free web hit counter Skocz do zawartości
NobelŁusienia

Moja walka o włosy na razie idzie w dobrym kierunku

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 3 miesięcy walczę z tą przypadłością wszystkim możliwymi na ten moment metodami:) mam własnego bloga na którym to dokumentuję (więcej info). Na samym początku sytuacja była krytyczna wręcz niewarta świeczki. Wiele osób mówiło, że nie ma sensu bo nic nie osiągnę mówili nawet na przeszczep za późno. Ale się nie podaje robię co mogę aby odzyskać włosy. 240784578_556981202283049_2666576313057544429_n.thumb.jpg.c68baba1666f04306820d3e3a0fbd92d.jpg

efekty na szczęście widać choć nie wiem czy uda się osiągnąć pełen sukces. Wiele włosów jest w stanie uśpienia możliwe, że obecnie wybudzam większość  dlatego widać efekty. W najbliższych miesiącach mam zamiar to jakoś zweryfikować. Opinie  dobre rady mile widziane 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minoxidil 5%, mieszanki olejów, masarz głowy oraz dermo-roler coś się ruszyło ale pewnie bez przeszczepu się nie obejdzie. Ale mam zamiar rozwinąć ten projekt ale troszkę funduszy brak ale sukcesywnie coś modyfikuje 

Edytowane przez NobelŁusienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wpływa to na gospodarkę hormonalną :) na razie niestosuje ale nie mówię, że nie będę. Robię co mogę ale potrzebuję szybkich efektów dziś eksperymentowałem z pudrem do maskowania łysienia mój eksperymen. Nie jest to do stosowania codziennie ale na imprezę jak znalazł szkoda, że w 2012 roku tak nie zabrałem się do leczenia jak teraz. Niby wtedy kasy niebyło ale teraz jest tylko trochę lepiej i jakoś daję radę. A przez 10 lat ogromnych postępów w tej dziedzinie nie ma   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskakuj na bloker, bo im później się na to zdecydujesz tym efekt będzie słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał. Efekty widać i są rewelacyjne jak na 3 miesiące. Lepiej nie kombinuj i kontynuuj obecną kurację. 

Ale jakoś nie mogę uwierzyć, że czosnek i cebula działają tak dobrze :-)  

A jak zapach włosów następnego dnia, nie jest odczuwalny?

Minoxa stosujesz dwa razy dziennie czy raz?

Czemu dodałeś olejek z awokado do pierwotnej wcierki?

I w ogóle skąd pomysł na taką kurację?

Edytowane przez tom555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czosnek i cebula działa antybakteryjnie no i dostarcza substancji odżywczych. A olej z awokado ma wiele pozytywnych właściwości. 

Co do zapach dzień po jest ok ale jak mam na głowie to potem pokój muszę przewietrzyć min 30mint bo czuć ostro 

a wcierkę używam rano i wieczorem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj bloker koniecznie bedzie duzo lepiej, jesli nie chcesz drastycznie ucinac dht po prostu daj 1 tab na tydzien dutasterydu, z czasem mozesz wejsc na dwie tab tygodniowo, podejrzewam ze gniazdo odrosnie skoro tak Ci przod zagescilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie po 4 miesiącach, jestem ciekawy efektu.

Tą wcierkę odsączasz przez sitko, czy kładziesz taką papkę?

