free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Grzegorz641 napisał:

Piszesz ze używałeś dulagenu 

a w drugim poście ze nie używałeś nigdy duta ?

Nie używałem. Dut od minoxidilmax nazywa się DuDerma, a Dualgen (w wersji 15-plus) jest z finasterydem i kilkoma sensownymi dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzegorz641 napisał:

Ok mój błąd 

tutaj Fina topical przepisują dermatolodzy i mogą ci go zrobić w aptece 

Mnie dermatolog w przychodni w Polsce proponował, że jeśli boje się łykać fina to może mi przepisać tabletki i podać proporcje bym sam przyrządził sobie roztwór fina z minoxidilem. Nie dawał jednak wielkich nadziei i mówił, że w moim wieku (wtedy 27 lat, dziś już niebezpiecznie blisko trójki z przodu) i zaawansowaniu łysienia nie powinienem nastawiać się wielkie rezultaty tego rozwiązania.

Miał rację, bo zacząłem od Essengenu (tylko fin+minox 6%) i rezultatów właściwie nie było. Dopiero po zastosowaniu Dualgenu pojawiły się pierwsze efekty, który oprócz minoxa w stężeniu 15% i fina 1 mg/ml, ma retinol oraz kwas azelainowy, a te odżywiają starszego scalpa i przywracają w nim trochę życia. Pewnie mógłbym przyrządzić sobie coś takiego sam mając przepisanego fina w tabletkach, ale przy koszcie 45 dolarów na 7, czasem 8 tygodni, to mi się nie chce (przy kupnie 3 butelek na raz to nawet 37 dolarów na 7-8 tygodni).

Edytowane przez MaxPower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to jakoś podsumować :) @MaxPower używasz DuDerma z minoxidilmax, czy Dulagen? Napisz proszę co używasz i czy bierzesz również do tego Fina w tabletkach.

@Grzegorz641 Jaka jest procedura żeby uzyskać taki dutasteryd jaki Ty masz? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, harris108 napisał:

Chciałem to jakoś podsumować :) @MaxPower używasz DuDerma z minoxidilmax, czy Dulagen? Napisz proszę co używasz i czy bierzesz również do tego Fina w tabletkach.

@Grzegorz641 Jaka jest procedura żeby uzyskać taki dutasteryd jaki Ty masz? 
 

Podsumowując

Z minoxidilmax nigdy nie używałem DuDermy, czyli ich topical duta. Nigdy też nie brałem i nie biorę finasterydu w tabletkach.

Na samym początku używałem Essengenu-6 plus, ale przy moim zaawansowaniu nie sprawdził się zgodnie z tym, co przewidywał lekarz. Następnie przerzuciłem się na Dualgen-15 plus, który wziąłem sobie jako produkt darmowy dołączony do pierwszego zamówienia. On już zadziałał i obecnie używam go w wersji NO PG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłki normalnie dochodzą z minoxidilmax? Chce zamówić dwie, trzy butelki dualgen i boje się że zatrzymają na granicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło systemowo wrazie jakby ktoś chciał zastosować słabe erekcje raczej nie placebo narazie przerwalem stosowanie na jakiś czas 

jak będzie dobrze i przejdą uboki to zejdę na 0.5 albo 0.025

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Grzegorz641 napisał:

Poszło systemowo wrazie jakby ktoś chciał zastosować słabe erekcje raczej nie placebo narazie przerwalem stosowanie na jakiś czas 

jak będzie dobrze i przejdą uboki to zejdę na 0.5 albo 0.025

 

Po jakim czasie poszło systemowo, 4-5 miesięcy?

Uboki pojawiały się stopniowo, czy po ostatnim nałożeniu na skórę głowy?

