free web hit counter Skocz do zawartości
uzytkownik8

Klinika Przybylski - 2483 grafty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze :)

Zdecydowałem się na zabieg u Dr Przybylskiego 24-25 sierpnia.

2483 grafów

total hair 6222

hpr 2.51

Dziś wrzucę tylko link ze zdjęciami a w najbliższym czasie dorzucę opis i moje odczucia :)

Każda nazwa zdjęcia to data w formacie rok-miesiąc-dzień, za parę dni mija 5 miesiąc :)

Dodam jeszcze że zacząłem od początku sierpnia brać fina 1mg/dzień oraz minox 2razy/dzień + microneedling 2mm raz na tydzień (z minoxa zrezygnowałem przez pierwsze 3.5 miesiąca po zabiegu a microneedling stosuje tylko w miejscach w których nie zostały przeszczepione grafity).

 

https://drive.google.com/drive/folders/1QuhfAcJfF6h226o-dthvmGiQhiMZt3yL?usp=sharing

 

Zapraszam do oceny i komentowania 👱‍♂️

Edytowane przez uzytkownik8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba troche mało graftów jak na taki ubytek , ale Przybylski raczej przeszczepia jak najmniej tych graftów... Wstaw jeszcze jakoś po 7-8 miesiącu , będzie to pewnie finalny efekt, narazie to widać różnicę w gęstości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przed tym jak dołączyłem do forum miałem mieszane uczucia co do zabiegu który chciałem sobie wykonać. Relacje które śledziłem i opinie które przeczytałem bardzo pomogły mi w podjęciu decyzji na tyle, że zdecydowałem się na zabieg który tym razem ja opisze w ramach podziękowania :)

Konsultacja
Na początku chciałem spotkać się z doktorem i poznać jego zdanie na temat liczby graftów i linii która sobie zaplanowałem. Kiedyś zanim zacząłem brać finestryd jeszcze jako 22 latek(teraz 30) doktor który mi go przepisał porobił zdjęcia w mikroskopie moich włosów i pokazywał mi miejsca w których miniaturyzacja jest silniejsza i już postępuje. Myślałem ze konsultacja będzie przebiegać w podobny sposób. Doktor zaplanuje jakiś plan pierwszego i kolejnych zabiegów które będę musiał wykonać, zostanie stworzona jakaś dokumentacja, dowiem się w jakim stanie jest mój donor, ile można z niego wycisnąć, i może jakaś wczesna ocena HPR. Nie jestem pewien czy ktokolwiek robi takie rzeczy na konsultacjach ale wydaje mi się to proste do wykonania, a już na takim wczesnym etapie mógłbym wyobrazić sobie chociażby porównując takie statystki do relacji ludzi w internecie :). Konsultacja polegała na tym że doktor po zapoznaniu się z historia rodzinna ocenił jaka jest jego zdaniem najrozsądniejsza linia i rozmiar zabiegu, przy okazji tłumacząc i argumentując swoją propozycję. Policzyliśmy pole i koszt zabiegu. Oczywiście miałem pełno pytań i cała konsultacja trwała około 50m, koszt 200zł, dowiedziałem się że koszt za graft dla użytkowników forum to 7.5zł. Tydzień później poprosiłem doktora o wolne terminy i zdecydowałem się na zabieg.

Logistyka
Zabieg nie uwzględnia noclegu i trzeba go zorganizować we własnym zakresie. Zdecydowałem się na hotel Hampton ponieważ do kliniki dr Przybylskiego można dojechać w 5min, a z podziemnego parkingu po pierwszym dniu zabiegu można szybciutko wjechać na swoje piętro i odpocząć bez przechodzenia przez lobby. Po zdecydowaniu się na zabieg dostajemy dokumenty w jednym z nich jest napisane że musimy się zaopatrzyć w leki przeciwbólowe i przeciwopuchliznie z dokładną nazwa i dawkowaniem musimy je mieć ze sobą ponieważ po 1 dniu będziemy je brać.

