free web hit counter Skocz do zawartości
DzikusDzik

Metropolmed 4100 25.02.2021

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój poprzedni nick Maciej233 niestety przepadł bo nie mogłem odzyskać hasła na nowym forum...

W każdym razie zdecydowałem się na zabieg w Metropolmed w Stambule.

Ogólnie wszystko wyglądało bardzo podobnie jak u kolegi petro, który był trochę wcześniej i zamieścił tu temat.  U mnie jednak ubytek był większy, po konsultacji ustaliliśmy że robimy linię, a dalej ile się da do tyłu i gniazdo, tak żeby pokryć jak najwięcej przy  odpowiedniej gęstości. Resztę zostawiamy na drugi dużo mniejszy zabieg. 

Dodam że także umawiałem się bezpośrednio z kliniką przez whatsuppa, nie korzystałem z pośrednika. Opieka i organizacja - nie mam zastrzeżeń. Moim zdaniem na duży plus jest to, że klinika mieści się w szpitalu, a w zasadzie jest jego integralną częścią. 

Obecnie wczoraj wróciłem do Polski i jestem przed pierwszym samodzielnym myciem. Nic nie boli, wszystko jest ok.

Pobrali mi też trochę graftow z brody.

 

 

2B27E22E-43C0-4E42-B2A3-4C9C47D73262.jpeg

932E595B-12EB-48D0-8991-1B5ADE465748.jpeg

3832B760-C0C7-46E0-BF42-A15388EA7943.jpeg

21C6699B-970A-42BA-8450-913C660DFD31.jpeg

 

Edytowane przez DzikusDzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem przez jackstronghair ale w klinice yooretouch clinic z tym doktorem który współpracował wcześniej w metropolmedzie, bo zmienili ofertę, ale się rozdzielili i jego ekipa aktualnie funkcjonuje w tej klinice, a bardzo chciałem żeby on to wykonał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień od zabiegu.

Dzisiaj pozbyłem się już wszystkich strupków. 

Donor wygląda już nieźle moim zdaniem, goi się wszystko dobrze.

B82EF10B-95DB-4C62-A41E-D54258CEF568.jpeg

3CB723FD-AC86-4588-A1EE-B024EC9FE1DA.jpeg

5FFC9364-E771-437D-B329-9B66E86F2B6A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2021 o 11:45, DzikusDzik napisał:

5 tydzień po zabiegu. 
Włosy wypadają, trzeba czekać na odrost :) 

EF70F3B5-CA39-405E-B1E1-F2C7C50ED254.jpeg

Wchodzisz na Fina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzikusdzik. Byłeś w metropolmedzie? Jak wrażenia? Jaka cenę ci zapropnowali i kto był Twoim opiekunem ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2021 o 16:29, tony1988 napisał:

Cześć dzikusdzik. Byłeś w metropolmedzie? Jak wrażenia? Jaka cenę ci zapropnowali i kto był Twoim opiekunem ?:)

Tak robiłem przeszczep w Metropolmed. Cena to 1300 euro w tym już test na covid.

Opiekuna jako takiego nie miałem, sam kontaktowałem się bezpośrednio z kliniką. 

Wrażenia miałem pozytywne, wszystko sprawnie i profesjonalnie. Czekam na odrost teraz. Minęło 7 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update po 3 miesiącach. Włosy rosną, widzę coraz więcej takich kropek i krótkich włosków. Donor też wygląda ok.

P.s. Załączyłem jeszcze zdjęcia po ścięciu boków.

Pod koniec roku chciałbym jechać na drugi zabieg.

3EDF1F07-0E4C-4454-A7E4-BD380A5083E6.jpeg

57B8A172-04A0-4A11-AA99-A02E53446E5F.jpeg

1AB5C6F7-7F7B-4F91-BE97-81FD15E1BB58.jpeg

019BF71D-9425-4BDD-B8F7-0162BF85C44D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczerwienienie skóry głowy w miejscu gdzie były wszczepione włosy długo się utrzymuje? Widzę już 3 miesiące po a skóra nadal czerwona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DzikusDzik. Wygląda to bardzo obiecująco. Wiadomo, że trzeba poczekać na efekt końcowy, ale już widać, że powinno być dobrze. Podoba mi się linia włosów. Przy Twoim, dość zaawansowanym łyssieniu, teraz jest super. Widzę kolejnego forumowicza z Metropolmed i jestem zakoczony, że za nieduże pieniędze też możńa uzuskać fajny efekt. Ile graftów Ci przeszczepili i ile jeszcze będzie potrzeba na gniazdo? Miałeś konsultacje z lekarzem czy tylko technicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hairnotic Dzięki. Już nie mogę się doczekać pełnych efektów, pod koniec roku jadę na drugi zabieg. Przeszczepili mi 4100 graftów. Wzieli też trochę z brody, niestety nie wiem ile dokładnie. Ale wydaje mi się, że około tych 100. 

Na gniazdo według mnie potrzebne będzie jeszcze jakieś 2000-2500 graftów, nie konsultowałem jeszcze z nimi tego, ale mówili że zrobią bez uszczerbku dla donoru. 

