free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

image.thumb.png.1b30a103cb9ee8986f564bf3e6ed7d68.png

Tak w dużym skrócie powinien moim zdaniem wygladac optymalny profil hormonalny .

Podobną zależność można odnotować stosując topical dut. Pozostawia on na skórze dużą ilośc testosteronu , ktora działa anabolicznie na włosy.

Przykładowy efekt

image.png.57b6a25668ee5b418cddac9923f644d9.png

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estrogen przypadkiem nie wspomaga wzrostu włosów? no i z drugiej strony RU nie powinno działać tak dobrze bo blokuje dht i testosteron w skórze głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estrogen sam w sobie faktycznie dobrze dziala na wlosy stad zjawisko "pieknych wlosow" u kobiet w ciazy gdzie estro wystrzeliwuje w gore i kobiety zauwazaja ze ich wlosy wygladaja znaczaco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ru nie działa na A5R , Ru blokuje dostęp dht do receptorow androgenowych tak, żeby DHT się nie przyłanczało i nie blokowalo w ten sposób doplywu krwii do mieszkow. Tak samo działa korzeń pokrzywy.

Każdy hormon będąc hormonem dominującym ma właściwości anaboliczne. Estrogen  u mężczyzn  powiększa piersi,  brzuch i  prostate. Łysienie pojawia się również wówczas gdy zaburzone są relacje między horomanmi i kiedy te hormony zaczynają "rywalizować" ze sobą. To w którą stronę ktoś chce iść jego sprawa  - można zacząć wklepywac sobie estrogen i zmienic profil hormonalny (sugerowałbym przy tym branie silengo bloker - ponieważ dht jest naturalnym inhibitorem estrogenu oraz wycięcie prostaty) , można tez przywrócić naturalny męski poziom testosteronu i jeżeli to nie rozwiąże problemu stosować bloker. Nadmienię , iz przeciętny 35 latek ma dziś tyle samo estrogenu co 50 letnia kobieta. Nie bez powodu nasze pokolenie nazywa sie "estrogeneration".  Kążdy ma wybór i ja nie oceniam go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje ,ze chodzi o proporcje , mozna miec wysoki estro i o ile jest wysoki testosteron to zadnych negatywnych skutkow sie nie odczuje. To jak wydawac kupe kasy codziennie- nie jest to problem o ile sie ma duzo kasy :)  jak sie ma malo a wydaje duzo- sklutki sa odczuwalne ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caraos napisał:

Estrogen sam w sobie faktycznie dobrze dziala na wlosy stad zjawisko "pieknych wlosow" u kobiet w ciazy gdzie estro wystrzeliwuje w gore i kobiety zauwazaja ze ich wlosy wygladaja znaczaco lepiej.

Mężczyźni nie rodzili i nie rodzą dzieci. Dominujący estrogen  u mężczyzn ma też właściwości kataboliczne. Zmniejsza masę mięśniową , rozmiar penisa oraz jąder, 

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotr1281 napisał:

Mężczyźni nie rodzili i nie rodzą dzieci. Dominujący estrogen  u mężczyzn ma też właściwości kataboliczne. Zmniejsza masę mięśniową , rozmiar penisa oraz jąder, 

ale to mowa o bardzo duzych iloscisch estro przy minimalnych ilosciach T. Z mojego 20stoletniego doswiadczenia ze sportami sylwetkowymi musze powiedziec ze nie spotkalem sie z przypadkiem tak drastycznych skutow jak zmniejszenie rozmiarow penisa. Nie mnein- temat o topical duta, dyskusja zbiegla na inny tor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW

Butea jest zabroniona w formie doustnej na terenie UE

 

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dutasteryd 0,1% bez dodatków od ruska. Czekałem jakieś 2,5 tygodnia, cenowo razem z cłem i przesyłką wyszło niecałe 120 zł więc cena bardzo fajna jak na 100 ml, o ile będzie działał.

Używać mam zamiar co kilka dni bo podobno dutasteryd się utrzymuje dłużej w organiźmie i wiele osób zaleca co 4-7 dni, choć też jest trochę opinii, że 0,1% to lepiej codziennie, ale nie dam rady częściej ze względu na glikol. Jedynie co mnie trochę zaniepokoiło, to dość mocne pieczenie skóry po nałożeniu oraz zaczerwienienie. Pewnie jest to kwestia glikolu, choć jest on dużo mocniejszy niż np glikol z RU które kupowałem.

Zobaczymy za 2-3 miesiące czy są jakiekolwiek efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kupiłem z fueclinic. Do tej pory stosowałem doustnie codziennie i zastanawiam się czy taka zmiana może poprawić stan włosów, czy to ma na celu jedynie uniknięcie ewentualnych uboków ? Ja takowych nie mam i nie miałem, ale mam dość rzadki przód i liczę na zagęszczenie. Można zaraz po tym użyć minoxa, czy trzeba odczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2022 o 16:08, galed12 napisał:

 Jedynie co mnie trochę zaniepokoiło, to dość mocne pieczenie skóry po nałożeniu oraz zaczerwienienie. Pewnie jest to kwestia glikolu, choć jest on dużo mocniejszy niż np glikol z RU które kupowałem.

