free web hit counter Skocz do zawartości
astronix

Czy mogę coś jeszcze zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam dwadzieścia lat, łysienie zaczęło się u mnie około 18. Obecnie mam NW2, choć przód włosów też się już trochę przerzedził. W styczniu próbowałem kuracji topical finem 0.1% 1ml raz dziennie, niestety po niespełna miesiącu pojawiły się u mnie pierwsze objawy ginekomastii (ból sutka, utworzenie się gruczołu (nie pamiętam, czy tak to się nazywa), którego nie powinno tam być - pod sutkiem nadal jest wyczuwalna gulka, której wcześniej nie było). Zgodnie z zaleceniami dermatologa i endokrynologa odstawiłem fina i zostałem przy samym Minoxidilu 5%, do tego Zoxinmed 1x w tygodniu i dermastamp 1,5mm (od kwietnia) raz w tygodniu. Poza tym sporo witamin, które powinny w jakimś stopniu wpłynąć na wytrzymałość włosów. Niedawno dermatolog wypisał mi także miksturę robioną na receptę - głównymi składnikami są kwas salicylowy, prednizolon i bodajże ekstrakt z pieprzowca. Stosuję to rano, a minoxidil wieczorem.

Wyniki hormonalne wyglądają u mnie tak:
Testosteron wolny nieco poniżej 13 pg/ml (gdzie laboratoryjna norma to 9,1-32,2)
Testosteron całkowity 464 ng/dl (norma 280 - 800)
Prolaktyna 7,53 ng/ml (norma 4,04 - 15,2)

Estradiol 24,90 pg/ml (norma 11,3 - 43,2)

Gdy wywaliło mi ginekomastię jedynie LH miałem podniesione - wynosiło 11,30 mIU/ml. Z tego co mówił mi endokrynolog mam znacznie za niski testosteron wolny, szczególnie jak na mój wiek i że to pewnie dlatego pojawiła się u mnie ginekomastia, gdy estrogen się podniósł.

Pytanie jak w tytule, czy według Was mogę coś jeszcze zrobić? Inny dermatolog sugerował fina wziąć doustnie (1mg), ale moim zdaniem skończy się to gorzej niż topical. Poza tym, moje libido też jest bardzo niskie nawet bez fina. RU boję się stosować, kiedyś miałem spore problemy z sercem i wolę nie ryzykować zdrowiem dla eksperymentalnej substancji. Nie oczekuję odrostu, chciałbym po prostu utrzymać włosy chociaż w obecnym stanie jeszcze kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, bo nie mogę edytować posta:

Mój tata w wieku ~24 lat miał NW3 Vertex, koło trzydziestki NW4, obecnie ma nieco bardziej nasilonego NW5. Dziadek od strony taty ma NW1-2, dziadków od strony mamy niestety nigdy nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skończy się to gorzej ? Nie wziąłeś a już wiesz ?  Daj sobie 2-3 miesiące i zobacz, ja tez zaczynałem brać w podobnym wieku i dużo sobie na początku wmawiałem. Ale to 1mg fina to na prawdę nic groźnego, chyba ze faktycznie nie chcesz nic łykać to zostaje ci RU


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, minox jest na odrost i nakłuwanie tez nagle nie utrzyma ci to nic. Jeśli chcesz utrzymać to co masz musisz mieć bloker czyli Fin lub RU. A jeśli nic ci nie pasuje to albo przeszczep co kilka lat( raczej częściej niż rzadziej) albo trzeba się pogodzić


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Moim zdaniem skończy się to gorzej ? Nie wziąłeś a już wiesz ?  Daj sobie 2-3 miesiące i zobacz, ja tez zaczynałem brać w podobnym wieku i dużo sobie na początku wmawiałem.

