free web hit counter Skocz do zawartości
ff3

18lat zaczynam swoją walke z lysieniem

Rekomendowane odpowiedzi

14.04.2021

Witam oficjalnie zaczynam dokumentacje walki z postępującym łysieniem. Zaczęło się to w październiku 2020 roku, kiedy to zacząłem byc sportowym swirem i zaczela sie suplementacja chociazby kreatyna ashwagandha AAKG, BCAA, po miesiacu stosowania ich zauwazylem ze wlosy zaczely leciec wiec odstawilem. Mysle ze winna temu byla wlasnie kreatyna. Przez ten czas lekko zbagatelizowalem problem, rodzice rowniez ale ostatnio zacząłem naprawde z tym walczyc. Na szczęście mam długie oraz lokowane włosy wiec łatwo jest mi to ukryć.

Teraz stosuje:

palma sabałowa od 5miesięcy 540mg zwiekszylem dawke do 1080mg, wiem ze raczej nic to nie da ale zawsze coś moze jakies placebo;)

minoxidil 5% od 4dni 8psikniec na zakola 2 na czubek glowy

Revalid - od miesiąca

Suple: Witamina D i K2, wapń, B12, ginkgo biloba, bacopa, i praktycznie wszystkie witaminy

Co mam zamiar zacząć stosować:

Ru58841 w tym albo przyszlym tyg

Zoxin-med w tym albo przyszlym tyg

Dermapen aby rozpocząć mikronakłuwanie w tym albo przyszlym tyg

Nie chce brac fina ani duta ze wzgledu na moj tryb zycia, nie moge sobie teraz pozwolic na takie uboki oraz ingerencje w uklad hormonalny bedac w takim mlodym wieku (przynajmniej na razie..) stad decyzja o Ru, które mam nadzieje będzie działać. Bardzo proszę bardziej doświadczone osoby siedzące w tym temacie o napisanie co by ewentualnie zmienili lub dodali oraz o jakieś złote rady, będe bardzo wdzięczny, bardzo mi to pomoże  w początkach mojego leczenia. Załączam foty. Pozdrawiam

173637231_445468873416840_4798122295693902403_n.jpg

173072300_242214310975513_6119344261233323501_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama w sobie kreatyna nie powoduje łysienia po prostu przez aktywniejszy tryb życia więcej teścia które przekształca się w DHT.

Sam to przerabiałem też włosy zaczęły się sypać mocniej jak zacząłem być sportowym świrem ponad 2 lata temu.

Ru może być dobrym rozwiązaniem skoro nie chcesz startować z finem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest badanie , że kreatyna podwyższa poziom dht , sam tryb sportowy być może również , ale kreatyna jeszcze bardziej potęguje. Ja osobiście trenuję 3 razy w tygodniu , ale raczej nie są to treningi do upadku mięśniowego więc mam nadzieje , że aż tak bardzo na tym nie tracą moje włosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RU w wieku 18 lat to też niezły kaliber. Nie spotkałem się z uczciwymi badaniami na temat tego specyfiku. Leczenie łysienia jest obliczone na lata także bądź ostrożny ze stosowaniem eksperymentalnych terapii już na samym początku, może się okazać że dawka RU której potrzebujesz żeby mieć efekty jest na tyle duża że jego systemowa absorpcja będzie powodować dużo gorsze efekty uboczne niż ewentualne efekty finasterydu. Osobiście odrzucając wewnętrzne blokery celowalbym raczej w CB ale tylko dlatego że jest to środek lepiej przebadany. 


Aktualnie:

Nezyr 1mg ED

Biotyna, Witamina D, Cynk

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Krzysiek51 napisał:

Jest badanie , że kreatyna podwyższa poziom dht , sam tryb sportowy być może również , ale kreatyna jeszcze bardziej potęguje. Ja osobiście trenuję 3 razy w tygodniu , ale raczej nie są to treningi do upadku mięśniowego więc mam nadzieje , że aż tak bardzo na tym nie tracą moje włosy...

Sam ćwiczę  6dni w tygodniu od 6miesięcy i zrobiłem sobie badania, które zamieszczę na dole. Wyszło, że poziom DHT jest w normie, więc bardzo wątpię, że same ćwiczenia mają jakiś negatywny wpływ na kondycję włosów, a może wręcz przeciwnie, przecież sport to zdrowie.

