free web hit counter Skocz do zawartości
Mg128

Prośba o poradę z HT 33l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałem was koledzy poprosić o radę dotyczącą przeszczepu włosów. Niestety przeglądanie internetu, tak jak oceny klinik i ich opnie z neta to straszny śmietnik. Dwa lata temu byłem u trychologa w Częstochowie i wyszedłem od niego z traumą oraz propozycją zakupu magicznych ampułek za 250 pln. Co ciekawe seidzieć w poczekalni zauważyłem ciekawy schemat - każda osoba w kolejce albo wychodziła z tymi ampułkami, albo biegła do bankomatu :D. Niestety kiedy Pani Trycholog zaczęła dyskusje na temat szkodliwości szczepień.... jakoś cała wiara mi znikła.

 

Ale do rzeczy. Od około 7 lat borykam się z utratą włosów. Młodszy o 4 lata brat również zaczyna tracić włosy. Ojciec ma bardzo rzadkie włosy i mocne prześwity na koronie i całej górze. Tak samo miał jego ojciec. Dziadek od strony matki miał bujną czuprynę do ostatnich dni. U mnie zaczęło się głównie od korony ( chociaż mam tam gniazdko, więc zawsze było rzadziej), teraz coraz mocniej zakola. 2 lata temu brałem finasteryd, ale nie czułem się po nim zbyt dobrze, tzn o ile fizycznie nie było jakiejś tragedii, to mentalnie czułem się znacznie gorzej. Od 3 lat używam loxon 5%, ale nie jestem przekonany o jego skuteczności. Mam już dosyć codziennej oceny moich włosów w lustrze i życia pomiędzy.

 

1.Czy waszym zdaniem da się coś zdziałać do 20k ?

2. Czy jest szansa utrzymać przeszczep bez finasterdu lub z jego minimalną dawką ?

3. Czy jeżeli nie zaskoczy to po 4 - 5 latach po przeszczepie jest szansa ogolić się na zero, czy będzie masakra ?

4. Czy znacie / polecicie jakiegoś dobrego trychologa w Krakowie? Wiem, że to głupie pytanie, ale straciłem konkretnie wiarę w oceny na internetach ( poza forum), a niestety nie mieszkam tutaj zbyt długo

5. Staram się więcej ćwiczyć i podnieść poziom testosteronu ( mam lekko poniżej normy dla mojego wieku). Czy finasteryd nie ma negatywnego skutku ? Przy okazji, może znacie jakieś sprawdzone suple ? :)

 

Przeglądałem forum, ale odpowiedzi na moje pytania, padały raczej w kontekstach innych osób, dlatego zadałem je bezpośrednio.

Wysłałem również zapytanie do dwóch klinik ze zdjęciami:

Derma-plast ( Keser) : 3.5 Euro z graft, nie podali ilości.

Asmed: 1.5 Euro graft , proponują 5000. Ocena Asmed:

image.thumb.png.1c94be24474f6abbebdf4bc6a6d3ceff.png

 

Zdjęcia sytuacji:

 

 

IMG_8704.thumb.JPG.28a33deb956b56e9eb15bc5b024689ee.JPGIMG_8696.thumb.JPG.f1f0f09b387e11a441f4530eb54704b5.JPGIMG_8695.thumb.JPG.53cac427b36cd1c7dc615f6b97f27076.JPGIMG_8694.thumb.JPG.faadb1b3060526d0ef532588ec0606d5.JPGIMG_8693.thumb.JPG.ced437acdd7a29f2712617a2125791e7.JPGIMG_8691.JPG.f9314eac033f653d273738d471ee240a.JPGIMG_8690.thumb.jpg.72a915eb24e80fa79a10ee9c743122dd.jpgIMG_8685.thumb.JPG.f8289aefcf3778b4681a599f393ca8e3.JPGIMG_8684.thumb.JPG.d879751e0957f0c395559b6535edfa89.JPGIMG_8680.thumb.JPG.5d282bf5008c39deb76ee75612b8710d.JPGIMG_8679.thumb.JPG.a371aac677cb2ec3d2e3d94b340859f9.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na pewno , wystarczy przejrzeć dział ht i są fenomenalne efekty , nawet w najtańszych klinikach można wyjść zadowolonym , chociaż wiadomo , że jak więcej zapłacisz i postawisz na kogoś renomowanego to i większa szansa na lepsze rezultaty i tym samym , że Cię nie oszpeci.

