free web hit counter Skocz do zawartości
Adriano

fin 11 lat i marne efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmiana finasterydu, który zażywam od 11 lat na dutasteryd może przynieść poprawę przy zaawansowanym łysieniu? Mam 37 lat i mocno przerzedzone włosy. Ojciec i brat zupełnie wyłysieli gdy byli znacznie młodsi niż ja.  Podobno dutasteryd powoduje, że  włosy z przodu zagęszczają się i działa znacznie szybciej niż fin, który zahamował u mnie łysienie, ale nie do końca. Po prostu postępuje ono wolniej. Zupełnie brak jednak odrostów. Po 11 latach mogę stwierdzić, że włosy są trochę bardziej przerzedzone w porównaniu z momentem gdy zacząłem zażywać fina, jednak jeszcze nie jestem zupełnie  łysy prawdopodobnie dzięki finasterydowi. Na minoksa zewnętrznego źle reaguję (pojawia się podrażnienie skóry głowy nawet podczas stosowania pianki Rogaine). Czekam na wizytę u dr Rakowskiej, która być może przepisze mi minoksa w tabletkach. Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przerzucisz sie na duta co z  pewnością pomoże spróbuj derampenu. Fin nie działa na odrost włosów. On nie jest stymulatorem. Jeżeli chcesz stosowac tylko fina to nie ma innej drogo niż przeszczep.

Sam dermapen stymuluje porost a w połączeniu z minoxem daje formułę 1+1=3. Co do Rakowskej.... moja żona tez walczy z wypadaniem wlosów i nigdy nie chciala wchodzic w żadne wcierki. Przy tak dlugichwlosach wiadomo to męczarnia. Polecilem jej minox doustny. W Polsce nie jest on dostępny. Próbowalem sciągnąc z neta ale w czasie pandemi bylo to niewykonalne. Udalo nam się zdobyć minox w tabletkach pfizera. Za 100 tabletek 2.5mg musielismy zaplacic 100 euro gdzie niemiec placi 10eur, Zona chodzila więc po dermatologach i tak dlugo ich męczyla aż w koncu jeden przepisal lek recepturalny. Za 100 tabletek 1.25 mg zaplacila 28 zl. Zrobili w 5 dni. Zona bieże 1.25 od 4 mc i widac u niej efekty ale nie jest to jedyny skladnik jej kuracji. Dla faceta 1.25 to dawka startowa i zwiększa się ją o kolejne 1.25 co 1 mc - 2 mc aż do min 5 mg. No chyba że zacznie sie cos dziac z secem to należy zatrzymac się na dawce , która jest optymalna. Prawdziwe jednak cuda zaczynają sie od 10mg. na dobę.

Minox doustny nie jest dla każdego - ja go zle toleruje ale jest  moim zdaniem najlepszym lekiem na łysienie w kontekscie efektu na włosy. Ma jeną bardzo ważną zaletę której nie mają blokery - zmniejsza fibrozę skalpu a to jest kluczowe w leczeniu łysienia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz minoxa doustnie...sprobuj jeszcze wcierki minoxa na bazie z aloesem, a jak juz sie zdecydujesz jednak na minox doustnie moze sprobuj tego w plynie..krople lub dwie na jezyk i zapic woda, dutasteryd skuteczniejszy jest i nie trzeba brac tylu tabletek ale rewelacji sie nie spodziewaj, generalnie takie kuracje w dlugim okresie czasu wymeczaja organizm przynajmniej tak jest u mnie, ciagle zmeczenie itp wydaje mi sie ze to przez kuracje, dorzuc jeszcze dermapen i mozesz wrzucic RU, wtedy bralbym 2tab dutasterydu na tydzien do tego raz dziennie smarowal glowe RU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym , żw w płynie jest problem zawsze z dawką a powinna być ona stała. Niestety tylko tabletka daje niemalże 100% pewność co do dawki bo wiadomo , że są mikowahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotr1281 napisał:

image.png.bdc012603ad719c5187df973b562aa8e.png

Tu gościu po 9 mc  10mg minoxa i nic więcej,

 

