free web hit counter Skocz do zawartości
Lucyfer

Meditravel, Aisha Turcja, POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem po wstępnej konsultacji z pośrednikiem czyli firmą Meditravel. Po konsultacji online (zdjęcia) zaproponowano mi ok. 3500 graftów ze względu na kiepski stan obszaru dawczego (gdyby stan był lepszy mówiono o 4500 tysiącu graftów). Ostatecznie ilość graftów miała zostać oceniona w klinice. Po przeczytaniu forum i opinii jestem bardziej skłonny wybrać Aishe. Niestety przy tej ilości graftów na lepsze kliniki mnie po prostu nie stać (pewnie koszt w granicach 12 tys euro). Proszę bardziej doświadczonych kolegów o doradzenie. Po pierwsze przy moim stanie włosów jest w ogóle sens robić TH (jestem przy 40 i odnoszę wrażenie, że włosy mi już nie wypadają). Po drugie - może powinien zacząć od jakiś leków przed i dopiero wtedy decydować się na TH. Po trzecie jaką metodę powinienem wybrać. I w końcu po czwarte jaką wybrać klinikę raczej z tych budżetowych. Będę bardzo wdzięczny za merytoryczne podejście do tematu i w miarę sensowne odpowiedzi. 
P.s. Wiem, że przy mojej barwie i jakości włosa cudów nie ma się co spodziewać. Poniżej wrzucam kilka zdjęcia. Serdecznie pozdrawiam.

 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoim donorem to i tak tylko Turcja bo żadna porządna klinika z twoim donorem raczej nie podejmie się zabiegu, ja osobiście na twoim miejscu przeszczepu Nie robiłbym wcale bo masz bardzo słaby donor a duży obszar do pokrycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lucyfer napisał:

Czyli uważasz, że w moim przypadku nie da się kompletnie nic zrobić? 

wg mnie trzeba faktycznie rozwazyc czy pakowac sie w przeszczep. Donor wyglada jakby juz byl po jednym pobieraniu... Przy obszarze do pokrycia nic z tego donoru moze juz nie zostac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A czy co powinienem w takim razie zrobić, gdzie się wybrać. Podobno jest jakaś nowa technika, która nie uszkadza donoru ale pewnie cena mnie powali. A co np z zagęszczeniem trochę zakoli i przodu, a z mniejszym zagęszczeniem gniazda. Proszę o wypowiedz szersze grono użytkowników. Może ktoś zna jakąś innowacyjną technologie lub ma jakiś pomysł..... będę wdzięczny za wszelkie rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjna nowa technika? To pewnie jakaś kolejna partacka polska klinika rzuciła takie hasło 😂

Nie ma czegoś takiego. 

Jest jeszcze taka opcja jak strip albo można zrobić strip +fue , wtedy na pewno z donoru da się więcej wyciągnąć, tylko w Turcji Ci czegoś takiego nie zrobią. Bhr robi no ale tanio nie będzie. 

Przeszczep w Turcji to loteria i ryzyko, a w Twoim przypadku  podwójne ryzyko, o w miarę zadawalajacy rezultat będzie mega ciężko, nie mówię tego po złości tylko po żebyś się nie oszczepecil i stracił niepotrzebnie kasę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeśli dobrze dobrze spostrzeglem to chyba masz bujny zarost, jeśli tak jest, to jest  również jakaś alternatywa na większy pobór graftow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wyjaśnić „strip + fue” w taki sposób żeby było dla mnie to jasne. Tak zarost mam dość bujny.  Kolejne pytania co znaczy „dobry rezultat”? Nie spodziewam się, że będę miał włosy gęste i bujne ale w tej chwili mam duży kompleks z tego powodu. Poniżej kilka zdjęć brody.

image.thumb.jpeg.f78761c0466a571ca757dd316539963c.jpeg

image.thumb.jpeg.7a7db9739a1ff5611c247a2575a5a9a3.jpeg
 

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lucyfer napisał:

Czy mógłbyś wyjaśnić „strip + fue” w taki sposób żeby było dla mnie to jasne. 

Nie wiem czy wiesz ale jest cos takiego jak google. 

Z tego obszaru nie będą pobierać Ci graftow tylko podgardle i szyja. 

