free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łysienie wpędziło mnie w samotność i depresję. Ostatni czas spędziłem na antydepresentach, które faktycznie działały, ale nie mogę już ich brać ze zględu na serce. Mam myśli samobójcze znów i znów wróciła mi depresja. Nie potrafię być samotny, a przez brak włosów wygląd spadł mi do 3/10 z 6/10 co uniemożliwia mi znalezienie żony. Antydepresanty zamiotły tylko na chwilę problem pod dywan. Muszę odzyskać włosy i poszukać żony.

 

Czytałem forum jakieś 3 lata temu, gdy zaczęło się moje łysienie. .Jadłem finaster przez rok. Żadnych rezultatów. Po roku przeszedłem na wspomniane antydepresanty. Wtedy miałem przerzedzone włosy, teraz 3 lata później w wieku 31 lat mam już mocne zakola i tak przerzedzone, że muszę się już golić na łyso.

 

Czy przez te 3 lata pojawiły się nowe nadzieje, nowe pomysły na walkę?

Chcę wrócić do kuracji, tym razem z minoxidilem.

- finasteryd

- minoxidil

warto coś jeszcze?

- retinol ?

- ketoxin ?

- Folligen Lotion / Trimicon ?

 

Kolejne pytanie jak to jest teraz z przeszczepem? Rozumiem, że wciąż Turcja najtańsza i 1000 grafów kosztuje 10 tys. Euro? A ile grafów potrzeba by pokryć całą górną część głowy? Na ile lat te włosy wszczepione się utrzymują? Co ile lat trzeba ponawiać zabieg? Czy w dobie pandemii coś się zmieniło?

Pomóżcie proszę.

IMG_20220102_182850096.jpg

IMG_20220102_182911765.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, gregory10014 napisał:

Jak jadłeś ten Finaster przez rok to włączyłeś do kuracji minoxidil czy dopiero będziesz z nim zaczynał?

dopiero będę zaczynał mino. Na razie zamówiłem płyn 2%. Jak się skończy to kupię 5% + finasteryd.

Edytowane przez chłop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym miec taki stan na glowie jak Ty 😀 nie przejmuj sie tym wszystkim tak, tez nie mam powodzenia u kobiet, nigdy nie mialem i jestem starszy od Ciebie, znajdz sobie jakies hobby i po prostu zyj:) co do kuracji,  minoxidil 5% rano i wieczorem, finasteryd codziennie lub dutasteryd 2-3 tab w tygodniu(ta opcje bym wybral), mozesz jeszcze dorzucic saba gel 2 razy w tygodniu, zamiast finasterydu/dutasterydu mozesz dac RU58841 nie zaszkodzi tez nakluwanie glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ostatnie 3 lata miałem pasję (bardzo dużo pracowałem) i jadłem te antydepresanty dzięki czemu żyłem pozornie pogodzony z samotnością. Teraz przestałem brać, zrobiłem karierę i samotność mnie uderzyła.

 

1. A o co chodzi z tym nakłuwaniem?

2. Ile grafów by trzeba na całą głowę? ktoś mi pisał, że 10 k? Co ile lat trzeba ponawiać taki przeszczep zrobiony w Turcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ilosci graftów moim zdaniem masz względnie dobrą sytuację, w Turcji np. u dr. Cinik jest nielimitowana ilosc graftów za 2090 euro czyli calosciowo wychodzi okolo 10 tys zlotych.

Ile u Ciebie nie mam pojecia.

 

Nie chce offtopowac i to Twoja sprawa ale moim zdaniem Ty masz troszkę większy problem niż włosy. Uzależniasz swoje życie od kobiet, od innych osób. W taki sposób nigdy nie będziesz w pełni szczęśliwy bo związek czy kobiety to nie jest rozwiązanie. To chwilowy plaster a problem jest w Tobie i on nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 

Jesteś w sile wieku fizycznego, to smutne, że z tak błahego powodu musisz brać lekarstwa.

Nie musisz szukać żony, tam też jest mnóstwo pułapek. Nie nakładaj na siebie presji z zewnątrz, nie staraj się spełniać czyiś wizji. 

Problemów wewnętrznych nie naprawisz kimś lub czynnikami z zewnątrz. To będzie krótkotrwale a jak pierd... to się nie pozbierasz :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak macie racje, że żona raczej mnie nie uszczęśliwi, ech...

 

a to jak 10k miałbym wydać to może od razu zrobić sobie przeszczep i nie bawić się w żadne mino i finy? (chociaż wiem, ze trzeba brać tego fina, żeby przeszcepione sluzyly dluzej, no ale jak 10k to co 5 lat spokojnie moge jeździć na taki zabieg)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te włosy to bym raczej całkiem ściął na 0 a jak chcesz poprawić wygląd to raczej najlepiej siłownia i np spróbuj zrobić dobry zarost przy użyciu minoxa.

Odnośnie włosów to masz przerzedzenie na całej górze więc średnio żeby sam przeszczep wystarczył. W sumie to też trochę dziwne, że finasteryd nic Ci nie pomógł (działa lepiej na takich przerzedzeniach niż przy zakolach lub cofającej się linii).

Opcji masz sporo bo np dutasteryd, RU58841, topical finasteryd (podobno 0,1% działa lepiej niż doustny).

Jeśli masz problemy z zapaleniami skóry głowy, łupieżem, łojotokiem to też może być powód że sam finasteryd nie dał rady więc warto sięgnąć po jakieś szampony czy inne rzeczy typu ocet jabłkowy który może to trochę zmniejszyć (choć tutaj trzeba próbować wszystkiego bo na każdego działa co innego).

 

Jeżeli w wieku 27 lat miałeś taki stan włosow i się aż tak pogorszyło to najgorszą opcją obecnie będzie zrobienie przeszczepu bo nie ma szans na dobrą gęstość samym przeszczepem jeśli Ci w takim tempie lecą obecne włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mi sie wydaje za malo polecialy jak na 4 lata. Na starych fotach sa dluzsze i po umyciu (napuszone troche).

czemu przeszczepu nie mozna zrobic w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, chłop napisał:

Jakbym zrobil takiprzeszczep na start to zle by było?

przszcz7.jpg

Ile masz lat ? Patrząc na zdjęcia jesteś dobrym kandydatem pod przeszczep metodą DHI (direct hair implantation) i raczej bym poszedł w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gregory10014 napisał:

A powiedz jeszcze ile czasu minęło od wzięcia przez Ciebie ostatniej tabletki fina

Minely ponad 2 lata. Fina bralem w 2018. W kratke, ale dihytestosteron badany z krwi, utrzymywał sie prawie za zerowych poioziomach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darek90 napisał:

Ile masz lat ? Patrząc na zdjęcia jesteś dobrym kandydatem pod przeszczep metodą DHI (direct hair implantation) i raczej bym poszedł w tym kierunku.

31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dht możesz mieć bliskie zeru co nie oznacza że włosy natychmiast odrosną , zresztą bloker dht głównie przyczynia się do spowolnienia łysienia , minoxidil bierzesz na odrost a to wszystko i tak nawet jeśli działa musi potrwać parę miesięcy, jak jesteś zdecydowany wejdź na jakąś kurację i bądź na niej ok rok czasu, stosuj wszystko systematycznie i po roku oceniasz na ile kuracja działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jam mam 33lat zaczynam coś osiągać z ta chorobą ale i tak za dużo270122051_608541150222421_1192969767500450775_n.thumb.jpg.4462edbb88c08ffcecc1881b239f45a1.jpg

 włosów nie mam na głowie.  Próbuję wszystkiego co jest możliwe na razie bez brokerów tu dokumentuję walkę poza tym ty na pracę masz szanse na sukces. ja chyba za późno zacząłem ale i tak jestem pozytywnej myśli tak było na poczatku 240784578_556981202283049_2666576313057544429_n.thumb.jpg.655e7f5d228622bd01a383d0c892c340.jpg

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydepresanty mogą powodować wypadanie włosów.... Finasteryd może powodować depresję. Więc spirala się będzie nakręcać sama. Co do kobiety to znam wielu gości , którzy będąc łysymi mieli dziewczyn na pęczki nie dzięki włosom a swojej przebojowości, energii , charyzmie, Jeżeli jesteś zdrowy to przede wszystkim zadbaj o siebie - siłownia , ruch ogarnij hormony. Jak jestes ulany to nawet z gęsta czupryną będziesz nieatrakcyjny, I zastanów się co jest dla Ciebie na ta chwilę najważniejsze - kobieta czy włosy. Zawsze są inne alternatywy do chemii.  Systemy , Smp ,  Jeżeli masz niski testosteron to nie przyciągniesz żadnej kobity , będziesz miał zawsze niską samoocenę , depresję i zero chęci do walki czy życia.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z włosami wyglądam 7/10. Bez włosów 4/10. 

