z minoxa i placza ze im wlosy leca ? Po co schodzic ? Tylko jak uboki mecza rozumiem ale jak ktos dobrze toleruje to gdzie lezy problem.

Raz dziennie przed snem to jak mycie zebow, higiena toaleta, nie widze tu uciazliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie od dwoch dni siedze na forum i glowa mala Jak Wasza wiedza bije wiedze  dermatologow
 

zaintersowalo mnie jeszcze to CB widze Ze sporo osob ma po tym super efekty. Myslicie ze warto i by mi pomoglo ?

Edytowane przez tomasz772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomasz772 napisał:

Sluchajcie od dwoch dni siedze na forum i glowa mala Jak Wasza wiedza bije wiedze  dermatologow
 

zaintersowalo mnie jeszcze to CB widze Ze sporo osob ma po tym super efekty. Myslicie ze warto i by mi pomoglo ?

CB jest dobre bo kończą nad nim badania i ma być lekiem na trądzik więc jest znacznie lepiej przebadane niż np RU ale samo CB w pojedynkę jest za słabe.

Fin lub RU mogą dać radę ale CB już średnio a do tego jest dość drogie. Oczywiście pewnie to też kwestia indywidualna i może dla Ciebie by starczyło skoro masz taki stan w wieku 32 lat. 

Kiedyś czytałem przypadek gościa który do 25 roku życia nie miał oznak żadnej miniaturyzacji a nagle zaczęły mu się robić zakola i zarost strasznie zaczął rosnąć. Może u Ciebie też jest jakaś zmiana hormonów czy coś w tym stylu skoro nagle aż tak się zaczęło sypać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ galed12 a wiesz co moze masz racje,  od pewnego czasu zauwazylem ze mam zdecydowanie mocniejszy zarost oraz wiecej owlosienia na ciele gdzie akurat zawsze bylo odwrotnie :D
Zawsze mialem tzw chlopiecy wyglad i wygladalem na kilka lat mniej niz mam w rzeczywistosci. W sumie jeszcze z miesiac temu potrafili sie mnie pytac o dowod w lidlu kupujac alkohol:)

Edytowane przez tomasz772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 22:44, galed12 napisał:

CB jest dobre bo kończą nad nim badania i ma być lekiem na trądzik więc jest znacznie lepiej przebadane niż np RU ale samo CB w pojedynkę jest za słabe.

Fin lub RU mogą dać radę ale CB już średnio a do tego jest dość drogie. Oczywiście pewnie to też kwestia indywidualna i może dla Ciebie by starczyło skoro masz taki stan w wieku 32 lat. 

Kiedyś czytałem przypadek gościa który do 25 roku życia nie miał oznak żadnej miniaturyzacji a nagle zaczęły mu się robić zakola i zarost strasznie zaczął rosnąć. Może u Ciebie też jest jakaś zmiana hormonów czy coś w tym stylu skoro nagle aż tak się zaczęło sypać?

A widzisz to ciekawe bo ze mną było dokładnie no prawie tak samo. Ja zakola miałem, ale reszta była normalna. Przyszedł 25/26 rok życia i bummm jak yebło to konkretnie. Do dziś się zbieram i walczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...