free web hit counter Skocz do zawartości
marianeczek

Początek walki, od czego zacząć?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
Planuję przeszczep włosów w najbliższym czasie (zakola), lecz zanim do tego dojdzie chciałbym zahamować jakoś postęp łysienia.
Mam 24 lata, zakola prawdopobnie od gimnazjum i zaczyna się problem powiększać. Stosowałem przez pewien czas Loxon 5% ale chyba jestem uczulony bo czasami tak mnie swędzi głowa, że budzę się w nocy. Czy w tym przypadku powinienem go odłożyć?

Od czego według Was powinnienem zacząć? Myślałem żeby pójść do jakiegoś dermatologa, ale z tego co tutaj wyczytałem i na wykopie widzę, że za dużo to oni nie pomogą bo nie są zbyt rozeznani w tym temacie.

Wyczytałem w internecie, że dobrą opcją jest finasteryd.
Czy warto od niego zacząć czy polecacie coś innego? Jeśli tak, to co?

Wybieram się na badania krwi i hormonów więc mogę do nich dorzucić DHT i co tam podpowiecie :)
Robić badania (jakie?), brać receptę online na najtańszy finasteryd czy zacząć od czegoś innego?

Dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEśli cię swędzi głowa i chcesz jeszcze sobie trochę pomóc odrosnąc włosy to zdecydowanie powinnieneś używać zampon z ketoconazolem 2% - najlepiej nizoral 2% lub zoxin med, 1-3 razy w tygodniu i zostawić na kilka minut. Oczywiście przed nałożeniem czegokolwiek, bo szampon może wypłukać to co napsikałes na głowę przed. Na resztę dni to polecam szampon ketoxin forte (tylko nie szampon alpecin jak używasz loxonu) , zawiera kofeinę która też nawet w formie szamponu parę groszy daję do walki z łysieniem. Jeśli chcesz jeszcze jakoś sobie dopomóc to zdecdydowanie powinnieneś dodać nakłuwanie głowy/microneedling raz na 1-2 tygodnie. Najlepiej kupić do tego dermapen, na początku drogie (150-200 zł około) się wydaje ale potem tylko raz na jakiś czas wkłądki/kartridże się wymienia, a dermapen zostaję. Zacznij od małej głębokości jak 0.5-1 mm i miej na uwadzę że po nakłuci 2-3 dni miejsce będzie czerwone, wraz z używaniem dermapenu skóra głowy będzie się szybciej goic i zaczerwienienie będzie trwało z 1 dzień, ale też zdecydowanie pomoże ci zachować to co masz a w kombinacji z loxonem i tymi szamponami może coś odrosnąć. Ale to tak bym użył jak ktoś chcę odłożyć w czasię używanie finasterydu i jego łysienie nie jest baaardzo agresywne. Ewentualnie można jeszcze używać SABA gel (poczytaj na forum o nim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka podstawa to finasteryd + szampon zoxin med (z ketokonazolem 2%). Najpierw warto poużywać jakiegoś blokera z rok czasu a poźniej dopiero zrobić przeszczep, jak już wiemy na czym stoimy (może leki nie będą za bardzo pomagać a może będziesz miał duży odrost choć to jest dość rzadkie na zakolach).

Do lekarza myślę, że warto pójść zeby potwierdził łysienie androgenowe, choć pojawienie się zakoli to raczej pewniak że androgenowe.

Finasteryd bierz najtańszy, widziałem, że finahit jest do kupienia nawet po 1,5 zł.

Co do powyższych porad to na pewno coś dadzą ale pewnie prędzej czy później będzie trzeba sięgnąć po jakiś antyandrogen więc według mnie lepiej to zrobić od razu żeby po prostu stracić mniej włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób cały panel hormonalny - Tesciu wolny/calkowity/ SHBG/ Prolaktyne/ estry/ DHT/ Cortyzol

Łeb Cie swędzi po loxonie - pewnie uczulenie na glikol - zmien na taki bez glikolu - "NO PG"

Jak wchodzic na fina to radze zacząć od  3 x tydz - to zpowinno zatrzymac dalsze wypadanie plus wzmocni donor

Szamon z keto 2 % 2-3 x tydz

O zakola można powalczyć - minox 15% plus deraroller

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loxon i inne minoxy w płynie sprzedawane w Polsce mają w składzie glikol. Też mam ten sam problem ze swędzeniem. Niestety minoxidil bez pg to nie jest tania rzecz, wiem bo ostatnio sporo szukałem i ostatecznie wybrałem minox ze sklepu minoxidilmax z USA. Patrząc na dzisejszy kurs dolara jest drogo:/

Jeśli chodzi o inne elementy kuracji to koledzy powyżej bardzo dobrze Tobie radzą. Nic dodać nic ująć.

Edytowane przez Hairnotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2021 o 16:49, kamiloo napisał:

Jeśli chcesz jeszcze jakoś sobie dopomóc to zdecdydowanie powinnieneś dodać nakłuwanie głowy/microneedling raz na 1-2 tygodnie. Najlepiej kupić do tego dermapen, na początku drogie (150-200 zł około) się wydaje ale potem tylko raz na jakiś czas wkłądki/kartridże się wymienia, a dermapen zostaję. Zacznij od małej głębokości jak 0.5-1 mm i miej na uwadzę że po nakłuci 2-3 dni miejsce będzie czerwone

napiszesz coś więcej? jakieś linki może?

nie wiem o co chodzi, a wpadłem w depresję przez łysienie i chciałbym sobie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 17:41, chłop napisał:

napiszesz coś więcej? jakieś linki może?

nie wiem o co chodzi, a wpadłem w depresję przez łysienie i chciałbym sobie pomóc.

Kupujesz dermapen (droższy, ale lepszy) lub dermastamp. Po myciu głowy raz w tygodniu nakłuwasz całą głowę przez kilkanaście minut. Przez 24h po nakłuwaniu nie nakładaj minoxa i innych specyfików. Zacznij od 0,5mm lub 1mm (zależy ile wytrzymasz) w pierwszym tygodniu i od następnego już cały czas leć 1,5mm. Poprawisz ukrwienie i zwiększysz skuteczność minoxidilu. Pamiętaj tylko o odkażaniu narzędzia i nakłuwaniu czystej głowy żebyś jakiegoś gówna sobie nie wprowadził do organizmu. Więcej info na google.

 

https://youtu.be/oauCckvSeV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...