free web hit counter Skocz do zawartości
read_only

Dr Feriduni - FUE 3008, 10.2020

Rekomendowane odpowiedzi

Minęły już ponad trzy miesiące od mojego zabiegu u Dr Feriduniego. Mam nadzieję, że od tej pory zacznie się wreszcie coś dziać na mojej głowie, więc zapraszam na relację 😀.

30 lat na karku, recesja linii patrząc po zdjęciach leci już z 10 lat – na szczęście dość powoli, do tego startowałem z ~NW1. Sprawę raczej zlewałem, zaczęło mi to przeszkadzać ze 3 lata temu i od tego momentu zacząłem przyczajkę na zabieg.

Pierwszy kontakt z kliniką miałem w 2018 r., ale odłożyłem to na półkę. Koszt jeszcze wtedy za wysoki dla mnie, a raczej nie chciałem schodzić z tego poziomu cen patrząc na rezultaty i ryzyko z tym związane.

Przyszła pandemia, a z nią powrócił temat przeszczepu 😋. Na początku września wysłałem do kliniki świeże foty i po wymianie maili przez 2 tygodnie dostałem termin na końcówkę października. Wycena na 2400-2600 graftów, czyli 10.400-12.500 euro.

W momencie bookowania biletów sytuacja była jeszcze spoko, ale do czasu zabiegu covid się mocno rozhulał zarówno w Belgii jak i u nas 🙁. Ostatnie dni przed zabiegiem to była sroga nerwówka, do tego 3 dni przed wylotem info, że jesteśmy dla nich czerwoną strefą i możliwa kwarantanna po przylocie. Na szczęście cała podróż na luzaku, tylko test w samej klinice.

Akcja była dość szybka. W niedzielę wylot, w poniedziałek konsultacja i zabieg, a we wtorek mycie i do domciu. Łeb odkryty całą drogę powrotną, więc maseczka na twarzy pomagała jak nigdy 😅. Jeśli chcecie więcej szczegółów co do podróży, czy pobytu w klinice, to mogę to opisać w kolejnym poście.

Nowa linia dość zachowawcza, czyli przywrócone moje naturalne NW1. Schodzenie niżej to trochę rzut kostką, bo nigdy nie miałem takiej, a do tego w ciul wincyj graftów. Linia jest na całej długości mniej więcej równoległa do brwi i w odległości 6cm, więc proporcje w normie. Kształt prezentuje się bardzo naturalnie, Feriduni zresztą dość często proponuje coś podobnego. Do tego poprosiłem o lekkie odświeżenie temple peaks. Ostatecznie wyszło 3k graftów, ale wziął za 2600 😄. Donor mi oszacował na 10k.

Poniżej parę zdjęć, resztę ogarnę później.

 

Przed zabiegiem

side.thumb.jpeg.e032479914e57a4071d4465e01fbef35.jpeg

close.thumb.JPG.e819d6f2ec059426c9d1811bd86ba1f0.JPG

Donor na drugi dzień

day-2-donor.thumb.jpg.509450f962a056f2e20ebb15e574a3b7.jpg

Klinika i Pan szofer

clinic.thumb.jpeg.ec15fd777aef12e2a56544b91353a7fc.jpeg

Dzień 4., strupki incoming

day-4.thumb.jpeg.2a534eb2e763c15886e3dc15f3b88114.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dar3ko napisał:

A jak u Ciebie korona wyglada? 

Niestety przy okazji zabiegu wyszło, że jest tam lekka miniaturyzacja. Ciężko powiedzieć od kiedy, od dawna noszę raczej nieco dłuższe włosy. Będzie trzeba coś zacząć brać. Ojciec ma koronę ok, a łysiejemy podobnie, więc byłem raczej spokojny 😕.

20210110_121235-01.thumb.jpeg.65a76c29a48d35f11eed3e752dca9807.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówił Ci coś o tym żebyś zaczął brać Fina itp? Przestrzegał ze łysienie może postąpić dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dar3ko napisał:

A mówił Ci coś o tym żebyś zaczął brać Fina itp? Przestrzegał ze łysienie może postąpić dalej ?

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę i dopytywałem o Fina. Patrząc na łysienie swoje/brata i ojca nie chciałem na nic wskakiwać. Jednak raczej się przed tym nie uchronię.

Sam Feriduni mówił o tym zupełnie bez entuzjazmu, wspomniał, że ewentualnie można spróbować topicala - mowa tutaj o zakolach. Szkoda, że jak tam byłem nie wspomniał nic o tej koronie, bo nie zdawałem sobie z tego sprawy. O nią już go dopytywałem z Polski.

Spytałem na luzie jak on to widzi w przyszłości, czy kolejne HT będą potrzebne. Powiedział, że ciężko to stwierdzić na ten moment i że gdybym miał teraz 40 lat to na pewno nie.

Jak możecie coś doradzić, to chętnie wysłucham. Może ma też ktoś do polecenia trychologa w Krakowie?

Edytowane przez read_only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, read_only napisał:

Jak możecie coś doradzić, to chętnie wysłucham. Może ma też ktoś do polecenia trychologa w Krakowie?

ja mialem z Feridunim konsultacje online w srode. Mozliwe ze wybiore sie do niego ( poki co mam klepnieta wizyte u Couto).  Co do Fina to obagdalem z nim temat, ja biore aktualnie tego samego Fina co Feriduni i mowil by sie tego trzymac i aplikowac rowniez na zakola co akurat robie od samego poczatku uzywania fina (topicala). Z Trychologami dobrymi w Krk ciezko, przebadalem temat. mozesz sprobowac na sw. Krzyza bo w miare wiedza co mowia ale jakos super szalu nie ma.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rafson95 napisał:

Jak na 30 lat to korona rzekłbym w bardzo dobrym stanie. 

