free web hit counter Skocz do zawartości
kamix

Przeszczep w Turcji w klinice Jack Strong Hair

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym podzielić się i otworzyć dyskusję nt przeszczepu włosów w Turcji. 
Na przeszczep zdecydowałem się w maju, wtedy też zapisałem się na przeszczep 8 września 2021 roku.
Poniżej relacja z tego wydarzenia. Jak ktoś ma pytania, chętnie odpowiem :)

A więc tak. Z usługi jestem póki co bardzo zadowolony. Pierwotnie mieli mi przeszczepić 4000 graftów, ale na miejscu dość mocno nalegałem, by zagęścili mi mocno koronę głowy, po analizie stwierdzono, że są w stanie pobrać 5400 graftów. 2500 graftów poszło na czoło, a reszta od czoła do korony, by zagęścić rzadkie włosy. 
Zabieg od startu do zakończenia trwał 12,5h. Może to dużo, ale cieszę się, że udało się w ciągu jednego dnia. 
Oprócz lekarza były jeszcze dwie osoby wspierające, w końcu tempo musiało wynieść 1000 graftów/h. Nakucia robił tylko lekarz.

Dostałem zestaw kosmetyków, załączam zdjęcia.

Zdecydowałem się na Jack Strong Hair, gdyż skusiła mnie szczerze mówiąc atrakcyjna cena. Początkowo miałem skorzystać z oferty meditravel, która również jest atrakcyjna, ale jednak zaoszczędziłem z 600 euro, uważam, że to dużo. 

Teraz opiszę jak to wyglądało.

6 września 2021 - przylot do Stambułu, przed wylotem kontaktuje się oczywiście opiekun w Turcji Adam, który dokładnie tłumaczy jak trafić do osoby w meeting point na lotnisku. Tam bez problemu spotykam się z osobą, która odprowadza mnie do transportu do hotelu. Transport jest serio VIP.
7 września 2021 - tu zrobiłem sobie dzień przerwy, zwiedzanie Stambułu, relaks.
8 września 2021
- 7:45 spotykam się w lobby hotelowym z opiekunem Adamem, klinika jest kilka minut od hotelu, pokonujemy to pieszo ( dosłownie 5 minut drogi, a korki są okropne w Stambule). 
- 8:00 spotykam się z lekarzem, dostaję informację nt przeciwskazań, robione są zdjęcia, rozmawiamy o zapotrzebowaniu i możliwościach. Ocena lekarza. Tutaj decyzja że nie 4000 a 5400 graftów będzie pobrane. Narysowana nowa linia włosów oraz obszar dawczy. Pobranie krwi do badań.
- 8:30 początek. Znieczulenie miejscowe głowy takim specjalnym urządzeniem. Całe szczęście, że to mają, bo bezpośrednie ukucie w głowę w celu znieczulenia byłoby bolesne. Po znieczuleniu urządzeniem jest znieczulenie właściwe, jak u dentysty.
Zaczyna się zabieg. Podawana jest też substancja podskórna, by skóra stała się twardsza, ułatwia to sprawne pobieranie graftów. Pobierane jest oczywiście specjalnym urządzeniem FUE. Absolutnie nie boli. Tempo to 1000 graftów na godzinę.
- ok 13:00 koniec pobierania, przerwa na obiad. 
- ok 13:30 rozpoczęcie nakłuwania głowy. Trwa ok 2h
- ok 15:30  rozpoczęcie wszczepiania oczyszczonych graftów w nakłucia. W międzyczasie dostaję również kroplówkę, ciągle mam wsparcie Adama, który nawet w trakcie przyniósł mi koc bo było zimno. Przez większość zabiegu byłem w pełni przytomny, zasnąłem na ok godzinę przy pobieraniu i na ok godzinę zaraz po kroplówce.
Po zabiegu oczywiście jest sprawdzany opatrunek, nakładany nowy, tylko na strefę biorczą. Nowa strefa musi być czysta, nie może dotykać ciała obcego.

Ok godziny 21:30 wracam do hotelu, Adam kupił mi baklawę, bym się w pełni doładował. 

Noc ok, myślałem, że będzie gorzej. Otrzymałem specjalne płachty, by nie pobrudzić poduszek w hotelu za mocno. Spanie w pozycji półleżącej. Ogólnie jest ok, 3 poduszki za głowę i można przespać całą noc.

