free web hit counter Skocz do zawartości
galed12

Topical finasteryd i dutasteryd.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiada ktoś jakąś wiedze odnośnie topical finasterydu i dutasterydu?

1. Odnośnie topical fina to widziałem trochę wypowiedzi, że działa ale zastanawia mnie, czy można byłoby go nakładać tylko wieczorem i myć głowę rano? czy jednak po umyciu głowy tracimy całą ochrone przed dht?

2. Na HLT jest duży temat odnośnie topical dutasterydu. Ludzie piszą, że używa się go tylko raz w tygodniu bo bardzo długo utrzymuje się w skórze głowy ale też jest potrzebny odpowiedni pojazd ponieważ masa cząsteczkowa (chyba dobrze to nazwałem) wynosi ponad 500 i dutasteryd ma problem z przenikaniem skóry głowy.

Gdyby rzeczywiście to działało i można by tego używać raz w tygodniu to byłby po prostu cud, tylko osobiście mam spore obawy, że to jest akcja marketingowa i reklama apteki, która przyrządza i sprzedaje topical duta. 

Ma ktoś jakaś opinie lub doświadczenie w tym temacie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do topical fina to ja uzywam co drugi dzien, na umyta sucha skore glowy, rano myje wlosy ukladam, ide do pracy. O ile nie myjesz szamponem z ketokonazolem (i nie trzymasz piany na glowie dluzej - 4 do 6 min) to nie wypluczesz. Ja uzywam juz dobrych pare lat , jestem zadowolony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 12:11, Caraos napisał:

co do topical fina to ja uzywam co drugi dzien, na umyta sucha skore glowy, rano myje wlosy ukladam, ide do pracy. O ile nie myjesz szamponem z ketokonazolem (i nie trzymasz piany na glowie dluzej - 4 do 6 min) to nie wypluczesz. Ja uzywam juz dobrych pare lat , jestem zadowolony.

 

Można wiedzieć jakie steżenie tego fina i z czego jest cały pojazd? 

I bezapelacyjnie efekty są dobre? bo dużo osób ma wątpliwości odnośnie topical fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie uzywam stezenia 1%, to jest fin apteczny, robiony na zamowinie (wloska firma farmaceutyczna). Efekty mam lepsze nz milaem na tabsach, mysle ze opinia o topical finie wynika z tego ze 99 % osob probuje robic topical fina chaupniczo z tabletek a robienie lekow hormonalnych samemu w domu...  wg mnie to pomysl na starcie spisany na niepowodzenie. Mysle ze efektywnosc domowej mieszanki bedzie zawsze daleka od leku zrobionego przez firme farmaceutyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Caraos napisał:

obecnie uzywam stezenia 1%, to jest fin apteczny, robiony na zamowinie (wloska firma farmaceutyczna). Efekty mam lepsze nz milaem na tabsach, mysle ze opinia o topical finie wynika z tego ze 99 % osob probuje robic topical fina chaupniczo z tabletek a robienie lekow hormonalnych samemu w domu...  wg mnie to pomysl na starcie spisany na niepowodzenie. Mysle ze efektywnosc domowej mieszanki bedzie zawsze daleka od leku zrobionego przez firme farmaceutyczna.

jak można takiego fina dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Caraos napisał:

obecnie uzywam stezenia 1%, to jest fin apteczny, robiony na zamowinie (wloska firma farmaceutyczna). Efekty mam lepsze nz milaem na tabsach, mysle ze opinia o topical finie wynika z tego ze 99 % osob probuje robic topical fina chaupniczo z tabletek a robienie lekow hormonalnych samemu w domu...  wg mnie to pomysl na starcie spisany na niepowodzenie. Mysle ze efektywnosc domowej mieszanki bedzie zawsze daleka od leku zrobionego przez firme farmaceutyczna.

A można wiedzieć coś więcej?

Koszt, skład, źródło do tej apteki.

Zresztą jakim cudem niby używasz stężenia aż 1%? Przecież to jest chyba za duża dawka. Wychodzi 10mg Fina na 1 ml topical Fina.

Ja czytałem o dawkach 0.06% lub 0.1% ale że aż 1%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

To teraz sie trzymaj krzesla- ja uzywalem tez 2.5 % do niedawna :) (maksymalne stezenie jakie robia). Trzeba pamietac ze prtzy topicalu jest inaczej niz przy tabsach - w tabsach wszystko idzie przez krwioobieg , w topicalu wiekszosc fina zatrzymuje sie w skorze glowy, absorbcja do krwi jest nieduza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caraos napisał:

hej,

To teraz sie trzymaj krzesla- ja uzywalem tez 2.5 % do niedawna :) (maksymalne stezenie jakie robia). Trzeba pamietac ze prtzy topicalu jest inaczej niz przy tabsach - w tabsach wszystko idzie przez krwioobieg , w topicalu wiekszosc fina zatrzymuje sie w skorze glowy, absorbcja do krwi jest nieduza. 

Dobra a możesz podać link do sklepu? chciałbym zobaczyc cene, skład itp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej sklad. Oni robia to na zamowienie, nie maja w ofercie w sprzedazy (to lek na zmowienie robiony). Musiszmiec recepte ze wskazaneim stezenia fina jakie ma byc , wysylasz im skan recepty, placisz a oni CI robia i wysylaja. Koszt to ok 230 pln za tubke (starcza na 1,5 do 2 m-cy)

Finsasteride %

Aqua

Peg-8 Dimethicone

Polymethylsilsesquioxane

Hydrogenated Lecithin

Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer

Glyceryl Caprylate

Caprylyl Glycol

Ethylexyglycerin

Aminomethylpropanol

Phenooxyethanol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...