@bertek123 bardziej chodziło mi o to, że po topical finie 0.1%, który teoretycznie jest znacznie słabszy miałem spore uboki w postaci właśnie ginekomastii (potwierdzonej przez badanie USG i endokrynologa, więc żaden wymysł). Więc raczej spora szansa jest, że przy 1mg tym bardziej wystąpi. Myślałem nad wypróbowaniem 0.25mg co drugi dzień np., ale boję się, że tym razem ginekomastia powiększy się do widocznego stopnia i będę w dupie. Liczyłem (i nadal liczę), że jest tu ktoś, kto miał taki problem i udało mu się znaleźć złoty środek (poza hodowaniem gino z nastawieniem na usunięcie go).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to endo nie może Ci zalecić zbicia PRL lub estro skoro gino Ci wywaliło? Zakładam, że stwierdził, że rozjechały Ci się proporcje hormonów, no ale jeśli jedno albo drugie jest problemem to przecież to można łatwo zbić...robi się to wręcz banalnie...

Jak masz tendencje do gina to żadna cudowna kombinatoryka z finem Ci nie pomoże, bo zadziała tak samo, tyle, że może w mniejszym nasileniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem jest niski testosteron. Twoje łysienie jest łysieniem o podłoż hormonalnym jak u większości osób na tym forum.  Twój poziom testosteronu jest na poziomie 80letniego dziadka.

Twoim celem podstawowym powinno być wyrównanie hormonów czyli podniesienie wolnego testosteronu. Ja mając 40 lat mam testosteron w górnej granicy , wlosy mam o wiele lepsze nież 2 lata temu kiedy zacząłem łysieć co jest dowodem ze testosteron nie powoduje miniaturyzacji. Będąc na różnych kuracjiach caly czas bralem hormonalny optimizer który przede wszystkim czysci mnie z nadmiaru estrogenów a zarazem podnosi wolny testosteron i obniża SBHG -  Polecilem to paru osobom z tego forum i piszą do mnie ze czują sie o wiele lepiej, ze schudły  i ze na wlosy im to nie szkodzi wręcz pomaga.

Minoxidil i prawidłowe dermarolling są w stanie zdziałać bardzo wiele zwłaszcza na zakolach gdzie fin czesto nie daje rady. Ale jezeli ktos używa polskiego gówna o nazwie loxon zawierajacego wiecej glikolu niz minoxa to sie nie ma co dziwic ze efekty sa mizerne. Podstawą dermarollingu jest stosowanie minoxa bez glikolu lub w postaci pianki badz kremu. To wszystko jest do dostania w polskich sklepach internetowych.

Moja rada - podbij testosteron ile sie da i wtedy wejdz na ewentualny bloker - zacznij znowu od fina we wcierce i zobaczysz jak sie bedziesz czul. W tej chwili nie masz zadnej bariery ochronnej. Mając niski testosteron Twoim jedynym "przyjacielem" w walce z gino byl DHT.  W momencie kiedy go zablokowales wywalilo pojawienie sie gino bylo tylko kwestią czasu.   

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w między czasie:

Korzeń pokrzywy zwyczajnej extrakt - nie indyjskiej. 1:20 lub więcej duża dawka 2 x 1 g na początek i nie nie zniszczy Ci to nerek jedynie co to może zacząć odkładać sie woda ale na to są leki które

wypisze Ci roszinny - byle nie spironal bo gino znowu wywali. Nie bierz palmy - dziala estrogenowo.

Zioxin nie raz a 3 x w tyg.

Do minoxa dodaj  kwas azelainowy w stężeniu min 5%  jak nie to Saba żel.

Pomyśl o minoxie doustnym - spróbuj nabyć  gdzies w necie w tajskiej bądz indyjskiej aptece, jak nie to może jakis dermatolog ogarniety wystawi zlecenie na lek recepturalny i zrobi Ci go jakas polska apteka, ostatecznoscia minox w plynie przyjmowanny doustnie - jak jestes zdrowy pod kątem krążeniowym to nie bedziesz mial problemów z mnoxem przymowanym doustnie.

