free web hit counter Skocz do zawartości
aleksander13

Clinicana 3300 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 11 miesięcy po zabiegu w Clinicanie w Turcji. Ogólnie jestem zadowolony, odrost oceniam na ok. 70%. Gdyby nie problemy jak łupież, stres i stany zapalne skóry, myślę że efekt byłby lepszy. Ostatnio ściąłem włosy na 3mm ze względu na łojotok. Wydaje mi się że łysienie przez ten rok nie cofnęło mi się nawet o pół centymetra nie stosując blokera. Oto fotorelacja:

Przed zabiegiem:20201028_123353.thumb.jpg.0b85b42d5440c0d28e0a2ceedf6afb35.jpg

11 miesięcy po:

20201028_123821.thumb.jpg.dad097287db815194c84d130a9efa047.jpg

Niestety widać trochę skalp:

20201028_123727.thumb.jpg.022e8686dc51ddff16d71d8e1c8f8019.jpg

Po zabiegu:20201215_191916.thumb.jpg.5117745de23917f0fbababa80dbb46c8.jpgPo ścięciu włosów na 3mm po 11 miesiącach (efekt końcowy):20201107_161804.thumb.jpg.46ec2ddec7c5dd4db9834deefd5708ec.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt fajny ale też chyba masz dobry typ włosa do tego.

Mam rozumieć że żadnego blokera nie bierzesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawsze miałem grube, gęste i lekko kręcone włosy.

U mnie fin odpada - źle się czuję psychicznie.

Minox tym bardziej nie z wiadomych względów.

Stosuję tylko biotebal, cynk, olej lniany, zieloną herbatę, msm.

Nizoral, dermastamp.

Mam też sporo małych, cienkich włosków, które widać przy przybliżeniu.. może jeszcze coś się zagęści..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wygląda to bardzo estetycznie. Strefa dawcza również bardzo gęsta.

Mnie natomiast zainteresowała Twoja suplementacja. Możesz napisać jaki bierzesz biotebal, cynk (producent), olej lniany i msm - w jakiej dawce i z jaką częstotliwością ? I jak długo masz zalecenia aby brak suple ?

Jestem świeżo po zabiegu, mnie klinika zaleciła tylko biotynę z firmy Solgar, która dotarła do mnie USA (poprzez allegro, stąd brak zaufania. Solgar nie jest dopuszczony w PL w takich dawkach jakie mi zalecono.)

 

Będę wdzięczny za odp. 

Edytowane przez daniel102102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, daniel102102 napisał:

Cześć

Wygląda to bardzo estetycznie. Strefa dawcza również bardzo gęsta.

Mnie natomiast zainteresowała Twoja suplementacja. Możesz napisać jaki bierzesz biotebal, cynk (producent), olej lniany i msm - w jakiej dawce i z jaką częstotliwością ? I jak długo masz zalecenia aby brak suple ?

Jestem świeżo po zabiegu, mnie klinika zaleciła tylko biotynę z firmy Solgar, która dotarła do mnie USA (poprzez allegro, stąd brak zaufania. Solgar nie jest dopuszczony w PL w takich dawkach jakie mi zalecono.)

 

Będę wdzięczny za odp. 

Cześć Daniel, jasne:

Biotyna to Biotebal 5 mg producent POLFA - 1 tabletka dziennie

Cynk to Coral Zinc 15 mg - 1 tabletka dziennie

MSM to Nutrend Flexit Drink - 20 mg dziennie, wypijam rano

Olej lniany firmy Oleofarm, lub jakiejkolwiek innej firmy, to nie ma znaczenia - 3 łyżki stołowe dziennie najlepiej po jedzeniu

Jak długo będę na takiej kuracji? (O ile można ją nazwać kuracją bo jest bardzo lajtowa.) Z małymi przerwami jak najdłużej się da..

Chciałbym coś jeszcze dorzucić może jakąś wcierkę.
 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 21:48, aleksander13 napisał:

Tak, zawsze miałem grube, gęste i lekko kręcone włosy.

U mnie fin odpada - źle się czuję psychicznie.

Minox tym bardziej nie z wiadomych względów.

Stosuję tylko biotebal, cynk, olej lniany, zieloną herbatę, msm.

Nizoral, dermastamp.

Mam też sporo małych, cienkich włosków, które widać przy przybliżeniu.. może jeszcze coś się zagęści..

 

 

Co ile dni myjesz włosy nizoralem? Ketokonazol to skuteczny bloker ale szampon sam w sobie ma taki skład że może niszczyć włosy. Widziałem że msm bierzesz tylko 20mg a to bardzo mało i nic raczej nie da. Ja stosuje z pewnej firmy suplementacyjnej głównie na stawy prawie 5g dziennie czystego msm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 20:19, Rafson95 napisał:

Przed przeszczepem też Ci było widać skalp hehe.

Jak na Turków jest bardzo ok. 

bawią mnie komentarze "jak na Turków to ok " ... :D
przecież Turcja to jeden z przodujących krajów jesli chodzi o przesczepy. Zdecydowana większość zabiegów w renomowanych klinikach jest wykonana bardzo dobrze. Jest wiele takich klinik z których relacja była tu wstawiana jak np Estepalace ze Skymed czy wlasnie Clinicana bodajze z Meditravel. Naprawde trzeba się doszukać przypadku gdzie zabieg był zrobiony źle (chyba, ze pacjent olał zalecenia pozabiegowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, maksym90 napisał:

bawią mnie komentarze "jak na Turków to ok " ... :D
przecież Turcja to jeden z przodujących krajów jesli chodzi o przesczepy. Zdecydowana większość zabiegów w renomowanych klinikach jest wykonana bardzo dobrze. Jest wiele takich klinik z których relacja była tu wstawiana jak np Estepalace ze Skymed czy wlasnie Clinicana bodajze z Meditravel. Naprawde trzeba się doszukać przypadku gdzie zabieg był zrobiony źle (chyba, ze pacjent olał zalecenia pozabiegowe)

Myślę że piszą tak dlatego bo w większości klinik robią zabieg technicy ale jest kilka klinik gdzie większość zabiegu przeprowadza lekarz z doświadczeniem i efekty są o niebo lepsze niż w Polskich klinikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Plkk123 napisał:

Myślę że piszą tak dlatego bo w większości klinik robią zabieg technicy ale jest kilka klinik gdzie większość zabiegu przeprowadza lekarz z doświadczeniem i efekty są o niebo lepsze niż w Polskich klinikach

Z tego co się orientuje, to w tych klinikach najważniejsze etapy wykonuje (lub przy nich towarzyszy) medyk z długoletnim doświadczeniem natomiast etap przenoszenia grafty technicy którzy również mają duże doświadczenia ponieważ w Turcji istnieje nawet kierunek studiów poświecony transplantacji włosów więc osoba mająca np. 26 lat ma już 4 letnie doswiadczenie w zawodzie który wykonuje codziennie. 

Edytowane przez maksym90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaren34 napisał:

Wolałbym doświadczonego technika, niż lekarza paprocha.

otóż to!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...