free web hit counter Skocz do zawartości
marcinn12

Topical finasteryd a efekty uboczne

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Panowie,

Jestem okolo 3 tygodnie na finie w stemoxie o stezeniu 0,025% i no ku### nie wierze. Znowu mam problem z zwodem i dojsciem... a sperma to jak woda. Na wersji oralnej przez 3 miesiace brania to bylo nie do opisania pelna impotencja z ktorej sie leczylem na pewno ponad rok czasu ale efekty w wlosach byly...szybki odrost. Postanowilem obecnie sprobowac raz jeszcze ale tym razem zewnetrznie w mega niskim stezeniu jak podaje literatura i jest to samo co w wersji oralnej.

Czy tylko ja jestem taki wybrany czy wy rowniez doswiadczacie takich ubokow w wersji topical? Rozmawialem z lekarzem i oni twierdzi ze skutki uboczne w postaci zaburzen potencji to margines rzedu 1-3% co tez mozna znalezc w necie na temat takich dziwnych zanizonych statystyk. Ja po poprostu w to nie wierze albo tak drastycznie reaguje na ta substancje.

Czy zastapienie tego dutasterydem cos zmieni? Macie doświadczenia praktyczne?

Dodatkowo stosuje 5% ru tez w stemoxie od poczatku stycznia ale nie widze znaczacej poprawy.

Pozdrawiam

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiles badania hormonow zarowno przed oralem jak i topicalem? Jesli stan wyjsciowy hormonow byl ok to nie powinno byc problemow z potencja. Ja od lat jestem na topicalu i to w duuzo wyzszym stezeniu i zero problemow ale badam regularnie hormony a przed kuracja tez zbadalem i dopiero widzac w porzaku wyniki zdecydowalem sie odpalic fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania hormonalne to podstawa. Jeśli masz problemy przy tak niskim stężeniu fina to znacz, że coś jest nie tak z hormonami. Po drugie piszesz o efektach stosowania RU. Po 2 miesiącach nie będzie widać poprawy. Poczytaj sobie o cyklu wzrostu włosa. Efekt jakikolwiek najwcześniej po 4-6 miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku stosowałem tabletki 1mg co drugi dzień, a teraz 1ml 0,025% co drugi dzień i miałem/mam efekty uboczne. Co prawda nie aż tak duże, bo wszystko działa, ale zdecydowanie gorzej. Teraz zamówiłem topical duta i będę stosować co tydzień. Podobno znacznie mniej obniża DHT w osoczu przez wielkość cząsteczek. Po samym finie mam baby hair po stosowaniu jakieś 2 miesiące na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się w nowy środek na ślepo tylko zbadaj hormony. Ja doświadczałem nadwrażliwość na fina i to w topicalu, ale po jakimś czasie przeszło, Ale mój problem raczej dotyczył czego innego. Jak masz zwalone hormony to przypuszczalnie każdy środek tylko pogorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że na początku stosowania fina mogą być efekty uboczne, a po jakimś miesiącu lub dwóch organizm zaczyna się przyzwyczajać i jest ok. Tak jest np z bólem jąder, wiele osób na to narzeka, a później samo przechodzi.

Co do stosowania topical duta to różne wersję słyszałem. Jedni piszą, że nie przenika systemowo, inni że mało, a jeszcze inni że sporo. Nie wiem komu wierzyć, rzetelnych badań nigdzie nie ma. 

@bodzix1809 Czekam na twoją relację po stosowaniu topical duta 1 x tyg. Ciekawe czy będziesz miał po tym efekty uboczne, zobaczymy. Gdzie zamawiasz topical dut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hairnotic topical fina i teraz duta zamówiłem w https://www.farmaciaenandorra.com/

Duta zamówiłem dopiero wczoraj, więc pewnie dopiero za 2 tygodnie będzie. Chciałem inny skład niż te, które są wymienione na stronie i się zgodzili po takiej samej cenie. Mianowicie 0,05% duta. Co tydzień będę nakładać 2 ml co powinno być równoznacznie z 1mg duta. Obecnie nakładam 1ml fina pipetą i nie jest łatwo pokryć całego skalpu. Mam zakola, ale pokrywam w razie czego całą górę głowy.

Co do efektów ubocznych nigdy nie miałem żadnego bólu jąder itd. jedynie niskie libido i gorszą erekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Hairnotic napisał:

Badania hormonalne to podstawa. Jeśli masz problemy przy tak niskim stężeniu fina to znacz, że coś jest nie tak z hormonami. Po drugie piszesz o efektach stosowania RU. Po 2 miesiącach nie będzie widać poprawy. Poczytaj sobie o cyklu wzrostu włosa. Efekt jakikolwiek najwcześniej po 4-6 miesiącach

Nie jestem jakims noobem i walcze juz pare lat z lysieniem i mam dosyc rozlegla wiedze w zakresie lysienia. Lysienie lrzez swoja glupote i dlugoletnie branie sterydow anabolicznych rowniez pochodnym samego dht.

