free web hit counter Skocz do zawartości
Patro1995

Metropolmed 16 luty, 25 lat . Robimy to

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2021 o 19:23, Caraos napisał:

biotyna, skrzyp , cynk jak najbardziej mozesz wlaczyc ale to nie ma nic wspolnego z lagodzeniem skotkow Fina o ile wystapia oczywiscie. Jak Cie trzepna uboki to na skutek zaburzenia gosdpodarki hormonalnej a tu skrzyp nie pomoze. 

Zanim zaczniesz brac Fina zbadac poziom DHT, SHGB, Estrogen i Testosteron zebys wiedzial jaki jest stan wyjsciowy i jakie masz wartosci. Jak masz np wysoki estrogen teraz juz to po Finie mozesz sie spodziewac ubokow. Jak masz niskie DHT to zbijajac je tez mozesz spodziewac sie niespodzianek.

Mam badania panowie, trochę wg mnie dziwnie to wyszło, co sądzicie ?

IMG_20210423_155244.jpg

IMG_20210423_155230.jpg

IMG_20210423_155216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na estradiolu bym sie skupil - podwyzszony, jak po finie skoczy jeszcze bardziej to uboki szybko odczujesz. Ja bym pokazal wyniki endokrynologowi i powiedzial ze planuje fina brac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Caraos napisał:

na estradiolu bym sie skupil - podwyzszony, jak po finie skoczy jeszcze bardziej to uboki szybko odczujesz. Ja bym pokazal wyniki endokrynologowi i powiedzial ze planuje fina brac. 

Ale chyba jakoś dużo nie przekraczam? Oczytalem się głupot na temat tego hormonu teraz 😂. Tak będę się umawiał na poniedziałek bo dht też powiększone ale chyba nie jakoś mega poza, ale jednak trzeba to skonsultować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umow sie napewno do endokrynologa jakiegos ogarnietego zeby omowic wyniki. DHT lekko podwyszone ale niewiele, gdyby nie wplyw na wlosy to z tego powodu moglbys odczuwac same korzysci :) Nie czytaj neta bo wyczytasz finalnie ze podniesiony estradiol to oznaka raka mozgu ;) jak wszytsko zreszta w necie konczy sie diagnoza rak mozgu ;) Estradiol malo podwysznony , normalnie nie powod do zmartwien, w swietle fina potencjalnie moze byc bo po finie mozew skoczyc w gore a wtedy juz cos mozesz odczuwac.

Wazne ze znasz wartosi wyjsciowe przed finem po to by jak fin troche namiesza w proporcjach i odczuwalbys z tego powodu uboki to stan sprzed pomoze diagnozie i ewentualnemu powrotowi do rownowagi.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caraos napisał:

umow sie napewno do endokrynologa jakiegos ogarnietego zeby omowic wyniki. DHT lekko podwyszone ale niewiele, gdyby nie wplyw na wlosy to z tego powodu moglbys odczuwac same korzysci :) Nie czytaj neta bo wyczytasz finalnie ze podniesiony estradiol to oznaka raka mozgu ;) jak wszytsko zreszta w necie konczy sie diagnoza rak mozgu ;) Estradiol malo podwysznony , normalnie nie powod do zmartwien, w swietle fina potencjalnie moze byc bo po finie mozew skoczyc w gore a wtedy juz cos mozesz odczuwac.

Wazne ze znasz wartosi wyjsciowe przed finem po to by jak fin troche namiesza w proporcjach i odczuwalbys z tego powodu uboki to stan sprzed pomoze diagnozie i ewentualnemu powrotowi do rownowagi.

 

Dzięki bardzo za pomoc ;) . W poniedziałek mam się zarejestrować, zobaczymy co to będzie dalej i jak lekarz to widzi, żeby mieć jakiś grunt pod nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, na zagranicznym forum dużo osób zaleca Aloe vera na zaczerwienienia w strefie dawczej i biorczej, przy czym twierdzą że nawet pomogło im w odroscie dobrze działając na mieszki włosowe, macie może do polecenia jakiś sprawdzony produkt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 19:23, Caraos napisał:

biotyna, skrzyp , cynk jak najbardziej mozesz wlaczyc ale to nie ma nic wspolnego z lagodzeniem skotkow Fina o ile wystapia oczywiscie. Jak Cie trzepna uboki to na skutek zaburzenia gosdpodarki hormonalnej a tu skrzyp nie pomoze. 

