free web hit counter Skocz do zawartości
matietz

Jack Strong Hair. Zabieg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 2 października wykonałem zabieg z Jack Strong Hair. W tej chwili jestem 9 dni po zabiegu. 
Na podstawie zdjęć określili, ze przeszczepionych zostanie 4000-4500 graftow. Po przyjeździe i konsultacji z lekarzem zwiększono możliwość przeszczepu do 5500 ostatecznie skończyło się na 6000 graftow. 

dzien zabiegowy rozpoczyna się o 7:45 od spotkania z Adamem i idziecie do kliniki spacerkiem jakieś 10 min. Konsultacja z lekarzem, ustalenie linii wlosow oraz ile będzie graftow, podpisanie dokumentów, zapłata za zabieg. Następnie masz badania i tutaj masz badania krwi na: HIV, Żółtaczka tylu b/c, kiła itp. Badanie jest szybkie. 
następnie zabieg zaczyna się od golenia głowy, znieczulenie - najmniej przyjemna cześć zabiegu, pobieranie graftow trwa około 4/5h później nacinanie robienie miejsc na nowe włosy około 3/4h , obiad i wszczepianie wlosow. Możesz robić przerwy na siku itp.  Całość około 12-13h. 
Pobieranie graftów oraz oraz robienie mikro nacięć wykonywał doktor Mehmet Sahin w całości. 
Wszczepianie już było z pomocą asystentek. 

zabieg ogólnie długi i męczący. 
podczas zabiegu dostałem koc od Adama, bo zrobiło mi się zimno - raczej to normalny objaw leżysz bez ruchu przez kilkanaście godzin. 
podczas zabiegu dostajesz kroplówkę, jest przerwa na obiad. Polecam wziąć ze sobą jakieś czekoladki/cukierki żeby się wzmocnić, żeby za bardzo Wam nie spadł cukier.

Jeżeli myślicie ze będziecie mogli słuchać muzyki ze słuchawek, oglądać TV to od razu Ci mówię, ze nie da rady. 

Po zabiegu będziesz obolały - szyja od pozycji w której leżysz i głowa od pobrania i wszczepienia. Polecam wziąć sobie jakieś tabletki przeciwbólowe bo jak schodzi znieczulenie jest ból ale rano następnego dnia już nic nie czujesz. 

Następnego dnia rano konsultacja około 9/10 , pierwsze  mycie głowy i wracasz do hotelu. 
w samolocie trzeba uważać na głowę aby nie uderzyć w luki bagażowe. Tak samo w samochodzie aby nie zahaczyć o podsufitkę. 

odnosnie opiekuna Adama - super człowiek, pomaga na każdym kroku zaczynajac od pomocy przy zwiedzaniu kończąc na ludzkiej pomocy ze wszystkim co Ci przyjdzie do głowy.

zdjęcia z dnia zabiegu i z wczoraj. 
od razu zaznaczam wstawiam zdjęcie również z widocznym logo kliniki, bo uważam ze warto aby więcej osób o nich wiedziało. I od razu zaznaczam post nie jest sponsorowany. @kamix potwierdzam Twoje słowa i również polecam firmę.

14016D34-8D42-4C7E-84BA-F1A26916E8CB.jpeg

C7F7B766-0BB6-4AF1-B305-3BBA12B2B908.jpeg

AFD096F6-A9D8-4E4E-A06C-5DDAA2E36A3D.jpeg

BE92450E-B75F-4E6F-924C-9487592B3AD5.jpeg

BB78EE1E-D4BE-4815-811E-FF65ABBACBA7.jpeg

  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2021 o 17:24, matietz napisał:

 

Cześć, 2 października wykonałem zabieg z Jack Strong Hair. W tej chwili jestem 9 dni po zabiegu. 
Na podstawie zdjęć określili, ze przeszczepionych zostanie 4000-4500 graftow. Po przyjeździe i konsultacji z lekarzem zwiększono możliwość przeszczepu do 5500 ostatecznie skończyło się na 6000 graftow. 

dzien zabiegowy rozpoczyna się o 7:45 od spotkania z Adamem i idziecie do kliniki spacerkiem jakieś 10 min. Konsultacja z lekarzem, ustalenie linii wlosow oraz ile będzie graftow, podpisanie dokumentów, zapłata za zabieg. Następnie masz badania i tutaj masz badania krwi na: HIV, Żółtaczka tylu b/c, kiła itp. Badanie jest szybkie. 
następnie zabieg zaczyna się od golenia głowy, znieczulenie - najmniej przyjemna cześć zabiegu, pobieranie graftow trwa około 4/5h później nacinanie robienie miejsc na nowe włosy około 3/4h , obiad i wszczepianie wlosow. Możesz robić przerwy na siku itp.  Całość około 12-13h. 
Pobieranie graftów oraz oraz robienie mikro nacięć wykonywał doktor Mehmet Sahin w całości. 
Wszczepianie już było z pomocą asystentek. 

