free web hit counter Skocz do zawartości
adam22

Czy już zacząć "walkę" z łysieniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam 19 lat i mam pytanie co warto zrobić w mojej sytuacji.

 Więc tak, dziadek wyłysiał, ojciec wyłysiał, brat wyłysiał .Brat zaczął łysieć mniej więcej mając 19, 20 lat.

Nie chciałbym stracić włosów więc stąd moje pytanie czy już mógłbym zacząć brać finasteryd?

Zakola są na razie bardzo małe, ale z niewiedzy pytam wcześniej bo nie chciałbym zeby było za późno.

I ostatnia rzecz, jak już miałbym się zdecydować na finasteryd, co po kolei zrobić? Czy pójść na jakieś badania czy coś w tym stylu?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam:)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się cokolwiek dzieje to zaczynaj od razu z finasterydem. Ja mam 22 lata i żałuje że nie zacząłem jak miałem 18-19 bo miałbym dużo lepsze włosy niż obecnie.

Idz koniecznie do dermatologa i powiedz mu, że Ci włosy lecą, choć uważaj bo wielu lekarzy bardzo bagatelizuje problem, tym bardziej gdy są początki łysienia. Jakby Ci wciskał sam minoxidil to też takiego lekarza sobie odpuść albo powiedz, że jesteś zdecydowany na finasteryd. Nie ma nic gorszego niż odkładanie finasterydu na później bo "jeszcze są małe zakola".

Badania nie są konieczne bo zbadanie poziomu hormonów niewiele informacji daje ale dużo osób i tak robi z ciekawości: dht, testosteron wolny, estradiol, prolaktyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez żałuje, ze od razu nie zacząłem brać Fina lub Duta. Pewnie teraz mniej musiałbym inwestować w przeszczepy włosów... a zacząłem brać dopiero w wieku 24 lat gdzie zakola już były dość widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...