Widziałem jakiś czas temu w superpharmie olejki na włosy arganowy, z czarnuszką i jeszcze inne były (za ok 10 zł). Jakbyś chciał jeszcze dodać coś, chociaż wydaje mi się że nie ma co zmieniać jak ewidentnie widać progres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prowadzę bloga tam większość dokumentuję:) ale myślę że dopiero za następne 3 miesiące będzie można powiedzieć czy kuracja cały czas działa tak samo szybko. To co mam gdybym podwoił to używając pudru do włosów owłosienie głowy wyglądało by normalnie.  Mam zamiar kupić mikroskop USB aby dokładniej obserwować skórę głowy.  Najgorsze w tym momencie jest to, że zdjęcia robię w różnych warunkach oświetleniowych co sprawia, że trudniej je porównywać. Dla mnie to obecnie eksperyment żucia staram się go realizować najlepiej jak mogę   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz robić go najlepiej jak możesz to zacznij porządną kurację opartą na blokerze. Masz tak zły stan początkowy, że magiczne wcierki z czosnku nie zagęszczą Ci odpowiednio włosów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale broker ingeruje w gospodarkę hormonalna:(  Jeśli do marca nie zawarzę znacznej poprawy to dorzucę i jego :) choć chciałbym do wakacji uzyskać efekt łał nie wiem czy to możliwe ale początki mało wskazywały na znaczącą poprawę. To co mam z przodu na głowie już cieszy brakuje gęstości ale wcześniej pewnie miałem z 2 włosy na cm2 a teraz to już jest coś  

271053285_467561514946565_1430779247671190026_n.jpg

Edytowane przez NobelŁusienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ingeruje, ale łysienie to problem związany z hormonami, więc nie ma innej długoterminowej drogi. Nawet jeżeli dzięki minoxidilowi coś tam odzyskasz, to będzie to efekt krótkotrwały. 

 

Wrzucaj zdjęcia od góry, w mocnym świetle. Bo jeżeli jest ciemno i słaba jakość to zawsze wygląda to dużo lepiej niż w rzeczywistości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mg16 napisał:

Owszem ingeruje, ale łysienie to problem związany z hormonami, więc nie ma innej długoterminowej drogi. Nawet jeżeli dzięki minoxidilowi coś tam odzyskasz, to będzie to efekt krótkotrwały. 

 

Wrzucaj zdjęcia od góry, w mocnym świetle. Bo jeżeli jest ciemno i słaba jakość to zawsze wygląda to dużo lepiej niż w rzeczywistości 

nie prawda jade na loxonie juz 6 lat conajmniej i dalej coś tam odrasta nie są to włosy jak w liceum ale nie są też złe jak są dłuższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 18:38, arkadiusz098 napisał:

nie prawda jade na loxonie juz 6 lat conajmniej i dalej coś tam odrasta nie są to włosy jak w liceum ale nie są też złe jak są dłuższe

Ale stosujesz minoxa z blokerem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 13:27, Mg16 napisał:

Owszem ingeruje, ale łysienie to problem związany z hormonami, więc nie ma innej długoterminowej drogi. Nawet jeżeli dzięki minoxidilowi coś tam odzyskasz, to będzie to efekt krótkotrwały. 

 

Wrzucaj zdjęcia od góry, w mocnym świetle. Bo jeżeli jest ciemno i słaba jakość to zawsze wygląda to dużo lepiej niż w rzeczywistości 

zdajesz sobie sprawe, ze to niekoniecznie hormony są głownym powodem łysienia tylko czesto stany zapalne głowy, długoletnia nieodpowiednia dieta, pielegnacja, stres, choroby... zauwazylem, ze dla wielu ludzi na forum "wskoczenie na duta lub fina" jest lekiem na wszelakie zło.. to tylko dowodzi jak niektóre osoby mają wąski zakres wiedzy i spatrzeni są na jedno i to samo. Autor ŚWIETNIE podszedł do tematu. Bez chemii spowodował zajebisty odrost w 3 miesiące a Ty mu radzisz wskoczyć na duta bo dlugoterminowo to nie przejdzie... :D
Stary, pogratuluj autorowi efektu i a nawet podziękuj bo pewnie dzieki niemu sie dowiedziałeś, że nie tylko chemią można odzysać włosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to taki super odrost? nie powiedziałbym.

Na całkowicie łysej głowie minox nierzadko daje nieźle odrosty, problem w tym, że to jest efekt po 3 miesiącach a trzeba brać pod uwagę, że progres będzie może do roku czasu a później stanie w miejscu. 