2. Szansa jest zawsze , ale raczej niewielka i bez fina/kuracji nie masz na co liczyć.

3.To akurat ciężkie pytanie bo w zależności jak szybko łysienie będzie postępować i w jaki sposób.

4.Odpowiedz sobie na pytanie co chcesz uzyskać za informację od trychologa i wtedy oceń czy warto szukać tego jedynego , jeśli myślisz , że nagle jak ręką odjął znajdziesz magika , który przepisze magiczne ampułki no to musze Cię rozczarować :D

5. Sam aktywnie trenuje na siłowni , odnośnie supli to są boostery testosteronu , ale nie wiem czy to jakoś negatywnie nie wpłynie na włosy , ja to zrezygnowałem nawet z kreatyny i jedynie korzystał z białka , bo to jest tylko suplement diety.

Być może fin u Ciebie by sporo pomógł , ja Ci mogę polecić , żebyś zrealizował swoje marzenie i mimo wszystko zrobić sobie ht , ale polecam Ci troche potestować i bez jakiejkolwiek kuracji nie śpieszyć się z decyzją , najlepiej ht odłóż na kolejny rok , a przez ten czas ogarnij sobie taką kuracje , aby Cię uboki nie męczyły , ale żebyś też dał sobie szanse na to , że jedno ht wystarczy i reszta włosów też na tym zyska. Może spróbuj RU i może topical fin , w mniejszej dawce albo co drugi dzień , podobno wywołuje mniejsze uboki , a w połączeniu z ht to może być jeszcze lepszy efekt. Ja sam się zbieram do przeszczepu , ale właśnie sam objąłem podobną taktykę i chciałbym zatrzymać łysienie , ale również muszę Cię rozczarować bo po 8 miesiącach łysienie dalej postępuje więc co by mi dało HT w takiej sytuacji skoro pewnie bym musiał dalej kasę odkładać bo za 2-3 lata bym musiał robić kolejne , a później się jeszcze martwić o ilość graftów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.2 przeszczep utrzymasz ale poleca raczej te wlosy ktore zostaly a sa objete miniaturyzacja. Konieczny bylby koljeny przeszczep

ad.5 jak podniesiesz tescia - oczekuj zwiekszonego wypadania raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Trychologa, to nie oczekuje żadnych leków, może poza ewentualnymi na zmniejszenie wypadania włosów jak Fin w małej dawce, lub właśnie RU. Głównie chodzi mi o profesjonalną ocenę stanu mieszków i oceny postępowania procesu w przyszłości.

 

Co do kolejnych przeszczepów, tak - jestem na to przygotowany mentalnie. Lub gdyby nie było czego przeszczepiać - golenie na zero.

Co do testosteronu i dht - tak, znam powiązanie. Wiem również jak testosteron wpływa na człowieka. Nie mówię tutaj już nawet o budowie siły i sylwetki, ale bardziej o stronę mentalną. Jest Ok obecnie, ale jeżeli np. jedynym wyjściem było by wymuszone jego opuszczenie - to nie wchodzi w grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina możesz zdobyć poprzez e-recepte i nie trzeba chodzić po lekarzach , RU lekarz nie ma jak Ci przepisać bo to nie jest lek , który kupisz w aptece. Ocenić włosy to najlepiej sam powinieneś , zrób zdjęcie teraz i np. za 6 miesięcy , Trycholog to Ci najwyżej zrobi zdjęcie pod mikroskopem i stwierdzi czy jest miniaturyzacja , a u Cię gołym okiem ją widać , czy dalej się rozwinię to również raczej pewne skoro to już jest norwood. Skoro jesteś przygotowany na ewentualne następne zabiegi to nie widzę problemu. Ja Ci przynajmniej mogę polecić abyś dał sobie szanse i przed ht wskoczył na jakąś kurację , a przynajmniej spróbował , tak jak pisałem wyżej , skoro fin w tabletkach powodował uboki to może w postaci wcierki i z mniejszą częstotliwością , bądź mniej mg , ale codziennie , tak samo na RU powinieneś wskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz testosteronu badałeś estradiol?  Niskie dht po zbiciu finem + wysokie estro, które na finie lubi się podnieść i uboki gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zwrocic uwage na to ,ze u ciebie juz na pierwszy rzut oka widac ze donoru nie masz zbyt dobrego , wlosy masz nawet tam mocno sredniej gestosci co tez bedzie wplywalo na jakosc przeszczepu i moze byc tak ,ze po tureckim oraniu donoru bedziesz mial problemy z drugim przeszczepem . Bez fina u ciebei srednio to widze. Przemysl wszystko , nie rob nic na goraca glowe .

