free web hit counter Skocz do zawartości
Patro1995

Metropolmed 16 luty, 25 lat . Robimy to

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, samuel666 napisał:

 mozna dzielic tyko nie dziel duzo tabletek na zapas zeby nie tracily wlasciwosci. DZiel powiedzmy dwie tabletki a dopiero jak sie skonczy to nastepne.

Spoko dzięki, kwestia tego czy trzeba to brać do usranej śmierci czy jest już pewna granica skoro zacznę teraz w wieku 25 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, samuel666 napisał:

 

Wtedy by trzeba czekac do 40stki tylko po co ? fin potrafi na lata praktycznie zatrzymac lysienie na gorze i koronie ,z przodem jest roznie i zalezy od genetyki. Wlosy pobierane do przeszczepu tez ulegaja miniaturyzacji co czesto jest celowo pomijane przez tanie kliniki ktore nie chca straszyc kientow. Dlatego tez fin to nie tylko odbudowa wlosow i zatrzymanie lysienia ale tez zatrzymanie tracenia geestosci samego przeszczepu. Przeszczep to nie bajka i zeby sie nim cieszyc nie wystarczy tyko zaplacic 2000 euro u turkonoida ,ale tez trzeba wspomagac sie lekami. Przez lata naroslo wiele mitow zwiazanych z przeszczepami jak np ten ze zrobisz przeszczep i juz nic nie rozwali twoich wlosow co jest glupota.

Przeszczepione włosy oczywiście mogą wypaść, jeśli u kogoś nie przewidzi się najgorszego możliwego wzoru NW7, który występuje u ok. 10% łysiejących i pobierze mieszki za wysoko. Inni zatrzymują się na poziomach niżej, różnie w zależności od genetyki. Sam biorę dutasteryd, więc widzę jak to wygląda, rzeczywiście cofa mi się tylko linia włosów, a wszystko inne stoi, ale równie dobrze bez leczenia też by mogło tak być, bo dokładnie identycznie wygląda to u mojego ojca, który bez terapii traci włosy jedynie na zakolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samuel No i po co "gadasz głupoty" 

Przecież kebabowe kliniki są najlepsze bo najtańsze i nie ma żadnej różnicy między takimi kliniami a tymi z wysoką renomą (co za tym idzie cena) 

A tureckie budzetowki nic nie mówią o finie bo od dawki 0,0001 mg nie staje kuśka a co dopiero przy przeważającej dawce 1 mg 😁😁

Edytowane przez Matrix_neo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Matrix_neo94 napisał:

Samuel No i po co "gadasz głupoty" 

Przecież kebabowe kliniki są najlepsze bo najtańsze i nie ma żadnej różnicy między takimi kliniami a tymi z wysoką renomą (co za tym idzie cena) 

A tureckie budzetowki nic nie mówią o finie bo od dawki 0,0001 mg nie staje kuśka a co dopiero przy przeważającej dawce 1 mg 😁😁

Z tym finem to zależy od organizmu. U mnie libido na ducie wzrosło, bo wolny testosteron dwukrotnie przekracza u mnie normę. A z klinikami oferującymi przeszczepy włosów jest jak ze wszystkim w chirurgii plastycznej. Jeśli chce się bujnej, a przy tym naturalnej fryzury, trzeba zatrudnić artystę. A artyści z reguły biorą więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Atis1997 napisał:

Przeszczepione włosy oczywiście mogą wypaść, jeśli u kogoś nie przewidzi się najgorszego możliwego wzoru NW7, który występuje u ok. 10% łysiejących i pobierze mieszki za wysoko. Inni zatrzymują się na poziomach niżej, różnie w zależności od genetyki. Sam biorę dutasteryd, więc widzę jak to wygląda, rzeczywiście cofa mi się tylko linia włosów, a wszystko inne stoi, ale równie dobrze bez leczenia też by mogło tak być, bo dokładnie identycznie wygląda to u mojego ojca, który bez terapii traci włosy jedynie na zakolach.

powielasz mit albo zle zrozumiales.....to ze ktos lysieje do nw6 czy 7 to calkiem inna bajka i ja nawet o tym nie wspominam w kontekscie brania lekow bo to sprawa oczywista . Miniaturyzacja na strefie donoru bedzie postepowala praktycznie u kazdego czlowieka ,nawet u takiego co lysieje do nw2 czy 3 i dlatego z biegiem czasu twoj przeszczep bedzie coraz gorzej wygladal bez lekow ,caly ten fenomen zostal bardzo dobrze naukowo udowodniony i roznica gestosci donoru u goscia w wieku 40 lat i 20 lat jest naprawde duza . Dlatego kazdy kto chce sie cieszyc optymalnym wygladem przeszczepu powinien brac nawet male dawki fina bo z wiekiem bedzie to coraz gorzez wygladalo bez roznicy czy masz agresywne lyseinie czy tyko zakola ci sie robia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, samuel666 napisał:

powielasz mit albo zle zrozumiales.....to ze ktos lysieje do nw6 czy 7 to calkiem inna bajka i ja nawet o tym nie wspominam w kontekscie brania lekow bo to sprawa oczywista . Miniaturyzacja na strefie donoru bedzie postepowala praktycznie u kazdego czlowieka ,nawet u takiego co lysieje do nw2 czy 3 i dlatego z biegiem czasu twoj przeszczep bedzie coraz gorzej wygladal bez lekow ,caly ten fenomen zostal bardzo dobrze naukowo udowodniony i roznica gestosci donoru u goscia w wieku 40 lat i 20 lat jest naprawde duza . Dlatego kazdy kto chce sie cieszyc optymalnym wygladem przeszczepu powinien brac nawet male dawki fina bo z wiekiem bedzie to coraz gorzez wygladalo bez roznicy czy masz agresywne lyseinie czy tyko zakola ci sie robia.

Nie wiem tylko na ile jest to miniaturyzacja, a na ile zwykłe procesy starzenia, za które odpowiedzialne są inne mechanizmy niż szkodliwy z punktu widzenia wzrostu włosa wpływ androgenów. Utrata jakości włosa wraz z wiekiem występuje nawet u osób, którym genetyka oszczędziła podatności na męskie łysienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Atis1997 napisał:

Nie wiem tylko na ile jest to miniaturyzacja, a na ile zwykłe procesy starzenia, za które odpowiedzialne są inne mechanizmy niż szkodliwy z punktu widzenia wzrostu włosa wpływ androgenów. Utrata jakości włosa wraz z wiekiem występuje nawet u osób, którym genetyka oszczędziła podatności na męskie łysienie. 

 Zepewne jedno i drugie. Byl tez badany donor u osob ktore sa na kuracji finem i po roku gestosc donoru sie poprawiala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, samuel666 napisał:

 Zepewne jedno i drugie. Byl tez badany donor u osob ktore sa na kuracji finem i po roku gestosc donoru sie poprawiala .

Jeśli już tak gadamy o finasterydzie to co by bylo spoko dorzucić, może na załagodzenie skutkow ubocznych, póki co to tylko biotyna, skrzyp polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2021 o 02:24, Atis1997 napisał:

Jeśli ktoś ma wyłysieć do jakiegoś patternu, to i tak tak będzie, tylko z finem trochę wolniej. Ogólnie najlepiej z przeszczepem zaczekać aż łysienie się ustabilizuje, bo pattern to kwestia genetyki i pokryć od razu cały obszar nie martwiąc się o dalsze ubytki. Chyba że dla kogoś pieniądze nie grają roli i jest w stanie wyłożyć na 2-3 zabiegi. 

