free web hit counter Skocz do zawartości
Polaris

Łysienie łojotokowe. Jakie podjąć kroki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej więcej rok temu zauważyłem dość znaczne wypadanie włosów. Włosy są dość mocno przerzedzone oraz pojawiły się zakola ( nie tylko ja to zauważyłem ). Z początku problemem się nie przejmowałem, ale coraz mnie mi się to podoba. Zacząłem więc szukać informacji na temat łysienia w internecie i wszystko wskazuje na to, że mój problem to łysienie łojotokowe. Włosy mi się szybko przetłuszczają, będąc młodszym miałem trądzik na twarzy, teraz mam go na plecach gdzie zarazem mam tłustą skórę, na głowie też mam tłustą i lśniącą skórę szczególnie w miejscu gdzie dawniej miałem włosy.

Czy są na to jakieś skuteczne metody? Co mam konkretnie zrobić? Jakie specyfiki mogą okazać się pomocne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zacząłem więc szukać informacji na temat łysienia w internecie i wszystko wskazuje na to, że mój problem to łysienie łojotokowe.

 

Jak do tej pory nie znalazłem żadnych naukowych dowodów na związek między łysieniem a łojotokiem, poza tym, że łysieniu często towarzyszy łojotok.

 

Łojotok to dla mnie osobny problem. Niewątpliwie uciążliwy, ale jednak nie powodujący łysienia sam w sobie. Tak też twierdzą lekarze dermatolodzy, którzy zajmują się łysieniem.

 

Łysienie androgenowe wszczyna się na skutek przyłączania się androgenów (głównie DHT) do receptorów brodawki skórnej (ang. demal papilla).

Gruczoły łojowe (ang. sebaceous glands) zlokalizowane są znacznie wyżej. I choć DHT rozpuszcza się w łoju, to raczej nie przenika stamtąd do brodawki skórnej.

 

hair.jpg.d47e3cab366864299859983bb308e0e9.jpg

 

Niektórzy twierdzą, że ew. przyczyną łysienia przy łojotoku może być ew infekcja grzybicza i/lub bakteryjna, której sprzyja łojotok.

Ale wówczas udałbym się do dermatologa, pobrał odpowiednie próbki ze skóry i sprawdził w badaniach czy nie ma infekcji, a wtedy podjął ew. walkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...