Edytowane przez samuel666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz typ łysienia na którym łatwo o odrosty. Moim zdaniem najlepsze co możesz zrobić to wskoczyć na fina lub RU i posiedzieć na tym rok lub nawet 1,5 roku. 

Jeśli będą uboki na finie to spróbujesz samego RU. Jeśli RU na Ciebie dobrze podziała i da przyzwoite odrosty to przeszczep będzie świetnym dodatkiem i końcowy efekt może być naprawdę dobry.

Ja bym na twoim miejscu nie robil samego przeszczepu bo masz łysienie na obszarze nw6 i się pocieszysz kilka lat fajnym efektem i znów się zaczną pojawiać przerzedzenia.

Zwiąkszając testosteron przyśpieszysz wypadanie. Włosy głównie lecą przez DHT (a im więcej testo tym wiecej dht) ale sam testosteron też ma wpływ na łysienie choć znacznie mniejszy niż dht. Ogólnie zauważyłem, że osoby które mają mało testosteronu, łatwość w łapaniu tkanki tłuszczowej itp częściej mają skutki uboczne po finie.

Pierwsze co zrób to zacznij od fina i sprawdz czy masz uboki czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keser jest spoko, ale z tego co wiem, to przeprowadza raczej mniejsze zabiegi na linii/zakolach. Ostatnio czytałem o przypadku, gdzie 1700 graftów rozbił na 3 dni. Dlatego też jestem ciekaw, co Ci odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, galed12 napisał:

Pierwsze co zrób to zacznij od fina i sprawdz czy masz uboki czy nie.

tez tak sugeruje- sprawdz jak reagujesz na fina. Jak bedzie dobrze to kontynuuj i obserwuj a jak beda uboki - odstawisz. Problemem moze byc niski poziom testosteronu faktycznie ale tu nie bardzo wiem co poradzic tj. fin raczej nie bedzie wspolpracowal z testosteronem, mozliwe ze poziom sie jeszcze bardziej obnizy. Pytanie co wazniejsze - jak wlosy to probuj fina a jak testosteron to proboj go podniesc. Plus ogarnij dobrego endokrynologa - moze sie przydac przy podnoszeniu tescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fina, to tak jak już pisałem, miałem skutki uboczne przy dawce 1mg dziennie. Ogólny spadek libido, brak chęci... robiła się ze mnie taka potulna papka.

Ale dziękuje za rade z pomiarem estradiolu - w sumie to ma sens, bo zawsze byłem otłuszczony. Nie gruby, ale nawet przy ostrej redukcji zawsze miałem " grubą skórę ". Endokrynolog to również kolejny krok jaki zrobię.

Zastanawiają mnie wcierki z finem. Macie może jakieś doświadczenie ze skutecznością w porównaniu do tabletki ? Polecicie coś o rozsądnej skuteczności / cenie.

Co do gęstości donora - zawsze miałem delikatne i rzadkie włosy, niestety - taka genetyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Mg128 napisał:

Co do fina, to tak jak już pisałem, miałem skutki uboczne przy dawce 1mg dziennie. Ogólny spadek libido, brak chęci... robiła się ze mnie taka potulna papka.

Ale dziękuje za rade z pomiarem estradiolu - w sumie to ma sens, bo zawsze byłem otłuszczony. Nie gruby, ale nawet przy ostrej redukcji zawsze miałem " grubą skórę ". Endokrynolog to również kolejny krok jaki zrobię.

Zastanawiają mnie wcierki z finem. Macie może jakieś doświadczenie ze skutecznością w porównaniu do tabletki ? Polecicie coś o rozsądnej skuteczności / cenie.

