free web hit counter Skocz do zawartości
Marcin90

Skymed 4800 graftów. 13.01.2022r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, łysienie zacząłem zauważać około 20 roku życia. Zrobiłem rozeznanie i brałem pod uwagę dwie kliniki.  Jedna z nich jest teraz mocno na topie. Mając 30 lat zdecydowałem się na przeszczep, wybór padł na klinikę Estepalace w Turcji za pośrednictwem firmy Skymed. Nie będę ukrywał, że o wyborze kliniki zadecydowała po prostu lepsza cena tej samej oferty. Skontaktowałem się z kliniką i od początku miałem swojego opiekuna wyjazdu. To z nim ustaliłem wszystkie szczegóły i też u niego dostałem odpowiedzi na moje pytania i szczegóły dotyczące zabiegu. Po ustaleniu terminu z Panem Michałem zakupiłem bilety, z racji że jechałem z osobą towarzyszącą musiałem dopłacić do ceny zabiegu 60€ za śniadania więc za całość zapłaciłem 1950€ + bilety. Na lotnisku w Turcji po przejściu standardowych kontroli musiałem udać się w wyznaczone przez opiekuna miejsce oznaczone numerem. Tam czekał na nas kierowca, który po przedstawieniu się  zawiózł nas do hotelu. Turcy niestety słabo rozmawiają po angielsku ale są bardzo pomocni i zawsze można posłużyć się tłumaczem w telefonie by się porozumieć. Warto mieć walutę turecką na posiłki w hotelu. Znajdują się w nim dwie restauracje, więc nie trzeba nigdzie wychodzić by coś zjeść.

Dzień zabiegu wyglądał następująco: opiekun poinformowałam mnie o której z hotelu zabierze mnie kierowca do kliniki. Tam powitała mnie tłumaczka (Turczynka studiująca w Krakowie). Po przejściu do sali zabiegowej zrobiono mi zdjęcia, Pani doktor ustaliła linię czoła oraz obszar jaki ma zostać pokryty i przystąpiono do pobierania graftów. Zabieg był niemalże bezbolesny, natomiast gdy asystentka widziała, że zaczyna boleć proponowana dodatkowe znieczulenie. Co jakiś czas Panie pytały mnie o ewentualny ból i moje samopoczucie. Po pobraniu graftów była 20 minutowa przerwa na obiad w pokoju piętro wyżej gdzie zaprowadziła mnie tłumaczka. Po obiedzie Pani doktor zaczęła otwierać kanały pod grafty, które Panie asystentki później wszczepiały. Cały zabieg trwał ok 9h. Pod koniec głowę ostrzyknięto osoczem bogato-płytkowym i założono bandaże.  Pani doktor była zadowolona i zapewniła, że mogę się spodziewać świetnego efektu ponieważ pobrano i wszepiono mi 4800 graftów. Po zabiegu czekał na mnie kierowca, który odwiózł mnie do hotelu. Kolejnego, ostatniego dnia naszego pobytu, miałem dostarczone  śniadanie do pokoju. Następnie z hotelu już ze wszystkimi bagażami odebrał nas kierowca, który zawiózł nas na konsultację do kliniki. Tam wykonano mi zdjęcia, przedstawiono pielęgnację całej głowy oraz kosmetyki, które powinienem stosować. Kierowca następnie zawiózł nas na lotnisko. Aktualnie jestem 2 miesiące po zabiegu. Na efekty przyjdzie jeszcze poczekać ale do tej pory wszystko goi się bezproblemowo i na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, że zdecydowałem się na zabieg ze Skymedem.

 

Przed zabiegiem 1.PNG

Przed zabiegiem 2.PNG

Przed zabiegiem 3.PNG

Przed zabiegiem 4.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie korzystałem z farmakologii i póki co na razie nie zamierzam nic brać poza witaminami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o witaminy to brałem The Mossi London, które dostałem w klinice po zabiegu a jak mi się skończyły to zacząłem brać Biotebal 10mg i Cynk 5,5mg. I tyle jeżeli chodzi o suplementy jakie przyjmuję. Dodatkowo od drugiego miesiąca zacząłem wykonywać masaż skóry głowy by pobudzić krążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci miesiąc od zabiegu. Większość włosów wypadła ale spora część została i dalej rośnie. Włosy rosną nierównomiernie.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

7.PNG

8.PNG

9.PNG

10.PNG

11.PNG

12.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twoje odczucia w stosunku do efektu? Każdy ma inne podejście do takich spraw ale według mnie świetny efekt. Aktualnie, nie zrozum mnie źle ale wyglądasz jakby ci się włosy przerzedziły a nie że byłeś praktycznie łysy. Jest o otyle plus że te wszczepione już nie wypadną a gdy naturalne wylecą to drugim zabiegiem zamkniesz definitywnie temat przeszczepu włosów. Obstawiam, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy gęstość wzrośnie jeszcze o jakieś 10% i to będzie max jak na 4800 graftów niemniej moim zdaniem dobrze wykonana praca medyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mario777 napisał:

Jak twoje odczucia w stosunku do efektu? Każdy ma inne podejście do takich spraw ale według mnie świetny efekt. Aktualnie, nie zrozum mnie źle ale wyglądasz jakby ci się włosy przerzedziły a nie że byłeś praktycznie łysy. Jest o otyle plus że te wszczepione już nie wypadną a gdy naturalne wylecą to drugim zabiegiem zamkniesz definitywnie temat przeszczepu włosów. Obstawiam, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy gęstość wzrośnie jeszcze o jakieś 10% i to będzie max jak na 4800 graftów niemniej moim zdaniem dobrze wykonana praca medyków.

