free web hit counter Skocz do zawartości
vaoris

Mikropigmentacja - moja historia

Rekomendowane odpowiedzi

Yo. Pokrótce, miałem 2 zabiegi przeszczepiania włosów na Cyprze i w Turcji, łącznie około 4000 graftów głównie na przód i trochę na środek. Niestety donor się wyczerpał, a włosy się przerzedzały. Zdecydowałem się na zabieg mikropigmentacji.

Miałem wiele obaw z racji na słabo udokumentowane przypadki choćby z tego forum. Wstawiam poniżej zdjęcia świeżo po 3 zabiegu, więc są lekkie zaczerwienienia, ale nie chciało mi się czekać aż się zagoją.

Jestem bardzo zadowolony. Włosów nie musze ścinać co 2-3 dzień, tylko co 2 tyg i nawet w takich 5-10mm wyglądają dobrze, ale docelowo będę obcinał na 5. Wygląda to według mnie naturalnie i z bliskich nikt nie dopatrzył się niczego dziwnego, nawet dziewczyna. Z góry przepraszam za mocno okrojone zdjęcia, ale po prostu dbam o swoją prywatność. Zabieg wykonywał fachowiec z popularnej polskiej kliniki. Bardzo fajny gość z długą historią i walką o swoje włosy, zajmuje się tylko tego typu zabiegami. Z góry uprzedzam, że nie akceptuję hejtu i głupich komentarzy i po takich po prostu skasuję swój wątek. Dzielę się swoją prywatnością więc oczekuję szacunku.

Ogólnie uważam, że jeśli ktoś ma linię włosów i jako tako włosy na całej głowie, to z takim zabiegiem można osiągnąć genialny efekt u dobrego specjalisty. 
Postaram się wrzucić więcej fotek za parę dni jak zejdzie zaczerwienienie, czekam na ewentualne sugestie jeśli chodzi o światło itp. 


 

mik1.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzut z góry. Stanąłem pod oświetleniem, mojego apratu nie stać na większą dokładność.

mik3.JPG

 

PS, Do moderatora: Czemu nie mogę edytować już 1 posta?

Edytowane przez vaoris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia sprzed zabiegu? No i jeśli możesz to napisz proszę coś więcej, gdzie robiłeś ten zabieg, ile to kosztuje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scalpmann Krzysztof Reczyński. Ceny nie pamiętam, z 1000zł za 1 zabieg(cena jest jednak uzależniona od ilości pracy jaką trzeba włożyć), potem trochę taniej. 3 zabiegi są potrzebne dla uzyskania efektu, bo 1 pigment jest dość jasny i służy dobraniu odpowiedniego koloru. Niedawno poprawiałem boki, bo widziałem jeszcze trochę przerzedzenia i lekko poprawiałem "zakola". Oczywiście chciałbym linię jak afroamerykanin, ale Krzysztof zalecał pozostać przy naturalnej.

 


 

scc.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod odpowiednim światłem da się jeszcze zauważyć ślad z pobierania donoru, ale normalnie nie widać jak się nie przypatrzysz. 

Wrzucę zdjęcia sprzed jak będę miał możliwosć edytowania własnego wątku :)

scc2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem po zabiegu mikropigmentacji w jednej z polskich znanych klinik. Miałem robiony zabieg na zupełnie łysych obszarach głowy tzn. wielkich zakolach i jeśli regularniej gole głowę to wygląda to dobrze. Po więcej niż dwóch dniach bez golenia niestety rosnące włosy odznaczają się. Efekt w bardzo dużym stopniu zależy od rodzaju światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2021 o 09:45, kuglarz88 napisał:

Witam, również jestem po zabiegu mikropigmentacji w jednej z polskich znanych klinik. Miałem robiony zabieg na zupełnie łysych obszarach głowy tzn. wielkich zakolach i jeśli regularniej gole głowę to wygląda to dobrze. Po więcej niż dwóch dniach bez golenia niestety rosnące włosy odznaczają się. Efekt w bardzo dużym stopniu zależy od rodzaju światła. 

Rzeczywiście jeśli szybko Ci odrastają włosy, to częściej trzeba je golić, żeby było widać efekt. Niektórzy muszą się golić codziennie inni raz w tygodniu, ale taki jest urok mikropigmentacji że głowę trzeba golić. Ale jak jesteś dopiero po zabiegu to kwestia przyzwyczajenia jak z myciem zębów że po prostu to robisz kiedy trzeba ;) Po prostu się golisz i jak nabierzesz wprawy z goleniem to i niewiele czasu na to poświęcisz tylko wszystko idzie z automatu. Początkowo też myślałem że będzie potrzeba 10 minut żeby nałożyć piankę i się ogolić, a z czasem wchodzisz do takiej wprawy, jak nauczysz się swojej głowy, że robisz to dosłownie w minutę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie efekt pigmentacji po 3 latach od zabiegu w uznanej polskiej klinice. Tatuaż wykonany na obszarze zupełnie pozbawionym włosów. Nie zdarzyło się nigdy by ktoś cokolwiek zauważył. Zdarzały się za to często pytania dlaczego gole się na łyso skoro nie mam aż tak dużych zakoli 😉 

Zdjęcie zrobione po dwóch dniach bez golenia.

16407834491967730476947806617239.thumb.jpg.fa993f4614a2f52dc788e118b8526437.jpg

Edytowane przez kuglarz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie ostre przez co włosy\ tatuaż wydają się rozmyte ale linia włosów wygląda naturalnie. Jestem ciekaw gdzie jest granica między włosami a mikropigmentacją. Ale wychodzi na to że zrobione dobrze jeśli nie widać wyraźnie granicy między ściętymi włosami a SMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...