Co do gęstości donora - zawsze miałem delikatne i rzadkie włosy, niestety - taka genetyka :)

Co do wcierek z fina to ciężko powiedzieć bo mało osób tego używa i ciężko ocenić skuteczność. Słyszałem, że jednej osobie włosy leciały tak samo po wcierce z fina a inna miała np lepsze odrosty niż na tabletkach wysuwanie jakichkolwiek wniosków na podstawie dosłownie kilku opinii nie ma sensu.

RU jest sprawdzoną i bardzo skuteczną wcierką ale nie jest to oficjalny lek i ma swoją cene. Co do wcierek z fina to jak przekopiesz forum hairlosstalk to może trochę opinii znajdziesz.

Edytowane przez galed12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Mg128 napisał:

Ale dziękuje za rade z pomiarem estradiolu - w sumie to ma sens, bo zawsze byłem otłuszczony. Nie gruby, ale nawet przy ostrej redukcji zawsze miałem " grubą skórę ". Endokrynolog to również kolejny krok jaki zrobię.

ogolnie mozesz zbadac hormony - nie tylko estradiol, podaj z endokrynologiem, powinien zlecic odpowiednie badanie. To co wspomniales " gruba skora" to moze byc woda, ktora organizm zatrzymuje przy wlasnie podwyzszonym estradiolu ale nie tylko przy tym. 

 

10 minut temu, galed12 napisał:

Co do wcierek z fina to jak przekopiesz forum hairlosstalk to może trochę opinii znajdziesz.

zgadzam sie, przejrzyj zagraniczne fora najlepiej tam jest sporo o topical finie, ja wiekszosc wiedzy o tym zaciagnalem z zagarnicznych stron wlasnie. U mnie sie lepiej sprawdza topical fin ale to nie musi byc regula- zalezy jak kto reaguje, sprawa indywidualna mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak pisałem, fin w tabletkach odpada. Strasznie źle na niego reagowałem. Co do RU oraz wcierek z finasterydem, to jest dla mnie nowość, ale zakładając , że wcierka działa miejscowo i ma mniejsze skutki uboczne (ogólne) to jest jedyna opcja na jaką mogę pójść. Włosy są dla mnie bardzo ważne, ale niestety nie zaryzykuje ( a właściwie świadomie pogorszę) ogólnego stanu zdrowia.

Jutro wybieram się do endokrynologa po zlecenie badań.

W dniu 16.12.2020 o 19:00, Caraos napisał:

zgadzam sie, przejrzyj zagraniczne fora najlepiej tam jest sporo o topical finie, ja wiekszosc wiedzy o tym zaciagnalem z zagarnicznych stron wlasnie. U mnie sie lepiej sprawdza topical fin ale to nie musi byc regula- zalezy jak kto reaguje, sprawa indywidualna mysle.

Z ciekawości - używasz jakiegoś gotowego środka, czy sam mieszasz ? Przeglądałem stronę z godzinę dzisiaj szukając jakichś wskazówek skąd ogólnie zdobyć wcierkę z finasterydem i widzę, że spora część ją sama przygotowuje rozpuszczając tabletki w loxnoie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mg128 napisał:

Z ciekawości - używasz jakiegoś gotowego środka, czy sam mieszasz ? Przeglądałem stronę z godzinę dzisiaj szukając jakichś wskazówek skąd ogólnie zdobyć wcierkę z finasterydem i widzę, że spora część ją sama przygotowuje rozpuszczając tabletki w loxnoie. 

Ja uzywam gotowego srodka, przygotowanego w aptece. To prawda, wiele osob sama sobie robi topical fina z wersji tabletkowej. Nie neguje tego natomiast sam nie zdecydowalem sie nigdy na to. Jesli chodzi o leki a zwlaszcza hormonalne to chaupnicza wersja jak dla mnie odpada, jak cos to tylko apteczne srodki. Jak mowie nie neguje robienia na wlasna reke ale sam sie na to nie zdecyduje.  Ja uzywam formuly, ktora przepisuja m.in. w hasson and wong (top top'ów jesli chodzi o HT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za produkt ? rozumiem , że na recepte ? podlinkujesz do apteki ? jestem ciekawy jak to wygląda cenowo , przypuszczam , że własnej robocizny wyjdzie sporo taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mg128 napisał:

Witam

Tak jak pisałem, fin w tabletkach odpada. Strasznie źle na niego reagowałem. Co do RU oraz wcierek z finasterydem, to jest dla mnie nowość, ale zakładając , że wcierka działa miejscowo i ma mniejsze skutki uboczne (ogólne) to jest jedyna opcja na jaką mogę pójść. Włosy są dla mnie bardzo ważne, ale niestety nie zaryzykuje ( a właściwie świadomie pogorszę) ogólnego stanu zdrowia.

