free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z Was sie mnie o niego pyta więc piszę na ogólnym.

Używam od kilku miesiecy  i doszedlem do konkluzji ze jest to dla mnie najlepsza metoda walki z wypadaniem wlosw. Wiele osob uważa ze ze względu na swoją budowę dut nie moze byc stosowany zewnętrznie i ze nie bedzie po niml efektow. Jeśli chodzi o mnie to albo to nie jest prawda albo jestem ofiarą placebo ale nie przeszkadza mi to skoro moj skalp kocha topical duta.  Poczatkowo stosowalem 0.5%  2 x na tydz. Potem przerzucilem sie na 0.1% codziennie. Teraz zamierzam przekonac sie czy 0.1% moze dzialac raz w tyg ponieważ docieram do info ze 1 x dziennie wystarczy żeby zatrzymac dalsze wypadanie.

Co do uboków - aktualnie zadnych i to jest w tym najlepesze.

Poniżej linki do znanych mi sklepów. Może ktos ma inne zrodlo to fajnie gdyby sie podzielil.

http://minoxidiltop.ru/goods/5-Minoksidil-5-Azelainovaya-kislota-1-Adenozin-0-1-Dutasterid?from=ZTYx   od ruska 0.1% , którego używalem - dobry z dodatkami i wychodzi najlepiej cenowo all in one - z minusow zawiera glikol, zamowienie bywa problematyczne

https://www.minoxidilmax.com/topical-dutasteride-without-propylene-glycol-Duderma  - 0.1%  nie zawiera glikolu , łatość zamówienia,  z minusów to tylko sam dut bez niczego wiec trzeba łączyć z minoxem i innymi dodatkami

https://www.fueclinic.com/services/treatments/topical-dutasteride-0-1/   - 0.1% robiony przez klinikę od ht z Belgii - niektórzy twierdza że wystarcy stosowac raz w tyg.  Problematyczne zamawianie.

 https://minoxidilexpress.com/product/regrowth-labs-d5a/     - 0.5% najmocniejszy z opisanych - zawiera dodatkowo kwas azelainowy , łatwy w zamówieniu nie zawiera glikolu ale  bez minoxa

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, piotr1281 napisał:

ponieważ docieram do info ze 1 x dziennie wystarczy żeby zatrzymac dalsze wypadanie.

 

Chyba chodziło Tobie, że 1 x tygodniowo wystarczy żeby zatrzymać łysienie;) Podobny eksperyment robi znany youtuber MattDominance. Stosuje dut zewnętrznie 1 x tygodzień. W swoim filmie pokazuje, że masa molowa dustasterydu jest podobna do masy ketakonazolu, a jak wiemy ten działa i przenika do skóry. Matt prowadzi gdzieś eksperyment, w którym osoby stosują topical dut i za jakiś czas podzieli się wynikami. Sam jestem ciekawy rezultatów, ale coraz bardziej skłaniam się do tej opcji.

Co do sklepów to znam tylko minoxidilmax, własnie zrobiłem pierwsze zamóienie na Dualgen 15 plus bez pg. Następnym razem chyba wezmę Duderma (topical dut). 

Najtaniej faktycznie wychodzi od ruska, ale trochę bym sie obawiał ;)

Fueclinic z tego co widziałem ceny kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hairnotic napisał:

Najtaniej faktycznie wychodzi od ruska, ale trochę bym sie obawiał ;)

Ruska namierzylem przez hairlosstalk mial tam dobre opinie wiec sam zamówilem.  Nie mam uwaga co do samej wcierki - dziala dobrze (pomijajac glikol) Jedyny minus to kwestia zmowienia, Dlugo szlo , musialem sie stawiac w urzedzie celnym , kontakt z nimi jest slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr1281 Nadal używasz topical duta? Jak obecnie dozujesz? Masz jakieś uboki? Z tego co wymieniłeś zastanawiam się nad opcją 2 i 4 (udało Ci się znaleźć lepsze alternatywy?) tylko trochę nie rozumiem tych %. Chodzi o % ilość duta w całym roztworze? Czyli zakładając, że opcja 4 ma 0,5% i 1ml nakłada się poprzez 2 pryśnięcia (tak jest napisane na opakowaniu produktu w linku, który podałeś) to ile jest to mg duta? W przypadku wody było by to 0,5 mg.

