free web hit counter Skocz do zawartości
adam1991

Nurtujące pytania początkującego potencjalnego biorcy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiek: prawie 30

Od kiedy wypadają?: gdzieś od 22 roku zaczęły się zakola itp

Zdjęcia obecnie: wiem że zakola już tylko chirurgicznie (biore pod uwage turcje ze wzgledu na cene / jednak musze jeszcze popatrzeć na realne rezultaty / nie chciałbym zostać tylko z bliznami po nie udanym przeszczepie). Teraz kwestia korony? Czy da sie coś z nią powalczyć chemia? Czy przed ewentualnym przeszczepem należy brać chemie wczesniej (np 6msc / zdania podzielone słyszałem).

 

I najaważniejsze... skąd brać fina itp. (jestem z poznania // czy jest jakis namiar na sprawdzonego trychologa... u wszystkich dermatologów jakich byłem a kilku ich było co prosze o fina czy cos na włosy to patrzą na mnie jak na debila...). i czy wgl jest sens brać już w tym etpie

 

Ogólnie suplementacja obecnie to: kreatyna, cynk, HMB, białko

 

 

Cytat

W Pana przypadku kluczowe jest uzupełnienie ubytków od czoła oraz zagęszczenie korony głowy. Rekomendujemy zabieg FUE. Postaramy się przeszczepić maksymalną możliwą ilość graftów. W skali Norwood-Hamilton określamy łysienie na stopień 3-4.

 

IMG_20210317_134502.jpg

IMG_20210317_134527.jpg

IMG_20210317_134529.jpg

IMG_20210317_134548.jpg

IMG_20210317_134610.jpg

IMG_20210317_134623.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do ogarnietego endokrynologa , powinien Ci przepisac fina bez problemu. Mysle ze warto brac fina, zobaczych jak reagujesz - jak sie zagesci- spoko mniej graftow wejdzie na HT, mniejszy koszt a jak nie zareagujesz dobrze- tez ok :) masz jasna sprawe, uderzasz w ht z maks iloscia graftow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam: 

Obecnie wiec prawie 31

Jest sens liczyc na odrost po finie? Czy HT? Tak to teraz wyglada po (zdjecia poprzednie czerwiec teraz mam kwiecien) 

Od konca stycznia wjechal Fin 1.25mg. 

Do tego oczywiscie biotyna. 

(Ogolnie nie wiem dlaczego ale wlosy mi teraz stercza jakby mnie prad porazil)

Jesli korona by sie poprawila w rok to spoko ale jesli nie ma sie co poprawiac to czy jest sens czekac?

IMG_20220402_081636.jpg

IMG_20220402_081642.jpg

IMG_20220402_081645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to, że ta korona jakoś mocno się poprawi od fina. Tam już masz miniaturyzacje na bardzo zaawansowanym etapie. Co więcej na zdjęciu wygląda tak jakby miniaturyzacja zaczynała się również pod koroną, a to bardzo źle wróży.

Masz przerzedzenia na obszarze norwood VI, bez chemii nie utrzymasz góry. Robienie tego z max ilością graftów w Twoim przypadku może być ryzykowne. Masz słabe, cienkie włosy. Jak pobiorą Ci 4tys graftów za jednym razem to może to być mocno widać na donorze.

Skup się na uzupełnieniu przodu bo tego już nie odzyskasz nawet farmakologicznie. Zaplanuj z lekarzem proces leczenia, ale przygotuj się na min. 2 zabiegi (choć według mnie to i tak mało).

Zrób w pierwszej kolejności zakola powiedzmy z 2.3K graftów i przy okazji wrzuć z 500 na koronę. Żeby mnie więcej zobaczyć jak to u Ciebie poprawi sytuację.  Ta korona będzie wymagała bardzo dużej ilości graftów i więcej niż jednego zabiegu. Trudno jest tę część odtworzyć bo włosy na koronie układają się w spiralę i nawet ludzie którzy mają średnią liczbę graftów zbliżoną do naturalnej potrafią mieć tam prześwity. 

Do kuracji dorzuć monoxidil, nizoral, MSM, może coś przeciwzapalnie np. saba.
Zapisz sie na konsultację do Bisangi. Nawet jak nie zrobisz tam zabiegu to dowiesz się jaki plan ma na Ciebie doktor, który raczej stara sie mocno dbać o donor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tak słabych i cienkich włosów jak pisze kolega wyżej, zrób jeden większy zabieg lub dwa średnie i powinno być okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gurney- sugerujesz ze HT tez slabo widzisz.? 

Plkk123-dzieki za wypowiedz. Juz sam nie wiem co myslec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko trzeba to dobrze zaplanować. Ja sam miałem 3 HT i walczyłem z uzupełnieniem korony w lepszym stanie i przy dużo lepszym donorze oraz grubości włosów.