Oglądałem hiszpański filmik, w którym jakiś doktorek wypowiadał się, ze dawka 5mg na dobę daje już zupełnie przyzwoite efekty.. Ciekaw jestem, jaką dawkę ustawi mi dr Rakowska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy 5 mg można brać bez blokera. Z doustnym minoxem jest tak że on działa zawsze. Kwestią jest tylko wielkość dawki i to czy ktoś tą dawkę wytrzyma. Są ludzie co biorąc 5 mg odstawili blokery i nic nie nie stało , inni mogli zrobić to dopiero przy 20 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotr1281 napisał:

pytanie czy 5 mg można brać bez blokera. Z doustnym minoxem jest tak że on działa zawsze. Kwestią jest tylko wielkość dawki i to czy ktoś tą dawkę wytrzyma. Są ludzie co biorąc 5 mg odstawili blokery i nic nie nie stało , inni mogli zrobić to dopiero przy 20 mg.

moze zostawić fina i nie wchodzić na duta i spróbować dorzucić monoks w tabletkach.. może nie trzeba wtedy b. silnego blokera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotr1281 napisał:

Zanim przerzucisz sie na duta co z  pewnością pomoże spróbuj derampenu. Fin nie działa na odrost włosów. On nie jest stymulatorem. Jeżeli chcesz stosowac tylko fina to nie ma innej drogo niż przeszczep.

Sam dermapen stymuluje porost a w połączeniu z minoxem daje formułę 1+1=3. Co do Rakowskej.... moja żona tez walczy z wypadaniem wlosów i nigdy nie chciala wchodzic w żadne wcierki. Przy tak dlugichwlosach wiadomo to męczarnia. Polecilem jej minox doustny. W Polsce nie jest on dostępny. Próbowalem sciągnąc z neta ale w czasie pandemi bylo to niewykonalne. Udalo nam się zdobyć minox w tabletkach pfizera. Za 100 tabletek 2.5mg musielismy zaplacic 100 euro gdzie niemiec placi 10eur, Zona chodzila więc po dermatologach i tak dlugo ich męczyla aż w koncu jeden przepisal lek recepturalny. Za 100 tabletek 1.25 mg zaplacila 28 zl. Zrobili w 5 dni. Zona bieże 1.25 od 4 mc i widac u niej efekty ale nie jest to jedyny skladnik jej kuracji. Dla faceta 1.25 to dawka startowa i zwiększa się ją o kolejne 1.25 co 1 mc - 2 mc aż do min 5 mg. No chyba że zacznie sie cos dziac z secem to należy zatrzymac się na dawce , która jest optymalna. Prawdziwe jednak cuda zaczynają sie od 10mg. na dobę.

Minox doustny nie jest dla każdego - ja go zle toleruje ale jest  moim zdaniem najlepszym lekiem na łysienie w kontekscie efektu na włosy. Ma jeną bardzo ważną zaletę której nie mają blokery - zmniejsza fibrozę skalpu a to jest kluczowe w leczeniu łysienia.  

A jeśli zdecydowałbym się na duta, to czy wystarczy brać go - zważywszy na okres półtrwania - 3 razy w tygodniu - dajmy na to - pn/sr/pt? I czy daje wtedy lepszy efekt niż  fin brany codziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z fina nie schodzil tylko dorzucil duta na początek raz na tydzien i obserwowal,  jeżeli nie ma efektu to  2 x na tydzien. Bo tak to sie z tego co wiem rozpisuje. Jeżeli chcesz byc tylko na ducie  i uzyskac jak najlepszy efekt to powinienies brac 0.5 codziennie. Rzadsze dawki stosuje się dla podtrzymania efektu a Tobie zależy żeby efekt spotęgować nie utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotr1281 napisał:

Możesz też używać duta we wcierce a fina normalnie w tabsach

Jak u Ciebie sprawuje się dut we wcierce, po zastosowaniu/dodaniu do kuracji zauważyłeś polepszenie, jak chodzi o włosy i stan skóry głowy? U kolegi Grzegorza (dut na bazie trichosolu) jak dobrze kojarzę, fajnie się sprawdził, dał odrost i skoro działa, jest to wygodniejsza opcja od topical fina, bo można smarować głowę 1-2x w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotr1281 napisał:

Możesz też używać duta we wcierce a fina normalnie w tabsach

Wielkie dzięki za podzielenie się wiedzą. Mam pytanie jeszcze odnośnie dermapenu - czy chodzi o zabieg mezoterapii? Czytałem, że to, czym ostrzykują skórę głowy to raczej witaminy, a rzadko coś konkretnego. Musiałbym trafić na naprawdę profesjonalny gabinet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem musiałbym kupić sobie to urządzenie i sam wykonywac te nakłucia. Wtedy minoksidil stosowany zewnętrznie lepiej by się wchłaniał... /Nie mam za bardzo wiedzy na ten temat, więc wybacz jeśli zadaję głupie pytania;)/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w temacie dermapena.

Jaki rozmiar igieł najlepiej stosować? W rozmiarach jakie mam (36 i 42) igiełki są rozłożone bardzo gęsto ale szybko robią się tępe kilka chwil po rozpoczęciu nakłuwania. To tak już po prostu z nimi jest czy można stosować mniejsze rozmiary? Różnica między wytrzymałością 36 a 42 jest spora to domyślam się, że np. 24 czy 18 nie powinny zużywać się tak szybko. Tylko czy jest sens używania tych rozmiarów?

Edytowane przez MaxPower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MaxPower napisał:

Ja też w temacie dermapena.

Jaki rozmiar igieł najlepiej stosować? W rozmiarach jakie mam (36 i 42) igiełki są rozłożone bardzo gęsto ale szybko robią się tępe kilka chwil po rozpoczęciu nakłuwania. To tak już po prostu z nimi jest czy można stosować mniejsze rozmiary? Różnica między wytrzymałością 36 a 42 jest spora to domyślam się, że np. 24 czy 18 nie powinny zużywać się tak szybko. Tylko czy jest sens używania tych rozmiarów?

Jak się to stosuje? Wpierw nakłuwasz, a potem rozprowadzasz minoksa? Można stosować dermapen codziennie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotr1281 napisał:

Derminator , który jest uważany za jedno z najlepszych tego typu użądzeń ma 12 igieł w cartridźu

Rozumiem, że dermapen nawet jeśli nie stosuje się żadnych wcierek, poprzez mikronakłucia stymuluje odnowę skóry i pobudza włosy do wzrostu. Tak więc nawet jakbym stosował minoksa wewnętrznie regularne stosowanie derrmapena miałby swoje uzasadnienie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotr1281 napisał:

Derminator , który jest uważany za jedno z najlepszych tego typu użądzeń ma 12 igieł w cartridźu

Ja akurat kupiłem Dr Pena, nie znałem wtedy Derminatora, ale mam nadzieje, że nie ma między nimi jakiejś wielkiej różnicy. Spróbuje w takim razie kartridża 12-igłowego.

 

40 minut temu, Adriano napisał:

Jak się to stosuje? Wpierw nakłuwasz, a potem rozprowadzasz minoksa? Można stosować dermapen codziennie? 

Nakładasz kartridż na urządzenie, wybierasz długość igły i jedziesz. Ja robię to na mokrą głowę i używam opaski do odgarniania włosów, żeby "igłować" przede wszystkim skórę głowy i nie niszczyć włosów. Stosowanie minoxa bezpośrednio po takim zabiegu nie jest najlepszym pomysłem. Raz że będzie bardzo piekło i można zniszczyć sobie skórę głowy, to wg tego co czytałem, minox za szybko wchłonie się do krwi.

Czy można go stosować codziennie? Pewnie można, ja zaraz po zakupie robiłem sobie taki zabieg codziennie, ale krótko, długością igły od 0,5 mm do 1 mm. Teraz robię sobie go raz na tydzień ale długo, porządnie, igłą 1,5 mm, aż mam głowę czerwoną od tych igiełek. Czekam na efekty, na razie wygląda to obiecująco bo odkąd stosuje dermapen w miejscach, w których nic mi już nie rosło lub rosło bardzo rzadko, zaczęły pojawiać się i to dość gęsto małe włoski, które sobie rosną. Na razie za wcześnie by strzelać korkiem od szampana ale może coś z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MaxPower napisał:

Ja akurat kupiłem Dr Pena, nie znałem wtedy Derminatora, ale mam nadzieje, że nie ma między nimi jakiejś wielkiej różnicy. Spróbuje w takim razie kartridża 12-igłowego.