Więc z tego co widzę lepiej prysnąć raz na tydzień żeby dostarczyć 0,25 mg tygodniowo.

Edytowane przez bodzix1809
więcej pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

% oznacz ile duta jest w 1ml - 0.1% oznacza 1mg na 1 ml . 0.5% oznacza 5 mg na 1 ml - swoją drogą to jest już dużo. Trzeba uważać przy dlugich wlosach bo jeżeli zejdzie 2ml to znaczy ze użyliscie 10 mg dutasterydu. Co prawda nie od razu to poczujecie ale stosujac systematycznie on i tak zacznie przenikac do systemu. To jest niestety "wada" duta - dziala super na wlosy i im dalej w las tym wiecej drzew co to oznacza w praktyce ? a no to że jak już dziala i widzimy efekty chcemy miec jak najdluższe wlosy stylując różne fryzury  no bo skoro można mieć w koncu fajna fryzurę to po co ciągle chodzić " na jeża"

I wtedy pojawia się niestety problem z dozowaniem. Z dutem  w topicalu moze byc tak że ubokow dlugo nie ma ale jak już walną to z grubej rury. Dlatego im dluze wlosy tym stężenie powinno być niższe - 0.05% a nawet 0.025%. Co do tego ile stosowac - każdy musi sam wypróbowac , zależy od stanu wlosów itp. Zacząlbym 0.1% 3 x  tydz i obserwowal.  Min 0.1% raz na tydz.

Ostatnio ktos polecil ta stonkę

https://www.farmaciaenandorra.com/shop/index.php?route=product/product&product_id=7443&search=dutaster&description=true&category_id=0&sub_category=true

Co jest fajne to że mają duta w piance w różnych stężeniach.

 

Math uzywal top duta raz na 10 dni

 

 

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 I teraz inna rzecz - myslę że może znalazlem  jeszcze inny sposób na wyeleminowanie ewentualnych ubokow przy używaniu topical duta. Jest takie ziolko nazywa sie Butea Superba. Podnosi poziom systemowego DHT ale co dziwne nie podbija go w obrebie skalpu czy prostaty. Przeczytalem o tym na jakims forum gdzie ludzie leczący się na prostate pisali jak można sobie ulżyć przy ubokach po lekach a jak wiadomo te leki są o wiele mocniejsze niż te stosowane na łysienie. I wlasnie ktos pisal że dzięki temu ziolu jego sprawność seksualna wrocila do tej sprzed leczenia a Buta nie weszla w inerakcję z lekami - po kilku miesiącach nie bylo pogorszenia stanu prosaty. Co dziwne Butea w Tajlandii stosowana jest  wlasnie jako remedium na łysienie - nie wiem do końca jak by się to mialo dziac. Może zwiększając systemowo dht obniża się dht w skalpie i prostacie? Nie wiem ale nawet jeśli by tak nie bylo to w kwestii wcierek nie ma to za bardzo znaczenia. Top dut może niemal calkowice zbic scalp dht więc jego ilosc w systemie nie ma za bardzo znaczenia jesli chodzi o wlosy. Pod kątem ubokow już tak. Dlatego spróbuję tego ziola i opisze za ok 6 mc może więcej jak to się zmienilo u mnie ( czy ziolo wplywa na wlosy przy  jednoczesnym używaniu wcierki) Zobię badania dht przed i po i opisze czy w ten sposob można "obejść system".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 09:16, piotr1281 napisał:

 I teraz inna rzecz - myslę że może znalazlem  jeszcze inny sposób na wyeleminowanie ewentualnych ubokow przy używaniu topical duta. Jest takie ziolko nazywa sie Butea Superba. Podnosi poziom systemowego DHT ale co dziwne nie podbija go w obrebie skalpu czy prostaty. Przeczytalem o tym na jakims forum gdzie ludzie leczący się na prostate pisali jak można sobie ulżyć przy ubokach po lekach a jak wiadomo te leki są o wiele mocniejsze niż te stosowane na łysienie. I wlasnie ktos pisal że dzięki temu ziolu jego sprawność seksualna wrocila do tej sprzed leczenia a Buta nie weszla w inerakcję z lekami - po kilku miesiącach nie bylo pogorszenia stanu prosaty. Co dziwne Butea w Tajlandii stosowana jest  wlasnie jako remedium na łysienie - nie wiem do końca jak by się to mialo dziac. Może zwiększając systemowo dht obniża się dht w skalpie i prostacie? Nie wiem ale nawet jeśli by tak nie bylo to w kwestii wcierek nie ma to za bardzo znaczenia. Top dut może niemal calkowice zbic scalp dht więc jego ilosc w systemie nie ma za bardzo znaczenia jesli chodzi o wlosy. Pod kątem ubokow już tak. Dlatego spróbuję tego ziola i opisze za ok 6 mc może więcej jak to się zmienilo u mnie ( czy ziolo wplywa na wlosy przy  jednoczesnym używaniu wcierki) Zobię badania dht przed i po i opisze czy w ten sposob można "obejść system".

Nadal używasz testosteron boostera i dorzucasz butea superba czy z czegoś zrezygnowałeś? Testosteron nadal wysoko? Z ciekawości ja wziąłem ostatnio kreatynę i nagle zauważam, że włosy wypadają, gdzie przed nią wypadało kilka na dzień max. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testosteron booster, który biore obniża dht, Kortyzol i estrogeny a podbija testosteron. Wiec mysle ze butea sie może troche gryzc. Kreatyna odklada się mocno w skórze glowy natomoiast butea podobno wlasnie nie tylko systemowo. Czy jak ja brales to używales jakiegos blokera? Wewnętrznie czy zewnętrznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotr1281 napisał:

testosteron booster, który biore obniża dht, Kortyzol i estrogeny a podbija testosteron. Wiec mysle ze butea sie może troche gryzc. Kreatyna odklada się mocno w skórze glowy natomoiast butea podobno wlasnie nie tylko systemowo. Czy jak ja brales to używales jakiegos blokera? Wewnętrznie czy zewnętrznie?

Gdzies ty wyczytal ze kreatyna odklada sie w glowie??

Kreatyna podnosi poziom testosteronu a tym samym dht tak jak same cwiczenia co moze byc przyczyną tego ze wlosy leca. Nigdzie nie wykazano zwiazku z tym ze bezposrednio wplywa na lysienie a przynajmniej nigdy o tym nie czytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies to widzialem jak znajde to podesle - byly wyliczenia ile wzrósł systemic dht a ile scalp dht i ten 2 by o wiele większy. Z resztą kreatynina zawsze byla znana jako spalacz mieszków. Znam ludzi co nie łysieli wczesniej a po kreatyninie leciały im wlosy na maxa. Jaką kurację stosowałeś przy kreatyninie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piotr1281 napisał:

Gdzies to widzialem jak znajde to podesle - byly wyliczenia ile wzrósł systemic dht a ile scalp dht i ten 2 by o wiele większy. Z resztą kreatynina zawsze byla znana jako spalacz mieszków. Znam ludzi co nie łysieli wczesniej a po kreatyninie leciały im wlosy na maxa. Jaką kurację stosowałeś przy kreatyninie?

No to sie zdecyduj czy kreatyna (lub jej produkt kreatynina) czy dht. Sam napisales teraz ze sama kreatyna nie niszczy mieszkow. A to ze podnosi ona dht to co innego. Zreszta same cwiczenia podnoszą juz znaczaco poziom tescia ktory konwertuje do dht.

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry moj bląd. Chodzi mi o kreatyne. Kreatynina to co innego. Chcę zobaczyć czy tym ziołem można podbić dht przy jednoczesnym zbijaniu go tylko w skalpie.

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem juz wczesniej fina doustnie i wówczas żaden boostern na mnie nie działał. Zero rezulatatów. Gdzie przed kuracją zawsze byly efekty. Dopiero na wcierkach zaczęło działać. Myśle że tongkat ali potrzebuje pewnej ilosci dht żeby działał.

