free web hit counter Skocz do zawartości
Patro1995

Czy to normalne po przeszczepie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie obsunięcie pomiędzy strupami, dziś jest trzeci dzień po zabiegu czy to normalne czy wypadło coś ? Czy to od opuchlizny się taki pasek pomiędzy pusty zrobił ?

Screenshot_2021-02-20-12-22-16-919_com.whatsapp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie powinno to wyglądać. Przypuszczam, że miałeś zabrudzone krwią to miejsce i zostało to przeoczone w trakcie zabiegu. Graftów tam nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slavo18035 napisał:

Tak nie powinno to wyglądać. Przypuszczam, że miałeś zabrudzone krwią to miejsce i zostało to przeoczone w trakcie zabiegu. Graftów tam nie było.

Nie no miałem wczoraj coś tam, może mi strupek po prostu odpadł przy myciu a grafy siedzi pod skórą, po drugie gadałem już z lekarzem i od spuchniecia głowy się zrobiła przerwa pomiędzy jak wróci do normy to będzie inaczej 

Edytowane przez Patro1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, macguffin napisał:

Odpowiedź pod numerem 17: https://www.feriduni.com/en/hair-transplantation/faq Fascynujące, że konsultant zdaje się nie mieć o tym pojęcia.

Dzięki wielkie ulga od razu, a możesz trochę przetłumaczyć temat bo coś tam kumam angielski ale nie do końca, orientacyjnie żebym wiedział o co chodzi ? . Tak ten konsultant to wszystko neguję xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji jeszcze jedno zapytam, czy palenie papierosów jest jakaś wiekszym problemem przy przeszczepie? . Staram się ograniczyć paliłem paczkę dziennie teraz po 7,8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Patro1995 napisał:

Dzięki wielkie ulga od razu, a możesz trochę przetłumaczyć temat bo coś tam kumam angielski ale nie do końca, orientacyjnie żebym wiedział o co chodzi ? . Tak ten konsultant to wszystko neguję xd 

Generalnie chodzi o to ze strupy które wysychają kurczą się i przez to robią się pomiędzy nimi takie przerwy. Nie jest to raczej nic szkodliwego chociaż warto używać jakiegoś kremu nawilżającego (oczywiście nakładając bardzo delikatnie) - wtedy strupy powinny łatwiej odpadać.

Edytowane przez macguffin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam lekko klepac palcami po strupach, przy myciu, one sie wtedy jakby rozbijaja i nie robia sie przerwy też. 

 

 

a co do fajek to generalnie najlepiej nie jarac, chociaz przez 2 tyg po, a super w ogole rzucic, bo kazda dawka nikotyny obkurcza naczynia krwionosne, mniej krwi do mieszkow to mniej tlenu a mniej tlenu to gorszy stan wlosow. 

Edytowane przez komandos2137

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 

14 godzin temu, macguffin napisał:

Odpowiedź pod numerem 17: https://www.feriduni.com/en/hair-transplantation/faq Fascynujące, że konsultant zdaje się nie mieć o tym pojęcia.

Fascynujące, że nie widzisz w tym miejscu żadnych graftów bo na zdjęciu ich nie widać. Niech kolega zrobi lepsze zdjęcie czy są tam grafty. Gdyby tak było jak w tym linku biorczy byłby pokryty liniami w całości bo jest to związane z opuchlizną, która pojawia się na całym polu biorczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slavo18035 napisał:

No 

Fascynujące, że nie widzisz w tym miejscu żadnych graftów bo na zdjęciu ich nie widać. Niech kolega zrobi lepsze zdjęcie czy są tam grafty. Gdyby tak było jak w tym linku biorczy byłby pokryty liniami w całości bo jest to związane z opuchlizną, która pojawia się na całym polu biorczym.

Dostałeś niżej drugie zdjęcie od razu po przeszczepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Patro1995 napisał:

IMG_20210221_104144.jpg

To zdjęcie z teraz, z tym pęknięciem a od razu po przeszczepie jest na górze w drugim poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, że jak komuś robią się rzeki ( bo te pęknięcia wyglądają jak rzeki na mapie) to pojawiają się na całym polu biorczym jak w tym linku co ktoś go wyżej wkleił. Nie widziałem jeszcze głowy aby była tylko jedna. Ale obyś był pierwszym, który widzę i tego Ci życzę i tylko po co pieprzysz bzdury, że wszystko neguję ?

