free web hit counter Skocz do zawartości
Topol

Sucha skóra po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Miałem przeszczep włosów nieco ponad miesiąc temu i po odpadnięciu strupków pomimo stosowania delikatnego szalony który dostałem z kliniki skora głowy strasznie się wysusza/łuszczy ale nie swędzi. Co mogę dorzucić do nawilżenia skory mając na uwadze, ze nowe włosy sa dalej bardzo delikatne i muszę unikać preparatów z duża ilością chemii bądź takich które mógłby by niekorzystnie wpłynąć na nowo przeszczepione włosy?

z góry dzięki za pomoc

w linku jak to wyglada na zdjeciu 

https://ibb.co/1GJD8bM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam nazwy była to jakaś marka własna wydawana przez klinikę, natomiast mam wrażenie, a nie powiazalem tego z początku bo od 3 dni stosuje szampon Dermedic Capilarte ktory jest przeznaczony do wrażliwej i suchej skory ale od tego czasu jest tylko gorzej. Opiekun z kliniki w Turcji napisał, ze już miał takie przypadki i jest to normalne i mogę stosować oleje do nawilżania… także nie otrzymałem od nich żadnej pomocy bo normalne to nie jest

planuje odstawić wszelkie szampony i kupić żel z aloesu i raz dziennie go stosować 

najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jestem aktualnie w podróży do Ameryki środkowej i mam ograniczone możliwości co do konsultacji przez dermatologa i chce zacząć może od jakiś „domowych” sposobów 

Edytowane przez Topol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra głowy łuszczy się w miejscu przeszczepu? Na około mieszków masz takie okrągłe płatki suchej skóry? Jeśli tak, to masz zapalenie mieszka po ht i jest to normalne. Miałem coś takiego po przeszczepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chociaż skora łuszczy się również na środkowej części głowy gdzie nie mialem przeszczepionych włosów ale była tam również spora ingerencja i szok dla praktycznie całej głowy. Póki co kupiłem żel z aloesu i zobaczę jak się będzie sprawdzał na te wysuszone części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...