Zanim zaczniesz brac Fina zbadac poziom DHT, SHGB, Estrogen i Testosteron zebys wiedzial jaki jest stan wyjsciowy i jakie masz wartosci. Jak masz np wysoki estrogen teraz juz to po Finie mozesz sie spodziewac ubokow. Jak masz niskie DHT to zbijajac je tez mozesz spodziewac sie niespodzianek.

Chciałbym zrobić sobie badania przed braniem fina: DHT, SHGB, Estrogen i Testosteron. Jesli chodzi o testosteron i estrogen to jaką opcję wybrać? Całkowity we krwi czy wolny? @Caraos robiłeś sobie badania przed i w trakcie brania topical fin? Jak to wygląda po paru miesiącach wesji liposomal 2,5%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hairnotic napisał:

Chciałbym zrobić sobie badania przed braniem fina: DHT, SHGB, Estrogen i Testosteron. Jesli chodzi o testosteron i estrogen to jaką opcję wybrać? Całkowity we krwi czy wolny? @Caraos robiłeś sobie badania przed i w trakcie brania topical fin? Jak to wygląda po paru miesiącach wesji liposomal 2,5%?

Czesc, jak mozesz sopbie pozwolic finansowow to zrob calkowity i wolny. Mozesz zrobic jeszcze zrobic prolaktyne. Tak, robilem przed i w trakcie brania, robie caly czas w zasadzie bo robie co 3 m-ce badanei hormonow - kontrolnie. jak zaczalem brac topicala to badania robilem ciut czesciej - co miesiac przez pierwsze 3 miesiace, potem juz tak jak pisalem wyzej. DHT we krwi spadlo ale nie znaczaco co oznacza ze absorbcja przez skore do krwioobiegu nie jest duza co bylo jednym z zalozen przy tworzeniu topical wersji. Reszta hormonow bez zmian, testosteron ciut w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2021 o 22:29, Caraos napisał:

Czesc, jak mozesz sopbie pozwolic finansowow to zrob calkowity i wolny. Mozesz zrobic jeszcze zrobic prolaktyne. Tak, robilem przed i w trakcie brania, robie caly czas w zasadzie bo robie co 3 m-ce badanei hormonow - kontrolnie. jak zaczalem brac topicala to badania robilem ciut czesciej - co miesiac przez pierwsze 3 miesiace, potem juz tak jak pisalem wyzej. DHT we krwi spadlo ale nie znaczaco co oznacza ze absorbcja przez skore do krwioobiegu nie jest duza co bylo jednym z zalozen przy tworzeniu topical wersji. Reszta hormonow bez zmian, testosteron ciut w gore.

Dzięki za pomoc. Zrobię tak jak piszesz testosteron i estrogen całkowity i wolny. Prolaktynę też dołożę. Niestety strasznie drogie jest badanie DHT. U mnie w cenniku wychodzi 179 zł😯 Testosteron i estradiol 27 zł więc nie jest źle. Z tego co piszesz to Liposomal gel ma jednak tą zaletę, że mało przenika do krwiobiegu, co ma wpływ na dht systemowe. To jest dobra wiadomość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dopytam o koszty badań, szczególnie DHT. To jest normalna cena - 179 zł. Też płacicie podobnie? Ze zniżką wykdzie mi 160 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalna cena przy DHT, jest to wszedzie jeden z drozszych hormonow jesli chodzi o badanie, Ta cena 160 to i tak nie tak zle :) ja placilem ostatnio kolo 200.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caraos napisał:

to normalna cena przy DHT, jest to wszedzie jeden z drozszych hormonow jesli chodzi o badanie, Ta cena 160 to i tak nie tak zle :) ja placilem ostatnio kolo 200.

Ok dzięki wielkie za odpowiedź. To nie szukam dalej😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zaczerwienienie jak ty masz utrzymuje się tak długo? Już 3 miesiące po a skóra w miejscu przeszczepu nadal czerwona. Wydaje mi się czy te przeszczepione Ci się kręcą a reszta włosków jest prosta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mija czwarty miesiąc włosów z miesiąca na miesiąc przybywa ale jak narazie są jescze chude, z tego co mówią kliniki i ludzie w piątym, szóstym miesiącu zaczyna się temat zageszczac, chyba że ktoś psika minoxidilem to na pewno może przyspieszyć ten proces, ale ja jednak odpuściłem sobie to i wszystko co narazie biorę to, biotyna, palma sabałowa, cynk i ogólnie suplementacja, dodam że pod sztuczne światło słabiej to wygląda, jak pada naturalne lepiej widać efekty, skóra z tyłu jesCze przy goleniu maszynka robi się czerwona, ale to każdy ma inaczej, no nic czekamy co będzie dalej dzięki pozdro .

