free web hit counter Skocz do zawartości
artur3672

HELP! na nowo leca wlosy

Rekomendowane odpowiedzi

biore CB - 3% (5x tydzien), Minox x 1 dziennie (czasem jeden dzien omine w tygodniu) + EmuGel i Saba wymiennie (prawie codziennie)

+ ketokonozal 1 x tyg 

+ biotyna 10mg

 

Od roku wlosy slabna przerzadzaja sie (wczesniej bylo super).

Co mogę poprawic w kuracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxidil to efekt na chwilę czyt. Max 2 lata, u mnie fajne efekty dał na około rok a później mimo regularnego stosowania włosy się posypały i dodatkowo dostałem łojotok w gratisie. Odstaw minoxa bo to przez niego będzie coraz gorzej. Wiem po sobie i od kilku innych którzy mieli identycznie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się całkowicie. Dzieki minixowi odzyskalem duzo wlosow i wciaz widzę poprawe. Moje wlosy zrobily sie ciemne, wzmocnil sie zarost na twarzy, rzesy i brwi. Ewidetnie działa jak nalezy. Mowa oczywiscie o wersji oralnej bo topical stosowalem 2 lata bez efektow po za przesuszaniem wlosow i skory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym odradzał odstawienie minoxidilu. Badania pokazują że efekt uzyskany dzięki połączeniu blokera i minoxa jest mocniejszy i trwalszy niż stosowanych pojedynczo, a odstawianie tych środków może spowodować nagłe znaczne pogorszenie. Można rozważyć właśnie wersję doustną w dawkach do 5 mg (ale nie polecam pić roztworów na skórę), lub stosowanie 2 razy dziennie. Możesz spróbować dodać do miejscowego minoxidilu finasteryd w dawkach 0,25-1mg/ml, bo domyślam się że doustnego nie chcesz, a zawsze to dodatkowy antyandrogen o innym sposobie działania niż CB. Oczywiście miejscowy finasteryd też ma wplyw na systemowy DHT, jednak mniejszy niż przyjmowany doustnie. Można rozważyć dermapen/dermaroller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur po pierwsze zrob panel hormonalny + vit D. Aktualnie wiele osób na różnych forach  skarży się na pogorszenie stanu wlosów. Znaczna częśc z nich ma krytyczny poziom vit D. Ludzie uczą sie, pracują w domach , nie przebywają na słoncu a niestety niski poziom vit D powoduje łysienie.

Po drugie czy jest łojotok? Stosujesz srodki przeciwzapalne wiec to nie stan zapalny,

Po trzecie ketakonazol min 3 x tydz,

Po czwarte wróć do minoxa x 2 dziennie , spróbuj dolac trochę fina tak by stężenie bylo ok 0.05%. Najlepiej żeby to byl minox bez glikolu.

Po piąte - dermapen , dermapen i jeszcze raz dermapen - jeżeli nie to chociaż zaopatrz się w drewnianą szczotkę do w łosów albo ręczny masażer do glowy. Przed aplikacją minoxa ale po umyciu wlosów robisz intensywny 4-5 min masaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2022 o 21:16, Plkk123 napisał:

Minoxidil to efekt na chwilę czyt. Max 2 lata, u mnie fajne efekty dał na około rok a później mimo regularnego stosowania włosy się posypały i dodatkowo dostałem łojotok w gratisie. Odstaw minoxa bo to przez niego będzie coraz gorzej. Wiem po sobie i od kilku innych którzy mieli identycznie. 

 

To nie jest prawda. Minoxidil ani finasteryd nie tracą właściwości. Ludzie nie rozumieją mechanizmów działania leków. Minix nie powoduje łojotoku - robi to glikol , który jest używany jako "baza" dla minoxa.

Glikol zatyka mieszki , wysusza skórę, powoduje swędzenie i stany zapalne.  Reakcją obronną jest wzmożona produkcja sebum i łojotok.

Pisałem o tym milion razy - to nie leki tracą właściwości :

- to skóra skalpu robi się coraz grubsza , zaczyna się świecić - tworzy się blizna - ponieważ łysienie to stan prowadzący do bliznowacenia skóry.

- zmienia się profil hormonalny

Miałem podobnie jak Ty ale od kiedy używam minoxa bez glikolu wszystkie te problemy zniknęły,

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Fina nie wrócę mi spustoszył organizm (też po odstawiniu). @emptybox

Minoxidil doustnie tak chwalicie, ale działa podobnie jak FIN, obniza poziom DHT? @marcinn12

Vitaminę C i D suplementuje, tak samo Biotynę.

Dermapen naprawdę robi taką rewolucje in plus? 

