free web hit counter Skocz do zawartości
Adriano

początek kuracji minoksem wewnętrznie

Rekomendowane odpowiedzi

Zażywam od niedawna 1mg minoksa w tabl. na dobę. Mam wrażenie, że dostałem na początek 1 mg, gdyż biorę też psychotropy, które mogą wchodzić w interakcję z lekami na nadciśnienie. Dodam, iż biorę też dutasteryd 0,5 mg 2 razy w tygodniu i w pozostałe dni finasteryd 1 mg. Może zdradzicie od jakich dawek minoksa wewnętrznie zaczynaliście i ile bierzecie aktualnie? Wydaje mi się, że ustalenie takiej dawki to kwestia indywidualna, choć ja czytałem na jednej z hiszpańskich stron poświęconych problemowi łysienia, że dawka wyjściowa dla mężczyzn to 2,5 mg... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos duzo tych lekow.

Po co fin plus duta? Jeden by wystarczyl.

Jezeli chodzi o minox oralnie ogolnie dawka docelowa to wlasnie 2.5mg wedlug literatury dla mezczyzn. Jezeli nie bedzie efektow po dluzszym czasie mozna zwiekszyc do 5mg.

Ja generalnie zwiekszylem sobie dawkowanie teraz do 6mg i nie mam skutkow ubocznych zadnych po za nadmiernym zarostem na calym cielem. Sciennialy i pogrubily mi sie wlosy na kazdej czesci ciala ale dla mnie to na plus bo jest bardziej mesko. Wymaga to wiecej pracy przy depilacji teraz w miejscach nieporzadanych.

Zaczynalem od 0.25mg, pozniej 0.75, pozniej 1mg a pozniej 3mg i wszedlem na 6mg. Zwiekszalem co pare dni.

Ogolnie tak niska dawka jak 0.25mg zapisal mi lekarz medycyny estetycznej a pozniej sam sobie zapisywalem (dyktowalem lekarzowi pierwszego kontaktu co ma pisac), dawkowalem i zwiekszalem testujac reakcje organizmu bo on nie mial o tym pojecia bo ktos mu tak powiedzial albo pomylil zera jak zapisywal mi recepte recepturowa bo musial na niej podac ilosc w gramach xd

 

 

 

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marcinn12 napisał:

Cos duzo tych lekow.

Po co fin plus duta? Jeden by wystarczyl.

Jezeli chodzi o minox oralnie ogolnie dawka docelowa to wlasnie 2.5mg wedlug literatury dla mezczyzn. Jezeli nie bedzie efektow po dluzszym czasie mozna zwiekszyc do 5mg.

Ja generalnie zwiekszylem sobie dawkowanie teraz do 6mg i nie mam skutkow ubocznych zadnych po za nadmiernym zarostem na calym cielem. Sciennialy i pogrubily mi sie wlosy na kazdej czesci ciala ale dla mnie to na plus bo jest bardziej mesko. Wymaga to wiecej pracy przy depilacji teraz w miejscach nieporzadanych.

Zaczynalem od 0.25mg, pozniej 0.75, pozniej 1mg a pozniej 3mg i wszedlem na 6mg. Zwiekszalem co pare dni.

Ogolnie tak niska dawka jak 0.25mg zapisal mi lekarz medycyny estetycznej a pozniej sam sobie zapisywalem (dyktowalem lekarzowi pierwszego kontaktu co ma pisac), dawkowalem i zwiekszalem testujac reakcje organizmu bo on nie mial o tym pojecia bo ktos mu tak powiedzial albo pomylil zera jak zapisywal mi recepte recepturowa bo musial na niej podac ilosc w gramach xd

 

 

 

I nie obyło się bez 'linienia'? kiedy zauważyłeś zagęszczenie - już przy dwu i pół. czy może wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wejsciem na oral stosowalem zewnetrznie wiec juz bylem po linieniu. Przy przejsciu z wersji zewnetrznej na oralna nie ma zbytniego wypadania wlosow. Efekty sa zgodne z przewidywanym cyklem fazy wzrostu wlosow czyli pierwsze widoczne efekty na glowie to 3/4 miesiace. Szybciej efekty widoczne byly na ciele i brodzie. 

Zdecydowanie lepszy mam efekt niz po wersji topical. Ale tez jak pryskalem to nie wcieralem zbytnio w skore. To bardzo istotne jest podobno ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem napisac odnosnie dawki.

Ja juz efekty widzialem po 1mg ale po przejsciu na 3mg wydawalo mi sie ze jest jeszcze lepiej i szybciej, dlstego teraz biore 6mg.

W literaturze znajdywalem informacje ze w przypadku minoxidilu skutecznosc podyktowana jest glownie wcieraniem w skore a samo pryskanie jest malo skuteczne. W przypadku brody gdy jest krotka to mysle ze wiecej na skore sie dostanie niz na wlosie zatrzyma ale polecam jednak wcierac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, marcinn12 napisał:

Zapomnialem napisac odnosnie dawki.

Ja juz efekty widzialem po 1mg ale po przejsciu na 3mg wydawalo mi sie ze jest jeszcze lepiej i szybciej, dlstego teraz biore 6mg.

W literaturze znajdywalem informacje ze w przypadku minoxidilu skutecznosc podyktowana jest glownie wcieraniem w skore a samo pryskanie jest malo skuteczne. W przypadku brody gdy jest krotka to mysle ze wiecej na skore sie dostanie niz na wlosie zatrzyma ale polecam jednak wcierac.

 

Jeśli chodzi o nadmierne owłosienie na ciele, dla mnie też  na pewno nie byłoby to efektem niepożądanym, a wręcz odwrotnie. Dzięki wielkie za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...