free web hit counter Skocz do zawartości
D.Kai

finasteryd a problemy z erekcją

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Jestem nowy na forum, mam 30 lat i podjąłem walkę z łysieniem. Od 2 lat stosuję minoxidil 5% jako wcierkę w skórę głowy. Od pięciu dni bioę finasteryd w dawce 1mg i tutaj pojawia się moja wątpliwośc. Można dużo przeczytać o tym jakie problemy z erekcją i libido wywołuje przy dłuższym stosowaniu, do stopnia takiego, że nawet po odstawieniu go trzeba sporo czasu by wróciło wszystko do normy. Ponoć wtedy nawet sildenafil nie pomaga by się zrobiło twardo ...   Przeglądając forum, zauważyłem, że sporo osób stosuje fin i mino, nawet po przeszczepie włosów. Chciałbym od was Panowie wiedzieć, szczerze, jak to jest z tym finem ? czy może jakieś suplementy/boostery stosujecie by utrzymać kondycje seksualną ?

Prosiłbym o poważne podejście, bo tak samo jak włosy, kondycja seksualna jest dla mnie ważna

Edytowane przez D.Kai
błędy pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro używasz minoxa, możesz kupić RU58841 i zmieszać z nim. Jak nie masz agresywnego łysienia, to może nawet samym tym mixem dasz radę utrzymać włosy. Jak chodzi o fina, również według mnie niepotrzebnie od razu brać 1mg codziennie. Równie dobre efekty można mieć biorąc 3x1mg, 0.5mg codziennie, bądź 0.5mg co drugi dzień. Kiedy zacząłeś łysieć, masz duży ubytek - zakola, korona? Do tego 2-3x w tyg. można dorzucić szampon z ketokonazolem, by pomógł trochę wypłukać dht ze skóry głowy. Nie będzie to powalająca ilość, ale zawsze coś. Rozmawiałem z gościem, który 15 lat bierze 1.25mg fina codziennie i wszystko u niego jest ok. Jeden organizm zareaguje pozytywnie, u drugiego wystąpią uboki. Na pewno przy finie warto dbać o ciało/kondycję. Nie podchodź do tego w taki sposób, że już potrzebujesz boostery, bo może nic Ci nie będzie, a nawkręcasz sobie i psycha Cię zablokuje.

IMG_20210112_142820.png

Edytowane przez NESTY
wykres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Finasteryd wchodzi Ci mocno na potencje to nie zastanawiaj sie tylko odstaw go w najlepsze

 Sprobuj wcierki do smarowania glowy (np. Polaris) z dodatkiem Finasterydu. Jezeli rowniez bedziesz odczuwal dyskonfort przerzuc sie na RU + minox, kilka lat na pewno da Ci spokoju, jednak na tym kombo lysienia w 100% nie zatrzymasz...


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak więc załączam fotki byście ocenili waszym okiem stopień łysienia. Ogólnie odkładam też na przeszczep włosów. Powiedzcie, czy przy moim poziomie faktycznie 0,5 mg fina starczy, czy w ogóle se go podarować i skupić sie na przezczepie.

158937963_1109867432854463_4303080984239104800_n.jpg

159245383_4349457391753528_7081163653186717155_n.jpg

159022455_748238246061101_746451891563068532_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W te miejsca, gdzie łysiejesz, po przeszczepie, jak nie będzie blokera, to stracisz gęstość. Jest teraz nowy temat na forum, gdzie kolega właśnie po 4 latach ma ten problem. Nikt Ci nie powie, czy 0.5mg wystarczy. Musisz patrzeć czy miniaturyzacja postępuje, niech ktoś Ci zrobi jakieś fotki, bądź sam i porównaj sobie czy jest progress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep przeszczepem odkładaj.

Ale zacznij kuracje Fin+Zoxin med i po jakimś czasie minox i po 1.5 roku zobacz ile da Ci to efektów.

Wiadomo nie bedziesz miał fryzury jak 16 latek ale pozwoli to na częściową poprawę dzięki czemu przeszczep później będzie lepiej wyglądał bo nie trzeba będzie przeszczepiać w te miejsca które możliwie się wypełnią i całościowo efekt powinien być okej.

Szkoda mi takich ludzi co nie wchodzą na kurację robią przeszczep a jakoś zagęszczenia pozostawia wiele do życzenia a włosy dalej się sypią.

Sam jeszcze we wakacje chciałem odkładać na przeszczep ale na szczęście wleciałem na Big 3 i mi to w zupełności wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobra przeczytałem cały wątek mój błąd.

Trochę zrypałeś sprawę z tym minoxem bo na dłuższą metę to wyrządził Ci szkody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego minox mi zaszkodził? Trochę przeglądałem forum i zdecydowana większość jedzie tylko na fin + minox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem zacząłeś jechać w pojedynkę od 2 lat z minoxidilem.

Najpierw powinno się ustabilizować sprawę z blokerem a potem dać stymulant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają u Ciebie boki i donor? Bo jak wejdzie jeszcze retrograde alopecia to z przeszczepu nici. 0.5 mg fina to standardowa dawka przepisywana w Japonii czy Korei. Jeśli chodzi  Słowiańskie włosy to często donor tez sie miniaturyzuje wiec jeżeli myslisz o przeszczepie to tylko doustny bloker. Wiele osób ogląda filmiki z przeszczepów w Turcji gdzie pokazuje się Arabów czy Latynosów.

Oni maja inne włosy i często ich łysienie zatrzymuje się na NW5 a donor zostaje gęsty i nienaruszony. I oni są idealnymi kandydatami. Słowianie mają najsłabsze włosy ze wszystkich nacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...