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ogólnie ja wróciłem do regularnych treningów, najpierw bez kreatyny. Kiedy zacząłem ja brać, nagle po nie całym tygodniu podczas przeczesywwnia głowy ręką zacząłem widzieć, że włosy lecą, gdzie nie biorąc tego supla, wypadało kilka na dzień. Na wykopie czytałem, że chłopakom, też przy kreatynie włosy zaczynały lecieć. Także pewnie skończę puchę i po redukcji odstawię. Co do blokera, nic nie biorę, zrobiłem HT, kontroluję stan i wszystko jest ok. Chociaż myślę wrzucić jakiegoś topicala, bądź Ru i to raczej na miejsce przeszczepu i kawałek za jego linią zapobiegawczo, ale to jak porobię badania hormonów. 

5 godzin temu, piotr1281 napisał:

testosteron booster, który biore obniża dht, Kortyzol i estrogeny a podbija testosteron. Wiec mysle ze butea sie może troche gryzc. Kreatyna odklada się mocno w skórze glowy natomoiast butea podobno wlasnie nie tylko systemowo. Czy jak ja brales to używales jakiegos blokera? Wewnętrznie czy zewnętrznie?

No właśnie jednym zbijasz dht, buteą będziesz podnosił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy zaczely mi wypadac wlosy mialem niskie DHT we krwi. OK 350 a mimo to wlosy lecialy jak szalone. Łep przetluszczal sie po 3-4 godzinach od mycia. Dlatego każde zbijanie doustnymi lekami konczylo sie ubokami - matematyka jest bezwzgledna. Dlatego niestety jedny rozsadna opcja dla mnie to blokery zewnetrzne. Ale i one tez obnizaja serum dht. Jeżeli uda sie podbic to dht systemowo do np polowy normy to mysle ze topical dut dalej bedzie robil swoje a ja bede czul sie lepiej .  

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem duta 0,1% bez dodatków z minoxidiltop. 

Piotr1281 po czym miałeś większe uboki, po doustnym finie czy dutasterydzie?

Biorę doustnego Fina i próbuje oszacować, czy topical dutasteryd mi nie zaszkodzi. Po samym finie jest w porządku a uboki niewielkie. Gdyby topical dutasteryd działał to myślę brać fina co 2-3 dni.

Jeszcze dochodzi kwestia, jak to jest, że teoretycznie topical dutasteryd blokuje 90% dht a nie ma znaczej poprawy?

Czytałem trochę historii i często jest to kwestia zapalenia skóry głowy, ale problemem jest dojść do tego, czym można to zwalczyć.

Gdyby się udało zrobić tak, żeby skóra głowy przestała się przetłuszczać w znacznym stopniu to może jakikolwiek bloker by już temat załatwił na dlugiii czas.

Co do sposobów to jest ich mnóstwo ale ciężko trafić na coś co akurat zadziała na siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku TD wogóle nie wpływa na libido. Na początku byl problem, którego nie mialem na finie a mianowicie znacznie zmniejszona ilość nasienia ale z czasem to przeszło.

Z finem doustnym próbowalem różnych kombinacji ale zawsze prędzej czy pozniej dopadaly mnie uboki. Nawet 3 x na tydzien. Tu myslalem , że znalazlem zloty srodek i ze to faktycznie jest jak mówia. Niestety po kilku tygodniach uboki sie wróciły. NIe wiem co może być przyczyną. Uważam, że kiedy blokery nie działają to albo przyczyna leży gdzie  indziej lub jest dodatkowo coś na rzeczy albo fibroza jest na tyle zaawansowana ze nie pozwala nowym wlosom się przebić. Tu najlepiej jest zrobić biobsje i dodatkowo zbadać ile jest dht w tkance głowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 20:16, NESTY napisał:

Nadal używasz testosteron boostera i dorzucasz butea superba czy z czegoś zrezygnowałeś? Testosteron nadal wysoko? Z ciekawości ja wziąłem ostatnio kreatynę i nagle zauważam, że włosy wypadają, gdzie przed nią wypadało kilka na dzień max. 