Zabieg
Zdecydowałem się na większy niż zaproponowany przez doktora rozmiar zabiegu i niższą linie, na forum czytałem że dr Przybylski potrafi się nie zgadzać na niektóre z takich propozycji. Oczywiście szczerze wątpię żeby to było prawdą, doktor stara się wytłumaczyć konsekwencje decyzji i ryzyka na które się decyduje. Ostateczna decyzja i tak leżała po mojej stronie jedynym ograniczeniem o jakim usłyszałem to limit graftów jaki może zostać wykonany w ciągu tych 2 dni, czyli 3000 (po 1500 na dzień). Zdecydowaliśmy się na małe uzupełnienie korony (500 graftów) i 2000 tysiące na odbudowe lini włosów i zakola.

Zabieg - dzień 1
Dzień zacząłem od śniadanka w hotelu. Na 7 30 umówiłem się z doktorem na podpisanie papierków i resztę formalności, narysowaliśmy linie która mi odpowiadała, porobiliśmy zdjęcia, ogoliliśmy głowę, znowu zdjęcia i cyk jestem na stole i zabieg się rozpoczyna. Wcześniej czytając wpisy często pomijałem fakt jak wyczerpujący jest sam zabieg, siedzenie w fotelu około 7h dziennie z jedną przerwą na obiad jest naprawdę męczące. Przez cały zabieg można sobie rozmawiać z doktorem i Paniami asystentkami, cały zespół bardzo miły, można posłuchać o zabawnych ploteczkach z Kaliskiego szpitala :D. Zabieg sam w sobie jest bezbolesny poza paroma początkowymi zastrzykami ze znieczuleniem miejscowym, jeśli w którymś momencie zaczynałem odczuwać lekki ból dawałem znać doktorowi a on na bieżąco ostrzykiwał znieczuleniem miejsca w których pracował. Po pierwszym dniu wyszedłem z zakolami pokrytymi w 80 procentach i świadomością że statystyka moich włosów jest po mojej stronie. Wziąłem ze sobą catering który dostałem od doktora i resztę dnia przeleżałem na oglądaniu seriali i drzemkach w hotelowym wyrku. Nie miałem problemu ze snem a poraniony obszar biorczy nie przeszkadzał mi w spaniu na plecach, dodatkowo byłem tak wykończony że nawet jakbym czuł jakiś dyskomfort to i tak bym spał jak niemowlak (po powrocie wziąłem tak jak doktor zalecił leki które były wypisane w instrukcji zabiegu).

Zabieg - dzień 2 
Zszedłem na 7 30 na śniadanko z poranioną głową Panie w recepcji chyba już przyzwyczaiły się do takich widoków i serdecznie się uśmiechały natomiast goście już niekoniecznie i dało się zauważyć ciekawskie spojrzenia :D. Drugi dzień zabiegu miał trwać krócej, również się nim mniej stresowałem ponieważ wiedziałem co mnie czeka. Po zabiegu zdjęcia, instrukcja w jaki sposób mam postępować w najbliższych dniach i to wszystko. Podziękowałem wszystkim za czas oraz pracę i pojechałem do domu :).

Podsumowanie
Jestem zadowolony z decyzji o zabiegu i pewnie jak każdy kto się na niego zdecydował zły na siebie że nie podjąłem tej decyzji wcześniej :p. Długo wahałem się nad wycieczką do Turcji (około rok czytania waszych historii), ale na pewno po zabiegu przez pierwsze 3 msc kiedy tak naprawdę ciężko stwierdzić jaki będzie jego rezultalt fakt, że zabieg był wykonany w całości przez doktora Przybylskiego dawał mi bardzo dużo spokoju ponieważ wiedziałem że w najgorszym wypadku będę i tak zadowolony. Myślę że kolosalne znaczenie w wykonywanym zabiegu ma fakt że doktor pracuje na swoje nazwisko i na swoją reputacje wykonując zabieg od początku do końca samodzielnie, a technik w turcji pracując 8-16 może mieć gorszy dzień i nie przykładać się do swojej pracy aż tak bardzo bo kto daje z siebie 100% w swojej pracy na etaciku 😆 Podziwiam też ludzi którzy kosztem złudnej oszczędności ryzykują kompletnie nieudany zabieg i zmarnowanie znaczącej ilości graftów. To moje zdanie na ten temat i moja historia. 