 

Edytowane przez slavo18035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, slavo18035 napisał:

Generalnie jest tak, że jak komuś robią się rzeki ( bo te pęknięcia wyglądają jak rzeki na mapie) to pojawiają się na całym polu biorczym jak w tym linku co ktoś go wyżej wkleił. Nie widziałem jeszcze głowy aby była tylko jedna. Ale obyś był pierwszym, który widzę i tego Ci życzę i tylko po co pieprzysz bzdury, że wszystko neguję ?

 

Ale co to ma za znaczenie, niektórzy mają więcej niektorzy mają mniej, może u mnie akurat jest jedna a nie dziesięć, a Ty od razu że mi tam nie wszczepił było tam wszczepione i widać na zdjęciach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać strupy a nie grafty bo są pod nimi więc jak Ty je widzisz ? Dopóki one nie odpadną to nigdy nie ma pewności co jest pod nimi, bo pole zabiegowe jest zalewane krwią. Puchnie cały obszar biorczy czy tylko jego część ? Cały i wtedy rzeki jeśli się pojawiają to na całym jego obszarze a Ty masz tylko jedną.  

Edytowane przez slavo18035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slavo18035 napisał:

Na zdjęciu widać strupy a nie grafty bo są pod nimi więc jak Ty je widzisz ? Dopóki one nie odpadną to nigdy nie ma pewności co jest pod nimi, bo pole zabiegowe jest zalewane krwią. Puchnie cały obszar biorczy czy tylko jego część ? Cały i wtedy rzeki jeśli się pojawiają to na całym jego obszarze a Ty masz tylko jedną.  

Bo może akurat mam w tym miejscu ? Już gadałem z paroma ludźmi i nawet patrząc na 17 punkt to jest całkiem normalne u każdego, ale wiadomo jak nie u Marala to musi być chujowo😂😂, zrobiła się rzeczka widać na poprzednich zdjęciach że miałem tak dużo wbitek, teraz nie zobaczę bo to jest wbite pod skórę więc nie każdy graft zauważysz  xd nie wiem po co mnie na coś nakrecasz, jak i lekarz i każdy mówi że to częsty normalny element po zabiegu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slavo18035 napisał:

Na zdjęciu widać strupy a nie grafty bo są pod nimi więc jak Ty je widzisz ? Dopóki one nie odpadną to nigdy nie ma pewności co jest pod nimi, bo pole zabiegowe jest zalewane krwią. Puchnie cały obszar biorczy czy tylko jego część ? Cały i wtedy rzeki jeśli się pojawiają to na całym jego obszarze a Ty masz tylko jedną.  

A jak mówisz że jest w jednym to przyjrzyj się bardziej jest w paru miejscach tylko w tym jest największa przerwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czytacie ze zrozumieniem co ja piszę ? Od samego początku pisałem, że nic nie zakładam a przypuszczam. Linia jest jedna, obszar biorczy po HT zalany krwią i osoczem ale grupa już doszukuje się hejtu. Autor postu czego oczekiwał? Uzyskania informacji tylko takiej jakiej chce na zasadzie myślenia życzeniowego, głaskania po główce ? Tylko wam napisać coś nie po myśli to zaczyna się doszukiwanie, że mój wpis jest od konkurencji.  Jakie też ma on znaczenie skoro i tak nie mam to na co się u autora tematu  stało żadnego wpływu ? Jak wyjdzie, że się myliłem to BARDZO DOBRZE bo autorowi i każdemu życzę aby miał super odrost. Już o tym tu pisałem ale potrzeba szydzenia jest silniejsza niż czytania ze zrozumieniem. To,  że w waszych głowach pojawia się tak skrzywione myślenie sugerujące mi coś innego to już wasz a nie mój problem panowie idealni co się nigdy nie pomylili.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny stan u wielu po zabiegu. Nie ma wpływu na efekt. Można nawilżyć strupki olejkiem do włosów lub oliwa z oliwek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie efekt zbyt małego nawilżania skóry głowy w pierwszej dobie po przeszczepie. Trzeba wtedy obficie nawilżać solą fizjologiczną lub innymi specyfikami żeby właśnie nie dochodziło do zlania się ze sobą strupów. To z kolei potem jak skóra się regeneruje, ciągnie i stąd taki temat. Ja bym się za bardzo nie martwił, wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...