free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

próbuję wybrać odpowiednią klinikę. Na przeszczep jestem zdecydowany (27 lat, NW 3V).

Kliniki, o których słyszałem i do których się zgłosiłem:

  1. Dr Maral: 3000-3500 graftów, micromotor sapphire, 1700 EUR.

  2. Dr Cinik: 2000 graftów (manual FUE) / 2500-3000 (sapphire, DHI). Przy manual FUE deklarują zagęszczenie 50 graftów/cm2. Sapphire i DHI to micromotor i zagęszczenie odpowiednio 60 i 70 graftów/cm2. Zabieg wykonywany przez zespół. Ceny: manual 2090 EUR, sapphire 2340 EUR, DHI 2990 EUR. Ocena na trustpilot to 4,6 przy 471 recenzjach.

  3. Asmed Hair Transplant: 5000 graftów (dużo), manual sapphire, robi to dr Erdogan (12500 EUR) / dr z zespołem (9500 EUR) / sam zespół (7500 EUR). Ocena na trustpilot: 4,8 przy 40 recenzjach. Tutaj cena jest bardzo wysoka, nawet za zabieg z samym zespołem. Za tym idzie jakość? Mimo wszystko 10x drożej to dużo.

  4. Aisha Hair: 4000-4500 graftów, micromotor sapphire, 2500 EUR. Brak profilu na trustpilot.

  5. Cosmeticum: 3900-4400 graftów, DHI, dr Batuhan Kurtoglu + zespół, 2600-2900 EUR. Brak profilu na trustpilot.

  6. Smile: 3500-4200 graftów, micromotor sapphire, 1790 EUR (zespół) / 2290 (doktor robi nacięcia, zespół przeszczepia grafty w obecności lekarza). Ocena na trustpilot: 4,9 przy 224 recenzjach. Klinika ma polską ambasadorkę. Tutaj wszystko wygląda pięknie, bo jest tanio, jest sporo recenzji, polska przedstawicielka, która wprost mówi, w jakim stopniu będzie zaangażowany lekarz. Wygląda to aż za dobrze?

Napisałem również do Bruno Ferreira (3 EUR za graft to jednak sporo) dla porównania. Chciałem napisać też do Yoo Clinic, ale nie mogę znaleźć żadnego kontaktu poza polskim pośrednikiem.

O Dr Maral się naczytałem. Najniższa cena też o czymś świadczy, więc to raczej odpada. Czy powinienem napisać do jeszcze kogoś? Któraś z tych klinik to pewnik?

Ewentualnie powinienem wrzucić to pytanie w jakimś innym miejscu (strona/forum)? Chciałbym, żeby to była przemyślana decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcia, rozstrzał graftów spory, ciężko doradzić. Wyższa cena wcale nie oznacza lepiej wykonanego zabiegu w Turcji. Znajdź sobie temat angelofearth, co mu zrobili w Asmed.

Edytowane przez NESTY
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na[isz bardziej jaki masz budzert na to. Rozumiem ze celujesz w Turcje z racji nizszych kosztow? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam górnego limitu. Myślę, że nie chciałbym przekroczyć 20/25 tysięcy PLN. Bardziej patrzę na stosunek jakości do ceny :) Jeśli za 2,5k EUR osiągnę podobny efekt, jak przy zespole z Asmed Hair Transplant za 7,5k, to na pewno nie chcę przepłacać.

Turcja to niższe koszty, ale jednak czytałem, że robią tych zabiegów na potęgę. Idzie za tym doświadczenie, a niższy koszt to po prostu zasługa ich prezydenta i słabej waluty. Słyszałem, że w Polsce jest drogo, a doświadczenie jest niewielkie. Jeśli nie mam racji, to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, byle_do_przeszczepu napisał:

Turcja to niższe koszty, ale jednak czytałem, że robią tych zabiegów na potęgę. Idzie za tym doświadczenie, a niższy koszt to po prostu zasługa ich prezydenta i słabej waluty. Słyszałem, że w Polsce jest drogo, a doświadczenie jest niewielkie. Jeśli nie mam racji, to mnie poprawcie.

To doświadczenie pewnie temu, że jesteś tym jednym z 5-7 pacjentów, których obsługują dziennie 😄. Rano przywitanie się z doktorem i tyle się widzieliście 😂.

Pytanie skąd wziąłeś te kliniki, bo większość z nich nie jest szczególnie polecana (mowa o rezultatach, a nie ocenie na trustpilot), choć przy tej liczbie graftów wybór wcale nie jest prosty. Sam zadbałbym przynajmniej o to, żeby nakłucia robił doktor, bo od tego najwięcej zależy, zakładając że zespół nie spartoli roboty. Choć i z tym może być ciężko, bo słyszałem historię u Cinika, że chłop umówił się z nimi, że będzie to robił doktor, a na miejscu okazało się inaczej 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, read_only napisał:

Pytanie skąd wziąłeś te kliniki, bo większość z nich nie jest szczególnie polecana (mowa o rezultatach, a nie ocenie na trustpilot)

Zaczęło się od pojedynczej relacji gościa, który opisywał gdzieś całą swoją historię z przeszczepem. Podawał tam kliniki, które w ogóle rozważał.