zabieg ogólnie długi i męczący. 
podczas zabiegu dostałem koc od Adama, bo zrobiło mi się zimno - raczej to normalny objaw leżysz bez ruchu przez kilkanaście godzin. 
podczas zabiegu dostajesz kroplówkę, jest przerwa na obiad. Polecam wziąć ze sobą jakieś czekoladki/cukierki żeby się wzmocnić, żeby za bardzo Wam nie spadł cukier.

Jeżeli myślicie ze będziecie mogli słuchać muzyki ze słuchawek, oglądać TV to od razu Ci mówię, ze nie da rady. 

Po zabiegu będziesz obolały - szyja od pozycji w której leżysz i głowa od pobrania i wszczepienia. Polecam wziąć sobie jakieś tabletki przeciwbólowe bo jak schodzi znieczulenie jest ból ale rano następnego dnia już nic nie czujesz. 

Następnego dnia rano konsultacja około 9/10 , pierwsze  mycie głowy i wracasz do hotelu. 
w samolocie trzeba uważać na głowę aby nie uderzyć w luki bagażowe. Tak samo w samochodzie aby nie zahaczyć o podsufitkę. 

odnosnie opiekuna Adama - super człowiek, pomaga na każdym kroku zaczynajac od pomocy przy zwiedzaniu kończąc na ludzkiej pomocy ze wszystkim co Ci przyjdzie do głowy.

zdjęcia z dnia zabiegu i z wczoraj. 
od razu zaznaczam wstawiam zdjęcie również z widocznym logo kliniki, bo uważam ze warto aby więcej osób o nich wiedziało. I od razu zaznaczam post nie jest sponsorowany. @kamix potwierdzam Twoje słowa i również polecam firmę.

14016D34-8D42-4C7E-84BA-F1A26916E8CB.jpeg

C7F7B766-0BB6-4AF1-B305-3BBA12B2B908.jpeg

AFD096F6-A9D8-4E4E-A06C-5DDAA2E36A3D.jpeg

BE92450E-B75F-4E6F-924C-9487592B3AD5.jpeg

BB78EE1E-D4BE-4815-811E-FF65ABBACBA7.jpeg


Super to wygląda, 3mam kciuki :) ja jestem 1,5 miesiąca po, obecnie spora część nowych włosów wypadła, ale pooowoli pojawiają się nowe. Na pierwsze wyraźnie efekty przyjdzie poczekać pewnie ok jeszcze 2-3 miesięcy, ale jestem spokojny. Jedna z lepszych decyzji. Super też zareagowało moje otoczenie na przeszczep, ale oczywiście robiłem to dla siebie. Póki co to co tydzień przycinam sobie boki, by głowa jako tako wyglądała, co 3-4 dni stosuję oliwkę dla dzieci na skórę głowy, by ją odżywiać i po wyczerpaniu się szamponu, który otrzymałem z kliniki, zacząłem stosować szampon dermena (ten do hamowania i stymulacji wzrostu włosów). Kosztuje ok 20 zł, a skład wydaje się dość ok :) 
Jak będę miał jakieś ciekawe zdjęcia to wyślę ;) 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Czasem mnie tylko zastanawia że wszystkie relacje tej kliniki to pacjenci z ogromną ilością przeszczepianych graftów. Czyżby wszyscy mieli tak obszerne strefy dawcze ? Zdjęcia robione już z operującym, bilbordem itd. Sam na tak rozległy, pojedynczy zabieg chyba nigdy bym się nie zdecydował. Druga sprawa że nigdy do końca nie wiemy ile mieszków było przeszczepionych. Zdjęcia wyglądają meeeega profesjonalnie. Widać że Pan fotograf nie robił tego po raz pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Champion zdjęcie robione są przednim aparatem z mojego telefonu tzw. selfie. dzieki, za komplement odnośnie zdjec wydawalo mi się ze nie umiem ich robić. 