Uściślając - sam czubek głowy jest w porządku. Chodzi o dwa obszary po jego bokach, nie wiem, czy to jeszcze korona, czy już nie. Przy ścięciu na krótko jest to dużo lepiej widoczne, zależy też od światła jak widać. Włosy w dotyku tam też są nieco inne. Tutaj to lepiej widać:

korona2.thumb.jpeg.07ac2da0f7a1746f76daa42852e2cbaf.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jak najbardziej obszar korony i widać, że tam łysiejesz. Do około 35 rż to się może drastycznie pogarszać ( ale też nie musi) natomiast na pewno zwolni po.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caraos napisał:

Z Trychologami dobrymi w Krk ciezko, przebadalem temat. mozesz sprobowac na sw. Krzyza bo w miare wiedza co mowia ale jakos super szalu nie ma.

No plan minimum to dostać receptę, ale też fajnie by było też się czegoś dowiedzieć. Chyba, że kogoś innego w małopolsce polecasz (raczej na południe od Krk)? A jeśli chodzi o tego topicala, to będę się pewnie do Ciebie zgłaszał, więc jeśli są jakieś szczególne wymagania co do recepty, to byłbym wdzięczny za info. Pamiętam tylko, że coś o podaniu dokładnego stężenia pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące po zabiegu a wrzucasz foty 14 dni po? 😀 Masz coś aktualnego? Jak teraz to wygląda? Bardzo dobry donor u Ciebie. Efekt na pewno będzie świetny. Ale pieniądze za taki zabieg to kosmos u Ferudiniego - oczywiście nie oceniam. Twoje pieniądze - twoja decyzja czy warto. Życzę dobrych odrostów. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Domuji napisał:

3 miesiące po zabiegu a wrzucasz foty 14 dni po? 😀 Masz coś aktualnego? Jak teraz to wygląda?

Wrzucam to co mam chronologicznie. Jutro będzie reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, read_only napisał:

No plan minimum to dostać receptę, ale też fajnie by było też się czegoś dowiedzieć. Chyba, że kogoś innego w małopolsce polecasz (raczej na południe od Krk)? A jeśli chodzi o tego topicala, to będę się pewnie do Ciebie zgłaszał, więc jeśli są jakieś szczególne wymagania co do recepty, to byłbym wdzięczny za info. Pamiętam tylko, że coś o podaniu dokładnego stężenia pisałeś.

Musze zrobic jakies nowe rozeznanie co do trychologa. Co do Fina- daj znac jak cos to Ci powiem co i jak, bylem zdziwiony w ogole ze Feriduni tez bierze tego Fina :) do tej pory nie bral ale powiedial ,ze dzieci mu zrobily zdjecie od gory jak byli na wycieczce i zobaczyl ,ze jednak sie przerzedzilo mu na glowie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam fotek z miesiąca po zabiegu.

Wypadanie włosów skończyło się u mnie koło 40-45 dnia. Poniżej zdjęcia ze stanu po dwóch miesiącach.

Resizer_16120813489101.thumb.jpeg.417121ef6b8fffdd0a00553aa2107950.jpeg

Resizer_16120813489100.thumb.jpeg.4de09f71f93067d78582e0728e83af15.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sytuacja prezentuje się po 4 miesiącach od zabiegu. Duża poprawa i w sztucznym świetle wygląda to już naprawdę ok. Jednak zdjęcia z bliska przy naturalnym świetle pokazują, że nadal brakuje gęstości.

20210228_164532-01.jpeg

20210228_164607-01.jpeg

20210228_164617-01.jpeg

Edytowane przez read_only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to to nie wygląda ale nawet nie może bo to dopiero 4 miesiąc. Dopiero od teraz powinno to się mocno zmieniać. na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jak powinno byc, z kazdym kolejnym tygodniem bedzie sie zageszczac, to dopiero poczatek odrostu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pięć miesięcy po przeszczepie u Dr Feriduniego.

Jest spora poprawa i nawet na mniej świeżych włosach nie widać już w zasadzie żadnych większych prześwitów przy przeczesywaniu. Szczególnie jestem zadowolony z lewej strony. Linia ma już fajną gęstość, na skalpie trochę gorszą, ale bardzo równomierną i jak na piąty miesiąc, to jestem zadowolony, chociaż nadal liczę na sporą poprawę. Niestety lewa strona zauważalnie odstaje, pokazują to zdjęcia i widać to też w lustrze przy głębszym przyjrzeniu się. Zdaję sobie sprawę, że taki niesymetryczny odrost często ma miejsce i po roku lub wcześniej jest już w porządku. Natomiast przytrafiły mi się dwa przypadki stuknięcia prawą stroną głowy i cały czas mi to siedzi w głowie 😐. Były one co prawda leciutkie i zupełnie bezbolesne, do tego po jakichś 40+ dniach, no ale jednak. Czekamy dalej...

 

20210327_140647-01.thumb.jpeg.7d15c3fc925219d7fc59e49f71ed6f95.jpeg

20210327_141631-01.thumb.jpeg.645f5c10db4c68569677ea2332283dff.jpeg

20210327_141537-01.thumb.jpeg.1a972f5d5eb6fdcd3f4a69c1493fa489.jpeg

20210327_141531-01.thumb.jpeg.d670b97caee0a15b5d53789726d7c2d0.jpeg

20210327_142714-01.thumb.jpeg.bb2926017d2f595586e818892ae9a84a.jpeg

20210327_142714-01.jpeg

Edytowane przez read_only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tylko tyle, że na tym przypadku można porównywać robotę turasów temat Angela i fachowca, praktycznie taki sam obszar pokryty co u Angela prawie identyczna ilość grafów, i co tam kupa tu coś świetnego

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...