Część wziąłem z tego forum. Jak już w google ocena była niska, to nie robiłem dokładniejszego researchu.

Które są w takim razie polecane? Któraś z wymienionych przeze mnie jest na 100% to wywalenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał żadnej kliniki pod rozwagę bez zobaczenia chociaż 5-10 relacji pacjentów od nich. Nie patrz na żadne oceny na google, instagramy, czy galerie na stronkach kliniki. Z wymienionych jest do znalezienia w necie sporo relacji od Cinika (zagraniczne fora), Aisha (głównie tutaj, ale sporo relacji przepadło) i ASMED, ale ich bym od razu odrzucił.

Poszperaj na anglojęzycznych forach - np hairrestorationnetwork albo na niemieckim alopezie.de (z translatorem na luzie można czytać, ale i tak głównie chodzi o zdjęcia). Możesz obczaić dr Bicer i HLC. Nie mogę ich polecić w 100%, bo Turcją aż tak się nie interesuję, ale wstępnie wyglądają ok dla takiego przypadku jak Twój.

Edytowane przez read_only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

read_only też przymierzam się do HLC na dogęszczanie. Widziałem tylko ich własne relacje, znasz kogoś z forum kto u nich był? Jest jakaś relacja ?


2019 Maral Klinik - 4 tys.

2022 HLC - 3,2 tys. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, leolew napisał:

read_only też przymierzam się do HLC na dogęszczanie. Widziałem tylko ich własne relacje, znasz kogoś z forum kto u nich był? Jest jakaś relacja ?

Tutaj wątpię, żebyś coś znalazł. Na hairrestorationnetwork jest ich sporo z tego, co widzę. Na relacje samej kliniki oczywiście też można spojrzeć, ale raczej nie bazować jako jedynym źródle informacji. Kliniki zwykle publikują tylko najlepsze przypadki, do tego bywa, że zdjęcia są słabej jakości, nie pokazują linii, nie robią zdjeć z bliska i przy dobrym świetle itp.

Edytowane przez read_only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 11:35, leolew napisał:

read_only też przymierzam się do HLC na dogęszczanie. Widziałem tylko ich własne relacje, znasz kogoś z forum kto u nich był? Jest jakaś relacja ?

Z ciekawości, dlaczego akurat tam? Dłuższy research?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle_do_przeszczepu Przypadkowo na nich natrafiłem w sieci. Imponujące relacje na youtbie (oczywiście trzeba wziąć na to poprawkę, bo antyreklamy sobie nie będą robić). Zajmują się naprawami wcześniejszych przeszczepów, jestem już po 1 HT i linia włosów moim zdaniem jest posadzona w niewłaściwym kierunku, brakuje mi też gęstości. Chcę poprawić i obniżyć trochę linię grzywki, dogęścić front i gniazdo. Szukam kliniki na dogęszczenie, jak narazie najbardziej mnie przekonują w stosunku do ceny, nie są najtańsi ale nie koszą też niewiadomo jak dużo. No i nie robią HT po 4-5k mikromotorem, wszystko tylko i wyłącznie manualnie - rozkładają proces na 2-3 dniowe sesje. 


2019 Maral Klinik - 4 tys.

2022 HLC - 3,2 tys. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 12:54, leolew napisał:

byle_do_przeszczepu Przypadkowo na nich natrafiłem w sieci. Imponujące relacje na youtbie (oczywiście trzeba wziąć na to poprawkę, bo antyreklamy sobie nie będą robić). Zajmują się naprawami wcześniejszych przeszczepów, jestem już po 1 HT i linia włosów moim zdaniem jest posadzona w niewłaściwym kierunku, brakuje mi też gęstości. Chcę poprawić i obniżyć trochę linię grzywki, dogęścić front i gniazdo. Szukam kliniki na dogęszczenie, jak narazie najbardziej mnie przekonują w stosunku do ceny, nie są najtańsi ale nie koszą też niewiadomo jak dużo. No i nie robią HT po 4-5k mikromotorem, wszystko tylko i wyłącznie manualnie - rozkładają proces na 2-3 dniowe sesje. 

Super, dzięki za wyjaśnienia. To, że nie robią wszystkiego mikromotorem, tylko manualnie, to naprawdę duży plus? Na czym polega różnica?

