free web hit counter Skocz do zawartości
senbonzakura

Mój sposób na wypadanie włosów - czy robię to dobrze?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Oto mój sposób co robię z włosami.

  1. fina 1mg/dzien (androstatin)
  2. mino raz dziennie na noc (loxon 5)
  3. wcierka indyjska banfi raz w tygodniu

Widzę trochę poprawy ale skóra głowy jak swędziała tak swędzi. Czy dodalibyscie cos do mojej kuracji? Coś zmienilibyście?

Serdeczne pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj może jakiś szampon przeciwłupieżowy, swędzenie już było przed rozpoczęciem minoxidilu? Bo tak czy siad świąd możę sugerować jakiś łupież/grzybice/alergie( na przykład na składnik minoxidilu) i pogarszać łysienie jeszcze bardzeij. Dodaj szampon nizoral 2% 1-2 razy w tygodniu po nałożeniu zostaw go na przynjamnije 5 minut. Lub szampon zoxin med/ketoxin forte. Nawet nie posiadająć łupieżu/grzybicy skóry głowy itd warto używać szampony łupieżowe przy łysieniu bo mają niewielki, pozytywny wpływ na poprawe kondycji włosów jeśli stosuje się je jako dodatek do podstawowego leczenia. Ewentualnie możesz kupić dermaroller 0.5/0.75/1/1.5 mm i raz w tygodniu robić nakłuwania skóry, do zaczerwienienia skóry, ewentualnie niewielkiego krwawienia, pomaga, szczególnie jak się używa minoxidil. Oczywioście tego dnia nie nakładasz loxonu (minoxidilu). Ale to opcjonalnie, jak nie masz wielkiego łysienie/nie wypada ci dużo włosów itd - jesteś zadowolony z swoich włosów to nie warto dodawać, chociaż tani i efektywny sposób na poprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2021 o 21:51, senbonzakura napisał:

Hej wszystkim. Oto mój sposób co robię z włosami.

  1. fina 1mg/dzien (androstatin)
  2. mino raz dziennie na noc (loxon 5)
  3. wcierka indyjska banfi raz w tygodniu

Widzę trochę poprawy ale skóra głowy jak swędziała tak swędzi. Czy dodalibyscie cos do mojej kuracji? Coś zmienilibyście?

Serdeczne pozdrowienia

Mam podobnie do Ciebie. To znaczy mocne swędzenie skóry głowy, prawdopodobnie spowodowane przez glikol zawarty w minoxie. Mam wrażenie, że zoxin med jeszcze pogarsza sprawę. Zmieniłbym chętnie na sprawdzony minox bez pg ale w PL nie ma. Teraz robię mieszankę topical fina, czyli do minoxa dodaję rozkruszone tabsy fina, więc wersja minox w piance też odpada. Poczytałem trochę forum i parę osób poleca żel aloesowy na podrażnioną skórę głowy. Pytanie czy można taki żel stosować zaraz po nałożeniu minoxa, czy trzeba odczekać jakiś czas? Jak tak to ile? Nie będzie źle wpływać na działanie minoxidil?

Edytowane przez Hairnotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe ze swedzi cie przez minoxa. druga opcja to jest ta wcierka banfii bo z tego co pamietam zawiera alkohol i moze podrazniac skalp. radzilbym ci ja odstawic bo u niektorych powoduje wiecej szkody niz pozytku. warto jest tez ogarnac dobry szampon do codziennego uzytku i wlaczyc jakis przeciwgrzybiczny/przeciwlupiezowy 1,2 razy w tygodniu np. stieprox

Edytowane przez bizon2021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłam bardzo dużo włosów i przetestowałam wiele wcierek i szamponów. Jedynie czego się nabawiłam to podrażnienia na skórze głowy... Jednie po czym zauważyłam efekty to po zabiegach na skórze głowy. Miałam wykonany naprzemiennie karboksyterapie i mezoterapię. Wcześniej miałam zbadaną skórę głowy kamerką i przeprowadzony szczegółowo wywiad medyczny. Chodzę juz regularnie na te zabiegi do salonu Laser Care w Warszawie i w moim przypadku widzę mniej wypadających włosów a nawet mam wrażenie, że rosną one szybciej! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...