Jednak uwazam ze po 2 miesiacach mimo wszystko przy skutecznej terapii cos juz tam powinno byc widac. Przykladadowo po terapi prp ktora robie w domu jak np przywale z 4 sesje co tydzien to po dwoch miesiacach widac juz sporo baby hair i wzmocnienie wlosow wiec to jest roznie u kazdego i indywidualne. Ale zwykle daje sobie te minimum 3 miesiace kuracji zeby moc ocenic jej skutecznosc.

Teraz tez odtatnio mialem spore lysienie telogenowe w styczniu i w lutym poniewaz mialem dwie operacje w krotkim odstepie czasu a stres i narkozy potrafia zrobic wiele zlego ... dlatego licze ze musze jeszcze chwile odczekac. Co ciekawe po porzednich operacjach 2 lata temu calkowice wylysialem w ciagu 3-4 miesiecy, dlatego zdecydowalem sie na przeszczep ostatecznie. Ale to byly bardzo zle czasy i duzo stresu i nerwow.

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2022 o 19:56, marcinn12 napisał:

0,025%

0,025% jest optymalne o ile stosujesz 1ml

Jeśli więcej, stężenie musi być proporcjonalnie niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, feegloo napisał:

0,025% jest optymalne o ile stosujesz 1ml

Jeśli więcej, stężenie musi być proporcjonalnie niższe

Aktualnie stosuję 1ml w tym stężeniu co drugi dzień i mam efekty uboczne. Co prawda nie pomaga też to, że mam jakieś 15-20 kg nadwagi. Mimo to efekty uboczne nie są tak uciążliwe jak u autora postu. Jak ostatnio badałem hormony (przed kuracją) to miałem wszystko w normie. Testosteron gdzieś w połowie, DHT w górnej części skali.

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bodzix1809 Ja do autora tematu odpisałem ale nie oznaczyłem

0,025% 1ml obniża we krwi DHT o 25% zamiast 65% jak oral fin ale można i tak mieć uboki

Ja po ducie topical 0,05% i spadku DHT o 10% miałem uboki. Ten temat jest bardziej złożony niż samo DHT we krwi, dochodzą też obniżone neurosteroidy

 

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, feegloo napisał:

@bodzix1809 Ja do autora tematu odpisałem ale nie oznaczyłem

0,025% 1ml obniża we krwi DHT o 25% zamiast 65% jak oral fin ale można i tak mieć uboki

Ja po ducie topical 0,05% i spadku DHT o 10% miałem uboki. Ten temat jest bardziej złożony niż samo DHT we krwi, dochodzą też obniżone neurosteroidy

 

Zauważyłem, że cytowałeś autora tematu, ale napisałem ogólnie.

O kurcze, nie słyszałem o neurosteroidach. Będę musiał o tym poczytać.

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bodzix1809

Finasteryd i dutasteryd to inhibitory 5-alfa-reduktazy, enzymu który oprócz zamiany testosteronu na DHT bierze udział w syntezie innych hormonów pochodnych.

Cześć z nich to neurosteroidy które oprócz działania neuroprotekcyjnego mogą wpływać nawet na libido (np allopregnanolone)

A dut dodatkowo ubija 1 typ enzymu i 3 (fin tylko 2 i minimalnie 3)

Zrzut ekranu 2022-01-28 o 23.17.47.PNG

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@feegloo dzięki za informacje. Niestety wstawiony obrazek jest nieczytelny.

Wiesz czy wpływ na neurosteroidy jest zależny od sposobu aplikacji fina lub duta? Miałem efekty uboczne zarówno przy tabletkach i wcierce jeśli chodzi o fina.

Ciekawi mnie czy podbijanie DHT w osoczu zniweluje efekty uboczne. W teorii topical dut zbije 80-90% w skalpie, a powiedzmy 5-15% w osoczu. Więc nawet jeśli podbije DHT to i tak większość zostanie zbita w skalpie. (pisząc to nie oddzieliłem DHT od neurosteroidów - ciekawe czy można je jakoś podnieść).

Nie mogę doczekać się nowych rozwiązań, które będą blokować receptory androgenowe we włosach jak RU, ale zatwierdzone i mocniejsze.

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bodzix1809

Moje spekulacje są takie, że DHT we krwi nie do końca obrazuje to, co dzieje się w całym organiźmie w konkretnych tkankach

Więc jak we krwi DHT spada o 10% zamiast 60% to nie znaczy że masz 6x mniejsze uboki. A jeśli chodzi o neurosteroidy, to one mogą spadać inaczej niż DHT i np. po topical ducie spaść o 70%

Problem z blokerami receptorów jest taki, że mają słaby binding affinity. Mówił o tym Derek z Moreplatesmoredates. W skrócie, jeśli spróbujesz zatrzymać łysienie samym RU/CB to skutecznie zablokujesz receptor androgenowy przed testosteronem. Natomiast DHT z racji bycia silniejszym androgenem, musi blokować dużą ilością leku.