Pytanie czy warto lecieć z tym minoxidiliem, bo naczytałem się, że to tymczasowo pomaga, ale długoterminowo przyśpiesza łysienie. W moim przypadku warto pociągnąć z rok tego minoxidila czy od razu iść na przeszczep?

Moje zdrowe włosy są bardzo grube (u trychologa grubość poza skalą), więc może nie potrzebowałbym przesxcezpiać zbyt gęsto tych włosów?

Ważne by zrobili zakola i dodali trochę włosów na środku głowy.

Edytowane przez chłop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to masz sporo włosów i może spróbuje je "zagęścić" przez mikropigmentację. Zabieg jest dużo tańszy od przeszczepu bo pewnie max. 7tys zł by wyszło a może i połowe mniej, tego nie wiem musiałby ktoś wycenić. Skontaktuj się z jakąś kliniką podeślij im zdjęcia albo umów się na konsultację i ocenią co i jak. A co do żony to z babą źle a bez niej też niedobrze i powodzenia w walce z depresją, bo uważam że to jest poważniejszy problem niż jakieś tam włosy ;) Wrzucam zdjęcie jak takie przykładowe zagęszczanie wygląda 

zagszczanie man przed i po.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 17:30, marcin89ck napisał:

Jak na moje oko to masz sporo włosów i może spróbuje je "zagęścić" przez mikropigmentację. Zabieg jest dużo tańszy od przeszczepu bo pewnie max. 7tys zł by wyszło a może i połowe mniej, tego nie wiem musiałby ktoś wycenić. Skontaktuj się z jakąś kliniką podeślij im zdjęcia albo umów się na konsultację i ocenią co i jak. A co do żony to z babą źle a bez niej też niedobrze i powodzenia w walce z depresją, bo uważam że to jest poważniejszy problem niż jakieś tam włosy ;) Wrzucam zdjęcie jak takie przykładowe zagęszczanie wygląda 

zagszczanie man przed i po.jpeg

7 tys to polowa przeszczepu w Turcji eh ... za "pare" kropek to eksluzywna zabawa dla kasiastych. Ja sobie bowiem tatuaż na caly rekaw zrobilem za okolo 7 tys u bardzo dobrego tatuoatora ale to byla praca na 4 pelne sesje.

Mkropigmentacja moze byc ok jak ktos goli sie na lyso lub gdy nie ma strefy biorczej dobrej do przeszczepu. W innym wypadku bym tego nie robil. Jest o tym temat. Ta metoda tez ma wiele wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2022 o 13:53, marcinn12 napisał:

7 tys to polowa przeszczepu w Turcji eh ... za "pare" kropek to eksluzywna zabawa dla kasiastych. Ja sobie bowiem tatuaż na caly rekaw zrobilem za okolo 7 tys u bardzo dobrego tatuoatora ale to byla praca na 4 pelne sesje.

Mkropigmentacja moze byc ok jak ktos goli sie na lyso lub gdy nie ma strefy biorczej dobrej do przeszczepu. W innym wypadku bym tego nie robil. Jest o tym temat. Ta metoda tez ma wiele wad.

7 tys to rzuciłem max. na jaki moglaby jakas klinika wycenic i to pewnie za całą głowę. Realnie myślę że takie zagęszczenie wyceniliby na 3500-4500zł, ale to już pewnie zależy od kliniki, więc najlepiej ich pytać o szczegóły. tego typu zagęszczenie przez mikropigmentację najlepiej widać jak jest jaśniejsza karnacja i nie są blond włosy jak w tym przypadku, ale kolega sam musi wybrać co dla niego będzie najkorzystniejsze. Wad jakiś nie widzę bo to nie jest jak tatuaż na całe życie tylko na kilka lat i trzeba kropki za kilka lat odświeżyć, oczywiście już nie za takie duże pieniądze. A co do przeszczepu to jestem o tyle przeciwny po tym jak usłyszałem u jednej osoby cenę 23tys i potem jednak decyzja na mikropigmentacjęza 6tys bo jemu się nie podobało i włosy jednak nie takie gęste więc ściął się na łyso ;) Inna kwestia że też nie każdy ma ładną głowę żeby być łysym ale tego przypadku to nie dotyczy jeśli byłoby tylko wizualne zagęszczenie. Ogólnie co byś nie wybrał to trzeba się za kieszeń mocno złapać, bo ceny usług będą tylko rosnąć 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...