free web hit counter Skocz do zawartości
Piotrue

Tradzik, łysienie 30 lat, wysokie DHEA-S04

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 30 lat. Łysienie zauważyłem u siebie jakieś 5 lat temu. Od 2 lat stosuje minoxidil - na początku 2 x dziennie, teraz tylko raz. Na zakolach oraz na czubku głowy włosy ciągle mam ale są one bardzo cienkie. Na początku mocno broniłem przed finasterydem, teraz zacząłem go rozważać, żeby uratować jeszcze to co zostało przynajmniej na kilka lat. Czy myślicie, że trądzik oraz łysienie może być jakoś powiązane w moim przypadku?

Moje wyniki badań:

DHEA-SO4 - 522 µg/dl (ponad normę)
Testosteron - 827 ng/dl
Testosteron wolny 25.46 pg/ml
DHT - 825.45 pg/ml

Czy wszystkie skutki uboczne ustają po zaprzestaniu stosowania finasterydu? Jak bardzo finasteryd obciąża wątrobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 21:52, Piotrue napisał:

DHEA-SO4 - 522 µg/dl (ponad normę)

Może spróbuj Izoteku? Nie wiem czy to przypadek, ale robiłem różne badania hormonalne przed i po kuracji na Izoteku i u mnie DHEAS spadło z ~540 na ~250 po kuracji, z trądzikiem się pożegnałem raz na zawsze.

Edytowane przez xmass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że zerobiles te badania.  Twoje łysienie to kolejny przyklad zaburzeń hormonalnych. Brakuje tu wyników estrogenów i kortyzolu. Twój testosteron jest na tym samym poziomie co DHT - (oba w górnej granicy) w takiej relacji musisz łysieć. Mając wysoki testosteron ( nie on jest tu przyczyną) oraz wysoki DHT nie powinienes miec zadnych uboków od fina przez najbliższych pare lat. Doustny bloker jest wlasnie dla takich osób.  Ale nie można tego zagawarantować na 100% lek to lek każdy może miec jakies skutki uboczne.

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mam odwagi spróbować. Byłem nawet u endokrynologa, który mi odradzał leczenie finasterydem. Zastanawiam się nad finasterydem aplikowanym zewnętrznie, ale nie jest on dostępny w aptece. U mnie problem jest taki, że włosy mam nawet na zakolach, ale są bardzo cienkie, że prawie ich nie widać. To samo na czubku głowy. Obawiam się, że w tym roku będzie trzeba podjąć tą decyzję i zgolić się na 0. Na szczęście mam gęstą brodę.

Dlaczego uważasz, że to są zaburzenia hormonalne skoro wszystko jest w normie (prawie)? Endokryonolog powiedział, że DHEA - SO4 jest niedużo ponad normę i nie ma się czym przejmować. Możesz napisać coś więcej stosunku poziomu testosteronu do dth albo wkleić jakieś linki gdzie mogę o tym poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...