free web hit counter Skocz do zawartości
hejrandzo

Prawie rok terapii bez efektów

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w skrócie, półtora roku jestem świadomy, że wypadają mi włosy. Od marca biorę finasteryd 1mg/dzień, pół roku minoksidil/x2 na dzień, 3 miesiące dermaneedling 1.5mm/tydzień. Miesiąc temu dodałem jeszcze RU. Efektów nie mam abosulutnie żadnych, Gdy zaczynałem brać fina moje włosy były w stanie takim NW2, dzisiaj to już jest NW3, na szczęście korona jeszcze się trzyma, jedynie te zakola olbrzymie, ale włosy wypadają mi nie tylko z tego obszaru zakola-korona lecz z całej góry głowy. No i co do wypadania to szacuję, że dziennie tracę około 300 włosów, jeśli nie więcej. Mam 23 lata, odżywiam się zdrowo, trenuje itd., w rodzinie obaj dziadkowie mieli do późnej starości NW2, jedynie ojciec w wieku 55 lat ma coś bardziej jak NW4, a jakieś zakola mu się zaczęły robić dopiero po trzydziestce.

No więc zwracam się do Was z pytaniem, co mogę jeszcze zrobić? Wiem, że należy być cierpliwym z finem i czekać przynajmniej ten rok, no ale do tej pory, po 10 miesiącach wypadanie ani trochę nie zwolniło, wręcz przyśpieszyło, ciężko mi uwierzyć, że w jakiś magiczny sposób zacznie się poprawa w marcu. Póki co jedyną nadzieję mam w tym RU, ale podchodzę do dosyć ostrożnie, ponieważ gdy nieco zwiększyłem dawkę żeby pokryć cały obszar objęty wypadaniem, na drugi dzień czułem się fatalnie, miałem zawroty głowy itd. Myślałem nad dutasterydem, ale czy ma to jakiś sens, jeśli fin nie dał mi nic do tej pory?
Z góry dzięki za każdą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hr_Junior napisał:

A jak ze stanem skóry?

Raczej w porządku, czasami trochę takiego "minoksodilowego" łupieżu się pojawia ale nic poza tym. Też z 2-3 razy w tygodniu myję głowę szamponem z keto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbadaj poziom hormonow i dht, byc moze fin dla Ciebie to za malo i koniecznym byloby wziac duta.....

Niestety sa ludzie, ktorzy maja tak wrazliwe geny, ze nawet jak wywali sie dht z systemu to i tak od samego testo beda wypadac wlosy (laczenie sie z receptorem androgenowym).

Teoretycznie RU bylby tutaj najbardziej pomocny ale coz tez nie jest srodkiem zerojedynkowym i idealnym.

Sad but true ale dla niektorych pozostale tylko maszynka albo przeszczep. Sprawdz poziom DHT, byc moze dut jest konieczny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, alabala napisał:

Zbadaj poziom hormonow i dht, byc moze fin dla Ciebie to za malo i koniecznym byloby wziac duta.....

Niestety sa ludzie, ktorzy maja tak wrazliwe geny, ze nawet jak wywali sie dht z systemu to i tak od samego testo beda wypadac wlosy (laczenie sie z receptorem androgenowym