Czyli samym np. RU musiałbyś stosować > 100mg, a wtedy narażasz się na uboki. Dlatego optimum to zbicie DHT finem/dutem bez uboków i reszta co została do zablokowania np. 20mg RU

Nie sądzę że coś w tym temacie się zmieni, żeby wynaleźli bloker receptora który jest jednocześnie tani, skuteczny, bez efektów ubocznych i można go stosować wiele lat bez tzw. upregulacji receptora (przestaje reagować na lek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, feegloo napisał:

@bodzix1809

Moje spekulacje są takie, że DHT we krwi nie do końca obrazuje to, co dzieje się w całym organiźmie w konkretnych tkankach

Więc jak we krwi DHT spada o 10% zamiast 60% to nie znaczy że masz 6x mniejsze uboki. A jeśli chodzi o neurosteroidy, to one mogą spadać inaczej niż DHT i np. po topical ducie spaść o 70%

Problem z blokerami receptorów jest taki, że mają słaby binding affinity. Mówił o tym Derek z Moreplatesmoredates. W skrócie, jeśli spróbujesz zatrzymać łysienie samym RU/CB to skutecznie zablokujesz receptor androgenowy przed testosteronem. Natomiast DHT z racji bycia silniejszym androgenem, musi blokować dużą ilością leku.

Czyli samym np. RU musiałbyś stosować > 100mg, a wtedy narażasz się na uboki. Dlatego optimum to zbicie DHT finem/dutem bez uboków i reszta co została do zablokowania np. 20mg RU

Nie sądzę że coś w tym temacie się zmieni, żeby wynaleźli bloker receptora który jest jednocześnie tani, skuteczny, bez efektów ubocznych i można go stosować wiele lat bez tzw. upregulacji receptora (przestaje reagować na lek)

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Gdzieś przeczytałem, że ten nowy środek ma być 5 razy mocniejszy niż RU. Teraz testowany jest w Chinach. Niestety nie pamiętam nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezeli stosuje ru i fina na wlosy zewnetrznie i walne teraz sobie teraz troche tescia zeby sie rozchulac seksualnie i fizycznie to wlosy poleca czy raczej poki bede wcieral to je utrzymam?

Niestety dlugo odstawialem i bylem uzalezniony ale wyszdlem z tego , jednak brakuje mi tej pompy i sily jak u nastolatka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile tego teścia i na jak długo...

Musisz obserwować i jak zacznie się dziać coś zlego to reagować np. finasterydem wewnętrznie. Na temat wcierki się nie wypowiem bo nie wiem jaka jest jej skuteczność, ale przy normalnym użytkowaniu tescia 100mg co 2 czy 3 dzień to fin 1mg wewnętrznie radzi sobie dobrze w większości przypadków.

Jeszcze jedno bo już ten schemat się powiela w kilku wątkach. Wy myślicie, że to od testosteronu macie super libido, a to guzik prawda. Równie istotne sa poziomy innych hormonów np. estradiol ale również DHT.

Można mieć testosteron 3 x ponad normę i zerowe libido jak masz wywalony estradiol, prolaktynę, ale również gdy masz zły balans test/dht.

Dla wszystkich, którzy mają Post finasteride Syndrom zapodajcie male dawki testosteronu i masteronu ewentualnie proviron.  Zobaczycie jak się polepszy wam samopoczucie.

Finasteryd przyjmowany długotrwale niestety rujnuje wasze neuroprzekaźniki i to jest głównym problemem dlaczego nie jesteście w stanie juz tak samo odczuwać bodźców.  

***UWAGA Masteron i proviron to czyste DHT nie zblokujecie tego żadnym finasterydem czy dutasterydem***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o temat sterydow to przeszedlem przez wiele substancji xd i nie trwalo to 3 miesiace a blizej dekady i mawet bylem na bombie ciaglej przez conajmniej 3/4 lata xd ale czlowiek juz mądrzejszy i na pewno nie wroci chyba ze na typowa starosc gdy bedzie mi juz wszystko jedno :) no i oczywiscie wiem ze nalezy kontrolowac inne hormony i je zbijac co tez czyniłem.

 

Co do ilosci myslalem wlasnie o dawce max 250 na tydzien i tez na poczatek tylko na pare miesiecy zeby zobaczyc jak bede sie czul ale cholernie boje sie ze strace to co odzyskalem szczegolnie moj przeszczep a brakuje mi trochę pompy i czuje sie zmeczony...

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 10:01, bodzix1809 napisał:

13.99€

@bodzix1809 zamawiałem 2 tygodnie temu i wysyłka kosztowała 19.99€, wiesz od czego zależy ten koszt? zamawiałeś tylko 1 rzecz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, feegloo napisał:

@bodzix1809 zamawiałem 2 tygodnie temu i wysyłka kosztowała 19.99€, wiesz od czego zależy ten koszt? zamawiałeś tylko 1 rzecz ?

Tak. Za każdym razem tylko jedną rzecz. Jeszcze upewnię się, że cały czas mówimy o https://www.farmaciaenandorra.com/

Być może to kwestia ceny produktu. Wcześniej zapłaciłem około 200 zł, a teraz prawie 300 (z przesyłką).

"Price dutasteride 0.05% trichosol 100ml x 43€ + 13.99€ shipping"

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...