Jutro wybieram się do endokrynologa po zlecenie badań.

Z ciekawości - używasz jakiegoś gotowego środka, czy sam mieszasz ? Przeglądałem stronę z godzinę dzisiaj szukając jakichś wskazówek skąd ogólnie zdobyć wcierkę z finasterydem i widzę, że spora część ją sama przygotowuje rozpuszczając tabletki w loxnoie. 

Finasteryd 1mg 28 tabletek kosztuje nawet 10-12 zł a jeśli doprosisz się lekarza o wersje 5mg to ona również kosztuje 10 zł. Obstawiam, że trochę sobie wołają za robocizne w tej aptece a na własną rękę to wyjdą grosze. 

W sumie to tutaj ciężko cokolwiek zepsuć. Bierzesz 100 ml jakiegoś pojazdu + ustaloną dawkę finasterydu żeby wyszło odpowiednie stężenie i tyle. Nawet gdybyś dał za dużo czy coś, to finasteryd nie zwiększa swojej skuteczności wprost proporcjonalnie z przyjmowaną dawką.

Jak Ci zależy to jednak bym sięgnał po RU. Jego skuteczność jest znacznie pewniejsza od topical fina.

Jeszcze tylko dodam, że słyszałem opinie, że alkohol w minoxie jest zbyt słaby żeby tam rozpuszczać fina ale ile w tym prawdy to nie wiem. Na bodajże reddicie jedna osoba pisała, że topical fin jej w ogóle nie pomaga a rozpuszcza go w loxonie i ktoś właśnie odpowiedział, że alkohol w loxonie jest za słaby, żeby fin się dobrze wchłaniał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się niedługo będę zastanawiać nad topical finem , ale to właśnie następnym razem wezmę sobie receptę na 5mg fina 3 opakowania i będę mieć ponad rok czasu z głowy , a tak to co 3 miesiące do apteki to już mnie troche wkurza :D lepiej raz i mieć z głowy , z resztą dużo taniej wyjdzie , to będą groszowe sprawy , jedyne co to trzeba jakąś gilotynkę do tabletek zakupić i dzielić na 5 części. Muszę pierw się zapoznać nad tymi podjazdami do topical , z czym to sie je itp. 

Edytowane przez Krzysiek51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Krzysiek51 napisał:

Ja się niedługo będę zastanawiać nad topical finem , ale to właśnie następnym razem wezmę sobie receptę na 5mg fina 3 opakowania i będę mieć ponad rok czasu z głowy , a tak to co 3 miesiące do apteki to już mnie troche wkurza :D lepiej raz i mieć z głowy , z resztą dużo taniej wyjdzie , to będą groszowe sprawy , jedyne co to trzeba jakąś gilotynkę do tabletek zakupić i dzielić na 5 części. Muszę pierw się zapoznać nad tymi podjazdami do topical , z czym to sie je itp. 

Ogólnie mój rodzinny lekarz powiedział mi, że substancja w tabletkach 5mg może nie być równomiernie rozłożona i nie powinno ich się dzielić, choć sam nie był tego pewny.