Tak, była konsultacja z lekarzem - rysował linie, robił dziury na grafty. Resztą zajmowali się technicy. Ale lekarz był obecny przy wszystkich czynnościach (przychodził co jakiś czas i sprawdzał wszystko).

 

@Patro1995 biorę tylko Revalid (witaminy i minerały na włosy). Przed przeszczepem przez jakieś około 2 lata brałem minoxa, niecałe pół roku przed przeszczepem odstawiłem - wtedy włosy się posypały mocno niestety. 

 

@Lycienie877 nie ma już zaczerwienienia, jest ok wszystko. Czasami krostki jakieś się pojawiają, mi się wydaje, że to nowe włoski się przebijają i dlatego. Też pogoda teraz taka, że od potu może coś tam się robić.

 

A i jeszcze chciałem dodać, że fajne jest to, że człowiek z kliniki co miesiąc pisze na whatuppie i prosi o zdjęcia, żeby zobaczyć czy wszystko ok. Ogólnie mega dobry kontakt z nimi jest.

Edytowane przez DzikusDzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, DzikusDzik napisał:

@Hairnotic Dzięki. Już nie mogę się doczekać pełnych efektów, pod koniec roku jadę na drugi zabieg. Przeszczepili mi 4100 graftów. Wzieli też trochę z brody, niestety nie wiem ile dokładnie. Ale wydaje mi się, że około tych 100. 

Na gniazdo według mnie potrzebne będzie jeszcze jakieś 2000-2500 graftów, nie konsultowałem jeszcze z nimi tego, ale mówili że zrobią bez uszczerbku dla donoru. 

Tak, była konsultacja z lekarzem - rysował linie, robił dziury na grafty. Resztą zajmowali się technicy. Ale lekarz był obecny przy wszystkich czynnościach (przychodził co jakiś czas i sprawdzał wszystko).

 

 

Jestem pod wrażeniem, że za tą cenę miałeś praktycznie cały czas lekarza. Donoru też nie miałeś gęstego, a nie zrobili mu dużej krzywdy przy 4000 graftów, więc wiedzą co robią. Mam podobną sytuację na głowie do Ciebie, może trochę więcej z przodu. Myślałem, że przy takim stanie ciężko o przeszczep, a jednak się da. Podejrzewam, że w Polsce powiedzieliby Tobie, żeby dać sobie spokój. Czekam na dalsze aktualizacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Brakuje około tygodnia do 7 miesięcy po przeszczepie.

Generalnie jestem zadowolony, czekam na dalsze zagęszczanie.

Zdjęcie po umyciu włosów, sorry za jakość obecnie nie mam jak zrobić inaczej. 

 

D98E50F2-150D-4C55-ABF3-31404AB970DB.jpeg

Edytowane przez DzikusDzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przepraszam za brak wiadomości przez dłuższy czas.

Minęło około 14 miesięcy od zabiegu.

Ogólnie jestem średnio zadowolony. Brakuje gęstości niestety i z tym mam problem. Pisałem z kliniką co oni na ten temat sądzą, ale generalnie olali temat, powiedzieli że na drugim zabiegu dogeszcza i tyle. 

Mam teraz trochę większy budżet na drugi zabieg, który chce zrobić gdzieś około października. No i dlatego też poprosiłem o ofertę u dr. Bicer. Powiedzieli że zrobią za 8000 euro. Ogólnie trochę drogo, chociaż ostatecznie mógłbym się zdecydować. Mieliby zrobić gniazdo i dogescic przód.

Może znacie jakieś alternatywne kliniki dobrej jakości, niekoniecznie budżetowe do których mógłbym się zwrócić? 

Chciałbym teraz zrobić to ostatni raz i porządnie. Poniżej zdjęcia.

F221E0AF-A505-4D85-B456-F886429E7C01.thumb.jpeg.328a73e3d150bc281bdf65011c4e966a.jpeg25210C1C-92CA-41CE-A289-F4F7E5FE8BB5.thumb.jpeg.6994e426c18edcf9d5edb93b3190af5f.jpegAE2FF82D-B326-40C9-AF54-C9A9583C727A.thumb.jpeg.e4a3ff02e59cb7f31435a83894249eb4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś opisać swój styl życia po zabiegu bo może tu coś nie zagrało. Może dużo stresu i złe odżywianie. Ja jestem niecałe 2 miesiące po zabiegu i wszystko przebiega dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Plkk123 napisał:

Mógłbyś opisać swój styl życia po zabiegu bo może tu coś nie zagrało. Może dużo stresu i złe odżywianie. Ja jestem niecałe 2 miesiące po zabiegu i wszystko przebiega dobrze. 

Jeżeli chodzi o odżywianie to trzymam dietę i tutaj jest ok. Ze stresem trochę gorzej, ale w tych czasach to raczej ciężko go uniknąć.

Fakt że aktywności fizycznej mam mało, a pracę mam przy biurku.

Po 2 miesiącach to jeszcze ciężko stwierdzić co i jak niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...