Jak brałeś te kreatyne to byłeś na jakiejś kuracji czy bez ?

Myślicie, że stosowanie kreatyny cyklowo + jakiejś kuracji np. właśnie wspominany topical dut ma jakiś sens i nie będzie po tym lecieć włosów ? czy po prostu kreatyne to można już do końca życia omijać szerokim łukiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że to zależy od tego ile masz wyjściowo DHT. Teoretycznie dut zbija 90% w skórze tylko pytanie ile tego tam jest przed i  po kreatynie czy to zbicie wystarczy zeby ochronic mieszki. Poza tym może się okazac że i owszem w miejscu gdzie aplikujesz duta wlosy sie trzymaja ale nagle zacznie leciec tył - tam gdzie nie aplikujesz albo boki nad uszami. Czy kreatyna do działania potrzebuje dht jak tongkat i czy mozna ja stosować z blokerem wewnetrznym? Czy np wykluczają się wzajemnie jak fin i tongkat. (tongkat , żeby działał potrzebuje poewnej ilosci dht w systemie - mogę potwierdzić tą teorię własnym doświadczeniem - przy DHT 250 - dolna granica normy wogóle na mnie nie działał , przy 350 już tak). Kreatyna jest srodkiem , który chyba najbardziej winduje DHT zarówno we krwi jak i w skalpie.   W jedym badaniu podawali ja rugbystom i poziom T się znacząco nie większył natomiast DHT po tyg wystrzeliło o 50%. Więc jak masz na wstepie 800 to na kreatynie wyjedziesz grubo poza skale. Mogę poszperać i przedstawić tu relacje ludzi , którzy nie łysieli wczesniej a zaczeli łysiec po kratynie. Odstawienie spowodowalo powrót dht do normy i zatrzymanie łysienia.

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butea wedlug niektórych nie podnosi DHT w skórze głowy i w prostacie, NIe wchodzi w relacje z blokerami. Ale pożyjemy zobaczymy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa o kreatynie Piotr. Pisałem Ci to chyba nawet na priv. Miałem okres gdzie zaczynałem z siłownią i właśnie wjechała kreta. 

Później oglądając zdjęcia idealnie zgrało się to z czasem kiedy zacząłem łysieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowanie na 100% nie wjeżdżam już nigdy na kreatynę :D generalnie raz w życiu miałem z tym styczność i faktycznie jako suplement jest po prostu dobra, ale w tamtym okresie nie przyglądałem się jak to wpływało na moje włosy. Odnośnie tego badania odnośnie rugbistów to kiedyś czytałem i to już mnie wtedy przekonało, aby sobie odpuścić kreatynę. Z resztą sam miałem kiedyś kolegę co w rok wyłysiał jak zaczął trenować i mocno brać suplementy, min kreatynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 14:51, piotr1281 napisał:

Ja kiedy zaczely mi wypadac wlosy mialem niskie DHT we krwi. OK 350 a mimo to wlosy lecialy jak szalone. Łep przetluszczal sie po 3-4 godzinach od mycia. Dlatego każde zbijanie doustnymi lekami konczylo sie ubokami - matematyka jest bezwzgledna. Dlatego niestety jedny rozsadna opcja dla mnie to blokery zewnetrzne. Ale i one tez obnizaja serum dht. Jeżeli uda sie podbic to dht systemowo do np polowy normy to mysle ze topical dut dalej bedzie robil swoje a ja bede czul sie lepiej .  

Mógłbyś jaśniej opisać ten proces? O co chodzi z tym serum dht? I dlaczego chcesz podbijać dht skoro jego podwyższony poziom, powoduje większe szkody mieszkom włosowym? Dopytuje bo chciałbym poznać jaki jest proces działania dht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 09:34, piotr1281 napisał:

testosteron booster, który biore obniża dht, Kortyzol i estrogeny a podbija testosteron. Wiec mysle ze butea sie może troche gryzc. Kreatyna odklada się mocno w skórze glowy natomoiast butea podobno wlasnie nie tylko systemowo. Czy jak ja brales to używales jakiegos blokera? Wewnętrznie czy zewnętrznie?