Ile ml stosowałeś na pokrycie skalpu, nie nałożyłeś przypadkiem na jakąś ranę, wyciśniętego pryszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


nakładalem 3 miesiące 1ml tygodniowo 

Uboki pojawiły się Po ostatnim nałożeniu 

fakt miałem trochę podrażniona skóra głowy podczas ostatnich dwóch tygodni 

Edytowane przez Grzegorz641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w wynikach wyszło ze mam bardzo niski testosteron 

czyli działa systemowo jak nic  i podobno długo zostaje w organizmie z tego co czytałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Grzegorz641 napisał:

Witam w wynikach wyszło ze mam bardzo niski testosteron 

czyli działa systemowo jak nic  i podobno długo zostaje w organizmie z tego co czytałem 

Dutasteryd podobnie jak finasteryd podnoszą testosteron i ertradiol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Grzegorz641 napisał:

Widełki są 170- 700 wyszło mi 150 w czerwcu   miałem 550

duta zewnętrznie używałem od połowy lipca do połowy września 

Coś jest nie tak. Według badań po finasterydzie testosteron wzrasta o ok 15%. Po dustastrydzie testo powinien wzrosnąć jeszce bardziej. Niemożliwe, że dutasteryd zmniejszył poziom testo systemowo. Może niech wypowiedzą się inne osoby na forum. Wrzucam tak na szybko link gdzie można o tym poczytać:

https://www.hairlosscure2020.com/how-does-finasteride-impact-testosterone-and-estrogen-levels/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doczytałeś, że wzrost testosteronu po finie jest tylko krótkotrwały?

Ale ja po swoich wynikach mogę powiedzieć, że u mnie fin na pewno nie zaniża teścia, a przynajmniej nie w stopniu w jakim widać to w badaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4 miesiące testosteron spadł z 550 na 150. Na pewno nie jest to wina dutasterydu. W takim przypadku jak najszybciej idź do lekarza i skonsultuj co może być przyczyną.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyśc skórę głowy porządnie i wprowadź olej emu i aloes na skalp raz dziennie, maja działanie przeciwzpalane. Jak pisałem już Ci na messengerze, nie ma opcji by dutasteryd obniżył prawie 4 razy testosteron. Idź do endokrynologa a najpierw powtòrz badanie. Jeśli przez 4 miesiące nie miałeś uboków to raczej miałeś jakąś ranę i duta trafił do krwi. Dutasteryd niestety ma zarąbiście długi okres połowicznego rozpadu - 5 tygodni 

Edytowane przez emptybox
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek i zastanawia mnie, dlaczego duasteryd topical jest tak rzadkim rozwiązaniem? Rozumiem, że masa cząsteczki sprawia, iż duasteryd ma problem z wchłanianiem w skalp?

A jak ze skutecznością w porównaniu do fina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina topicala długo nie stosowałem bo podrażniło mi skore głowy nie miałem wtedy dobrego źródła do kupna tylko minoxidilmax.com .

Teraz wiem ze  jest na bazie trichosolu 0.025 % i może spróbuje bo mam dojście do kupna .

Co do tej wysokiej masy cząsteczki to wsumie nie wiem czy to prawdziwe gdyż i tak idzie coś tam systemowo 
 

Edytowane przez Grzegorz641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie paru osób co stosowało topical dutasterydy i podobno 0 efektu.

Zresztą nie idzie znaleźć żadnych rzetelnych opinii. Albo jedni super zachwalają (i mam wrażenie, że są to ciągle te same osoby tworzące milion tematów) albo ludzie piszą, że 0 jakiegokolwiek efektu.

Więc wygląda to dość podejrzanie a jednak o topical dutasterydzie już od ponad roku pojawia się sporo tematów na HLT i reddicie więc teoretycznie gdyby działał to o rzetelne opinie nie powinno być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grzegorz641 napisał:

Działa napewno wiem po sobie 

Każdy twój post dotyczy topical duta. Na HLT czy reddicie jest w dużej mierze to samo, jeśli na kogoś rzekomo super działa to ta osoba wcześniej się w ogóle nie udzielała na temat włosów i po prostu wygląda to jak zwykła reklama. 

Nie ma przykładów osób, które udzielały się wcześniej, siedziały na finie i przeszły na topical duta. Nie ma osób które mają średnie efekty. Albo ktoś ma je wybitne albo nie ma w ogóle.

Nie dam sobie ręki uciąć, że topical dutasteryd nie działa ale płacenie 400 zł (bo chyba tyle wychodzi w fue clinic) za butelkę która wydaje się scamem to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...