Snapchat-942191360.jpg

Snapchat-673419208.jpg

Snapchat-1049907977.jpg

Snapchat-1715322744.jpg

Snapchat-811431698.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 12:52, Patro1995 napisał:

Siema, mija czwarty miesiąc włosów z miesiąca na miesiąc przybywa ale jak narazie są jescze chude, z tego co mówią kliniki i ludzie w piątym, szóstym miesiącu zaczyna się temat zageszczac, chyba że ktoś psika minoxidilem to na pewno może przyspieszyć ten proces, ale ja jednak odpuściłem sobie to i wszystko co narazie biorę to, biotyna, palma sabałowa, cynk i ogólnie suplementacja, dodam że pod sztuczne światło słabiej to wygląda, jak pada naturalne lepiej widać efekty, skóra z tyłu jesCze przy goleniu maszynka robi się czerwona, ale to każdy ma inaczej, no nic czekamy co będzie dalej dzięki pozdro .

Snapchat-942191360.jpg

Snapchat-673419208.jpg

Snapchat-1049907977.jpg

Snapchat-1715322744.jpg

Snapchat-811431698.jpg

Nie uważasz, że linie masz zrobioną za nisko? Jak marszczysz czoło wygląda to meeega dziwnie. A może tylko ja tak widzę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 miesiąc, mam przerzedzenia i takie puste miejsca, niby to normalne pół roku na końcowy efekt, ale myślę że powinienem wejść na Fina i minoxidil żeby zauważyć lepsze efekty bo te puste miejsca i jeszcze chude są te włoski, jak sądzicie ? Zacząć się czymś poważniejszym wspomagać ?

received_1273323299754499.jpeg

received_556133712247018.jpeg

received_1302858616778748.jpeg

Snapchat-2041914398.jpg

Snapchat-280580863.jpg

Snapchat-1610852884.jpg

Snapchat-697272655.jpg

Snapchat-1565044208.jpg

Snapchat-954646300.jpg

Snapchat-1068430779.jpg

Snapchat-1446364395.jpg

Snapchat-1955742791.jpg

Snapchat-161841849.jpg

Snapchat-1952232175.jpg

Snapchat-804329301.jpg

Snapchat-1245078048.jpg

received_602504944488753.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po pół roku podobnie (chociaż stan wyjściowy miałem gorszy od Twojego i czeka mnie jeszcze drugi zabieg). Generalnie to normalne, bardzo często włosy zagęszczają się najbardziej w okresie 8-9 miesięcy po przeszczepie, więc trzeba jeszcze poczekać. Możesz sobie toppikiem trochę popsikać żeby zagęścić - efekt wizualny będzie spoko.

Niedługo zamieszczę moje zdjęcia to zobaczysz. Ale generalnie to jeszcze się zagęszczą i ja bym z tą chemią jednak poczekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DzikusDzik napisał:

Ja mam po pół roku podobnie (chociaż stan wyjściowy miałem gorszy od Twojego i czeka mnie jeszcze drugi zabieg). Generalnie to normalne, bardzo często włosy zagęszczają się najbardziej w okresie 8-9 miesięcy po przeszczepie, więc trzeba jeszcze poczekać. Możesz sobie toppikiem trochę popsikać żeby zagęścić - efekt wizualny będzie spoko.

Niedługo zamieszczę moje zdjęcia to zobaczysz. Ale generalnie to jeszcze się zagęszczą i ja bym z tą chemią jednak poczekał.

Właśnie kupiłem loxon 5 % psikam od trzech dni, serio mówisz żeby poczekać a jeszcze nie psikać? Przeczekać do 9 miesiąca i jeżeli wtedy nie bedzie znacznej poprawy wejsc na całą chemie? bo serio jestem troche w kropce i nie wiem za co się zabrać w tej chwili żeby zboostować to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzis przeczytałem Twój wątek. Jak z hormonami? Bo mi sie wydaje ze przyczyną Twojego łysienia są estrogeny. Reakcją męskiego organizmu na podwyższony estrogen jest zwiększona produkcja DHT... co u Ciebie ewidentnie bylo widac w badaniach. Nie wiem czemu bierzesz palme sambałową - to tylko nasili problem - palma jest silnie estrogenowa. Jeżeli fina nie chcesz a przy takich hormonach to nie wskazane powinienes brać wyciąg z korzenia pokrzywy 1:20. Dawka min 2 x 1gr. Pokrzywa działa jak Ru a przy tym zbija estrogen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...