free web hit counter Skocz do zawartości
Rapier

Przeszczep brody, jak dbać po zabiegu

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu wykonałem przeszczep brody u Doktora Cinika, 3100 graftów. Zawsze miałem krótkie włosy ale słabą brodę więc to na niej się skupiłem. (w razie pytań śmiało, chętnie odpowiem, przybliżę zabieg)

Obecnie jestem zadowolony ale to dopiero tydzień, proces będzie trwał pewnie z rok stad pytanie co robić a czego unikać po zabiegu?

 

Poniżej wrzucam kartkę z zaleceniami lekarskimi i moje kilka pytań:

 

Kwestia alkoholu i uprawiania sportu. Czy generalnie po 2,3 tygodniach mogę śmiało działać?

Dostałem zalecenie aby 6 miesięcy nie golić brody, rozumiem ale czy mogę jeszcze coś zrobić? Teraz jest zimno na dworzu, unikam wychodzenia, maksymalnie kwadrans na dworzu. Tylko ile jeszcze tak trzeba?

 

Jak zwiększyć szansę na udany wynik?

 

Jak Wy dbacie o włosy po zabiegu od strony technicznej?

Scan0024.jpg

Edytowane przez Rapier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes zadowolony z jego uslug? Zajrzal chociaz na 10 sekund do cb??

Skad biora wlosy na brode? Z glowy pobieraja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samej procedury jestem zadowolony, profesjonalnie wszystko.

Było spotkanie z dr Cinik, stwierdził, że mam rzadkie włosy stąd też było więcej niż zakładaliśmy (3100 graftów zamiast 2-2,5 K).

 

Włosy pobierane z okolic uszu/tyłu głowy w zasadzie tak jak u Ciebie. U mnie to są "najlepsze" obecnie włosy więc jestem dobrej myśli. No i to jest broda, najważniejsze żeby "wykiełkowały", nie muszą być mega długie. To myślę, że uda się osiągnąć. 

Zdziwiony tylko byłem ilością lekarstw po operacji ( 6 rodzajów na 2 tygodnie)  xanaxem w trakcie i tym, że po pobraniu donoru była przerwa na kebab :D 

Kazali też pół roku nie strzyc maszynką.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregory10014

Tutaj są zdjęcia chronologicznie: 

1. Przed operacją

2. Chwilę po, gdzie wszystko jest czerwone i spuchnięte

3. 4 tygodnie po operacji.

 

Jest narazie dobrze, mało włosów wypadło. Problem mam natomiast z dołem, ponieważ przez pól roku nie można tego scinać więc widać różnicę w długosciach i pewien balagan ale liczę, że za pół roku będzie super :) Jestem zadowolony ponieważ jest szansa, że będzie to wyglądać schludnie i linia będzie konrketna. 

IMG-20210720-WA0003_2.jpg

IMG_20211223_114106_3.jpg

IMG_20220109_000904_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałeś używać minoxa na brodę? niektórzy na nim wyhodowali naprawdę fajne zarosty. Oczywiście teraz tego nie rób, ale jak już minie trochę czasu od przeszczepu to zawsze można spróbować tym dogęścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@galed12 Jeszcze nie stosowałem. Sam jestem ciekaw, może po całym "okresie rośnięcia" i przerwie spróbuję, zobaczymy jakie efekty będa.

 

Z brodą jest ten problem, że mało informacji o niej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...