free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gregory10014 napisał:

@marcinn12może trochę oszalałem, ale człowiek bez należytej wiedzy może być tak postrzegany :D właśnie po to pytam o wszystko dokładnie, żeby nie być tym "szaleńcem" w kuracji na włosy. Trochę się już szerzej rozejrzałem i kartridże 42 będę zamawiał. Powiedz mi jeszcze jak często robić sobie zabieg? Raz w tygodniu? Może co 10 dni?

Zalezy od glebokosci zabiegu. Jak bedzie powyzwj 2mm to mysle ze okolo 2/3 tygodni przerwy. Na jakies mniejsze glebokosci wbijanq igiel mozna rzadziej. Zeeszta to widac tez jak goi sie skora. Trzeba jej dac racjonalny czas na wygojenie.

Po glebokim zabiegu skora potrafi sie luszczyc nawet ponad tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marcinn12 napisał:

Zalezy od glebokosci zabiegu. Jak bedzie powyzwj 2mm to mysle ze okolo 2/3 tygodni przerwy. Na jakies mniejsze glebokosci wbijanq igiel mozna rzadziej. Zeeszta to widac tez jak goi sie skora. Trzeba jej dac racjonalny czas na wygojenie.

Po glebokim zabiegu skora potrafi sie luszczyc nawet ponad tydzien.

Mialo byc mozna "czesciej" przy plytkim wbijaniu igiel. 

Btw szkoda ze nie mozna tutaj edytowac postow bez ograniczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszce może ja się wypowiem.

Literatura podaje, że na łysienie najlepsza długość igieł to 1,5mm, stosować raz na tydzień. Kartridże najczęściej 36 igieł. Trzeba dbać o sterylność kartridźy. To znaczy albo wyrzucasz po jednym użyciu, albo porządna dezynfekcja igieł. Ja używam jeden kartridź na dwie sesje nakłuwania. Ale oczywiście najlepiej i najbezpieczniej wymieniać kartridż przy każdej sesji. Ja mam model dr Pen m7-W bezprzewodowy i taki mogę polecić, ale jak nie masz kasy to weź sobie najtańszy dr Pen przewodowy z ali. Na allegro 2 razy drożej. Nie bawcie się w żadne dermarollery i dermastampy. 

Edytowane przez Hairnotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 14:48, gregory10014 napisał:

@Hairnotic elegancko, takie konkretne informacje lubię najbardziej. Powiedz jeszcze ile minut taki zabieg powinien trwać? Najlepiej chyba najeżdżać (nakłuwać) skórę z góry prawda? Nie, że jakieś tam jeżdżenie sobie tym po głowie itp. Jeśli chodzi o stan skóry głowy przed zabiegiem to może ona być mokra (np. wykonywanie zabiegu tuż po umyciu głowy) czy można robić to na suchą skórę? Czy na te kartridże czy na skórę głowy przed nakłuwaniem trzeba stosować jakiś specjalny środek?

mikronakłuwanie odbywa się pionowo, a nie pod kątem, zabieg powinien trwać w zależności od wielkości obszaru, który poddajesz zabiegowi - skóra powinna zostać jednorazowo nakłuta. Bez znieczulenia (zazwyczaj w gabinetach medycyny estetycznej) nie stosuje się znieczulenia, bo znieczulenie zmniejsza efekty zabiegu (mocno obkurczają się naczynia krwionośne). Natomiast jeśli masz niski próg bólu możesz kupic i nałożyć 20 minut przed zabiegiem Lidooxin FORTE 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 14:34, Hairnotic napisał:

To jeszce może ja się wypowiem.

Literatura podaje, że na łysienie najlepsza długość igieł to 1,5mm, stosować raz na tydzień. Kartridże najczęściej 36 igieł. Trzeba dbać o sterylność kartridźy. To znaczy albo wyrzucasz po jednym użyciu, albo porządna dezynfekcja igieł. Ja używam jeden kartridź na dwie sesje nakłuwania. Ale oczywiście najlepiej i najbezpieczniej wymieniać kartridż przy każdej sesji. Ja mam model dr Pen m7-W bezprzewodowy i taki mogę polecić, ale jak nie masz kasy to weź sobie najtańszy dr Pen przewodowy z ali. Na allegro 2 razy drożej. Nie bawcie się w żadne dermarollery i dermastampy. 

to jest tak tania rzecz że powinno się każdorazowo je wymieniać!! przecież pozostawiony taki kartridż z naszymi tkanki jest super miejscem do rozwoju drobnoustrojów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 22:21, alabala napisał:

1,5 mm, 540 igie ł. 

Raz w tygodniu z rana w sobote albo niedziele na mokra glowe.

Przed uzyciem, czyszcze pod bieżaca gorąca woda, a nastepnie wyparzam we wrzątku kilka minut.

Nie upubliczniam sie :) tak na powaznie, z 2 lata.

image.png

Co jaki czas zmieniasz ten dermaroller?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...