Przeciez CB  to jest bloker @Kaov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, artur3672 napisał:

Do Fina nie wrócę mi spustoszył organizm (też po odstawiniu). @emptybox

Minoxidil doustnie tak chwalicie, ale działa podobnie jak FIN, obniza poziom DHT? @marcinn12

Vitaminę C i D suplementuje, tak samo Biotynę.

Dermapen naprawdę robi taką rewolucje in plus? 

Przeciez CB  to jest bloker @Kaov

CB jest słabym blokerem, mniej więcej na poziomie fluridilu. W dodatku stosujesz 3% a w badaniach nawet 7,5% po roku ledwo co utrzymało włosy. CB to żart, niedługo Chiny przebadają do końca pyrilutamid i to będzie sensowny miejscowy antyandrogen.To już tańsze znacznie  będzie stosowanie kremu Nizoral- ma działanie antygrzybiczne ale i też antyandrogenowe.

Możesz stosować wcierkę z finasterydu w stężeniu 0,025%- będzie słabsza od tabletek ale jak masz uboki to dużo lepsze to niż brak porządnego blokera.

Jest jeszcze miejscowy dutasteryd który możesz zrobić samemu po kosztach i symulować mezoterapia aplikując 12-24 godziny po nakłuwaniu dermapenem ewentualnie dermastemplem (rollery nadają się do śmietnika).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2022 o 00:06, emptybox napisał:

CB jest słabym blokerem, mniej więcej na poziomie fluridilu. W dodatku stosujesz 3% a w badaniach nawet 7,5% po roku ledwo co utrzymało włosy. CB to żart, niedługo Chiny przebadają do końca pyrilutamid i to będzie sensowny miejscowy antyandrogen.To już tańsze znacznie  będzie stosowanie kremu Nizoral- ma działanie antygrzybiczne ale i też antyandrogenowe.

Możesz stosować wcierkę z finasterydu w stężeniu 0,025%- będzie słabsza od tabletek ale jak masz uboki to dużo lepsze to niż brak porządnego blokera.

Jest jeszcze miejscowy dutasteryd który możesz zrobić samemu po kosztach i symulować mezoterapia aplikując 12-24 godziny po nakłuwaniu dermapenem ewentualnie dermastemplem (rollery nadają się do śmietnika).

 

Dzieki emptybox, nie znam sie tak mocno, ale przez pierwsze 2 lata CB robiło robote. Zagescilo wlosy.

 

Myslisz ze wcierka z finasterydu cos podziala jak bloker, czesciowo? Nie czytalem nigdzie o skutecznosci takiej wcierki.

 

Dutastrydu nie bede tykal, O Dermapenie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak podpytam dzialanie androgenowe = obnizenie DHT ? Tego drugiego nie chce, nie chce ryzykowac gorszego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 08:18, piotr1281 napisał:

To nie jest prawda. Minoxidil ani finasteryd nie tracą właściwości. Ludzie nie rozumieją mechanizmów działania leków. Minix nie powoduje łojotoku - robi to glikol , który jest używany jako "baza" dla minoxa.

Glikol zatyka mieszki , wysusza skórę, powoduje swędzenie i stany zapalne.  Reakcją obronną jest wzmożona produkcja sebum i łojotok.

Pisałem o tym milion razy - to nie leki tracą właściwości :

- to skóra skalpu robi się coraz grubsza , zaczyna się świecić - tworzy się blizna - ponieważ łysienie to stan prowadzący do bliznowacenia skóry.

- zmienia się profil hormonalny

Miałem podobnie jak Ty ale od kiedy używam minoxa bez glikolu wszystkie te problemy zniknęły,

 

 

Podepnę się pod temat, gdzie znajdę MINOX bez glikolu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2022 o 21:16, Plkk123 napisał:

Minoxidil to efekt na chwilę czyt. Max 2 lata, u mnie fajne efekty dał na około rok a później mimo regularnego stosowania włosy się posypały i dodatkowo dostałem łojotok w gratisie. Odstaw minoxa bo to przez niego będzie coraz gorzej. Wiem po sobie i od kilku innych którzy mieli identycznie. 

 

minoxa używam parę lat i to nie prawdą cały czas widzę odrosty, jednak nie są spektakularne więc jednak musze się ratować przeszczepem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2022 o 09:29, Szym_ek napisał:

Podepnę się pod temat, gdzie znajdę MINOX bez glikolu? 

wpisz w google np minoxidil polaris nr 7 i wyskoczy sklep w Polsce ktory to sprzedaje. Jak nie od nich to sa inne sklepy zagraniczne , na ebayu tego pelno. Jeżeli uzywasz doustnie finna i nie mieszasz niczego z minoxem to sprobuj pianki rogaine czy kirlkalnd - tez do dostania w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...