free web hit counter Skocz do zawartości
Mg16

Suchość skóry spowodowana alkoholem i glikolem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D W jaki sposób mogę sobie poradzić z suchością skóry, która wynika ze stosowania 2x dziennie minoxa, oraz 1x dziennie RU - czyli suchość spowodowana bombardowaniem alkoholem i glikolem

 

Skóra mnie nie swędzi ani nic, ale po prostu widać, że skóra się łuszczy i jest taka sucha. Dodam, że na pewno jest to spowodowane tymi środkami, bo stosuje też na brodę i tam podobna sytuacja :D

 

Jaki polecacie szampon/odżywkę, która nawilży jednocześnie skórę ? I czym nawilżać skórę i jak często? Myślałęm o aloesie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam squamax jest to emulsja złuszczająco nawilżając z kwasem salicylowym i mocznikowym bardzo dobrze usuwa łuskę i nawilża. No i jeszcze możesz kupić żel aloesowy jakiś który nawilża skórę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieszaj RU z minoxem w odpowiedniej proporcji i stosuj raz dziennie przed snem.

Nie dziwne jak 3 razy dziennie dajesz dawke alko i gliko na leb, ze skora sie buntuje :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie może pomysł , w czym można jeszcze rozpuszczać Ru oprócz Minoxa? Do tej pory mieszałem z Ru, ale od kilku miesięcy działa alergicznie , bardzo wysusza mi oczy i jego okolice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2021 o 10:48, Mg16 napisał:

W jaki sposób mogę sobie poradzić z suchością skóry, która wynika ze stosowania 2x dziennie minoxa

Stosuj minoxidil w piance, np. Rogaine / Regaine

Minoxidil w płynie na polskim rynku ma praktycznie zawsze dokładnie ten sam skład - etanol 96% + glikol propylenowy

Natomiast pianka po pierwsze nie ma glikolu (który oprócz tego, że jest tłusty i długo schnie, to może uczulać) i ma inną kompozycję alkoholi, jest łagodna dla skóry i szybko schnie. Po piance nie ma przesuszenia (białych płatków skóry które przypominają łupież), więc nie trzeba walczyć z objawami za pomocą kremu nawilżającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 22:01, dell napisał:

A macie może pomysł , w czym można jeszcze rozpuszczać Ru oprócz Minoxa? Do tej pory mieszałem z Ru, ale od kilku miesięcy działa alergicznie , bardzo wysusza mi oczy i jego okolice

Widziałem na forum, że jeden z użytkowników rozpuszcza w loreal serioxyl. Ten preparat jest bardzo delikatny dla skóry głowy i jest niedrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedymym ratunkiem sa preparaty bez glikolu lub pianki jak wspmnial  feegloo. Pianki można wyrwac na ebayu w bardzo dobrej cenie ale ich wada jest to ze nie maja w sobie zadnych bonusów w postaci np kwasu , biotyny , nie mowiac o np finie. Takie pianki mozna oczywiscie nabyc ale to robia juz specjalne farmacje i cena tez jest juz specjalna.  Co do minoxa w plynie bez glikolu to niestety ceny sa kosmiczne. Ja używam takiej z kwasem biotną palmą i masa innych ale jej koszt to ponad 120 zl. Na plus ma to ze nie mam zadnych problemów ze skórą. Skóra jest nawilżona , czysta a dzięki temu ze nie wysusza skory mogę uzywać szamponu z keto niemla codziennie. Minus - schnie dlugo i skleja wlosy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2022 o 03:07, piotr1281 napisał:

Niestety jedymym ratunkiem sa preparaty bez glikolu lub pianki jak wspmnial  feegloo. Pianki można wyrwac na ebayu w bardzo dobrej cenie ale ich wada jest to ze nie maja w sobie zadnych bonusów w postaci np kwasu , biotyny , nie mowiac o np finie. Takie pianki mozna oczywiscie nabyc ale to robia juz specjalne farmacje i cena tez jest juz specjalna.  Co do minoxa w plynie bez glikolu to niestety ceny sa kosmiczne. Ja używam takiej z kwasem biotną palmą i masa innych ale jej koszt to ponad 120 zl. Na plus ma to ze nie mam zadnych problemów ze skórą. Skóra jest nawilżona , czysta a dzięki temu ze nie wysusza skory mogę uzywać szamponu z keto niemla codziennie. Minus - schnie dlugo i skleja wlosy,

Który to minox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2022 o 09:04, Grzegorz881 napisał:

Wiem co to znaczy swędząca skóra :(

Jak sobie poradziłeś co używałeś co szkodziło 

mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...