 

W dniu 29.04.2021 o 18:56, read_only napisał:

Poszperaj na anglojęzycznych forach - np hairrestorationnetwork albo na niemieckim alopezie.de (z translatorem na luzie można czytać, ale i tak głównie chodzi o zdjęcia). Możesz obczaić dr Bicer i HLC. Nie mogę ich polecić w 100%, bo Turcją aż tak się nie interesuję, ale wstępnie wyglądają ok dla takiego przypadku jak Twój.

Na hairrestorationnetwork można wprost zapytać o polecane kliniki w Turcji? Widzę, że pojawiają się tam nowe tematy, ale mój wisi bez akceptacji ;/ Jesteś tam "niemym" użytkownikiem, który tylko przegląda? Gdzieś mi mignęło, że mają tam jakieś rankingi klinik w każdym kraju, ale nie mogłem nic znaleźć. Szukam czegoś w stylu whitelisty polecanych klinik w Turcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2021 o 20:25, byle_do_przeszczepu napisał:

Na hairrestorationnetwork można wprost zapytać o polecane kliniki w Turcji? Widzę, że pojawiają się tam nowe tematy, ale mój wisi bez akceptacji ;/ Jesteś tam "niemym" użytkownikiem, który tylko przegląda? Gdzieś mi mignęło, że mają tam jakieś rankingi klinik w każdym kraju, ale nie mogłem nic znaleźć. Szukam czegoś w stylu whitelisty polecanych klinik w Turcji.

Pewnie, że można spytać, ale tam i jest i tak na tyle dużo treści, że się można sporo dowiedzieć i wyrobić zdanie na pewne tematy. No i są jeszcze inne anglojęzyczne fora, ale jednak tam jest chyba najwięcej treści.

Mają oni co prawda white-listę, ale średnio bym się nią sugerował: https://www.hairtransplantnetwork.com/Consult-a-Physician/hair-transplant-surgeons.asp?sr=HRN

Jeśli doktora nie ma na liście, to absolutnie nie znaczy, że jest cienki, a po prostu go nie weryfikowali na tym forum. W drugą stronę to samo - nie do każdego na liście bym poszedł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 16:13, byle_do_przeszczepu napisał:

Hej,

próbuję wybrać odpowiednią klinikę. Na przeszczep jestem zdecydowany (27 lat, NW 3V).

Kliniki, o których słyszałem i do których się zgłosiłem:

  1. Dr Maral: 3000-3500 graftów, micromotor sapphire, 1700 EUR.

  2. Dr Cinik: 2000 graftów (manual FUE) / 2500-3000 (sapphire, DHI). Przy manual FUE deklarują zagęszczenie 50 graftów/cm2. Sapphire i DHI to micromotor i zagęszczenie odpowiednio 60 i 70 graftów/cm2. Zabieg wykonywany przez zespół. Ceny: manual 2090 EUR, sapphire 2340 EUR, DHI 2990 EUR. Ocena na trustpilot to 4,6 przy 471 recenzjach.

  3. Asmed Hair Transplant: 5000 graftów (dużo), manual sapphire, robi to dr Erdogan (12500 EUR) / dr z zespołem (9500 EUR) / sam zespół (7500 EUR). Ocena na trustpilot: 4,8 przy 40 recenzjach. Tutaj cena jest bardzo wysoka, nawet za zabieg z samym zespołem. Za tym idzie jakość? Mimo wszystko 10x drożej to dużo.

  4. Aisha Hair: 4000-4500 graftów, micromotor sapphire, 2500 EUR. Brak profilu na trustpilot.

  5. Cosmeticum: 3900-4400 graftów, DHI, dr Batuhan Kurtoglu + zespół, 2600-2900 EUR. Brak profilu na trustpilot.

  6. Smile: 3500-4200 graftów, micromotor sapphire, 1790 EUR (zespół) / 2290 (doktor robi nacięcia, zespół przeszczepia grafty w obecności lekarza). Ocena na trustpilot: 4,9 przy 224 recenzjach. Klinika ma polską ambasadorkę. Tutaj wszystko wygląda pięknie, bo jest tanio, jest sporo recenzji, polska przedstawicielka, która wprost mówi, w jakim stopniu będzie zaangażowany lekarz. Wygląda to aż za dobrze?

Napisałem również do Bruno Ferreira (3 EUR za graft to jednak sporo) dla porównania. Chciałem napisać też do Yoo Clinic, ale nie mogę znaleźć żadnego kontaktu poza polskim pośrednikiem.

O Dr Maral się naczytałem. Najniższa cena też o czymś świadczy, więc to raczej odpada. Czy powinienem napisać do jeszcze kogoś? Któraś z tych klinik to pewnik?

Ewentualnie powinienem wrzucić to pytanie w jakimś innym miejscu (strona/forum)? Chciałbym, żeby to była przemyślana decyzja.

Czy ktoś z Was posiada bezpośredni kontakt: nr telefonu lub e-mail do polskiej konsultantki z kliniki SMILE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...