free web hit counter Skocz do zawartości
sto123

Uboki po 0.5mg fina, czy to w ogóle możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem wczoraj pierwszą tabletkę fina, a raczej jej połowę (0.5mg). Generalnie czuje się tak jak przed tym poza tym, że nie mogę uzyskać erekcji. Nie mogłem uzyskać erekcji 4 godziny po wzięciu tabletki, czy według was to może być przez fina? Czy po prostu psychika płata mi figle. Warto dodać że w nocy, po wzięciu, obudziłem się kilka razy i miałem normalną erekcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiuję to co napisałem na czacie:

Jak dla mnie typowy przykład efektu nocebo, nie jest możliwe, że po jednorazowym spożyciu 0.5 mg fina takie rzeczy się dzieją. To są kwestie hormonalne i to nie jest na zasadzie klik i wszystko się zmienia. TRzeba brać fina przez jakiś czas żeby zobaczyć zmianę.

Tak samo jak odstawiamy fina to też trzba poczekać nawet miesiąc do 3 miesięcy, żeby hormony wróciły do normy.

Wiele osób własnie nie bierze fina przez takie "wkręcanie" sobie uboków. Zrób badania hormonalne i później kontroluj jak się zmieniają. Pamiętaj fin oprócz tego, że zmiensza o ok 60-70% DHT, również zwiększa testosteron o ok 15% i estradiol podobnie ok 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rano lub w nocy wszystko jest ok to raczej jest to efekt nocebo. Niestety jest on o wiele trudniejszy do pokonania niż prawdziwe uboki po finie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wzięciu 2 tabletek zacząłem mieć problemy z erekcją. Od razu odstawiłem, minęły ponad 3 lata i wciąż te problemy jak były tak są... Psychika odgrywa w tym ogromną rolę, nie mogę pozbyć się myśli, że to wina finasterydu, chociaż logika mówi co innego. I tak się to nakręca.. nie wiem jak się z tego wyłamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to forum jest popierdolone, ze fina i duta poleca się tak łatwo. Ze skutkami trzeba sie liczyc, nawet po 1 tabletce. W najlepszym przypadku jak odstawisz, to wszystko wroci do normy, W najgorszym zrozumiesz, ze sa rzeczy gorsze od wypadania wlosow (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do dziś efekty uboczne, a brałem 9 lat temu. Jest całe forum miedzynarodowe osób o podobnych problemach POST FIANSTERIDE SYNDROM (PFS). 

 

Mało osób, ale jednak to dotyka. 

U mnie poza spadkiem erekcji pojawiły się problemy z depresją, w ulotce wtedy nie występowało. Od kilku lat ponoć widnieje:)

 

Da się to rozwiązać - bardzo zdrowy tryb życia, ale i tak nie wróciłem do 100% normy.

 

PS: po innych preparatach tutaj rekomendowanych nie mam żadnych uboków

 

+ fakt, tutaj FINA poleca się jak witamine C na przeziębienie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2021 o 14:20, artur3672 napisał:

 

+ fakt, tutaj FINA poleca się jak witamine C na przeziębienie :)

a robiles badania hormonow przed wzieciem fina i potem regularnie przez te 9 lat? wg mnie to podstawa zeby moc zapobiegac skutkom ubocznym (przynajmej wiekszosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbadanie hormonow to podstawa. Ale nikt tego nie zleca. dermatolog powie ze ch go obchodzi twoj systemoy dht jego bchodzi ile masz go w skalpie ale i tego nie zbada.  Blokery wewnetrzne sa  przede wszystkim dla osob ktore maja wysoki / lub za wysoki dht systemowy.  Jak ktos ma wyjsciowy dht 300 przy min normie 250 to sobie moze od razu rozkminic co bedzie jak zacznie to zbijac blokerem majac dodatkowo np niski lub sredni testosteron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, piotr1281 napisał:

jego bchodzi ile masz go w skalpie ale i tego nie zbada

jak juz wie ze dht systemowe a w skalpie to dwie sprawy to juz jest dobrze bo duza czesc dermatologow tego nie rokminia ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2021 o 14:20, artur3672 napisał:

PS: po innych preparatach tutaj rekomendowanych nie mam żadnych uboków

Możesz powiedzieć konkretnie jakich? 


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 14:03, piotr1281 napisał:

Fin uderza w 5AR , która jest neuroprzekaznikiem.  Słyszałem ze GABA bardzo pomaga w tej kwestii.  

serio ? az zamowie

 

Mi bardzo bardzo pomogl zdrowy tryb zycia. Plus pewnie tyle czasu to organizm nieco sie zregenerowal, ale na poczatku bylo mega kiepsko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...