Cynk w formie picolonate 15mg min.

WItamina B6 ile sie da byle nie przedawkowac.

Możesz tez pomyślec o laserze - szalu nie robi ale to kolejna cegielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno

o tym gosciu  bylo juz na forum - twierdzi ze jego bracia i ojciec sa lysi jak kolano, sam uważa ze nie ma czegoś takiego jak nadwrażliwość mieszków na DHT tylko przyczną łysienia  są zaburzenia hormonalne. Jego terapia w dużym skórcie opiera się na wyrównaniu hormonów - Wysoki testosteron - niski DHT - niski estrogen i kortyzol. Do leczenia używa min dużej dawki korzenia pokrzywy.

https://www.stopandregrow.com/hair-loss-puzzle

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr1281 dzięki za odpowiedź. Kontaktowaliśmy się już kiedyś przez PW, ale po mojej odpowiedzi już chyba nie miałeś czasu/zapomniałeś coś odpisać. 😅

Generalnie od czasu pisania tego posta badałem testosteron wolny dwa razy, w połowie lipca (wynosił wówczas 12,57 pg/ml), natomiast nieco tydzień temu wyszło mi 11,93 pg/ml. Czyli nic w górę, tylko w dół. Moje SHBG  wynosi 25,89 nmol/l, zakres to 18.3-54.1, także chyba jest ok. Mógłbyś mi napisać o jakim hormonalnym optimizerze piszesz?

Łysienie mam wrażenie coraz bardziej narasta, szczególnie jeśli chodzi o przód - bardzo mi się przerzedził na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.
 

Cytat

Moja rada - podbij testosteron ile sie da

W jaki sposób? Próbowałem olimp tribusteron 90 (polecone przed endokrynologa), ale zjadłem całe opakowanie i jak widać poziom tylko się obniżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2021 o 13:55, piotr1281 napisał:

A w między czasie:

Korzeń pokrzywy zwyczajnej extrakt - nie indyjskiej. 1:20 lub więcej duża dawka 2 x 1 g na początek i nie nie zniszczy Ci to nerek jedynie co to może zacząć odkładać sie woda ale na to są leki które

Do minoxa dodaj  kwas azelainowy w stężeniu min 5%  jak nie to Saba żel.

Tę pokrzywę można gdzieś w Polsce nabyć? Bo jak przeglądam to znajduję tylko ekstrakt z liści w takiej standaryzacji. Tak samo kwas azelainowy, dadzą mi taki czysty w aptece? Zapytam jak będę w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2021 o 13:36, piotr1281 napisał:

Ale jezeli ktos używa polskiego gówna o nazwie loxon zawierajacego wiecej glikolu niz minoxa to sie nie ma co dziwic ze efekty sa mizerne

Ja stosuję Alopexy, ale nie wiem czy to nie jest to samo na dłuższą metę, bo też chyba glikol ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwy podesle na priv. 

Ale jeżeli chcesz podbić T to w telegraficznym skórcie - Siłka 4 x tydz , kardio do min tylko rozgrzewka 15m . Sen - min 8h. Dieta - cukier do minimum , przenica i wieprzowina do min to samo z kawą i alkoholem. Podstawą białka - jajka nawet 4-5 dziennie.

Co do ziół to jezeli nie chcesz kupowac gotowca to musisz połączyć ze spobą przynajmniej te zioła i suple - Tongkat Ali (1:100 min zacznij od 300 mg i zwiększaj nawet do 1000) + pyłek sosnowy + ekstrakt z korzenia pokrzywy + wit D (min 4000) + Cynk (min 15mg) + Magnez + B6 min (200mg) . Unikaj tribulusa i boronu. 

3 mc i nie mam bata zeby sie nic nie zmienilo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do minoxa to zacznij uzywać tego bez glikolu - najtaniej wyjdziu kupic jakis 6 pack na ebau Kirkland pianke.