 

Nakładasz kartridż na urządzenie, wybierasz długość igły i jedziesz. Ja robię to na mokrą głowę i używam opaski do odgarniania włosów, żeby "igłować" przede wszystkim skórę głowy i nie niszczyć włosów. Stosowanie minoxa bezpośrednio po takim zabiegu nie jest najlepszym pomysłem. Raz że będzie bardzo piekło i można zniszczyć sobie skórę głowy, to wg tego co czytałem, minox za szybko wchłonie się do krwi.

Czy można go stosować codziennie? Pewnie można, ja zaraz po zakupie robiłem sobie taki zabieg codziennie, ale krótko, długością igły od 0,5 mm do 1 mm. Teraz robię sobie go raz na tydzień ale długo, porządnie, igłą 1,5 mm, aż mam głowę czerwoną od tych igiełek. Czekam na efekty, na razie wygląda to obiecująco bo odkąd stosuje dermapen w miejscach, w których nic mi już nie rosło lub rosło bardzo rzadko, zaczęły pojawiać się i to dość gęsto małe włoski, które sobie rosną. Na razie za wcześnie by strzelać korkiem od szampana ale może coś z tego będzie.

Wielkie dzięki za tak szczegółową odpowiedź. A czy mógłbyś podać link do jakiejś wiarygodnej stronki, z której można byłoby zamówić to urządzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2021 o 21:19, piotr1281 napisał:

Ja bym z fina nie schodzil tylko dorzucil duta na początek raz na tydzien i obserwowal,  jeżeli nie ma efektu to  2 x na tydzien. Bo tak to sie z tego co wiem rozpisuje. Jeżeli chcesz byc tylko na ducie  i uzyskac jak najlepszy efekt to powinienies brac 0.5 codziennie. Rzadsze dawki stosuje się dla podtrzymania efektu a Tobie zależy żeby efekt spotęgować nie utrzymać.

A czy można byłoby brać duta 3 razy  w tygoniu - pn/sr/pt , a w pozostałe dni fina? Czy tak rozpisana kuracja również mogłaby wzmocnić efekt?  Wtedy działania niepożadane nuie byłby tak dotkliwe jak przy dawce duta branej codziennie... A naprawdę zależy mi na spotęgowaniu efektu i chętnie wysłucham opinii kogoś doświadczonego w walce z tą paskudą przypadłością, jaką jest łysienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adriano napisał:

Wielkie dzięki za tak szczegółową odpowiedź. A czy mógłbyś podać link do jakiejś wiarygodnej stronki, z której można byłoby zamówić to urządzenie?

Ja kupiłem tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/Kosmopolis?string=Dr Pen
Sprzedawca w porządku, szybko wysyłają, ale mają tylko markę Dr Pen, bo gdybyś chciał Derminatora to nie wiem czy można go kupić w Polsce. Ja na początek nie chciałem wkładać w to wiele kasy bo miałem wątpliwości co do działania tych zabiegów (ale przekonałem się), kupiłem zwykły MyM ale ogólnie tego modelu nie polecam bo zaczął mi się ostatnio rozłączać w miejscu, gdzie wkłada się do urządzenia wtyczkę zasilacza. Praktyczniejsze wydają się wersje bezprzewodowe i taką chyba sobie kupię jak to co mam do końca mi się rozwali.

Szkoda że źle reagujesz na minoxa zewnętrznego bo mógłbyś sobie np. brać doustnie duta a zmienić formę podawania fina na topical z minoxem w jakiejś mieszance np. Dualgen-15 który ja stosuje i jestem z niego na razie zadowolony. Myślę że w Twoim wieku to trzeba byłoby już mocno pracować nad odżywieniem i regeneracją skalpa zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Chyba że to robisz ale nie napisałeś w pierwszym poście.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam bezprzewodowy ten:

Dermapen Dr. Pen W7-w

Polecam zakupy na ali, dużo taniej jak na allegro. Kartridże też na ali 36 igieł. Ja używam jeden kartridź 2 razy a potem wyrzucam. 1x tydzień 1.5mm. Po użyciu trzeba dokładnie odkazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...