Do autora: Jak liczysz w przyszłości na przeszczep i włosy, które będą wyglądały chociaż przyzwoicie to musisz dorzucić bloker. Jak doustny odpada to może spróbuj wrzucić fina do minoxa i zrób stężenie 0,025% albo kup gdzieś gotowego topical fina. 

Do minoxa zdecydowanie warto dorzucić również mikronakłuwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kamdom96pz napisał:

zdajesz sobie sprawe, ze to niekoniecznie hormony są głownym powodem łysienia tylko czesto stany zapalne głowy, długoletnia nieodpowiednia dieta, pielegnacja, stres, choroby... zauwazylem, ze dla wielu ludzi na forum "wskoczenie na duta lub fina" jest lekiem na wszelakie zło.. to tylko dowodzi jak niektóre osoby mają wąski zakres wiedzy i spatrzeni są na jedno i to samo. Autor ŚWIETNIE podszedł do tematu. Bez chemii spowodował zajebisty odrost w 3 miesiące a Ty mu radzisz wskoczyć na duta bo dlugoterminowo to nie przejdzie... :D
Stary, pogratuluj autorowi efektu i a nawet podziękuj bo pewnie dzieki niemu sie dowiedziałeś, że nie tylko chemią można odzysać włosy

Szanowny kolego, w przypadku łysienia u mężczyzn łysienie androgenowe stanowi aż 95% wszystkich przypadków. W przypadku autora wątku - jest to na pewno androgenówka. Włosy wypadły mu z miejsc atakowanych przez łysienie androgenowe. Gdyby problemem była zła dieta albo zapalenie skóry to chyba dziwnym trafem nie trafiłoby jedynie na ten obszar? :) 

 

O zajebistym odroście i odzyskaniu włosów będzie można powiedzieć kiedy autor bez użycia mikrwłókien będzie w stanie uzyskać przyzwoitą fryzurę. Obecnie w dalszym ciągu jest osobą praktycznie łysą. 

 

Blokery są tutaj forsowane z tego powodu, że forum zrzesza osoby siedzące w temacie łysienie od X lat. Ludzie próbowali różnych magicznych wcierek, szamponów czy urządzeń - na dłuższą metę jednak włosy odzyskać i utrzymać pozwalają przede wszystkim blokery. Niektórym na jakiś okres czasu pomaga minox, ale koniec końców bez blokera zwykle i tak kończy się to nie za ciekawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to co robię nie jest w 100% dobre ale staram się coś poprawić wizerunek. Tak jak powiedział kolega jestem ciągle łysy choć włosów więcej jest na głowie. Do uzyskania około 60wlosów na 1cm2 jest mi bardzo daleko. Efekty obecnie są bardzo powolne nie tak spektakularne jak na poczatku gdy każde 2 tygodnie przynosiły wyraźna poprawę. Wiem, że mam za mało broni do walki z ta  272063550_2272400276231140_7985826201961992764_n.thumb.jpg.026584e4a497fa20b99d71c1701645af.jpg

chrobrą ale cóż zrobić. Wcieram masuje robię co mogę aby było lepiej:)  nawet jak podwoje ilość włosów na głowie i tak nie uzyskam efektu pełnej gęstości ale trzymam się nadziej o lepsze jutro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2022 o 22:38, Mg16 napisał:

Ale stosujesz minoxa z blokerem. 

wrzucam około 1,5 gram ru i to wszystko nic więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zagęścić się może nie uda ale różnica jest duża. Na twoim miejscu kontynuowałbym kurację ile się da i rzadkie włosy uzupełnił zagęszczając mikropigmentacją. Trochę włosów byś już miał a skórę głowy która prawdopodobnie będzie dalej prześwitywać przez ciemne włosy oddał bym pod mikropigmentację. Powodzenia w nierównej walce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 23:22, arkadiusz098 napisał:

wrzucam około 1,5 gram ru i to wszystko nic więcej 

No tak, wiec stosujesz bloker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 10:34, Mg16 napisał:

No tak, wiec stosujesz bloker

ale minox to jedyna rzecz od której nigdy przerwy nie miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...