 

To nie glikol - to kwas azelainowy i to jest dobry objaw bo kwas działa chyba ze jestes na niego uczulony. Ruska wcirka ma bardzo dobry skład o ile jest prawdziwy. Ja ja o namierzylem przez hairlosstalk i tam nik sie nie skarżył. Rusek moze tez zrobic inne steżenia z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2022 o 01:47, wylysialek napisał:

Ja natomiast kupiłem z fueclinic. Do tej pory stosowałem doustnie codziennie i zastanawiam się czy taka zmiana może poprawić stan włosów, czy to ma na celu jedynie uniknięcie ewentualnych uboków ? Ja takowych nie mam i nie miałem, ale mam dość rzadki przód i liczę na zagęszczenie. Można zaraz po tym użyć minoxa, czy trzeba odczekać ?

Topic zawsze lepiej działa na włosy - zbija dht w skalpie o wiele bardziej niż ten doustny. Zaleta doustnych blokerow jest taka , że po pierwsze bierzesz tabsa i zapominasz , nie musisz nic wcierac a po drugie docieraja do wszystkich włosów jednoczesnie.

Minoxa możesz użyć od razu. Wszak wiele tych wcierek ma w sobie i mnox i bloker z tym że ja bym najpierw użył minox a potem duta. Jeżeli chcesz dogęscic przód ja bym użył mocniejszego minoxa 15% albo / i dermapenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2022 o 01:47, wylysialek napisał:

Ja natomiast kupiłem z fueclinic. Do tej pory stosowałem doustnie codziennie i zastanawiam się czy taka zmiana może poprawić stan włosów, czy to ma na celu jedynie uniknięcie ewentualnych uboków ? Ja takowych nie mam i nie miałem, ale mam dość rzadki przód i liczę na zagęszczenie. Można zaraz po tym użyć minoxa, czy trzeba odczekać ?

Ile Cie cenowo wyszło? bo w fueclinic jest chyba najdrożej. I oni zalecają chyba stosować co tydzien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2022 o 08:33, piotr1281 napisał:

Topic zawsze lepiej działa na włosy - zbija dht w skalpie o wiele bardziej niż ten doustny. Zaleta doustnych blokerow jest taka , że po pierwsze bierzesz tabsa i zapominasz , nie musisz nic wcierac a po drugie docieraja do wszystkich włosów jednoczesnie.

Minoxa możesz użyć od razu. Wszak wiele tych wcierek ma w sobie i mnox i bloker z tym że ja bym najpierw użył minox a potem duta. Jeżeli chcesz dogęscic przód ja bym użył mocniejszego minoxa 15% albo / i dermapenu.

Biorę od kilku dni też fina doustnie, żeby chronić niesmarowany dutem obszar. Używam dermastampa od dawna. Doktor z fueclinic zalecił  minoxa 10 %. Spróbuję najpierw może tego, a potem 15. 

 

W dniu 13.02.2022 o 17:33, galed12 napisał:

Ile Cie cenowo wyszło? bo w fueclinic jest chyba najdrożej. I oni zalecają chyba stosować co tydzien?

Wyszło 79 Euro razem z wysyłką. W mailu od nich jest żeby zacząć 2 razy na tydzień, a jak nie będzie uboków, to można co 2 dzień. Ktoś na forum chwalił ich produkt, więc uznałem, że spróbuję na początek z możliwie pewnego źródła, a potem poszukam coś tańszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale artykułów wrzuciłem link do badań porównujących minox 5% i 10 %. Wyniki nie przemawiają za sensem stosowania wyższego stężenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wylysialek napisał:

W dziale artykułów wrzuciłem link do badań porównujących minox 5% i 10 %. Wyniki nie przemawiają za sensem stosowania wyższego stężenia. 

Uwierz mi między 5% a 15% jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotr1281 napisał:

Uwierz mi między 5% a 15% jest różnica

Zamówię w takim razie i zobaczę jaki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotr, dawno nie było aktualizacji.
Czy kontynuujesz kurację i czy możesz podzielić się spostrzeżeniami? Dalej brak uboków? Jak efekty?
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 09:34, piotr1281 napisał:

testosteron booster, który biore obniża dht, Kortyzol i estrogeny a podbija testosteron. Wiec mysle ze butea sie może troche gryzc. Kreatyna odklada się mocno w skórze glowy natomoiast butea podobno wlasnie nie tylko systemowo. Czy jak ja brales to używales jakiegos blokera? Wewnętrznie czy zewnętrznie?

A dlaczego testosteron booster obniża poziom dht? Na jakieś zasadzie on działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kontynuować temat, bo właśnie zacząłem używam topical duta 0,025% z Andory + trichosol, zdecydowałem się na duta, bo po finie miałem mega uboki, myślę smarować trzy razy w tygodniu, czy to wystarczająca dawka przy takich procentach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przesstaniemy np uzywac topical duta, po jakim czasie on wyjdzie calkowicie z organizmu? pytanie tak na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku

 

"The half-life of dutasteride is known to be 5 weeks in humans [16], so it takes at least 5 to 6 months for wash-out. In addition, 6 months to 1 year is usually needed for restoration of the structural and functional changes caused by long-term dutasteride treatment in various organs "

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6479083/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, looksmatters napisał:

Pół roku

 

"The half-life of dutasteride is known to be 5 weeks in humans [16], so it takes at least 5 to 6 months for wash-out. In addition, 6 months to 1 year is usually needed for restoration of the structural and functional changes caused by long-term dutasteride treatment in various organs "

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6479083/

Ale to chyba zależy od dawek jakie sie brało, bo jak topical w małej ilości to wątpię że byłby w organizmie tak długo, nie uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...