9 września
spotkanie z Adamem ok godziny 10:00. Wizyta w klinice. Zdjęcie opatrunku z obszaru biorczego, umycie głowy. Najpierw specjalnym pantenolem, następnie specjalnym szamponem. Adam załatwił mi, że mogłem zostać w hotelu do godziny 13. Następnie podjechał transport i na lotnisko. Tutaj uważajcie serio na głowę. Ja niestety lekko dotknąłem podsufitki, uważałem jak mogłem, ale pojawiła się krew przy wysiadaniu i na lotnisku musiałem obmyć sobie ranę. Dlatego trzeba mocno uważać! Inaczej czujemy głowę po zabiegu niż przed :)

Co ważne. Miałem bagaż podręczny, a szampon 300 ml i pantenol 150 ml przeszły mi. Oczywiście zauważyli, ale powiedziałem, że jestem po zabiegu i pełne zrozumienie, Nie było kompletnie problemu z przetransportowaniem.

Pierwsze dni: 
Dostałem zalecenie, by raz dziennie pryskać głowę pantenolem, czekać 15 minut, a następnie leciutko, letnią wodą to zmyć. Następnie bardzo a to bardzo delikatnie użyć szamponu. Tak mocno trzeba uważać przez pierwsze 5 dni. Ja robiłem to codziennie przed spaniem. 
7 dnia po zabiegu po weryfikacji z Adamem, mogłem już myć głowę 2 razy dziennie. Nadal stosowałem raz dziennie, wieczorem pantenol. Świetnie ukaja skórę głowy.
9 i 10 dnia użyłem oliwki dla dzieci, by zmiękczyć strupki. Świetnie to pomogło. Odpadły wszystkie 10 dnia po zabiegu. Głowa wygląda całkiem nieźle, co mnie zdziwiło mam włosy na nowej linii włosów. We wszystkich źródłach czytałem, że mają wypaść i wyrosnąć na nowo, no ale zobaczymy, są miękkie i coraz silniejsze, więc być może przyjęły się bardzo dobrze. 

Jakby co będę podsyłał fotki co 2 tyg z komentarzem jak zachowują się nowe włosy, miejsce biorcze i sama skóra głowy :)

Przesyłam foty

kosmetyki.jpg

10 dni po zabiegu.jpg

4 dni po zabiegu.jpg

przed zabiegiem.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia opowiedziana ale materiał wygląda na sponsorowany. Szczególnie ostatnie zdjęcie.  Pozatym narazie nie ma co pokazywać bo zabieg był wykonany niedawno i nie wiadomo jak z efektami końcowymi. W rezultacie nie widać- póki co -efektu. Jeżeli faktycznie było pobrane 5400 graftów to ciekawe czy tylko ze strefy dawczej. Za 10-15 lat bał bym się troche tego zabiegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym czytał o swoim HT, Adam też chciał mi przynieść koc, po HT jadłem baklawę, do tego zamawiał mi żarcie do hotelu😄 Świetny człowiek, zdaj całą relację, nie było tutaj jeszcze efektu po takim przeszczepie. Zapodaj zdjęcie donoru jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, darek90 napisał:

Historia opowiedziana ale materiał wygląda na sponsorowany. Szczególnie ostatnie zdjęcie.  Pozatym narazie nie ma co pokazywać bo zabieg był wykonany niedawno i nie wiadomo jak z efektami końcowymi. W rezultacie nie widać- póki co -efektu. Jeżeli faktycznie było pobrane 5400 graftów to ciekawe czy tylko ze strefy dawczej. Za 10-15 lat bał bym się troche tego zabiegu. 

Tem mi to wygląda na reklame, ale spoko czekamy na efekt koncowy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Czarodziej napisał:

Na bank reklama i to nawet nieukryta. 

Niestety pomyłka. Absolutnie nic nie dostałem za ten wpis, po prostu napisałem relację ze swojego wyjazdu. Tyle. Reklama? Przecież przesłałem 3 zdjęcia, I z linią w klinice, dwa kolejne 4 i 10 dni po zabiegu. Nie twierdzę, że tylko oni robią dobrze. Nie mam porównania. Po prostu mam to za sobą, 12h męczarni. Póki co wszystko się trzyma, jestem zadowolony z linii. Efekty za kilka miesięcy, zobaczymy. Ja nie liczyłem tych graftów. Taką dostałem informację i w certyfikacie gwarancyjnym po zabiegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kamix napisał:

Niestety pomyłka. Absolutnie nic nie dostałem za ten wpis, po prostu napisałem relację ze swojego wyjazdu. Tyle. Reklama? Przecież przesłałem 3 zdjęcia, I z linią w klinice, dwa kolejne 4 i 10 dni po zabiegu. Nie twierdzę, że tylko oni robią dobrze. Nie mam porównania. Po prostu mam to za sobą, 12h męczarni. Póki co wszystko się trzyma, jestem zadowolony z linii. Efekty za kilka miesięcy, zobaczymy. Ja nie liczyłem tych graftów. Taką dostałem informację i w certyfikacie gwarancyjnym po zabiegu. 