Dopiero co mu przeszczepione włosy wypadły i zaczęły rosnąć nowe. Gęstość się znacząco poprawi jeszcze co najmniej dwukrotnie albo i lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sorry że odpisuje z takim opóźnieniem ale natłok obowiązków uniemożliwia częste sprawdzanie forum. Na pewno będę dodawał aktualizaje co miesiąc. Jeżeli chodzi o odczucia w stosunku do efektu to na chwilę obecną średnio jestem zadowolony. W jednym miejscu jest gęsta kupka włosów, a w innym nie ma ich prawie w ogóle. Liczę, że gęstość wzrośnie jeszcze o przynajmniej 50%. Widzę, że nawet teraz nowe włosy się przebijają, także jestem pozytywnej myśli. Efekty ocenie dopiero w 8 miesiącu od zabiegu, bo dopiero po takim czasie można się spodziewać końcowego efektu. Także co miesiąc będzie można oceniać postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że końcowy efekt uzyskasz za jakieś 2 miesiące. Póki co wygląda to wszystko bardzo dobrze żeby nie napisać rewelacyjnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 22:07, mario777 napisał:

Jak twoje odczucia w stosunku do efektu? Każdy ma inne podejście do takich spraw ale według mnie świetny efekt. Aktualnie, nie zrozum mnie źle ale wyglądasz jakby ci się włosy przerzedziły a nie że byłeś praktycznie łysy. Jest o otyle plus że te wszczepione już nie wypadną a gdy naturalne wylecą to drugim zabiegiem zamkniesz definitywnie temat przeszczepu włosów. Obstawiam, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy gęstość wzrośnie jeszcze o jakieś 10% i to będzie max jak na 4800 graftów niemniej moim zdaniem dobrze wykonana praca medyków.

 

W dniu 15.05.2022 o 22:40, Plkk123 napisał:

Dopiero co mu przeszczepione włosy wypadły i zaczęły rosnąć nowe. Gęstość się znacząco poprawi jeszcze co najmniej dwukrotnie albo i lepiej

 

Z racji tego, że 2 miesiące temu pisałem o gęstości jaką da się z tego wyciągnąć to niestety mogę powiedzieć "a nie mówiłem" chociaż życząc zawsze drugiemu człowiekowi zawsze jak najlepiej chciałem się mylić. Podtrzymuję swoje zdanie że za pół roku kiedy będziesz rok po zabiegu, drugi zabieg dogęszczający środek/koronę i spokój na wiele lat.

___________

Optycznie zawsze ciężko jest ocenić ilość sadzenia graftów na dany obszar więc stąd moje pytanie, czy masz wiedzę ile graftów poszło na font głowy a ile na środek to przejście do korony i samą koronę? Czy pani doktor udzieliła takiej informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując do poprzedniego miesiąca mogę powiedzieć, że włosy się zauważalnie zagęściły. Mam nadzieję, że w kolejnych miesiącach chociaż w niewielkim procencie się jeszcze poprawią, jeżeli nie to też spoko. 

Poważnie myślę o kolejnym zabiegu dogęszczającym ale raczej za około rok. Zobaczymy.

Niestety nie mam informacji ile graftów poszło na front A ile na koronę głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin90 napisał:

Porównując do poprzedniego miesiąca mogę powiedzieć, że włosy się zauważalnie zagęściły. Mam nadzieję, że w kolejnych miesiącach chociaż w niewielkim procencie się jeszcze poprawią, jeżeli nie to też spoko. 

Poważnie myślę o kolejnym zabiegu dogęszczającym ale raczej za około rok. Zobaczymy.

Niestety nie mam informacji ile graftów poszło na front A ile na koronę głowy.

Zawsze możesz się o to zapytać ile graftów gdzie poszło. Co do korony to mieszki włosowe zakotwiczają się tam dłużej nawet do 3-4 miesięcy ale oczywiście jest to kwestia indywidualna. Twój rezultat już teraz jest bardzo dobry co widać po zdjęciach porównując je sprzed zabiegu i teraz. Potwierdza to tylko fakt że wyboru dokonałeś właściwego ( jedna z lepszych opcji na forum ). Dla mnie włosy mogą ci się jeszcze zagęścić ale maksymalnie 10-15 %. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci na konkretne partie graftów dali? Pamiętasz? :) 

+ mam pytanko, może ktoś się orientuje, wracając z zabiegu lekko się uderzyłem w głowę, lekko, dosłownie, poszła mała struga krwi, która po chwili zastygła. Jako, że jestem 2 dni po zabiegu to przemywam powolutku wodą z miski i pryskam co kilka h solą fizjologiczną, nie chcę jednak uszkodzić graftów pod tą zaschniętą strugą krwi, myślicie, że jak za parę dni dołącze szampon, a za kolejny tydzień bardziej zdecydowane ruchy rękami podczas mycia, to nie zejdzie ta krew z graftami, zakorzenią się na tyle mocno by krew się "upłynniła" i zeszła sama bez graftów? Dziena! Ładny efekt kolego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...