Booster testosteronu obniża dht? Myślałem że wzrost poziomu testosteronu zwiększa równocześnie poziom DHT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 01:12, Slowik850214 napisał:

Booster testosteronu obniża dht? Myślałem że wzrost poziomu testosteronu zwiększa równocześnie poziom DHT. 

   To ile masz DHT we krwi nie definjuje tego ile masz go w skalpie i w prostacie. Ja mając niskie DHT we krwi zacząlem łysieć - czerwone swędzące plamy na głowie , tłuste włosy  na 3 h po ich umyciu , żóta łuska   i łupież.  To dla czego DHT jest wyższe w skórze glowy zależy od wielu rzeczy - stan zapalny , rozjechane hormony - u mnie jedno i drugie.  Estro , prolaktyna i kortyzol powyżej normy. Dht dolna granica , Teściu wolny i calkowity w polowie skali.  Po 3 mc topical finu saby i keto poprawa byla o ok 90%. Wszystko opisane i udokumentowane w temacie fibroza. Efekt kuracji - ustapinie stanu zapalnego zahamowanie wypadania wlosow , krótko - zmniejszenie dht w skórze głowy. Topical fin na glikolu zatkal mi kompletnie mieszki i dlatego probowalem zwyklego fina ale tu dopadly mnie uboki. Wszedlem na topical dut i jednczesnie zaczalem naprawiac hormny. Aktulanie serum dht ok 300 , Testosteron w górenej granicy - wrzucalem fotki z badan na forum, kortyzol estry i prolaktyna w normie - efekt wlosy najlepsze od lat. Wniosek  - testosteron w górnej granicy normy nie powoduje wypadania wlosów.  Dlaczego chce podnieść dht ? Ponieważ to w skórze głowy jest bliskie 0 a te we krwi mam niskie i przy laniu duta rzedu 3 mg dziennie to jest juz odczuwalne dla mnie. Przy fryzurze na jeza i 1 mg na dzien nie bylo problemu.

Co do A5R to jest to jej wartość jest dziedziczna i z zasady stała przez całe zycie. Można ja podnieść np przekraczając górną granicę testosteronu. Wówczas nadmiar zamieni sie w DHT.  A5R można też podbić  stosując np ziola, pijąc dużo mleka stosując suplementy jak np boron czy gaba, podniesiony estrogen czy prolaktyna też mogą podnieść A5R. Ale ona sama z siebie sie nie zmienia. To co sie zmienia wraz z wiekem to testosteron, który spada i estrogen , który rośnie. Łysienie to w większości przypadków zaburzona relacja DHT do Testosteronu i Estrogenu.   Każda os na tym forum , która zrobila podstawowe hormony miala jakis problem. Dlatego odpowiadając na twoje pytanie z tematu Fibroza uważam na wlasnym przykladzie, że wlasnie takie proporcje hormonów są najlpesze dla włosów. Osobiście uważam i wielu się ze mna nie zgodza ze sprawa tkz nadwrażliwości mieszków na androgeny jest zbyt uproszczona i cala wine zwala się na to nie doszukując się innych przyczyn. Ja sam jestem pierwsza os w rodzinie , która boryka się z tym problemem. Moja żona również zmaga się z tkz androgenówką - wyniki jej hormonów : dht dolna granica, kortyzol powyżej normy, estrogeny - niektóre znacznie powyżej normy.

Co do bustera  - wedlug producenta i substancj w nim zawartych - podnosi on wolny i calkowity testosteron, obniża kortyzol i estrogeny co już samo w sobie może obniżyć dht jesli jego lewel jest podwyższony poprzez wysokie żeńskie hormony. Dodatkowo takie substancje jak np zinc picolonate , pine pollen czy nettle root obiżając aktywność A5R - obniżają DHT a podnoszą testosteron.

Takie samo działanie ma finasteryd czy dutasteryd - obiżając A5R podnoszą testosteron. Kiedy je się odstawia DHT idzie do góry a T spada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...