10 godzin temu, Jthedoog napisał:

RU w wieku 18 lat to też niezły kaliber. Nie spotkałem się z uczciwymi badaniami na temat tego specyfiku. Leczenie łysienia jest obliczone na lata także bądź ostrożny ze stosowaniem eksperymentalnych terapii już na samym początku, może się okazać że dawka RU której potrzebujesz żeby mieć efekty jest na tyle duża że jego systemowa absorpcja będzie powodować dużo gorsze efekty uboczne niż ewentualne efekty finasterydu. Osobiście odrzucając wewnętrzne blokery celowalbym raczej w CB ale tylko dlatego że jest to środek lepiej przebadany. 

Tak, wiem, że badania były głównie prowadzone na zwierzętach (gdzie wyniki były pozytywne), lecz bardziej bazuje na opinii i doświadczeniach innych ludzi z portalu oraz z zza granicy np. moreplatesmoredates, który porównał fina do RU i sam wyciągnąłem wnioski. Będę na sam początek stosował zalecaną dawkę RU, jeżeli po 2 miesiącach nie zobaczę poprawy odstawie ten lek i raczej przejdę na fin + właśnie CB o którym mówisz. Bardziej mi właśnie zależy używać zewnętrznych blokerów na czas wakacji, bo wiadomo imprezy się zaczną oraz wyjazdy, a połączenie fin + alkohol nie brzmi za ciekawie. Po nich nie widząc poprawy przejde na fina i CB, bo innego wyjścia juz chyba nie widzę.

Pozdrawiam oraz dzięki za odpowiedzi, wrzucam swoje wyniki badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estradiol: 18pg/ml Zakres: 11-44pg/ml

Kortyzol(rano):22,7ug/dl Zakres: 3,7-19,4ug/dl

DHT:579,67pg/ml Zakres:250-990pg/ml

Testosteron wolny:14,19pg/ml Zakres:0-22,3pg/ml

Testosteron: 760ng/dl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ff3 napisał:

Estradiol: 18pg/ml Zakres: 11-44pg/ml

Kortyzol(rano):22,7ug/dl Zakres: 3,7-19,4ug/dl

DHT:579,67pg/ml Zakres:250-990pg/ml

Testosteron wolny:14,19pg/ml Zakres:0-22,3pg/ml

Testosteron: 760ng/dl

 

Sam trening na pewno wpływa na produkcję testosteronu , ale nie wiem jak to się ma do absorcji do dht. Też kwestia w jaki sposób trenujesz , siłowo , wytrzymałościowo itd... na pewno czytałem badanie odnośnie kreatyny i faktycznie ilość dht znacznie się powiększyła więc odpuściłem w 100%.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Krzysiek51 napisał:

Sam trening na pewno wpływa na produkcję testosteronu , ale nie wiem jak to się ma do absorcji do dht. Też kwestia w jaki sposób trenujesz , siłowo , wytrzymałościowo itd... na pewno czytałem badanie odnośnie kreatyny i faktycznie ilość dht znacznie się powiększyła więc odpuściłem w 100%.

Tak, akurat jeżeli chodzi o kreatynę to faktycznie należy odpuścić, nie opłaca się tracić włosów dla lekko większej pompy na treningu. Teraz trzymam się jedynie przy l-tyrozynie i l-karnitynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki update

Od 23.04.21

-dermapen 1,5mm 1x w tyg

- RU 5% codziennie wieczorem z minoxem

-minox 2x dziennie

- zoxin med 2x w tyg

- Pharmovit Włosy skóra paznokcie bardzo polecam - super skład, brałem pół roku temu i włosy rosną po tym silne, więc na nowo wróciłem

- witamina D3 4000

- Krzem 75mg

Teraz raczej przechodzę okres silniejszego wypadania włosów przez minox + RU, natomiast musze powiedzieć, że włosy zaczęły szybciej rosnąć więc jeszcze łatwiej ukryć zakola i wygląda to teraz bardzo dobrze. Będę wstawiał update'y co miesiąc,  a foty co pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...