Nie wiem jakie kompetencje ma kolega Plkk123 żeby Ci doradzać, ale ja w tym temacie trochę siedzę i przede wszystkim nie jestem teoretykiem.
Sprawdź donor czy nie ma tam miniaturyzacji i na ile pokrycia pozwoli w Twoim przypadku. Odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz w stanie brać chemię także po HT, czy jesteś gotów zaakceptować skutki uboczne, które prędzej czy później pojawiają się u każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za moze banalne pytanie ale jak mam to zbadac? Wszystkie "firmy" zajmujace sie HT raczej "polecaja" siebie wiec sa na TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść do trychologa on specjalnym urządzeniem w powiększeniu zobaczy jak wyglądają twoje mieszki włosowe.
Możesz umówic się na konsultację z Bisangą w Warszawie - to nic nie kosztuje. On na pewno będzie miał ze sobą narzędzie i sprawdzi donor. Na podstawie zdjęć nie zawsze da się to zrobić no chyba że masz ewidentnie bujny donor.  Zwykle wystarczy kilka mięsięcy na finasterydzie i w tym miejscu włosy szybko się poprawią.  Chyba lepiej to sprawdzić przed zabiegiem niż narażać się na to że grafty po zabiegu nie odrosną w takim stopniu jakbyś chciał. 

Jeszcze jedno - nie nastawiaj się że ta korona nawet po HT będzie idealna. Poproś o zdjęcia z kliniki podobnych przypadków.  Będziesz mógł ocenić czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie akceptowalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na finie od lutego 1.25 (dostalem u endo 5mg) ale wydawalo mi za duzo czytajac wasze forum.

Kazdy pisal o 1mg a ja 5mg?

 Dam szanse jeszcze moze do konca roku i zobacze jakie efekty... Dopiero poerwsze pol roku a podobno po tym czasie pierwsze efekty.

IMG_20220720_114418.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 11:54, adam1991 napisał:

Na finie od lutego 1.25 (dostalem u endo 5mg) ale wydawalo mi za duzo czytajac wasze forum.

Kazdy pisal o 1mg a ja 5mg?

 Dam szanse jeszcze moze do konca roku i zobacze jakie efekty... Dopiero poerwsze pol roku a podobno po tym czasie pierwsze efekty.

IMG_20220720_114418.jpg

5mg stosuje sie na przerost prostaty... na włosy tylko 1 lub 1.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie; jestem juz po roku na finie 1.25 + minox 5.

 

Czy jest sens dalszej walki i brania chemi? Postepow raczej brak a na moje to i nawet "utrzyamnia" brak a jednak koszta trzeba ponosic... A to finansowe; a to slabsze wyniki na treningach przez fina. 

Walka o korone "finem" uznaje chyba za przegrana. 

Teraz pytanie czy pchac sie w HT czy czeka mnie golarka na 0?.

Wgl to boje sie ze HT nie bedzie sie trzymało... Jak jest jak jest.

IMG_20230307_145909_edit_11568517526358.jpg

IMG_20230307_145914.jpg

IMG_20230307_145910_edit_11547762194591.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słabsze wyniki na treningach przez fina? Rozwiń, bo nie wiem jakby miało to działać. 

 

Btw, zdjęcia tragicznej jakości

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem; jak nie bralem to mialem progres jak biore to nie mam progresu a trenuje solidnie i z 4x w tygodniu. (przyrost). 

Kumpel zacheca do wejscia na tescia ale po co go obnizam zeby brac ? 

Moze zle mysle. 

Zdjecia poprawie bo robilem przednim aparatem bo zapomnialem po roku jak sie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak nie brałem fina, to mogłem wziąć 40 kg na klatę. Jak zacząłem brać fina i jednocześnie zrobiłem masę, chodziłem na siłownie to teraz biorę 100 kg na klatę. Także jedno z drugim nie ma nic wspólnego. 

 

3 godziny temu, adam1991 napisał:

Kumpel zacheca do wejscia na tescia ale po co go obnizam zeby brac ? 

Moze zle mysle. 

No źle myślisz, bo finasteryd nie obniża testosteronu, tylko podwyższa o jakieś 10-15%. To co obniżą, to DHT(dihydtotestosteron) i to nie jest potrzebne do treningu siłowego. 

 

Kumpla nie słuchaj. Po co masz się szprycować? Wejdziesz na teścia, to masz jak w banku, żę pożegnasz się z resztą włosów. 

 

To, że trenujesz 4 razy w tygodniu, to mało mówi. Na początku przez pół roku treningów jest zawsze największy progres, potem wiele ludzi się zatrzymuje, bo robią chujowy trening i mają złą dietę. 

 

Lepiej mi powiedz ile godzin trwa  twój trening i jak długie robisz przerwy między seriami. Dodatkowo ile ważysz, ile jesz dziennie kalorii, ile białka, ile przytyłeś w ostatnich 3 miesiącach. 

 

Edytowane przez looksmatters
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trening 1.5h dziennie 

Pon wt czw pt i czasami jakis w weekend. Split 

Przerwy miedzy seriami okolo 1-1-1.5min (robie z kumplem i tak wychodzi na zmiane)

Kcal ok 3000

Obecna waga 90 i od pol roku drgnac nie chce... Nawet po wprowadzeniu gainera. 