Ja kupuje finahit po 10-11 zł a lekarz powiedział, że może mi wypisać recepte na cały rok i chyba mogę wszystko od razu wybrać także osobiście proscar bym chyba tylko do wcierek używał dla pewności. Finahit też jest tani i nie trzeba dzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz receptę ważną na rok czasu to masz fajnie , ja kupuje e-recepty i tam jest tylko do 3 opakować więc jeśli chce dostać 1mg to muszę co 3 miesiące wykupywać receptę i śmigać do apteki. Raczej nie chce mi się chodzić po lekarzach i prosić ich o wypisanie recepty , może kiedyś przy okazji się zapytam , co mi szkodzi... fina 5mg przepisywało kilku lekarzy tak aby było taniej więc zdania są akurat podzielone na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzysiek51 napisał:

No jak masz receptę ważną na rok czasu to masz fajnie , ja kupuje e-recepty i tam jest tylko do 3 opakować więc jeśli chce dostać 1mg to muszę co 3 miesiące wykupywać receptę i śmigać do apteki. Raczej nie chce mi się chodzić po lekarzach i prosić ich o wypisanie recepty , może kiedyś przy okazji się zapytam , co mi szkodzi... fina 5mg przepisywało kilku lekarzy tak aby było taniej więc zdania są akurat podzielone na ten temat...

Idz do lekarza na NFZ, powiedz że bierzesz już jakiś czas i czy może wypisywać recepte na pół roku lub rok. Ja ogólnie problemu z receptą na fina nie miałem ale te starsze lekarki trochę się krzywo patrzyły. Ostatnio przeprowadziłem się do większego miasta i w nowej przychodzi są sami młodzi lekarze i kompletne inne podejście. Bez problemu doktorka rodzinna mi przepisała (pomimo, że miałem problem dostać zaświadczenie od poprzedniego dermatologa o przyjmowaniu fina) i bez problemu chciała przepisać na rok czasu. Pózniej tylko dzwonisz do aptek i pytasz o cene (jest po prostu duży rozstrzał i warto dopytać) i masz za 120 zł fina na rok, bez dzielenia tabletek. O ile trafisz na normalnego lekarza ale najgorsze są stare baby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Krzysiek51 napisał:

Co to za produkt ? rozumiem , że na recepte ? podlinkujesz do apteki ? jestem ciekawy jak to wygląda cenowo , przypuszczam , że własnej robocizny wyjdzie sporo taniej

To jest lek robiony na zamowienie wiec nie maja go w swojej ofercie do kupienia poprzez strone internetowa czy placowke apteki.  Lek na recepte jak kazdy fin. Napewno domowej roboty topical fin wyjdzie taniej wiec jesli kwestia fiansow ma priorytet to nie szedlbym w ogole w tego aptecznego bo to koszt kilku stowek na rok z tym, ze ja uzywam stezenia 2.5% ... :) 

 

11 godzin temu, galed12 napisał:

Ogólnie mój rodzinny lekarz powiedział mi, że substancja w tabletkach 5mg może nie być równomiernie rozłożona i nie powinno ich się dzielić, choć sam nie był tego pewny.

tez spotkalem sie z taka informacja od kilku lekarzy nie tylko odnosnie fina ale ogolnie lekow i dzielenia tabletek - nie ma gwarancji ze substancja sie rozlozyla rownomiernie w tabletce, moze tak byc owszem ale nie musi wiec mozna podzielic tabsa na 3 czesc, calosc lub wiekszosc substancji czynnej zazyc w jednej czesci a w pozosytalych dwoch tylko wypelniacz :) ale to kazdy juz robi jak chce , jak uwaza.

Edytowane przez Caraos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Da się, wiele osób ma fajne efekty po tanich tureckich klinikach ale ryzyko jest większe. Dodatkowo w takich klinikach nie usłyszysz gorzkiej prawdy, tylko "kupuj bilet i przylatuj".

2. Osoby, które nie brały leków po przeszczepie zazwyzaj tego żałują albo żałują, że w ogóle zrobiły przeszczep. Nawet jeśli założymy, że zachowasz 100% przeszczepionych włosów (co byłoby naiwne), to te które masz teraz na głowie nie przestaną wypadać.

3. Po pobraniu 5k graftów blizny będą widoczne, będziesz miał mnóstwo jasnych kropek pomiędzy zgolonymi włosami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmed: 1.5 Euro graft , proponują 5000. Ocena Asmed - po ostatnich efektach nawet za tą cene nie warto, na pewno po zabiegu u nich będziesz potrzebował dogęszczenia, ale może się myle, jeżeli się na nich zdecydujesz to zobacz jak to będzie u Angela wyglądać, on będzie efekty dogęszczenia za jakieś 2 miesiące prezentował.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...