Mam na myśli Taki efekt, bo miał 3k graftow i podobny Stan choć chyba trochę lepszy, ale donor zdecydowanie lepszy niż Twój 

 

 

Edytowane przez Matrix_neo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gosc robil w Turcji gdzies, nie? widzialem jego filmiki. Jak dla mnie lepiej by zgolil glowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w Turcji a później robił jeszcze 2k graftow w Clinicanie żeby dogescic i dopiero po 5 tys graftach jest średnio choć trzeba przyznać że na pewno efekt na plus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caraos, nie każdemu do twarzy z łysiną. Ja się sobie nie podobam i zależy mi na komforcie psychicznym. Koledzy trochę zabieracie mi nadzieje. Właśnie dostałem odpowiedz z Aishy, że proszę o zdjęcia donoru za 20 dni bez strzyżenia włosów. Czy będzie to jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Caraos napisał:

ten gosc robil w Turcji gdzies, nie? widzialem jego filmiki. Jak dla mnie lepiej by zgolil glowe ;)

Te efekt z pierwszego zabiegu , aktualnie jest rok po drugim przeszczepie i wygląda o niebo lepiej , przynajmniej w mojej opinii , jakby pozostał na tym co miał na tym filmiku z pierwszego przeszczepu to również bym uważał , że to strata czasu i lepiej już się ogolić...

 

8 minut temu, Lucyfer napisał:

Caraos, nie każdemu do twarzy z łysiną. Ja się sobie nie podobam i zależy mi na komforcie psychicznym. Koledzy trochę zabieracie mi nadzieje. Właśnie dostałem odpowiedz z Aishy, że proszę o zdjęcia donoru za 20 dni bez strzyżenia włosów. Czy będzie to jakaś różnica?

Może włosy z tamtego obszaru potrzebują więcej czasu na porost więc może dlatego chcą sprawdzić jaka będzie różnica , odnośnie donoru to faktycznie jest słaby , ale nawet te 3500 graftów może polepszyć sytuacje w jakiej się znajdujesz i może finalny efekt Cię zadowoli , warto próbować.  Na pewno linia będzie obniżona i korona nie będzie wystarczająco zagęszczona , gorzej jak twoje obecne włosy jeszcze będą wypadać to wtedy już nie będziesz miał się czym ratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest jakaś nadzieje. U mnie golenie na łyso nie wchodzi w grę. Wyglądam co najmniej tragicznie 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstaje jeszcze pytanie czy będzie skąd pobrać 3500 tysiąca graftów oraz w późniejszym czasie kolejne 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci doradzają. Z takim donorem to się dobrze nie uda przy takim obszarze do pokrycia. Jeśli zrobisz HT u Ciebie wyjdzie to słabo i musiałbyś i tak nosić dłuższe włosy z tyłu aby było mniej widać wyskubany donor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałe są 4 opcje:

1. Zostaje tak jak jest - lipa 

2. Zgolić się na łyso - lipa 

3. Mikroskóra - pół lipa 

4. HT - efekty mogą być mało zadawalające,  uszkodzony i podziobany donor (ewentualnie zapuścić tył) 

5. Strzelić sobie w łeb 

 

zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Lucyfer napisał:

Jak dobrze zrozumiałe są 4 opcje:

1. Zostaje tak jak jest - lipa 

2. Zgolić się na łyso - lipa 

3. Mikroskóra - pół lipa 

4. HT - efekty mogą być mało zadawalające,  uszkodzony i podziobany donor (ewentualnie zapuścić tył) 

5. Strzelić sobie w łeb 

 

zgadza się?

6. Zacząć czytać o farmakologicznych  metodach hamowania łysienia, lub nawet i odrostu włosów zamiast jęczeć, masz 40 lat, są nastolatkowie, którzy łysieją w szkole średniej, więc odpuść sobie te teksty typu stRZelić sOBie w ŁeB 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hejrandzo napisał:

6. Zacząć czytać o farmakologicznych  metodach hamowania łysienia, lub nawet i odrostu włosów zamiast jęczeć, masz 40 lat, są nastolatkowie, którzy łysieją w szkole średniej, więc odpuść sobie te teksty typu stRZelić sOBie w ŁeB 

Czy to 20 lat czy 40 lat, większość facetów chciałoby mieć włosy nie ważne w jakim są wieku. Chociaż to akurat fakt, myśle, ze mniej by mnie bolało gdybym zaczął łysieć w wieku ok. 40 lat aniżeli w wieku 17 lat tak jak to było u mnie. Co do autora tematu, kolega hejrandzo dobrze Ci radzi... zacznij od farnakologii, podstawa finasteryd 1mg dziennie do tego Minoxidil na całą głowę. Są duże szanse, ze przynajmniej Twój donor się poprawi, a to otworzy Ci furtkę do lepszych efektów przeszczepu włosów. Bujnej fryzury już nigdy z tego nie zrobisz, aczkolwiek możesz tez rozważyć transplantacje włosów z maksymalna gęstością na przód, zakola a na koronę, środek dobrze dobrany system włosów (mikroskora). Ewentualnie po prostu rozmieścić grafty równomiernie na cała głowę, ale rzadko.

Szczerze mówiąc gdybym był w Twoim wieku i miał stan włosów taki jak masz to ja bym rozważył ta pierwsza opcje. Gesty przeszczep w dobrej klinice na front (linia włosów, zakola) a reszta dobrze dobrany system włosów (pod warunkiem, ze masz na to siano)

Edytowane przez dar3ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...