Mam wrecz wrazenie ze przez te pol roku to mi lapa zeszla... A po gainerze to jedynie zaczyna mi brzuch rosnąć.

Trening staram sie robic na max... Ostatnie serie robie z "schodzeniem" zeby zajechac sie do konca...

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, adam1991 napisał:

Trening 1.5h dziennie 

Pon wt czw pt i czasami jakis w weekend. Split 

Przerwy miedzy seriami okolo 1-1-1.5min (robie z kumplem i tak wychodzi na zmiane)

Kcal ok 3000

Obecna waga 90 i od pol roku drgnac nie chce... Nawet po wprowadzeniu gainera. 

Mam wrecz wrazenie ze przez te pol roku to mi lapa zeszla... A po gainerze to jedynie zaczyna mi brzuch rosnąć.

Trening staram sie robic na max... Ostatnie serie robie z "schodzeniem" zeby zajechac sie do konca...

 

 

 

 

 

To po pierwsze przerwy między seriami są za krótkie. Optymalnie jest 2.5- 3 minuty. Czyli musisz robić 2 razy dłuższe przerwy niż teraz. Trening przez to będzie dłuższy, ale będzie bardziej efektywny. 

 

No i jeżeli waga nie chce Ci drgnąć, to masz odpowiedź co jest głównym problemem. Jesz za mało kalorii. Co to jest 3000 kcal dla kogoś, kto trenuje 4-5 razy w tygodniu. Ja jem 4000 kalorii dziennie i waga mi powoli idzie do góry, przez ostatnie 3 miesiące +4 kg do góry. Powoli z każdym nabytym kilogramem też zwiększam obciążenie/ilości powtórzeń w seriach. Przykładowo 2 miesiące temu mogłem się podciągnąć na drązku max 10 razy, a teraz 12 razy, gdzie wagę mam wyższą. Także progres mam cały czas, ale oczywiście już nie taki szybki jak na początku trenowania. 

 

Gainery to gówno, przecież to przepłacone płatki owsiane. Lepiej sobie kup blender jeżeli jeszcze nie masz i uzupełniaj kalorie szejkami. Przykładowo Banan, płatki owsiane, białko w proszku, serek wiejski, mleko, lody czekoladowe, nutella, masło orzechowe. Miksujesz i dostajesz solidnego boosta kalorycznego i białkowego. 

Nie wspomniałeś też ile jesz białka dziennie, ale powinieneś coś koło 200 gramów. 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladam min 2g na kg ciala czyli min 180. Suplementuje oczywiscie w proszku jako dodatek. 

4000kcal mam problem zjesc. Bym musial same szejki walic. No i BF wskazuje na to ze jednak cos tam sie odklada... Czyli za duzo tluszczy/wegli? No sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, adam1991 napisał:

Zakladam min 2g na kg ciala czyli min 180. Suplementuje oczywiscie w proszku jako dodatek. 

4000kcal mam problem zjesc. Bym musial same szejki walic. No i BF wskazuje na to ze jednak cos tam sie odklada... Czyli za duzo tluszczy/wegli? No sam nie wiem

No ja codziennie walę szejki 1800 kalorii + normalne jedzenie. Innej drogi nie ma dla mnie, bo bym nie zjadł takiej ilości normalnego jedzenia. 

To spróbój chociaż 3500 kalorii. Bez nadwyżki kalorycznej, to będziesz stał w miejscu tak jak teraz stoisz. Monitoruj wagę codziennie. 

BF bardzo ciężko zmierzyć. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam żebyś Miał tragiczne efekty, problem jest inny za późno zacząłeś i to zdecydowanie za późno. Sens kuracji jest największy jeśli zaczyna się łysieć i chce się utrzymać stan i ewentualnie liczyć ze odrośnie coś No i drugi przypadek jeśli robi się HT. 
Jak dla mnie wydaje mi się, ze Ogolnie włosy ci się zagęściły a na koronie pojawiły się baby hairs. Jeśli chcesz osiągnąć dużo więcej to chyba jedyna opcja jest HT i pozostanie na kuracji by nie stracić więcej włosów


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche lepsze zdjecia. 

Obecnie nie czuje wybitnie skutkow ubocnzych finu. Biore loxon max 5% bo najtaniej wychodzi. 

Biore jak od poczatku tematu HT pod uwagę - kwestia czy jest realne i czy ma sens. 

IMG_20230322_111516.jpg

IMG_20230322_111514.jpg

IMG_20230322_111510.jpg

IMG_20230322_111512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja 

Fin 1.25

5% minox

 

I dalej nie widze "poprawy" przyszlosci z chemia ale biore zeby bie bylo ze za krótko; ze nie sprobowalem a zreszta czekac az sie skonczy towar hehe

IMG_20230629_140049_edit_14323223804584.jpg

IMG_20230629_140047_edit_14339630112915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...