Dodaję zdjęcia, sory za jakość. W środę wraca żona, to zrobi lepsze.
Z dzisiaj, 19.09, 11 dni po zabiegu. Obszar biorczy
 

1632065080915.jpg

1632065080931.jpg

1632065080923.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Czarodziej napisał:

Na bank reklama i to nawet nieukryta. 

Człowiek zdaje relacje z Turcji, wysila się, przesyła zdjęcia i takie opinie że coś reklamuję. Akurat stać mnie na to by nie robić reklamy. Nie muszę opisywać dalej, przesyłać zdjęć. To moja prywatna sprawa. Po prostu chciałem zdać pełną relację z pobytu w Turcji. Przed zabiegiem szukałem różnych relacji i było ich bardzo mało, więc to na poczet przyszłych osób, które zdecydują się na przeszczep w Turcji, w tej czy innej klinice. Tam jest 400 klinik. Doświadczenie niewiarygodne. Wystarczyło przejść się po lotnisku, cała masa ludzi po przeszczepie. Czy efekt jest czy go nie ma zobaczymy za 3-4 miesiące. Ja jestem dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie zamieszczasz zdjęcie z jebliwym logo firmy. Nie dziw się że wygląda to na materiał sponsorowany. Dużo klinik prezentuje podobny poziom do siebie. Sam również miałem zabieg przeszczepu w Turcji i też jestem bardzo zadowolony. Może też kiedyś wstawię zdjęcia ale w takiej formie jak ty (w tle z napisami reklamującymi) to na pewno nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Arczi87 napisał:

Może niepotrzebnie zamieszczasz zdjęcie z jebliwym logo firmy. Nie dziw się że wygląda to na materiał sponsorowany. Dużo klinik prezentuje podobny poziom do siebie. Sam również miałem zabieg przeszczepu w Turcji i też jestem bardzo zadowolony. Może też kiedyś wstawię zdjęcia ale w takiej formie jak ty (w tle z napisami reklamującymi) to na pewno nie. 

Nie miałem innego zdjęcia z narysowaną linią włosów, wszystko działo się szybko, a wydaje mi się, że oprócz tła, to warto było pokazać głowę z narysowaną linią dla porównania. Ponadto nie rozumiem, co wam przeszkadza. To tak, jakbym dawał recenzję fajnego auta bez nazwy tego auta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamix twoją recenzje poprostu ocenią forumicze. Nie ma się co spinać. Jak zauważyłeś twój wpis sprawia wrażenie jak ktoś by za tym stał i tyle. Tak to wygląda ale nie przejmuj się bez względu na wszystko na dniach pojawią się  pewnie nowe wpisy. A co do twojego porównania to chyba jest troche inaczej. Nazwę gdzie robiłeś zabieg podałeś wielokrotnie, wszyscy widzieli. Bardziej wszystkim chyba chodzi o baner jak z hollywood i że przez to twoja recenzja wygląda mega podejrzanie. Nic więcej nie pisze bo być może też wstawię zdjęcia jak mi wszystkie włosy odrosną tyle że bez banera jak z hollywood które zamieszczają firmy na swoich stronach internetowych i bez twarzy. Tak czy inaczej powodzenia, oby efekt odrostu włosów był tak dobry jak twoje ostatnie zdjęcie z pierwszej relacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!
W przyszłym tygodniu lecę na zabieg z Jack Strong Hair. 
Wyrażę również swoją opinie po powrocie. 
Przekazali mi podczas kwalifikacje, ze przewidują 4000-4500 graftów, zobaczymy jak będzie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 16:56, Czarodziej napisał:

Na bank reklama i to nawet nieukryta. 

Łap po 6 miesiącach. 1700 euro, 5400 graftów. Zmiana życia na lepsze. Nie to nie reklama tej kliniki, to po prostu pochwała dla kliniki, która w mojej ocenie zrobiła świetną robotę!

1647815178081.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2022 o 23:34, kamix napisał:

Łap po 6 miesiącach. 1700 euro, 5400 graftów. Zmiana życia na lepsze. Nie to nie reklama tej kliniki, to po prostu pochwała dla kliniki, która w mojej ocenie zrobiła świetną robotę!

1647815178081.jpg

SUper ,a  gdzie dokłądniej łysiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...