free web hit counter Skocz do zawartości
Champion

Fue czy Dhi ? Turcja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Mam pytanie ponieważ do końca roku chce się wybrać na zabieg transplantacji włosów do Turcji chciałem się was dopytać o sens zabiegu metodą DHI ? Dwie kliniki mi doradziły że w moim przypadku ta metoda będzie bezpieczniejsza i przyniesie lepszy efekt w postaci gęstości włosów. Czy miał z Was ktoś już zabieg metodą Dhi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Podczas zabiegu Fue grafty masz pobierane ręcznie i ekipy medyczne używają tzw sztancy albo specjalnych mikrowierteł.  Wtedy nazywa to się micro FUE. Co jest lepsze ciężko stwierdzić powiedzmy że obie metody mają swoje wady i zalety. Mieszki włosowe są wyciągane z głowy za pomocą pęsety. Generalnie jeżeli chodzi o efekt (micro FUE i manual FUE) są porównywalne. Jak już pobiorą wrzucają to w specjalny roztwór do przechowywania żeby mieszki włosowe nie straciły swojej żywotności.  Trzeba robić to w tempie bo mieszki włosowe nie powinny leżeć zbyt długo poza organizmem ponieważ wzrasta ryzyko że organizm ich nie zaakceptuje i wypadną. Między innymi dlatego robienie zabiegów na 5000 graftów i więcej jest dość ryzykowne.  Obarczone ryzykiem jest też z innych powodów (np. mogą ci pobrać niektóre włosy z poza strefy dawczej). Następny krok to otwarcie kanałów czyli tzw. nacinanie. Najlepiej jeśli jest wykonywane za pomocą ostrza szafirowego. Według większości uznanych na świecie czasopism medycznych które zajmują się tematyką przeszczepów włosów jest to etap najbardziej odpowiedzialny i ryzykowny. Ważne żeby ten etap robiły osoby z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. Nie zmienia to faktu że w każdym z etapów przeszczepiania włosów najważniejsze są umiejętności techniczne.

W Polsce coraz częściej używany jest robot ARTAS do pobierania graftów (Ma też wiele wad technicznych i kosmiczne ceny) . W Turcji w całym Stambule takie roboty są tylko 4 a klinik bez Artasa nieporównywalnie więcej . Przeczytałem masę artykułów na temat robotów Artas i bardzo różnią się też zakresem wykonywanych etapów przeszczepów włosów. Większość uznanych klinik na świecie uważa że na tę chwilę nie są w stanie zastąpić ludzkich rąk. Co będzie w przyszłości zobaczymy.

W Dhi faza ekstrakcji co do zasady jest taka sama. Mieszki włosowe są wkładane bezpośrednio do specjalnego implantera i za jednym zamahem następuje otwarcie kanału i umieszczenie mieszka włosowego w głowie. Taka różnica. Faktycznie ta metoda sprawdza się szczególnie jeśli chcesz zagęścić sobie włosy (nie uszkodzą ci napewno wtedy zdrowych mieszków włosowych które będą obok nowo wszczepianych.  Zaleta jest też taka że cały zabieg jest szybszy. 

Zobaczymy jak to u mnie pójdzie. Jeden  zabieg już kiedyś miałem i nie nie byłem zadowolony.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 09:23, Champion napisał:

Hej wszystkim. Mam pytanie ponieważ do końca roku chce się wybrać na zabieg transplantacji włosów do Turcji chciałem się was dopytać o sens zabiegu metodą DHI ? Dwie kliniki mi doradziły że w moim przypadku ta metoda będzie bezpieczniejsza i przyniesie lepszy efekt w postaci gęstości włosów. Czy miał z Was ktoś już zabieg metodą Dhi? 

Jeżeli doradzili ci dhi to bym w to wszedł. Oprócz tego że twoje stare włosy będą bezpieczniejsze to jeszcze jest to metoda co by nie pisać mniej inwazyjna. Wszystko zależy jaki masz rodzajów utraty włosów tzn. w jaki sposób i z których miejsc na głowie ci wypadają. Miałem już zabieg transplantacji mogę ci pomóc ocenić tą sytuacje, jeśli chcesz. Po prostu podeślij mi fotki na prive. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...