Najgorsza opcja to miec bardzo duza wrazliwosc na DHT - wowczas przy zbiciu dth finem, wlosy dalej leca. Ja zawsze sugeruje badanie hormonow- ze wzgledow zdrowotnych ogolnie, dht warto zbadac ile sie ma bo jesli poziom niski po finie a wlosy leca to pewnie ma sie pecha byc w tej grupie ultra-wrazliwców na DHT. Co ciekawe sprawa moze byc bardziej skomplikowana i tez indywidualna - chodzi o inne stezenie dht w mieszakch wlosowych a tym we krwi. Kiedy ja rozmawialem z dermatologiem i trychologiem i powiedzialem ze zanim zaczne brac fin to chce zbadac poziom hormonow zeby pozniej wiedziec o ile obnizyly sie wartosci- Ci powiedzieli ze jak chce to moge ale nie widza w tym wiekszego sensu bo w przypadku lysienia  poziom dht we krwi moze byc obnizony przez fina a w mieszkach dalej wysoki (nizszy oczywiscie niz przed finem ale wciaz wysoki, powodujacy wypadanie) i jest to sprawa indywidualna. Inaczej mowiac zbijanie DHT finem nie zawsze bedzie tak samo odzwierciedlone w poziomie dht w mieszkach, jesli ktos jest mocno wrazliwy - moze zbic poziom dht we krwi a w skorze glowy pozostanie on dalej podwyzszony co w komplecie z nadrwazliwoscia skutkowac bedzie dalszym lysieniem. Stad pewnie roznice w skutecznosci fina u roznych ososb.  To samo mowia goscie z the hair loss show - fajnego kanalu na YT gdzie dwoch lekarzy zaglebia sie w kwestie lysienia. To co mnie zasugerowal lekarz to zbadac poziom dht w skorze glowy, w mieszkach i zobaczyc jak ten reaguje na fina. Mozna pokusic sie o cos podobnego.  Na jednym z zagranicznych forow gosc opisywal swoj przypadek gdzie zbil dht do minimum praktycznie a lysienie postepowalo dalej. Badajac mieszki wlosowe okazalo sie ze dht tam bylo wciaz wysokie. To jest ciekawe bo wyglada na to ze nawet niskie wartosc dht we krwi moga powodowac podwyzszone stezenie w mieszkach - inaczej mowiac nie ma tu proporcjonalnosci miedzy jednym a drugim a na piewszy rzut opa na to wskazyawalaby logika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sytuacji kiedy włosy nie wypadają w dużych ilościach , ale miniaturyzacja dalej postępuje ? to właśnie z powodu nadwrażliwości na dht w rejonach miniaturyzacji czy od tego ? Ja jestem w sytuacji gdzie raczej zauważyłem po 4/5 miesiącu spadek wypadania włosów , ale raczej generalnie mało włosów zauważalnie wypada(może dlatego że blond włosy) , a mimo wszystko w 6/7 miesiącu duży przeskok odnośnie miniaturyzacji i cofnięcia lini , dodam , że łączy to się z powrotem do zoxin-med , chociaż dokładnie nie pamiętam czy akurat przed tą zauważalną regresją dodałem zoxin , czy po , co myślicie , sory , że Ci się tak wpierdzielam w temat , ale może masz podobną sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świętach zrobię te badania DHT, no i myślę, że dodam duta niezależnie od wskazań. Czytałem też, że są osoby co stosują wersję topical duta, nawet chyba jakaś hiszpańska klinika oferuje takie coś na sprzedaż, może to będzie dobra opcja żeby nie nadziać się na sajdy. Dzięki za rady.

3 godziny temu, Krzysiek51 napisał:

A w sytuacji kiedy włosy nie wypadają w dużych ilościach , ale miniaturyzacja dalej postępuje ? to właśnie z powodu nadwrażliwości na dht w rejonach miniaturyzacji czy od tego ? Ja jestem w sytuacji gdzie raczej zauważyłem po 4/5 miesiącu spadek wypadania włosów , ale raczej generalnie mało włosów zauważalnie wypada(może dlatego że blond włosy) , a mimo wszystko w 6/7 miesiącu duży przeskok odnośnie miniaturyzacji i cofnięcia lini , dodam , że łączy to się z powrotem do zoxin-med , chociaż dokładnie nie pamiętam czy akurat przed tą zauważalną regresją dodałem zoxin , czy po , co myślicie , sory , że Ci się tak wpierdzielam w temat , ale może masz podobną sytuacje?

 

Ciężko mi określić jak ta miniaturyzacja u mnie postępuje. Na zakolach z pewnością włosy są cieńsze, ale wcale nie wypada mi więcej takich cienkich, słabych włosów, lecz również tych grubszych i ciemniejszych. Teraz też myję włosy zoxin-medem, ale nie zauważyłem u siebie jakiegoś pogorszenia od tego szamponu, u mnie proces wypadania wygląda mniej więcej tak samo od kiedy to zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące minęło mi na RU cały czas biorąc finasteryd 1.25mg dziennie, no i jak wspomniałem wcześniej włosy potwornie mocno wypadają już od 5 tygodni, przed chwilą tak wytrzepałem nad umywalką głowę przez kilkadziesiąt sekund i mogłem naliczyć około 70 włosów przy samej tej czynności, nie licząc tego co wypadło pod prysznicem czy ogólnie w ciągu dnia. Front coraz to bardziej mi się przerzedza i męczy mnie to już po prostu. Warto jeszcze spróbować dutasteryd? Jestem coraz bliżej żeby złapać za maszynkę i ściąć to wszystko żeby nie oglądać swoich wypadniętych włosów wszędzie, poza głową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...