free web hit counter Skocz do zawartości
m242989

Czy to ginekomastia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze,

Od wielu lat biorę finasteryd i od kilku lat zauważyłem że jest coraz gorzej jeśli chodzi o klatkę piersiową. Jestem otyły wiem o tym jem dużo śmieciowego jedzenia i mało się ruszam ze względu na pracę. Był moment w moim życiu jakieś 2 lata gdzie intensywnie chodziłem na siłownie wyglądało to trochę lepiej ale głównie gdy mięśnie klatki były napięte.

Czy waszym zdaniem jest to ginekomastia i warto udać się do lekarza na operację? Nie chce rezygnować z finasterydu bo stracę resztki włosów które mi zostały... chociaż mogłoby to pomóc w dużym stopniu....

zdjecie1.jpg

zdjecie2.jpg

Start Kuracji : 23 maj 2014

Kuracja : Proscar dzielony na 4 czesci ( 1.25mg fina ) raz dziennie

Nizoral 2-3 razy w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znawcą nie jestem  , ale jak już to chyba lipo. Na pewno jesteś mega otłuszczony więc powinieneś pomyśleć nad dietą i jakąś aktywnością fizyczną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też znawcą nie jestem ale widziałem parę grubszych osób i byli grubsi/bardziej otyli od Ciebie a jednocześnie mieli mniejsze cycki.

W ogóle to pierwsze zdjęcie sugerują bardzo dużą nadwagę a po drugim zdjęciu (gdzie jest pokazana reszta ciała) już nie, więc jak dla mnie to dość spore gino/lipo.

Ja bym na bank to operował ale najpierw bym jednak zajął się ogarnięciem wagi i zobaczył jak bardzo się gino zmniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Operował? Chyba zgłupiałeś całkowicie, super forumowa rada - operować.

To po prostu lipomastia dodatkowo spotęgowana braniem finasterydu. Polecałbym na początek draystyczną redukcję wagi do 10% bf. 

Nalezy rozróżnić lipomastie od ginekomastii, poczytaj sobie w necie. Gino to twarde wypustki, a lipomastia to po prostu nadmiar tkanki tłuszczowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz zrobić badania USG ,żeby zobaczyć co tam jest , czy tkanka tłuszczowa czy też tkanka gruczołowa jeśli to drugie w nadmiarze ,to ginekomastia a po 2 to ruszaj na siłownię :) sprawdź w dotyku czy to twarde czy miękkie jest na poczatek

Edytowane przez Konrad92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, vaoris napisał:

Operował? Chyba zgłupiałeś całkowicie, super forumowa rada - operować.

To po prostu lipomastia dodatkowo spotęgowana braniem finasterydu. Polecałbym na początek draystyczną redukcję wagi do 10% bf. 

Nalezy rozróżnić lipomastie od ginekomastii, poczytaj sobie w necie. Gino to twarde wypustki, a lipomastia to po prostu nadmiar tkanki tłuszczowej.

No ale lipo też często nie da się usunąć dietą, ale i tak napisałem, że najpierw lepiej zacząć od ogarnięcia wagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz ewidentnie nadmiar estrogenu. Ja bym szedł na jakis bloker esstrogenowy. Prolaktyne tez pewnie masz wysoką. Znajdź dobrego endokrynologa i zrób panel hormonalny.

Możesz też zacząć suplementować DIM albo Tongkata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dietą można zrobić wiele. Jakaś keto by sie przydała. Na pewno zredukuj nadmiar węgli,  odstaw kawę jeśli pijesz, wszystkie słodkie napoje białe pieczywo......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno powiedzieć USG stwierdzi czy tam jest tkanka gruczołowa czy tłuszczowa, nawet jeśli gruczołowa to i tak nie odrazu oznacza żę finasteryd jest tu głównym sprawcą, otyłość zwiększą ilość estrogenów u męzczyzny i posiadania tkanki gruczołowej, u otyłego mężczyzny któy finasterydu nie bierze jest możliwe, choć wiadomo żę fin pewnie pogarsza tu sprawę. Jeśli to jest tkanka gruczołowa i po schudnięciu nie zniknie to można iśc na zabieg usuwania gruoczłu na NFZ nawet, tylko na razie to takie spekulację wszystko co tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi