free web hit counter Skocz do zawartości
Ivili

Estrogen - wcierka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy możecie Panowie podać jakich produktów z estrogenami uzywacie do odrostu? Czy da radę załatwić to bez recepty? Jestem 28 letnią kobietą - nie wiem czy to coś zmienia. Czytałam, że tabletki anty mało co dają na odrost, bo rodzaj zawartego w nich estrogenu jest inny niż ten w organizmie, co nie wpływa na porost włosów.

Edytowane przez Ivili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to dużo ludzi stosuje estrogel, ale on raczej tylko na receptę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to dla kobiet skutaczną terapią jest spironolakton 50 mg + doustny minox 1.25 mg + biotyn 10 mg + cynk.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś inne objawy zbyt wysokiego poziomu androgenów? jak pogrubienie włosów na ciele ?? Ewentualnie z wcierek z estrogenem to masz alpricot E na receptę ale nie na każdy typ łysienia to pomoże i też wchodzi z interakcję z innymi lekami na łysienie jak minoxidil. Jeśli nadmiar androgenów u ciebie to antykoncepcja MOŻE pomóc bo zmniejsza ilość androgenów w organizmie do bardzo niskiego poziomu, ale masz rację że zmniejsza też pozytywny dla włosów estrogen (estradiol). Jak bierzesz antykoncepcję i z tego powodu masz wypadanie to używanie kremu/żelu z estradiolem może pomóc, przy czym nie musi być wcierany nawet na włosy ale dla konsekwencji możesz tam go dawać. Łysienie jest agresywne czy nie? Możesz używać minoxidilu 2% czy 5% raz/dwa razy dziennie i on prawdopodobnie pomożę ale używanie minoxidiliu to jest rozwiązanie tylko wtedy jak masz zamiar go używać praktycznie na zawsze... bo po odstawieniu twoje włosy moga być jeszcze gorsze niż przed rozpoczęciem(ale nie muszą ;) w najlepszej sytuacji bedą takie same jak przed rozpoczęciem kuracji).  Ewentualnie jesteś młodą kobietą to twoje wypadanie może być spowodowane ewentualnymi niedoborami żywieniowymi, stresem ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...