Pozdrawiam i życzę gęstych czupryn :D
Jeśli chcecie jakieś konkretne zdjęcia to pytajcie od czasu do czasu zupadteuje progres :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, uzytkownik8 napisał:

Podziwiam też ludzi którzy kosztem złudnej oszczędności ryzykują kompletnie nieudany zabieg i zmarnowanie znaczącej ilości graftów.

trochę iksde

Po pierwsze HT to ryzyko samo w sobie, nawet u największych mistrzów. Po drugie, to również w ścisłeś światowej topce są kliniki, w których część zabiegu wykonują technicy, więc to żaden argument. Mam też wrażenie, że porównujesz budżetowe kliniki tureckie do najlepszych polskich 😃. To, że jest tam mnóstwo szajsu to wiadomo, ale Polska się pod tym względzie nie różni.

Sam gdybym miał wybierać, to bez wahania jechałbym do Turcji. Tam masz przynajmniej kilka klinik/chirurgów jakkolwiek wartych uwagi - HLC, Kesser, Cinik, Bicer i może paru innych.

Niemniej jednak gęstych odrostów życzę. Sam miałem podobną sytuację przed zabiegem, będę śledził. Twoje 2k na taki ubytek to taka minimalna granica - widząc nową linię. Jeśli spora część z tego wyrośnie po tych ośmiu miesiącach, to może będzie ok. Stosunek koloru włosów do koloru skóry jest raczej po Twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybylski w porównaniu do zachodu to też jest taka złudna oszczędność. Płacisz 7,5 zamiast 3 euro za graft ale prawdodpobieństwo spaprawania biorac pod uwage historie pacjentow przybyslkiego jest dość spore 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem efekt naprawdę spoko, też jestem po zabiegu u Przybylskiego (2msc) i czekam na finalne efekty. Mam nadzieję że jesteś zadowolony, i życzę miłego życia z włosami!

Ps. podziwiam za wytrzymanie dwóch dni, bo ja po jednej sesji (8h) myślałem że tam jajko zniosę na fotelu, a jedyna myśl jaka mi chodziła po głowie to jezu po chuj mi to było, niemniej teraz nie żałuje na pewno :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mamy aktualne 3 osoby , które wykonały zabieg u dr.Przybylskiego w ostatnim czasie i każdy jest jeszcze przed finalnym efektem , więc jak dla mnie po tych 3 zabiegach będzie można ostatecznie ocenić Pana Dr. Andrzeja , oczywiście życzę wam mega efektu i czekam na aktualizacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@uzytkownik8
Czy mógłbyś wrzucić jeszcze zdjęcia korony przed zabiegiem i stan obecny?

EDIT:
Dopiero zauważyłem, że są w folderze z google drive :D

Edytowane przez GrzegorzK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, mogłeś tylko na tych zdjęciach z google napisać który miesiąc adekwatnie do zdjęcia ;) ale ogólnie fajny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale przerażające jest to jak długo goi się głowa po takim zabiegu... Jak tu wrócić do pracy po takim czymś, skoro ciągle widać ranki i strupy?

 

Edytowane przez Tituss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 13:27, Tituss napisał:

Kurde ale przerażające jest to jak długo goi się głowa po takim zabiegu... Jak tu wrócić do pracy po takim czymś, skoro ciągle widać ranki i strupy?

 

czapeczka ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...