Endokrynologowi powiedz zeby sam to sobie jadł i zapytaj sie ile dostaje od Olimpu. Tribulus w dużej mierze podbija dht tak samo boron. Więc jeżeli chcesz mieć włosy na głowie a nie na plecach to radziłbym tych składników unikac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój ostatni wynik testosteronu.  DHT mam poniżej 300.  Włosy mi nie wypadają. Są lepsze niż parę lat temu. Ale żeby nie mieć uboków caly czas muszę trzymać niski estrogen. Przy takich parametrach testosteronu i dht,  estorogen sam leci do góry dlatego caly czas musi byc zbijany.

image.png.d20766b4dee46574cef15d5a140eaf33.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, piotr1281 napisał:

A co do minoxa to zacznij uzywać tego bez glikolu - najtaniej wyjdziu kupic jakis 6 pack na ebau Kirkland pianke.

Endokrynologowi powiedz zeby sam to sobie jadł i zapytaj sie ile dostaje od Olimpu. Tribulus w dużej mierze podbija dht tak samo boron. Więc jeżeli chcesz mieć włosy na głowie a nie na plecach to radziłbym tych składników unikac

 

Potwierdzam i zgadzam się w 100%. Też zacząłęm używać minoxa w piance i polecam. Jest trochę droższy, ale komfort na głowie i jakość włosów po nałożeniu nieporównywalna. Stosuję go nawet rano przed wyjściem do pracy bo fajnie po nich układa się włosy. Również kupuję Kirkland na ebay.

@piotr1281 napiszę na priv bo widzę, że masz duża więdzę odnośnie naturalnych sposobów podnoszenia testosteronu i mam jedno pytanie.

 

Edytowane przez Hairnotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotr1281 napisał:

Nazwy podesle na priv. 

Ale jeżeli chcesz podbić T to w telegraficznym skórcie - Siłka 4 x tydz , kardio do min tylko rozgrzewka 15m . Sen - min 8h. Dieta - cukier do minimum , przenica i wieprzowina do min to samo z kawą i alkoholem. Podstawą białka - jajka nawet 4-5 dziennie.

Co do ziół to jezeli nie chcesz kupowac gotowca to musisz połączyć ze spobą przynajmniej te zioła i suple - Tongkat Ali (1:100 min zacznij od 300 mg i zwiększaj nawet do 1000) + pyłek sosnowy + ekstrakt z korzenia pokrzywy + wit D (min 4000) + Cynk (min 15mg) + Magnez + B6 min (200mg) . Unikaj tribulusa i boronu. 

3 mc i nie mam bata zeby sie nic nie zmienilo.

 

@piotr1281 powrót na siłownię planuję od października, gdy ogarnę sprawy przeprowadzki itd. Sen muszę faktycznie poprawić, bo jest strasznie nieregularny w moim przypadku. Produkty z dużą ilością cukrów staram się generalnie ograniczać, nie przepadam za słodyczami, pszenica zdarza się częściej (głównie w postaci makaronu i bułek), wieprzowiny zero, alkohol bardzo rzadko, natomiast kawy piję sporo (co też bym chciał ograniczyć. Z jajkami może być o tyle problem, że bardzo ich nie lubię i raczej nie jadam. Czy jest jakieś inne sensowne źródło białka?

Co do tongkat ali - polecasz coś konkretnego? TONGKAT ALI 1000mg 200:1 Mięśnie Libido 180 KAPS. 9119497608 - Allegro.pl lub RAW TONGKAT ALI 120kap LONG JACK LIBIDO POTENCJA 10720473824 - Allegro.pl byłby ok? Ile tego pyłku sosnowego? Witaminę D3 i cynk biorę. Magnez i B6 dołożę. B6 jakaś konkretna, czy może być ta? Vitaminum B6 Teva 50 mg, 50 tabletek - cena | Apteka Internetowa Gemini (aptekagemini.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotr1281 napisał:

To jest mój ostatni wynik testosteronu.  DHT mam poniżej 300.  Włosy mi nie wypadają. Są lepsze niż parę lat temu. Ale żeby nie mieć uboków caly czas muszę trzymać niski estrogen. Przy takich parametrach testosteronu i dht,  estorogen sam leci do góry dlatego caly czas musi byc zbijany.

image.png.d20766b4dee46574cef15d5a140eaf33.png

 

 

 

 

@piotr1281 napisałem pw o ten hormonalny optimizer. Ładny wynik, ale fina normalnie też bierzesz do tego, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hairnotic napisał:

Potwierdzam i zgadzam się w 100%. Też zacząłęm używać minoxa w piance i polecam. Jest trochę droższy, ale komfort na głowie i jakość włosów po nałożeniu nieporównywalna. Stosuję go nawet rano przed wyjściem do pracy bo fajnie po nich układa się włosy. Również kupuję Kirkland na ebay.

@piotr1281 napiszę na priv bo widzę, że masz duża więdzę odnośnie naturalnych sposobów podnoszenia testosteronu i mam jedno pytanie.

 

@Hairnotic mógłbyś podesłać skąd brałeś ten kirkland? Nigdy na ebay'u nie kupowałem, a co druga oferta zaskakuje wysyłką w cenie produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, astronix napisał:

@piotr1281 powrót na siłownię planuję od października, gdy ogarnę sprawy przeprowadzki itd. Sen muszę faktycznie poprawić, bo jest strasznie nieregularny w moim przypadku. Produkty z dużą ilością cukrów staram się generalnie ograniczać, nie przepadam za słodyczami, pszenica zdarza się częściej (głównie w postaci makaronu i bułek), wieprzowiny zero, alkohol bardzo rzadko, natomiast kawy piję sporo (co też bym chciał ograniczyć. Z jajkami może być o tyle problem, że bardzo ich nie lubię i raczej nie jadam. Czy jest jakieś inne sensowne źródło białka?

Co do tongkat ali - polecasz coś konkretnego? TONGKAT ALI 1000mg 200:1 Mięśnie Libido 180 KAPS. 9119497608 - Allegro.pl lub RAW TONGKAT ALI 120kap LONG JACK LIBIDO POTENCJA 10720473824 - Allegro.pl byłby ok? Ile tego pyłku sosnowego? Witaminę D3 i cynk biorę. Magnez i B6 dołożę. B6 jakaś konkretna, czy może być ta? Vitaminum B6 Teva 50 mg, 50 tabletek - cena | Apteka Internetowa Gemini (aptekagemini.pl)

 

@piotr1281 jakbyś mógł to prosiłbym jeszcze o zerknięcie na tego posta w wolnej chwili. Napisałem dwa i mogło Ci umknąć w sumie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 mg to dużo ja bym zaczął od mniejszej dawki np 300  i zwiększał, pyłku od 500 i zwiększać do 1g B6 razem z magnezem ja biorę z sdf tani i robi swoją robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotr1281 napisał:

1000 mg to dużo ja bym zaczął od mniejszej dawki np 300  i zwiększał, pyłku od 500 i zwiększać do 1g B6 razem z magnezem ja biorę z sdf tani i robi swoją robotę

@piotr1281 to bym brał jedną tabletkę tego tongkat ali, wtedy byłoby 500mg, a z czasem bym zwiększył do 1000. Tylko pytanie czy organizm może się jakoś przyzwyczaić do tego? Robić jakieś przerwy w braniu czy coś? Magnez ten? 12 PLN • Mag B6 Forte, magnez 90 tabletek - SFD NUTRITION • NAJTANIEJ • Sklep SFD Ta b6 co podesłałem będzie git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie cyklować np 5 dni on 2 off ale to najlepiej w momencie jak już T wzrośnie i sie unormuje. Magnez ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...