Co byś zalecił np na załagodzenie skutków ubocznych po finie, póki co biotyne biore i skrzyp polny, mysle dorzucic fina 0,5 + moze cynk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na złagodzenie objawów Fina polecam mniej czytać internet o potencjalnych ubokach, mówię serio.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biotyna, skrzyp , cynk jak najbardziej mozesz wlaczyc ale to nie ma nic wspolnego z lagodzeniem skotkow Fina o ile wystapia oczywiscie. Jak Cie trzepna uboki to na skutek zaburzenia gosdpodarki hormonalnej a tu skrzyp nie pomoze. 

Zanim zaczniesz brac Fina zbadac poziom DHT, SHGB, Estrogen i Testosteron zebys wiedzial jaki jest stan wyjsciowy i jakie masz wartosci. Jak masz np wysoki estrogen teraz juz to po Finie mozesz sie spodziewac ubokow. Jak masz niskie DHT to zbijajac je tez mozesz spodziewac sie niespodzianek.

Edytowane przez Caraos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Caraos napisał:

biotyna, skrzyp , cynk jak najbardziej mozesz wlaczyc ale to nie ma nic wspolnego z lagodzeniem skotkow Fina o ile wystapia oczywiscie. Jak Cie trzepna uboki to na skutek zaburzenia gosdpodarki hormonalnej a tu skrzyp nie pomoze. 

Zanim zaczniesz brac Fina zbadac poziom DHT, SHGB, Estrogen i Testosteron zebys wiedzial jaki jest stan wyjsciowy i jakie masz wartosci. Jak masz np wysoki estrogen teraz juz to po Finie mozesz sie spodziewac ubokow. Jak masz niskie DHT to zbijajac je tez mozesz spodziewac sie niespodzianek.

@Caraos dobrze rozumiem ze to wysoki estrogen jest odpowiedzialny za wszystkie skutki uboczne jakie pojawiaja sie podczas brania finasterydu? czyli poprostu finasteryd powoduje ze tego estrogenu jest wiecej w organizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bizon2021 napisał:

@Caraos dobrze rozumiem ze to wysoki estrogen jest odpowiedzialny za wszystkie skutki uboczne jakie pojawiaja sie podczas brania finasterydu? czyli poprostu finasteryd powoduje ze tego estrogenu jest wiecej w organizmie?

Nie do konca, tj. to b.duze uproszczenie ale podbity estrogen przy  obnizonym dht  daje o sobie znac poprzez uboki. Ogolnie dobrze zrobic badanie tych hormonow po to by w razie ubokow wiedziec jaki byl stan wyjsciowy i do czego sie odnosic/ wracac w razie jak sie hormony rozjada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam monitorowac estradiol progesteron i teścia regularnie, ja śmigam sobie do laboratorium co 3-4 miesiące i cały czas mam wszystko w normie, testosteron lekko powyżej normy,uboków zero na ten moment. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, najlepiej robic regularne badania. Jesli sie monitoruje teamt i ma pod kontrola proporcje hormonow to uboki nie powinny sie pojaiwc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Caraos napisał:

biotyna, skrzyp , cynk jak najbardziej mozesz wlaczyc ale to nie ma nic wspolnego z lagodzeniem skotkow Fina o ile wystapia oczywiscie. Jak Cie trzepna uboki to na skutek zaburzenia gosdpodarki hormonalnej a tu skrzyp nie pomoze. 

Zanim zaczniesz brac Fina zbadac poziom DHT, SHGB, Estrogen i Testosteron zebys wiedzial jaki jest stan wyjsciowy i jakie masz wartosci. Jak masz np wysoki estrogen teraz juz to po Finie mozesz sie spodziewac ubokow. Jak masz niskie DHT to zbijajac je tez mozesz spodziewac sie niespodzianek.

To zrobię te co wymieniłeś w najbliższym czasie i dam znać co wyszło, to póki co nie wezmę fina, a już kusi żeby działac . Xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caraos napisał:

tak, najlepiej robic regularne badania. Jesli sie monitoruje teamt i ma pod kontrola proporcje hormonow to uboki nie powinny sie pojaiwc.

