free web hit counter Skocz do zawartości
olaf1985

Co po przeszczepie wlosów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jestem ok 14 dni po zabiegu. Wszystko w miarę dobrze się goi. Czy stosujecie jakieś specjalne zabiegi po przeszczepie? Suplementujecie się?

Jest tak dużo informacji na ten temat, że można się pogubić.

Przyjmuje fina 1mg /dzień i to wszystko

Mam jeszcze pytanie o strzyżenie donoru, chciałbym wyrównać bok delikatnie maszynką. Donor jest lekko  nadal zaczerwieniony. 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donor maszynką po 4 tygodniach.  Póki co używaj nożyczek (Niech ktoś ci wyrówna). Fin Okey ale duta 1 mg co 2 dni byłby chyba lepszy (kwestia indywidualna). 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Jakaś suplementacja? Czy można stsować coś na donor , zeby nie powstały blizny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, olaf1985 napisał:

dzięki za odpowiedź. Jakaś suplementacja? Czy można stsować coś na donor , zeby nie powstały blizny ?

Klinika w ktorej robiles przeszczep powinna Cie poinformowac... ogolnie na donor nie trzeba zadnych masci zeby nie bylo blizn. Czasem daja masci po bht (ja dostalem). Ogolnie mozesz kupic masci silikonowe jezeli masz potrzebe czyms to smarowac bo tylko to jest wprawdzone i skuteczne na rynku (np. Sutricon).

Co do suplemetacji to biotyna, kompleks witamin b i dobra na wszystko wit d. Pozostale witaminy raczej w diecie mozna dostarczyc i nie trzeba sie faszerowac.

Ja biotyne biore najwieksza dawka 10mg od biotebala (lek a nie suplement). Dodatkowo wrzucilem sobie skrzypovite men bo ma fajny sklad miedzy innymi palme sabalowa, ekstrakty z pestek dyni czy skrzypu polnego. Z kompleksu witamin bralem centrum zdrowie, pozniej kompleks vitamin od olimpa. Teraz po literaturze tematu i dawkach witamin jakie znajduja sie w tych tabsach wiem ze nie warto i kupuje odzielnie kazda witamine i biore te najistotniejsze z punktu widzenia organizmu (ale chyba nie polecam tej metody ze wzgledu na żołądek).

Dodatkowo mozesz dorzucic minoxa, ktory tez jest rekomendowany po przeszczepie. 

Dodatkowo proponuje jakis fajny szampon po przeszczepie. Mi polecali w klinice zwykly johson&johson dla dzieci ale ja stosowalem i stosuje biotebal oraz skrzypovite. Maja fajne sklady i sa bardzo przyjmne dla skory glowy. Natomiast w klinice sprzedawali szampony z dodatkiem kofeiny, ktory tez mozna kupic w rosemannie (alpecin).

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinn12 napisał:

 

Ja biotyne biore najwieksza dawka 10mg od biotebala (lek a nie suplement). Dodatkowo wrzucilem sobie skrzypovite men bo ma fajny sklad miedzy innymi palme sabalowa, ekstrakty z pestek dyni czy skrzypu polnego. Z kompleksu witamin bralem centrum zdrowie, pozniej kompleks vitamin od olimpa.

Uwazasz ze ta wersja 10mg lekarstwo jest lepsza niz biotyna Swanson?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, read_only napisał:

Własnie nikt nie proponował suplementacji . W zasadzie wskazania to dbania o przeszczepione włosy , donor. Stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji i thats all. 

Zauważyłem, że tyle klinik i tyle wersji. Jedni piszę , że nie można pić alkoholu przez miesiąc, inni, że przez 3-4 dni. Wysiłek u jednych po tygodniu u innych po miesiącu i weź się człowieku połap. Najwłaściwsze byłyby badania ale takich brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, olaf1985 napisał:

Zauważyłem, że tyle klinik i tyle wersji. Jedni piszę , że nie można pić alkoholu przez miesiąc, inni, że przez 3-4 dni. Wysiłek u jednych po tygodniu u innych po miesiącu i weź się człowieku połap. Najwłaściwsze byłyby badania ale takich brak. 

100% racji, brakuje dokładnych informacji co i jak.

Alkohol u mnie powiedzieli 10-14 dni, natomiast sport do miesiąca a basen 2 :D 

Nie do końca widzę w tym logikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Rapier napisał:

100% racji, brakuje dokładnych informacji co i jak.

Alkohol u mnie powiedzieli 10-14 dni, natomiast sport do miesiąca a basen 2 :D 

Nie do końca widzę w tym logikę

Szukałem jeszcze informacji o tym strzyżeniu i np. Clinicana podaje , że przez 7 miesięcy nie można używać maszynek elektrycznych do strzyżenia wlosów ! 😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, olaf1985 napisał:

Szukałem jeszcze informacji o tym strzyżeniu i np. Clinicana podaje , że przez 7 miesięcy nie można używać maszynek elektrycznych do strzyżenia wlosów ! 😮

To sie tyczy wlosow przeszczepionych gdzie należy uzywac wylacznie nozyczek do 6 miesiecy. Miejsce biorcze mozna sciac maszynka juz od razu po wygojeniu czyli 2 do 4 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinn12 napisał:

To sie tyczy wlosow przeszczepionych gdzie należy uzywac wylacznie nozyczek do 6 miesiecy. Miejsce biorcze mozna sciac maszynka juz od razu po wygojeniu czyli 2 do 4 tygodni.

też tak uważam ale akurat ta klinika podała zalecenie do całej głowy, łącznie z donorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jednak posiada wiedzę popartą badaniami , co warto stosować po przeszczepie? Nie mówię tutaj o fina i duta bo to oczywiste ale innych preparatach, suplementach. 

Niektórzy też polecają masaże, jedni dłońmi inni rollerami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, olaf1985 napisał:

też tak uważam ale akurat ta klinika podała zalecenie do całej głowy, łącznie z donorem. 

Wydaje mi sie ze to mogl byc "skrot myslowy". Nie napisali wprost ze tyczy sie to donora. Byc moze tlumacz tez to pominal.

Z innych klinik dostalem rowniez informacje ze maszynka tyczy sie przeszczepow.

Btw. Ja tez mam od clinicany ta instrukcje zalecen po zabiegu bo do nich tez kiedyś pisalem.

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem informacje u doctor Cinik, że 6 miesięcy od operacji przeszczepione włosy tylko nożyczkami natomiast donor po 2 tygodniach można już maszynką ciąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o suplementacje to warto skupić się również na diecie (nie stricte na chemicznych witaminach) i dostarczyć organizmowi takich witamin jak C, A, wszystkie z grupy B oraz produkty zawierające takie makroelementy jak cynk, selen, miedź chociażby. Dodatkowo warto wspomagać się ziołami takimi jak pokrzywa, skrzyp, siemie lniane czy palma sabałowa

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...