Zdjęcie z lekarzem jest już po zabiegu w trakcie zakładania opatrunku na obszar dawczy. 

jezeli chodzi o mój obszar dawczy to owszem było skąd pobrać tyle wlosow 

79E429BA-0478-421A-8A78-235DFB49C352.jpeg

Edytowane przez matietz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie twój donor jest dosyć spory (choć włosy masz też na tym zdjęciu mega długo nieścinane) co nie zmienia faktu że większość szanujących się chirurgów by ci takiej ilości graftów nie pobrało (napewno nie za jednym razem). Powodów jest kilka. Temat ten już na tym forum opisywałem kilkukrotnie. Pamiętaj że niektóre skutki tak dużej ingerencji w donor będziesz miał widoczne po kilku latach.  Jeżeli masz bardzo dużą strefę dawczą i kumulacje mieszków na tylnym płacie głowy tym bardziej istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiednich mieszków podczas pobrania, powstania zapalenia albo powstania mikroblizn. Szukałem tej kliniki kiedyś w międzynarodowych rankingach, chirurga również nigdzie ich nie znalazłem. Naprawdę dużo czytałem o donorze. Zobacz sobie np. poniższy artykuł Ferreiry który ma uznanie w całej Europie. Jak chcesz podeślę ci też inne, całkowicie niezależne artykuły, opierające się na badaniach i statystykach . Pozdrawiam i mam nadzieję że twój donor jak i przeszczepione włosy będą całe i zdrowe !

https://brunoferreira.com/blog/2019/2/22/why-i-divide-my-bigger-cases-into-multiple-sessions-and-multiple-procedures

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż proszę zdjęcie z tyłu, mam wrażenie ze Jack Strong Hair pobierają za wysoko grafty z donoru... z obszaru objętego "miniaturyzacją".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 10:44, darek90 napisał:

Jeżeli masz bardzo dużą strefę dawczą i kumulacje mieszków na tylnym płacie głowy tym bardziej istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiednich mieszków podczas pobrania, powstania zapalenia albo powstania mikroblizn. 

W praktyce jaki może być tego skutek uboczny? Że włosy na tyle głowy będą przerzedzone lub będą widoczne blizny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Czekam na fote za miesiąc 😀 Równiez robiłem u nich, jestem 6 tygodni po.

Edytowane przez speed201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@takijeden 

zdjęcia z dzisiaj… minęło 5 miesięcy. Przód już jest super, czubek głowy zaczął odrastać, podobno zaczyna odrastać między 4-7msc :) 

D2C3F53D-E1A6-4E86-8DA4-B99103D60A6F.jpeg

835784AA-2142-4337-8D40-572BCA0E8655.jpeg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @takijeden

@igor36 
jestem 6 miesięcy po zabiegu, przód jest super gęsto, czubek głowy odrasta powoli ale to chyba normalne + czubek głowy był robiony już rzadziej :) 

ogolnie jestem zadowolony, dużo osób mówi ze wyglądam o kilka lat młodziej :) 

A6B2F199-C870-48BD-AF65-C73C839D25EC.jpeg

6F1D8670-0503-4338-81EB-12D3F255694B.jpeg

Edytowane przez matietz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to elegancko jak na ten czas... trochę zazdroszczę bo mi się nie przyjął przeszczep z lewej strony lub coś zjebali w innej klinice ale po 6 miesiącach te wlosy są jeszcze naprawde delikatne i dopiero okolo 10 widac różnice w grubości. Myślę że zrobili całkiem fajna robote bo nawet od razu po zabiegu wygladalo to na bardzo czysty i profejsonalny zabieg. A korona zawsze najwolniej odrasta to normalne więc też bym się uzbroił w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@speed201 długo nie zaglądałem na forum, korona odrobine lepiej wyglada ale tam nie było tez za dużo wszczepione. W mojej opinii potrzebuje drugiego zabiegu na sama koronę. 
mialem duży obszar do przeszczepu. Na szczęście pomimo pobrania takiej ilosci graftow, donor w moim przypadku nie ucierpiał i jest jeszcze duzo do pobrania konsultowałem z JSH ocenili ze mogą pobrać na podstawie zdjęci podczas drugiego zabiegu 4-4,5 tysiąca graftow. Myśle, ze urządziłoby mnie nawet 2500-3000 graftow. W innej klinice bodajże Metropolmed zaproponowali 3500 graftow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello, I have read your story to the end. Thanks for the nice article. I would like to share a few stories that I think will be of use to you. So maybe I can help someone.

Home page is wittyhealthy.com

Other articles is here;

Brad Pitt Hair TransplantBotched Hair TransplantHair Transplant TrypophobiaMachine Gun Kelly Hair TransplantMGK Hair Transplant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...