free web hit counter Skocz do zawartości
hejrandzo

Wyniki badania dht, rok na finasterydzie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na finie już trochę ponad rok, niestety łysienie nie zahamowało ani trochę, no więc zrobiłem sobie badanie dht, które wyszło 800 pg/ml, gdzie norma według widełek laboratorium to 250-990. I to mnie zastanawia, gdyż jestem pod górną granicą a dziennie łykam 1.25mg finasterydu. Stosuje też RU od 4 miesięcy, wydaje się, że coś daje, ale z tym środkiem podchodzę ostrożnie bo przy większej dawce słabo się czułem. 

 

No więc, pytanie moje jest następujące: co robić? Myślałem, żeby dorzucić dutasteryd i ewentualnie spróbować finasteryd w formie topical, skoro jakoś na organizm nie działa za bardzo, no i do tego dalej stosować RU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu przed badaniem bierzesz tabletkę? słyszałem, że finasteryd obniża dht w krwi na około 8h ale dużo dłużej zostaje w skórze głowy. Idź powtórz badanie i weź tabletkę np 3h przed.

Nie jestem tego pewny ale ktoś kiedyś miał podobny problem i dostał właśnie taką odpowiedź, że fin obniża dht w krwi na ok 8h. Może poszukaj podobnych pytań na hairlosstalk żeby się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2021 o 13:36, hejrandzo napisał:

Jestem na finie już trochę ponad rok, niestety łysienie nie zahamowało ani trochę, no więc zrobiłem sobie badanie dht, które wyszło 800 pg/ml, gdzie norma według widełek laboratorium to 250-990. I to mnie zastanawia, gdyż jestem pod górną granicą a dziennie łykam 1.25mg finasterydu. Stosuje też RU od 4 miesięcy, wydaje się, że coś daje, ale z tym środkiem podchodzę ostrożnie bo przy większej dawce słabo się czułem. 

a jakie miales dht przed rozpoczeciem kuracji finem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2021 o 02:49, galed12 napisał:

Ile czasu przed badaniem bierzesz tabletkę? słyszałem, że finasteryd obniża dht w krwi na około 8h ale dużo dłużej zostaje w skórze głowy. Idź powtórz badanie i weź tabletkę np 3h przed.

Biorę każdego dnia rano, ale przed badaniem ostatnią wziąłem około 20h wcześniej. 

 

W dniu 6.04.2021 o 09:31, Caraos napisał:

a jakie miales dht przed rozpoczeciem kuracji finem?

Niestety wcześniej nie wykonałem badań, ten wynik który przedstawiłem jest przy dziennym braniu 1.25mg finasterydu od ponad roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, ze poziom, ktory masz to poziom po obnizeniu przez fina... mogles miec wyjsciowo wyzsze dht/ Roznice we wlosach widziz jakas? w sensi pogorszenia stanu? polepszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Caraos napisał:

mozliwe, ze poziom, ktory masz to poziom po obnizeniu przez fina... mogles miec wyjsciowo wyzsze dht/ Roznice we wlosach widziz jakas? w sensi pogorszenia stanu? polepszenia?

No też się nad tym zastanawiałem, ale tak przeglądając forum nie natknąłem się, żeby ktoś miał taki wysoki poziom będąc na finie. Co do stanu włosów to nie widzę żadnej różnicy jeśli chodzi o wypadanie w porównaniu do tego ile włosów wypadało przed braniem finasterydu, zakola wciąż się powiększają, ale tracę włosy z całej góry, nie tylko te newralgiczne punkty. Jedynie w miejscach w których aplikuje RU tracę ich jakoś mniej.
Myślę żeby ogarnąć receptę na duta i spróbować go brać póki co na przemian z finem, zrobić badania po 3 miesiącach i wtedy myśleć co dalej, no ale nie wiem. Co prawda uboków na finie aktualnie żadnych nie mam, na początku może jakieś były, chyba, że to nocebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, jedna z osob tutaj pisala jakis czas temu, ze miala kosmiczny poziom dht mimo byc na finie tez... ale nie pamietam nick'a zeby znalezc post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...