A najlepiej jakbyś miał chwilkę czasu i mi wymienił wszystkie najważniejsze badania przed rozpoczęciem bo pojutrze idę właśnie, dzięki wielkie za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Na ile trzeba odstawić fina przed badaniami hormonów? Obecnie sprawdzam jak zareaguję na fina zewnętrznie mieszając z minoxem. Zacząłęm od małej dawki 0,025 (odpowiednik 0,25 mg wewnętrznie dziennie). Niedługo będę chciał zrobić sobie badania hormonów i zastanawiam się jak to zrobić. Gdzieś czytałem, że na miesiąc trzeba odstawić, ale może mnie poprawicie. Szczególnie że biorę małe dawki zewnętznie. Wiadomo, że fin zewnętrznie też ma absorbcję systemową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hairnotic napisał:

Mam pytanko. Na ile trzeba odstawić fina przed badaniami hormonów? Obecnie sprawdzam jak zareaguję na fina zewnętrznie mieszając z minoxem. Zacząłęm od małej dawki 0,025 (odpowiednik 0,25 mg wewnętrznie dziennie). Niedługo będę chciał zrobić sobie badania hormonów i zastanawiam się jak to zrobić. Gdzieś czytałem, że na miesiąc trzeba odstawić, ale może mnie poprawicie. Szczególnie że biorę małe dawki zewnętznie. Wiadomo, że fin zewnętrznie też ma absorbcję systemową.

teoretycznie do 3 miechow fin sie usuwa z organizmu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, komandos2137 napisał:

teoretycznie do 3 miechow fin sie usuwa z organizmu 

Trochę chyba przesadziłeś z tymi 3 miesiącami. Facet, który na youtube ma swój kanał #hairliciously mówił, że przestał brać fina na 16 dni przed badaniem psa (badanie prostaty). Jak wiadomo fin zaburza wynik testu na psa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, gosc z kanalu youtube.... nie wiem czy jest lekarzem ale najlepiej zapytac lekarza, endokrynologa, urologa. Ja sklaniam sie ku 3 miechom.  Tak tez mi mowili lekarze obu wspominaincyh specjalnosci. Odstawialem przed staraniem sie o dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Caraos napisał:

hm, gosc z kanalu youtube.... nie wiem czy jest lekarzem ale najlepiej zapytac lekarza, endokrynologa, urologa. Ja sklaniam sie ku 3 miechom.  Tak tez mi mowili lekarze obu wspominaincyh specjalnosci. Odstawialem przed staraniem sie o dziecko.

Nie napisałem, że konsultował to wcześniej z urologiem, który zlecał mu te badania, Muszę poszukać czy są jakieś badania, które o tym mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hairnotic napisał:

Nie napisałem, że konsultował to wcześniej z urologiem, który zlecał mu te badania, Muszę poszukać czy są jakieś badania, które o tym mówią.

Generalnie jeśli gość odstawił fina tylko po to żeby zrobić badanie PSA, to błąd. Badania PSA robi się w trakcie terapii standardowo, a wynik na terapii staje się po prostu nową wartością wyjściową, która stanowi ok. 50% wyniku pierwotnego. W diagnostyce CaP czy BPH ważna jest nie sama wartość PSA, a dynamika jej zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że jest kilka teorii. Skonsultuję to jeszcze na wizycie u urologa. Pewnie kilka czynników ma tutaj znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija dokładnie dwa miesiące, aktualnie biore biotynę, skrzyp polny, cynk. Robiłem badania które mi napisaliście na dht trzeba poczekac około 11dni, myślę że będę miał do piątku już wszystko.

Z prawej strony wyskakuje więcej pojedynczych włosków, z lewej o wiele mniej, typowe babyhairy, teraz tylko cierpliwość i może wskoczę na minoxa przy trzecim miesiącu żeby im delikatnie pomóc odrastać, a z finem zobaczymy co badania pokażą, co sądzicie? ;)

175918087_732088294153952_7408833153514297953_n.jpg

175999368_515222622977126_2095353100954460457_n.jpg

176895977_180321673935916_8498863025376264876_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...