free web hit counter Skocz do zawartości
Tomiz90

Czy jest sens walczyć? 30 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 30 lat i mam do was pytanie czy jest sens zaczynać walkę z utratą włosów. Moja linia włosów od małego była wysoka i przez całe życie powoli się powiększa. Włosy mam cienkie i rzadkie. Ojciec łysieje, dziadek też miał wysokie czoło. Załączę zdjęcia do waszej oceny. Prosił bym o porady co z tym zrobić. Włosy na zdjęciach są wilgotne po prysznicu.

Jaką chemię użyć?

Kto to przepisze, zwykły dermatolog? 

Rozważam HT.. 

Dzięki z góry za wszystkie porady, pozdrawiam :)

20210204_150334.jpg

20210204_150503.jpg

20210204_150648.jpg

20210204_150710.jpg

20210204_150943.jpg

20210204_151014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zatrzymac wlosy to walcz :) chemia i HT (chemie dermatolog CI przepisze) a jak dobrze sie czujesz zgolony na lyso to oszcedz sobei pieniedzy i walki o wlosy :) sa faceci, ktorym zwyczajnie lepiej jest bez wlosw niz z nimi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłbym na finasteryd + minox na noc żeby w ciągu dnia nie chodzić z suchą skórą na głowie i obserwować odrost który może być jeszcze spory 

Edytowane przez Zwinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odrostów to bym sobie nie nakładał dużej nadziei , według mnie warto sprawdzić jak zadziała na Ciebie fin/inny bloker przez minimum rok czasu i potem ewentualnie się zdecydować na ht. Generalnie to masz duże przerzedzenia więc pewnie potrzeba od korony do samej lini dogęścić , do tego może fin troche dołoży efektu i finalnie może będzie ciekawy efekt , ale jak nie zatrzymasz łysienia to raczej nie obejdzie się na jednym przeszczepie bo widać , że łysiejesz na całej górze , a reszta włosów nie jest najlepszej jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzedzenia masz na ogromnym obszarze, więc przeszczep wszystkiego nie załatwi. Bo koszty by były ogromne a i pewnie graftów braknie. Czy warto próbować? nikt nie jest w stanie przewidzieć efektów jakie da Ci farmakologia, ale jeśli faktycznie włosy mają dla ciebie znaczenie i zdajesz sobie sprawę ze będzie to ciężka droga to warto.  Ja bym osobiście próbował jakąś przemyślaną kuracje, z nadzieją na jakiś odrost przez rok/dwa, poźniej ht na przód i resztę trzymać farmakologią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że próbuj, były tu gorsze przypadki i wychodzili na swoje. Podstawa fin, pomyśl o również o działaniu z zewnątrz ( topical fin). Dopóki nie spróbujesz nie dowiesz się jak na Ciebie zadziała kuracja. Prosta sprawa. Daj sobie rok, może półtora . Sam mam trzy dychy i walczę dalej ( HT, fin, witaminy i jestem już prawie zdecydowany na topical fina)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gorsza sytuacje na koronie i walcze...sprobuj..daj sobie ok 1.5 roku i potem sie okreslisz, jednak wez pod uwage skutki uboczne jesli bedziesz bral bloker wewnetrzny, oczywiscie nie musza u Ciebie wystapic, ja bym polecil dutasteryd 2x w tygodniu + minoxidil + microneedling, ewentualnie RU zamiast dutasterydu jesli masz dostep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...